Kesinti ve Hız Web Sitenizi Nasıl Etkiler [Infographic]

Kapalı kalma sürelerinin ve yavaş sayfa yükleme süresinin cebinizde nasıl bir delik açtığını ve sitenizin hızlı olmasını nasıl sağlayabileceğinizi birlikte inceleyelim.


Kesinti ve Hız Infographic Giriş

Artık daha yavaş bir web sitesinin web siteniz için zararlı olduğu bir sır değil. Web siteniz yeterince hızlı yüklenmiyorsa, müşteri kaybedersiniz ve muhtemelen biraz gelir elde edersiniz.

Asıl soru, iyi bir yükleme süresi nedir??

Bunu bilerek bir fikir edinebilirsiniz. % 53 mobil kullanıcıların yükleme işlemi üç saniyeden uzun sürerse web sitesinden ayrılır. Bu nedenle, yüklemesi için 4 saniyeden uzun süren bir web sitesi en yavaş olarak kabul edilirken, yükleme için ortalama kabul edilebilir süre iki ila üç saniye arasındadır..

Web Sitesi Kapalı Kalma Süresinin Size Mal Olabilir

Kesinti süresinin sonuçlarına bakmadan önce, ilk olarak kesinti süresinin ne olduğunu görelim. Bir web sitesi çevrimiçi olmadığı veya kullanıcıların ilk etapta yaptıklarını yapmalarına izin vermediği zamandır.

Duruş süreleri, işletmelerin ortalama $ 7900 web sitesinin kapalı olduğu her dakika için. Bir yıl boyunca, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu toplam $ 1,000,000. Diğer bir deyişle, web sitesi her dakika için bir işletme kaybeder $ 66,240.

Kesinti Süresinin Olumsuz Etkisini Şu Örneklerle Yargılayabilirsiniz:

  • Facebook için bir günlük kesinti süresi gelir kaybına yol açacaktır. 11,7 milyon dolar.
  • Twitter en fazla geliri kaybedebilir 20.000 $ bir günlük kesinti için.
  • EBay yirmi dört saat boyunca düşerse, şaşırtıcı bir gelir kaybı yaşayabilir 28 milyon dolar.
  • Amazon için 40 dakikalık kesinti süresi, gelir kaybına eşittir. 20.000 $.

Kesinti Neden Olabilir??

Çeşitli nedenler kesinti süresiyle ilişkilendirilebilir. Örneğin, bir bilgisayar korsanının saldırısı dört saniye içinde yüklenemeyen ele geçirilmiş sayfalara yol açabilir. Diğer benzer faktörler arasında sistem hataları, cihaz hataları ve DDoS saldırıları ve HTTP hatalarına, ölü sayfalara ve yavaş yükleme sürelerine neden olabilecek insan hataları yer alır.

Geçmişte, en iyi web sitelerinin çoğu insan hataları veya hacker saldırıları gibi farklı faktörler nedeniyle kesinti yaşadı. Samsung, Ikea ve Flipkart gibi ünlü isimler geçmişte kesinti yaşadı.

Kesinti ve Hız Web Sitenizin İnfografikini Nasıl Etkiler

Kesinti Süresinin Sonuçları

Duruş süresi çeşitli sorunlara yol açabilir. Bunlar:

1. Web Sitesi Trafiği ve Geliri Kaybı

Hiçbir kullanıcının yavaş bir web sitesi kullanmak istemediği yaygın bir bilgidir. Perspektif olarak, tüm bu rakamlara bir göz atın. Web siteniz 100.000 $ bir günde, bir saniyelik bir iyileşme günde 7000 dolar daha getirebilir. Trainline, hunilerinde gecikmesini sadece 0,3 saniye azalttı. Sonuç olarak, müşteriler ek bir harcama yaptı 11.5 milyon dolar bir yıl içinde.

Benzer şekilde, yavaş yükleme süreleri nedeniyle, çevrimiçi perakendeciler toplam 18 milyar dolar yıllık alışveriş sepetlerini şeklinde. Son zamanlarda, Amazon bir e-ticaret devinin 1.6 milyar dolar her yıl hızları sadece bir saniye yavaşlarsa.

Gelir dışında, web sitenizin trafiği de ciddi şekilde etkilenecektir. Ek olarak 0,5 saniye her bir arama sayfasını oluşturmak için alınan trafikte% 20’ye kadar düşüşe neden olabilir. Bu arada, 0,4 saniyelik bir gecikme süresi trafiği% 0,44 oranında azaltabilir. Google tarafından yapılan araştırmaya göre, sayfa yükleme süresi 5 saniyeye çıktığında hemen çıkma oranı da % 90.

