Ako si vyrobiť server Minecraft v roku 2019: Definitívna príručka

Nie ste si istí, ako vytvoriť server Minecraft? Máme vás zakryté. Tento podrobný sprievodca vám odpovie na všetky vaše otázky a umožní vám ľahšie vytvoriť váš server!


Ako si vyrobiť server Minecraft v roku 2019

Museli ste už počuť o hre Minecraft. Koniec koncov, je to druhá najobľúbenejšia videohra na svete s viac ako 121 miliónov kópií už predané. Mnohí však nevedia, že Minecraft nie je len ďalšia videohra. Je to tiež užitočný nástroj, ktorý môže naučiť deti kódovať, a je to otvorená platforma, ktorú môžu vývojári modov rozšíriť. Je však tiež srdcom spoločenstva tvorcov rozširujúcich sa po celom svete.

Ako začiatočník si samozrejme môžete hru kúpiť a začať. Pre úplnú skúsenosť však môžete mať súkromný server Minecraft. Vďaka tomu si budete môcť vytvoriť svoj vlastný svet Minecraftu.

Táto príručka vám krok za krokom ukáže, ako to môžete urobiť. Pozrime sa, ako zapnúť server Minecraft windows, gumák, a linux. Uvidíme tiež, či je Minecraft hosting lepšou možnosťou. Začnime teda!

how-to-make-a-minecraft-server-table-of-obsahov

Prečo potrebujete vytvoriť server?

Ako nováčik v kreatívnom vesmíre Minecraft je najjednoduchšie oboznámiť sa s hrou tým, že začnete v kreatívnom režime. Môžete dokonca používať Microsoft Realms a vďaka svojej fantázii sa stať svetom Minecraftu. Ale samozrejme to nie je miesto, kde končí plný potenciál hry.

Pre tých, ktorí hľadajú plné skúsenosti, je najlepšou možnosťou nastaviť si vlastný server. Umožní vám to vybudovať prakticky akýkoľvek svet, ktorý chcete. Môžete dokonca nainštalovať akékoľvek mody, vytvoriť si vlastné pravidlá a celkovo ovládať všetky aspekty hry!

Dôležité tipy, ktoré by ste mali vedieť pred začatím

Skôr ako začnete pracovať na nastavení vlastného servera Microsoft, musíte vedieť. Aj keď to nie je ťažké nastaviť, musíte byť opatrní.

Mať základné vedomosti

Nastavenie servera vyžaduje trochu úsilia. Musíte mať tiež technické znalosti o tom, ako ju nakonfigurovať. Základné znalosti koncepcie sietí sú tiež dôležité pre správu serverov. Predovšetkým musíte byť spokojní s nasledujúcimi:

 • Konfigurácia smerovača, ak sa rozhodnete pre domáce nastavenia
 • Váš systém, ako aj konfigurácia siete
 • Koncepty sietí, ako sú porty, DHCP a IP
 • Pomocou príkazového riadku

Nastavenie servera Minecraft z domova

Na to, aby bol server funkčný, nepotrebujete špičkový systém. Stolný počítač bude fungovať dobre.
Samozrejme je možné spustiť a hrať hru na rovnakom systéme. Na to však bude potrebný výkonnejší stroj.

K serveru je vhodnejšie miesto bezdrôtového aj káblové pripojenie Ethernet. Dôvodom je, že káblové pripojenie je spoľahlivejšou možnosťou.

Existuje alternatíva k nastaveniu servera z domu?

Keď hostíte server z domova, znamená to, že svoju súkromnú domácu sieť vystavujete celej planéte. Ak teda nechcete riskovať vystavenie, môžete využiť služby poskytovateľa hostingu. Samozrejme, budete musieť platiť ročný alebo mesačný poplatok. Spoločnosť sa však postará o problémy so správou všetkého hardvéru servera.

Ako vytvoriť server Minecraft zadarmo

minecraft-concept

Aj keď na nastavovanie servera Minecraft nemusíte byť IT profesionál, musíte mať určité znalosti o konkrétnych témach. Patria sem napríklad smerovač, sieť, konfigurácia systému a príkazový riadok. Inými slovami, musíte poznať koncepty počítačov a sietí, ktoré sú rozhodujúce pre spustenie servera.

