Огляд WordPress

WordPress (поточна версія – 5.2) – це потужна система управління контентом, яка чудово підходить для розробки різних веб-проектів завдяки великій кількості розширень. Двигун використовується для створення блогів та інформаційних порталів, але з ним також можна запустити навіть веб-магазин за допомогою інтеграції плагінів..


Кількість розширень WordPress постійно зростає, але система також регулярно оновлюється, що виключає необхідність встановлення деяких плагінів. Нещодавно потужна версія системи 5.2 стала доступною для завантаження безпосередньо на інформаційній панелі WordPress і названа “Jaco” за відомим джазовим басистом Яко Пасторіусом. Оновлення суттєво змінило процес управління вмістом завдяки впровадженню вдосконалених функцій та інструментів. Ці нововведення полегшили виправити ваш новостворений веб-сайт у разі виникнення помилок у процесі його розробки або подальшого управління. Зараз система пропонує безліч ефективних інструментів, які використовуються для виявлення та виправлення серйозних помилок та проблем із конфігурацією.

Це простіше? розробити веб-сайт з WordPress 5.2 зараз? Що саме змінилося після оновлення системи і чи варто зміни зміни варті уваги користувача? Давайте відповімо на всі питання нашого огляду.

1. Простота використання

Ви можете використовувати WordPress для запуску блогів, веб-сайтів компаній, цільових сторінок, інтернет-магазинів та порталів, які передбачають необхідність реєстрації користувача. Функціональність системи багато в чому залежить від встановлених плагінів, а також від навичок веб-майстра: відкритий код дозволяє досвідченим веб-розробникам налаштувати систему відповідно до своїх потреб.

Багато користувачів починають свою кар’єру веб-розробки з WordPress. Це не найпростіше рішення, оскільки тут можна багато чому навчитися створювати та налаштовувати веб-сайт. Однак оновлення платформи наочно демонструють, що вона рухається до спрощення процесу веб-дизайну, хоча ви все одно не обійдеться без знань з програмування для глибокого налаштування веб-сайту..

Що нового у WordPress 5.2?

Оновлена ​​версія WordPress 5.2 продовжувала розробляти функцію Health Site, представлену в попередній версії. Ця функція спрямована на підвищення безпеки та швидкості роботи веб-сайту. Суть функції Site Health полягає в тому, що вона створюватиме повідомлення адміністраторам веб-сайтів, які продовжують використовувати застарілі версії PHP.

Після встановлення нових плагінів, Health Health автоматично перевірятиме їх, щоб виявити їх сумісність з PHP-версією, яку ви зараз використовуєте. Якщо новий плагін використовує оновлену версію (що робить його несумісним з вашим веб-сайтом), Health Health не дозволить встановити його, щоб уникнути подальших проблем.

Оновлена ​​версія версії 5.2 WordPress додатково додає дві нові сторінки, щоб допомогти вам успішно налагодити проблемні проблеми з конфігурацією веб-сайту та плагінів. Більше того, він додає місця, яке розробникам проектів дозволяє включати інформацію про налагодження, яка може знадобитися веб-дизайнерам під час роботи над проектом. Пам’ятайте, до речі, що мінімальна на даний момент підтримувана версія PHP зараз становить 5.6.20, тож якщо ви використовуєте іншу версію, то у вас можуть виникнути проблеми з сумісністю системи. Якщо ви не хочете брати з приводу складних нюансів кодування в Інтернеті, ви можете передати WordPress сайт на wix відчувати себе в безпеці та скористатися кількома перевагами, які пропонує розробник веб-сайтів.

2. Особливості & Гнучкість

Перш ніж розпочати створення веб-сайту за допомогою WordPress, ви повинні вибрати підходящий хостинг і отримати доменне ім’я. Деякі хостинг-провайдери пропонують спеціальні плани, оптимізовані для роботи з платформою, але купувати їх не обов’язково – стандартного віртуального хостингу буде достатньо для вашого першого веб-сайту.

Що стосується встановлення WordPress, навіть новачок не зіткнеться з будь-якими проблемами – система легко встановлюється на більшості хостів за пару хвилин і лише одним клацанням миші. Це стосується і останньої версії. Однак вам слід бути обережними з оновленнями. Основним ризиком є ​​несумісність платформи та плагінів після оновлення.

Інформаційна панель WordPress 5.0

Якщо у вас вже був веб-сайт, створений зі старою версією WordPress, але ви вирішили перейти на 5.0, рекомендується відключити всі розширення перед оновленням, щоб додатково активувати їх по черзі, щоб перевірити їх функціональність. WordPress 5.0 розробляється досить тривалий час. Отже, більшість дизайнерів плагінів та шаблонів зуміли оновити свою продукцію. Однак все ж є винятки, особливо якщо мова йде про безкоштовні рішення.

Відразу після встановлення WordPress є досить грубою системою, яка потребує додаткової настройки. Серед обов’язкових речей, які вам потрібно буде зробити, першими слід згадати наступні:

 1. Перегляньте всі розділи налаштувань щоб вказати ім’я та адресу веб-сайту, тип регулярних посилань, формат домашньої сторінки та інші параметри.
 2. Виберіть і встановіть шаблон.
 3. Додавання та налаштування плагінів для захисту від спаму, SEO оптимізації, створення мапи сайту, транслітерації заголовків тощо.