2. Müşteri Memnuniyeti Kaybı

Sadece bir saniyelik bir gecikme müşteri memnuniyetini azaltabilir % 16. Başka bir deyişle, birçok müşteri yavaş yüklenen bir sayfaya geri dönmek istemez.

benzer şekilde, % 75 kullanıcı dört saniye içinde yüklenmezse bir web sayfasına geri dönmez. Ayrıca, görüntülerin yüklenmesi çok uzun sürerse, kullanıcıların% 39’u bir web sitesinden çıkacaktır. Bir saniyenin zayıf bir etkileşim ile başarılı bir işlem arasındaki belirleyici nokta olabileceğini unutmayın..

3. Kötü Tanıtım

Kesinti süresinin olumsuz etkileri sadece müşteri kaybıyla sonuçlanmaz. Aslında, % 44 müşterileri çevrelerindeki diğer kullanıcılara çevrimiçi ortamda yaşadıkları kötü deneyimi anlatıyor. Sonuçta, bu, yeni bir yüzde olsa bile, potansiyel yeni müşteri sayısını azaltır.

4. Arama Motoru Sonuçlarında Daha Düşük Sıralama

Tarayıcı ve müşteri davranışı, kesinti durumunda arama motoru sonucundaki sıralamanızı düşürmekten sorumludur. Bir web sitesi beş saniye içinde yüklenmezse kullanıcılar siteyi ziyaret eder. Bu tür bir kullanıcı hareketsizliği, şirketin müşterilerine yeterince değer vermediğinin kanıtıdır. Sonuç olarak, Google algoritması bu siteleri cezalandırır ve daha düşük bir seviyeye indirir.

Bu arada, web sitelerini endekslemekten sorumlu yazılım olan Google tarayıcısı, her sitede yalnızca sınırlı bir zaman harcıyor. Dolayısıyla, tüm web siteniz yavaş yanıt veriyorsa, bot yalnızca birkaç sayfayı dizine ekler. Böylece, bu web sitenizin iyi şansı olumsuz etkileyecektir.

5. Kesinti ile başa çıkmak

Tabii ki, tüm umutlar kaybolmaz. DNS yedekleme sunucusu satın alma, Google Web Yöneticisi Araçları’nı kullanma ve her zaman veritabanınızın yedeğini alma vb. Gibi web siteniz çökmeden önce alabileceğiniz önlemler vardır..

Benzer şekilde, web sitenizin kilitlenmesi durumunda yapabileceğiniz şeyler de vardır. Örneğin, web sitenizin bozulduğunu onaylamanız gerekir. Ardından, barındırma şirketinize başvurmalı ve kullanıcıları bilgilendirmelisiniz.

Her şeyden önce, yükleme sürenizi kontrol altında tutmak için araçlar kullanabilirsiniz. Yalnızca sayfanızın yükleme süresini ölçmekle kalmayıp aynı zamanda önemli bir bakış açısı sunan ve sitenizin performansını engelleyebilecek gizli faktörleri belirleyen çok sayıda ücretsiz yazılım mevcuttur. Bu araçlar şunları içerir:

Web.dev

Bu araç, web sitenizin performansını test etmenizi sağlar. Ayrıca, kullanıcı deneyimini nasıl geliştirebileceğinizle ilgili ipuçları da alabilirsiniz. Ayrıca, ilerlemenizi takip etmek için oturum açabilirsiniz.

GTmetrix

Bu araç yalnızca web sitenizin ne kadar iyi yüklendiğiyle ilgili ayrıntılı bir fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda onu nasıl optimize edebileceğiniz konusunda öneriler sunar.

Pingdom

Son olarak, Pingdom, son kullanıcı deneyimini geliştirmenize yardımcı olmak için web sitenizin performansını, çalışma süresini ve etkileşimlerini izlemenize olanak tanır.

Hızın Geliştirilmesi

Sadece hızı test etmek işe yaramaz. Ayrıca, hızı artırmak için önlemler almanız gerekir. Bunlar:

  • Güvenilir ve kaliteli bir barındırma sağlayıcısı seçmek.
  • Resimler de dahil olmak üzere içeriğinizi optimize etme.
  • Tüm sunucularınızın sağlıklı olduğundan emin olun.
  • Çerez boyutunu küçültün ve çerez içermeyen alan adları kullanın.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me