Ak však tieto pojmy nemáte vopred pochopené, stále to dokážete urobiť. Môžete sa obrátiť na jedného z mnohých poskytovateľov hostingu Minecraft, ktorý vám pomôže nastaviť všetko bez akýchkoľvek skúseností s kódovaním.

Predtým, ako prejdeme k tejto alternatíve, sa pozrime, ako môžete server urobiť z domu zadarmo!

Ako si vyrobiť server Minecraft na Windows

 1. Inštalácia najnovšej verzie jazyka Java
 2. Výber umiestnenia pre súbory servera
 3. Inštalácia najnovšej verzie softvéru
 4. Konfigurácia servera a siete
 5. štartové

1. Inštalácia najnovšej verzie jazyka Java

Najprv otvorte ovládací panel systému Windows. V sekcii programov vyhľadajte Java a potom kliknite na aktualizáciu. Ďalej otvorte okno príkazového riadka a zadajte java -version. Výsledkom bude číslo verzie. Potom zamierte do Webová stránka Java skontrolovať najnovšiu verziu programu. Ak máte zastaranú verziu alebo ak nie je vo vašom počítači nainštalovaná Java, stiahnite si ju z oficiálne stránky.

2. Výber umiestnenia pre softvér Minecraft

Pred stiahnutím softvéru musíte vybrať miesto v počítači. Toto je miesto, kde bude server spustený. Pri prvom spustení servera sa vytvorí niekoľko konfiguračných súborov. Preto je ideálne mať všetky tieto súbory uložené v jednom vyhradenom priečinku.

Na tomto mieste je tento priečinok úplne na vás. Môžete ho umiestniť do svojich dokumentov, pracovnej plochy alebo dokonca do priečinka programov.

3. Inštalácia najnovšej verzie servera Minecraft Server

Ďalej navštívte stránku Webová stránka Minecraftu a odtiaľ si stiahnite server. Všimnite si, že to príde ako súbor .jar Java. Uložte súbor na miesto, ktoré ste predtým vybrali.

Teraz spustite server dvojitým kliknutím na súbor .jar. Týmto sa vytvoria konfiguračné súbory servera, ktoré budete musieť upraviť, skôr ako ich budete môcť začať používať.

Ako ďalší krok prijmite EULA. Po stiahnutí súborov sa zobrazí súbor s názvom eula.txt. Pomocou textového editora otvorte tento súbor a zmeňte eula = false na eula = true. Ak tak neurobíte, váš počítač nespustí spustenie servera.

4. Konfigurácia servera a siete

Teraz musíte na smerovači povoliť presmerovanie portov. Ak hosťujete server iba pre hráčov v miestnej sieti, presmerovanie portov sa netýka. Aby ste však server sprístupnili svetu, musíte na smerovači povoliť presmerovanie portov.

Najlepšie je nájsť pokyny v dokumentácii smerovača o tom, ako nakonfigurovať preposielanie portov pre dané zariadenie. Najmä v prípade Minecraft musíte poslať port TCP 25565.

Musíte tiež zadať lokálnu IP adresu svojho servera ako IP adresu servera alebo výstupnú IP pre port preposlaný ďalej. Je to tak, že smerovač vie, na ktoré zariadenie má smerovať. Ak chcete poznať lokálnu IP adresu svojho servera, otvorte príkazový riadok a zadajte príkaz ipconfig.

5. Spustenie servera

Nakoniec spustite server Minecraft a otvorte príkazový riadok. Nájdite cestu k súboru, kde bol nainštalovaný serverový súbor hry. Potom spustite server pomocou príkazu:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar {názov súboru servera} nogui

Upozorňujeme, že ak chcete použiť používateľské rozhranie servera, môžete z tohto príkazu jednoducho odstrániť nogui. Okrem toho môžete tiež vytvoriť súbor .bat, ak chcete dávkové príkazy spojiť.

Po spustení servera teraz požiadajte ostatných, aby sa pripojili k serveru prostredníctvom miestnej adresy IP vo vašej domácej sieti. Prípadne ich môžete pozvať, aby sa pripojili k serveru pomocou verejnej adresy IP, ak sa nenachádzajú v domácej sieti.

