Top 12 2020 yılında Blogcular için WordPress Eklentileri Olmalıdır

WPressBlog’da, blog yazarlarının 2020’de kullanması için sahip olması gereken 10 WordPress eklentisini listeledik. Bunlar, tüm WordPress web sitelerinizde kullanmanız gereken eklentilerdir..


Çok var WordPress eklentileri aynı özelliği sağlar. Tüm bu eklentilerden en iyisini seçmelisiniz. Bu eklentiler ücretsiz, ücretsiz ve premium sürümde mevcuttur.

En iyi eklentiyi bulma çalışmalarınızı azaltmak için, blogcular için en iyi WordPress eklentileri aynı eklenti türlerine göre en iyi özellikleri sağlayan.

Not: Aşağıda listelenen tüm eklentiler ücretsizdir.

2020’de Blogcular için WordPress Eklentileri Olmalıdır

1. Akismet

Akismet WordPress Eklentilerine Sahip Olmalıdır

Bir blog başlattıktan birkaç ay sonra, çok fazla yorum spam’ı almaya başlar. En iyi anti-spam eklentisi olan Akismet’i kullanarak tüm bu spam yorumlarını engelleyebilirsiniz. WordPress kurulumu ile birlikte gelir.

Kaç yorumun onaylandığını ve kaç yorumun spam olarak işaretlendiğini görebilirsiniz. Bu eklentiyi kişisel ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Akismet’i ticari siteler için kullanmak istiyorsanız, Ücretli sürüm.

İndir

2. Yoast SEO

Blogcular için Yoast SEO Essential WordPress Eklentileri

SEO herhangi bir web sitesi için en önemli şeydir ve bunun için iyi optimizasyon için harika içerikler oluşturmanız gerekir.

Harika içerik oluşturduktan sonra, içeriğinizin SEO için optimize edilmiş olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ama bunu nasıl yapabilirsin?

Yoast SEO, içeriğinizi optimize etmenize yardımcı olacaktır. Başlık etiketlerini, meta etiketleri, okunabilirliği, anahtar kelime optimizasyonunu ve daha fazlasını kontrol eder. Yani Yoast SEO, her blogcunun kullanması gereken en iyi SEO eklentisidir.

İndir

3. Jetpack

Jetpack En İyi WordPress Eklentisi

Jetpack, her blog için sahip olunması gereken bir WordPress eklentisidir. Web sitesi güvenliği, görünüm, yazma vb.Gibi çok fazla harika özelliğe sahiptir..

En iyi şeylerden biri, jetpack kullanıyorsanız şu eklentileri yüklemenize gerek olmamasıdır: Google XML Site Haritaları, Wordfence Güvenliği ve WP Smush.

Downoad Ücretsiz Sürüm

Premium Sürümü İndirin

4. W3 Toplam Önbellek

W3 Toplam Önbellek WordPress Eklentilerine Sahip Olmalıdır

Daha iyi SEO ve UX için web sitenizi hızlı yüklemek gerekir. Daha hızlı bir web sitesi bir arama motorunda üst sıralarda yer alabilir ve daha yüksek kullanıcı katılımına sahip olabilir.

W3 Total Cache, önbelleğe almayı etkinleştirebilir ve web sitenizi birkaç saniye içinde yüklenebilen süper hızlı hale getirir. Ayrıca, en iyi önbellekleme eklentisini seçmek web sitenizin SEO’sunu artırabilir böylece sıralama için sıralama çok önemlidir.

Bir eklenti satın alabiliyorsanız, WP Rocket eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim. Basit, kullanıcı dostu ve çok fazla özellik sunuyor.

İndir

Daha fazla önbellek eklentisi isteyin, ardından bu en iyi WordPress önbellek eklentilerini kontrol edin.

5. WP Smush

WP SMUSH Popüler WordPress Eklentisi

Görüntü, kullanıcıları içerikten daha fazla çeker. Yüksek kaliteli görüntüler, web sitenizi kullanıcılar için daha çekici hale getirir. Ancak yüksek kaliteli bir görüntü çok fazla depolama alanı gerektirir ve ayrıca bir web sayfasının yükleme süresini artırır.

WP Smush, web sitenizin görüntü boyutunu azaltacak ve web sayfanızın daha hızlı yüklenebilmesi için optimize edecektir. JPG, JPEG, GIF ve PNG formatındaki görüntüleri optimize edebilir. Görüntüleri iki şekilde optimize edebilirsiniz: yükleme sırasında otomatik optimizasyon ve eklenti ayarlarından manuel toplu optimizasyon.

İndir

Ayrıca Oku: 2020’de En İyi Image Optimizer WordPress Eklentileri

6. WooCommerce

WooCommerce WordPress Eklentileri

WordPress’te bir e-ticaret web sitesi yapmak istiyorsanız, bir WooCommerce eklentisine ihtiyacınız var. Bu eklenti tüm e-ticaret görevlerini basit ve kullanımı kolay hale getirecektir. Şu anda, e-ticaret web sitelerinin% 30’undan fazlası WooCommerce kullanıyor.

Ücretsiz Sürümü İndirin

Premium Sürümü İndirin

7. WP-Optimize

WP Optimize Essential WordPress Eklentisi

Zaman geçtikçe web sitenizin veritabanında bir artış olur. Bu veritabanı ayrıca web sitenizin yavaşlamasına neden olan gereksiz dosyalar (farkında değilsiniz) içerir.

WP-Optimize veritabanınızı temizleyecek ve web sitesi performansını artıracaktır. Sonunda. Web siteniz sorunsuz ve hızlı çalışır.

Buna ek olarak, WP-Optimize spam yorumlarınızı, çöpe atılan yayınları, pingback’leri ve geri bildirimlerinizi temizler.

İndir

8. Wordfence Güvenliği

Wordfence Güvenliği Temel WordPress Eklentileri

Herhangi bir blog sahibi için, bloglarını bilgisayar korsanlarından korumak gerekir. Bir hacker’ın web sitenizi kesmek için kullanabileceği birçok yol vardır. Eklenti olmadan blogunuzu yeterince güvenli hale getiremezsiniz.

Web sitenizi etkili bir şekilde koruyabilen birçok WordPress güvenlik eklentisi vardır. Ancak ücretsiz eklentiyi arıyorsanız, Wordfence güvenliği en iyi güvenlik eklentisidir..

Wordfence Security, web sitenizi korumak için Güvenlik Duvarı koruması, Kötü Amaçlı Yazılım taraması, Geçersiz giriş blokları ve çok daha fazlası gibi birçok özelliğe sahiptir..

Web sitenizin robotlar dahil canlı trafiğini görebilirsiniz. Web sitenizde şüpheli bir etkinlik bulursanız, bunu anında engelleyebilirsiniz. Bu, web sitenizi güvence altına almak için en iyi ücretsiz WordPress eklentisidir..

İndir

Ayrıca Oku: WordPress Web Sitesi için En İyi Güvenlik Eklentileri

9. Bozuk Bağlantı Denetleyicisi

Bozuk Bağlantı Denetleyicisi WordPress Eklentisine Sahip Olmalıdır

Büyük bir trafiğe sahip başarılı bir web siteniz olsa bile, web sitenizde bağlantıların kopması için birçok olasılık vardır. Kırık bağlantılar çoğunlukla yorumlarda bulunur. Web siteniz hakkında kötü bir izlenim bırakıyorlar.

Web sitenizdeki bozuk bağlantıları bulmak için, Broken Link Checker eklentisi gerçekten iyi çalışıyor. Web sitenizde kopuk bir bağlantı bulunduğunda, bu eklenti size e-posta ve WordPress panosu aracılığıyla sizi uyarabilir, böylece hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz.

İndir

10. WPForms

Blog için WPForms Essential WordPress Eklentisi

Herhangi bir müşterinin iletişim sayfasını kullanarak sizinle kolayca iletişim kurabilmesi için iletişim sayfasının tüm web sitelerinde olması gerekir. İletişim formu, bir kullanıcının görevini web sitesi sahibiyle iletişim kurmayı kolay ve hızlı hale getirir.

Çok fazla iletişim formu eklentisinden, basit, hızlı ve kullanımı kolay özellikleri nedeniyle WPForms’u seçtim. Sürükle ve bırak özelliklerini kullanarak birkaç dakika içinde bir iletişim formu oluşturabilirsiniz.

İndir

Ayrıca Oku: WordPress Web Sitesi İçin En İyi İletişim Formu Eklentileri

11. Yönlendirme

Yeniden Yönlendirme, Blogcular için WordPress Eklentilerine Sahip Olmalıdır

Bazı durumlarda yayınlarınızın veya sayfalarınızın kalıcı bağlantılarını değiştirmeniz gerekir. Kalıcı bağlantıyı değiştirdikten sonra, eski URL’yi yeni bir URL’ye yönlendirmezseniz, web sitesi kullanıcılarınız web siteniz hakkında kötü bir izlenim yaratan bir 404 hata sayfası görür.

Burada, eski URL’yi yeni bir URL’ye yönlendirmek için Yeniden Yönlendirme eklentisini kullanabilirsiniz. 301, 302 ve 307 kullanarak eski URL’yi yenisine yönlendirebilirsiniz. Bir kalıcı bağlantıyı değiştirdiğinizde, varsayılan olarak bu eklenti otomatik olarak yeni bir URL’ye 301 yönlendirmesi oluşturur, böylece sayfa değerini kaybetmezsiniz..

İndir

WordPress için MailChimp

WordPress İçin MailChimp En Popüler WordPress Eklentisi

MailChimp en iyi e-posta abonesi WordPress eklentisidir. MailChimp kullanarak bir e-posta gönderebilir, aboneleri yönetebilir ve sonucu kontrol edebilirsiniz.

MailChimp ücretsiz bir WordPress eklentisidir ve kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. MailChimp’i ticari bir web sitesinde kullanmak için premium sürümü satın almanız gerekir.

Bülten göndermek için MailChimp’te güzel bir kayıt formu oluşturabilirsiniz.

İndir

Ayrıca Oku: 2020 için En İyi 10 E-posta Abone WordPress Eklentisi

Sonuç

Blogcular için bu gerekli WordPress eklentilerini yüklerseniz, işin% 50’sinden fazlası azalır. Bu eklentileri kullanarak blogunuzu kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Yukarıda listelenen bir eklentiden daha iyi çalışan başka bir eklenti kullanıyorsanız, bu listeye ekleyebilmemiz için lütfen aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin..

Ayrıca Oku:

  • WordPress için En İyi Google AdSense Eklentileri 2020’de Maksimum Gelir Elde Ediyor
  • WordPress Web Sitelerinizi Taşımak için En İyi 9 WordPress Eklentisi
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me