Verejnú IP adresu nájdete na vyhľadáte v službe Google „moju IP adresu“. Navyše, aby ste sa uistili, že váš server je prístupný, môžete zadať verejnú IP adresu do Kontrola stavu servera Minecraft.

Ako si vyrobiť Minecraft Server na Mac

 1. Nainštalujte Javu
 2. Vyberte umiestnenie pre súbory servera
 3. Stiahnite si serverový softvér
 4. Povoľte presmerovanie portov smerovača
 5. Spustite server Minecraft

1. Nainštalujte do svojho systému Java

Nové verzie systému MacOS sú predvolene dodávané s programom Java. Pre verzie staršie ako OS X budete musieť stiahnuť starú verziu jazyka Java Webová stránka spoločnosti Apple.

2. Vyberte umiestnenie pre súbory servera Minecraft

Vytvorte priečinok, ktorý bude obsahovať súbory servera. Môžete vytvoriť priečinok kdekoľvek vo vašom systéme; výber je na tebe.

3. Stiahnite si serverový softvér

Prejdite na webovú stránku Minecraft a stiahnite si serverový softvér. Bude to súbor .jar Java a môžete ho uložiť na miesto, ktoré ste predtým vybrali. Potom spustite TextEdit a nastavte formát na obyčajný text. Potom zadajte:

#! / Bin / bash
CD "$ (Dirname "$ 0")"
exec java -Xms1G -Xmx1G -jar {názov súboru servera} nogui

Teraz súbor uložte pomocou príkazu start.command do rovnakého priečinka, ktorý obsahuje súbor .jar servera ako start.command. Teraz otvorte terminál a zadajte oprávnenie pre nový príkaz start.command. Za príkaz zadajte chmod a + x a medzeru. Nakoniec uložte uložený súbor do okna terminálu a stlačte kláves enter.

4. Povoľte preposielanie portov smerovača

Presmerovanie portov, ako už bolo spomenuté, je nevyhnutné iba vtedy, ak chcete server sprístupniť svetu. Informácie o konfigurácii presmerovania portov pre konkrétne zariadenie nájdete v príručke. Nezabudnite, že pre Minecraft musíte poslať port TCP 25565.

Musíte tiež zadať lokálnu IP adresu svojho servera ako IP adresu servera alebo výstupnú IP pre port preposlaný ďalej. Je to tak, že smerovač vie, na ktoré zariadenie má smerovať. Ak chcete poznať lokálnu IP adresu svojho servera, otvorte príkazový riadok a zadajte príkaz ipconfig.

5. Spustite server Minecraft

Dvakrát kliknite na súbor start.command, ktorý ste už vytvorili. Tým sa otvorí okno terminálu. Pri prvom spustení servera sa zobrazia chybové hlásenia, ktoré sú celkom normálne. Po spustení servera môžete pozvať ďalších hráčov, aby sa pripojili k vytvorenému serveru.

Ako si vyrobiť server Minecraft v systéme Linux

Ak doma nepotrebujete server Minecraft, môžete sa namiesto toho rozhodnúť pre plán hostenia systému Linux. Týmto spôsobom nebudete zodpovedný za správu hardvéru. Okrem toho nevystavujete svoju domácu sieť aj verejnosti.

Hostiteľský plán systému Linux VPS je dobrá voľba, ak sa k vášmu serveru pripojí iba niekoľko hráčov. Ak však očakávate veľa hráčov, lepšou voľbou bude vyhradený server Linux.

Vytvorenie servera Minecraft v systéme Linux zahŕňa nasledujúce kroky. Pri vykonávaní týchto krokov sa budete musieť pripojiť k hostiteľovi pomocou SSH.

1. Nainštalujte Javu

Aj keď ste v hostiteľovi SSH ako užívateľ root, do príkazového riadka zadajte nasledujúci príkaz:

apt-cache search openjdk

Zobrazí sa zoznam všetkých dostupných balíkov OpenJDK, ktoré môžete použiť na inštaláciu Java. Tu si musíte vybrať jeden. Potom aktualizujte zoznam všetkých dostupných balíkov zo vzdialených úložísk pomocou nasledujúceho príkazu:

aktualizácia apt-get

Teraz nainštalujte softvérový balík, ktorý ste vybrali predtým (pre tento príklad vyberieme openjdk-9-jdk). Postupujte takto:

apt-get install openjdk-9-jdk

Keď sa zobrazí výzva na autorizáciu úložného priestoru na inštaláciu súboru, stlačte „Y.“ Po dokončení skontrolujte, či je nainštalovaná Java, zadaním: java -version. Ukáže vám nainštalovanú verziu Java.

2. Vytvorte umiestnenie pre serverové súbory hry

Vytvorte adresár na hostiteľovi, do ktorého sa uložia serverové súbory z hry. Po dokončení prejdite do tohto adresára. Postupujte takto:

mkdir minecraft
cd minecraft

3. Stiahnite si súbory servera

V adresári Minecraft spustite príkaz wget, aby ste mohli sťahovať súbory servera. Potom nainštalujte a spustite obrazovku, aby server zostal v prevádzke, aj keď nie ste pripojení. Ak to chcete urobiť, zadajte:

obrazovka inštalácie yum
plátno

4. Spustite server Minecraft

Na spustenie servera zadajte nasledujúci príkaz:

java -Xmx512M -Xms512M -jar minecraft_server.jar nogui

Aby ste zabezpečili hladké fungovanie všetkého, server môžete zastaviť zadaním príkazu stop v príkazovom riadku. Ďalej upravte súbor „server.properties“ a zadajte:

enable-query = true

Teraz uložte súbor „server.properties“ a reštartujte server. Skontrolujte, či je váš server verejne prístupný zadaním IP adresy do Kontrola stavu servera Minecraft.

5. Nasmerujte doménu na server Minecraft

Dajte hráčom názov domény, ktorý je ľahko zapamätateľný namiesto zložitého. Vďaka tomu sa hráčom ľahšie pripojí k vášmu serveru.

Ukazovanie domény na vašom serveri je pomerne jednoduché. Stačí aktualizovať záznamy DNS vašej domény pridaním záznamu „A“ pre svoju doménu alebo subdoménu. Doména alebo subdoména by mala byť tá, ktorá ukazuje na IP adresu vášho Minecraft servera.

Nezabúdajte, že globálne zmeny DNS môžu trvať až jeden deň.

Vytvorenie servera Minecraft verzus nákup hosting

Aj keď váš vlastný server pre Minecraft znie zaujímavo, prichádza so spravodlivým podielom problémov. Predovšetkým existujú dva problémy. Technický proces môže byť trochu zložitejší, aj keď ste už predtým poznali koncepcie sietí. Môžete začať cítiť stratené v okamihu. Takže, ak si len chcete užiť hru Minecraft so svojimi priateľmi, potom je vytvorenie vlastného servera jednoducho príliš nepríjemné..

Minecraft Server vs Hosting

Po druhé, kedykoľvek je počítač vypnutý, znamená to, že váš server bude tiež mimo prevádzky. Ľudia sa teda nebudú môcť prihlásiť na váš server. Nezabudnite, že váš smerovač a počítač sú veci, ktoré udržujú server v prevádzke. Preto budete musieť nechať obe bežať nepretržite, čo jednoducho nie je možné. Príde čas, keď váš server musí prestať fungovať.

Z tohto dôvodu sa zdá, že hosting Minecraft je lepšou možnosťou. Namiesto toho, aby sa server spoliehal na váš počítač, môžete sa jednoducho obrátiť na profesionálov. So svojimi servermi na celom svete dokážu udržať váš projekt v chode.

Plus, nastavenie všetkého bude ľahké. Získate tiež špecializovaný tím odborníkov, ktorí vám pomôžu. Podobne bude server fungovať aj po vypnutí počítača. Najlepšie na tom je, že hosting nie je príliš drahý!

Záverečné slovo

Teraz, keď poznáte obe metódy výroby servera Minecraft, je na vás, aby ste sa rozhodli pre lepšiu možnosť. S výrobou jedného môžete začať buď prácou na počítači. Alebo môžete vždy ísť na hosting Minecraft. Aj keď musíte minúť málo peňazí, môžete získať zvýšenú prístupnosť a jednoduchosť použitia.

Konečná voľba je samozrejme na vás. Dúfame, že táto príručka, ako vytvoriť svoj vlastný server Minecraft, bola užitočná. Dajte nám vedieť, aký máte v komentároch preferovaný spôsob!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me