Ви виконаєте всі ці дії в адміністративній панелі. Щоб не помітити важливих нюансів, ми рекомендуємо під час запуску першого проекту використовувати веб-сайт WordPress і створювати підручник. Усі основні аспекти там розкриті.

Для досвідчених користувачів, які можуть працювати з CSS та PHP, WordPress пропонує інтегрований редактор коду. Використовуючи його, ви можете глибоко налаштувати веб-сайт, додавши віджети та блоки або замінивши стандартні коментарі, наприклад, зовнішнім додатком. Однак є сенс експортувати файли шаблонів з хостингу та редагувати їх на комп’ютері, створивши резервну копію файлу під час серйозних змін. Це дає можливість отримати початковий дизайн шаблону за потреби.

WordPress 5.0 редактор коду

Після впровадження версії 5.0 потреба в редагуванні коду помітно зменшилась завдяки впровадженню редактора блоків Гутенберга. Як тільки ви створите та попередньо налаштуєте веб-сайт, він стане основним інструментом, який ви можете використовувати для запуску веб-сторінок та публікацій. Класичний редактор спочатку забезпечував обмежені можливості управління вмістом. Щоб додати додаткові функції, користувачам довелося встановити плагіни. Це було не завжди зручно через безліч факторів, включаючи збільшене завантаження сервера. Редактор Гутенберга вирішує цю проблему, пропонуючи функціональні блоки вмісту, а саме:

 • Заголовок, абзац, цитата, список;
 • Зображення, галерея, аудіо, відео та файл;
 • Код макета та елементи;
 • Віджети та додатки від популярних сервісів.

Кожен блок можна налаштувати окремо. Відтепер вам не потрібно працювати з кодом, щоб додати віджет на веб-сторінці чи публікацію до каналу Twitter. Вам просто потрібно вибрати відповідний блок і вказати посилання на потрібний вам вміст, щоб побачити його в полі редактора. Регулярні комбінації блоків можна зберігати як шаблони, збільшуючи швидкість публікації публікацій.

В основному, Гутенберг дозволяє користувачам WordPress виконати завдання, яке запропонував популярні розробники веб-сайтів протягом досить тривалого періоду часу – зосередитись на дизайні вмісту, не відволікаючись на складні налаштування конфігурації. Працюючи у візуальному редакторі, ви можете бачити спосіб відображення веб-сторінки чи публікації та вносити необхідні зміни в інтерфейс без редагування коду.

Багатьом користувачам WordPress не сподобалася заміна класичного редактора на Гутенберг. Ті, хто віддає перевагу традиційному текстовому / HTML-редактору, можуть отримати доступ до нового розширення Classic Editor, доступного у списку плагінів. Одразу після того, як ви додасте його до системи, Гутенберг вимкнеться, і ви побачите стандартне вікно для роботи з текстом і тегами.

Нова версія WordPress 5.2 представила розширений захист від помилок PHP, що дуже важливо для адміністраторів веб-сайтів. Це дозволяє їм безпечно та ефективно виправляти помилки та помилки, пов’язані з коефіцієнтом, без потреби наймати веб-розробників. Ця функція також дозволяє позбутися від відомого “білого екрану смерті” та допомагає активувати режим відновлення для паузи або відключення шаблонів або плагінів, що може загрожувати безпеці веб-сайту.

Після оновлення системи з’явилося 13 нових піктограм інформаційної панелі для підвищення швидкості залучення користувачів. Оновивши систему, ви отримаєте доступ до набору значків BuddyPress, Instagram, обертових значків Землі та багатьох інших. Крім того, WordPress 5.2 представив новий гак wp_body_open, що дає можливість новим шаблонам підтримувати параметр введення коду на початку елемента.

WordPress 5.2 SEO

Базове завершення WordPress – не найкращий зразок SEO оптимізації. Однак якщо ви трохи працюєте з системою, ви з часом отримаєте високі позиції на веб-сайтах в результатах пошуку, без проблем, якщо ви публікуєте корисний та цікавий контент.

Першим кроком до оптимізації веб-сайтів є вибір зручного для SEO шаблону. Така тема повинна відповідати набору вимог, деякі з яких включають стандартне кодування веб-сайтів CSS3 / HTML5, а також швидкість завантаження веб-сторінок. Якщо ви купуєте або завантажуєте безкоштовний шаблон із стороннього веб-сайту, зверніть увагу на його опис. У ньому слід вказати, чи тема є SEO-чи SEO-оптимізованою.

Після вибору відповідного шаблону вам доведеться змінити стандартну конфігурацію використання WordPress.

WordPress 5.0 SEO

Отримайте загальні налаштування, щоб вказати адресу веб-сайту у тому ж стилі – з або без WWW. Щоб пошукові системи чітко визначали веб-сайт за вказаною адресою, додайте його до Пошукової консолі Google. Встановіть наступний формат посилання «веб-сайт / категорія / назва публікації». Доступ до розділу “Регулярні посилання” в налаштуваннях, виберіть параметр “Випадкові” і введіть таке поле в поле /%category%/%postname%.html.

Подальша оптимізація системи можлива лише за допомогою інтеграції плагінів.

Для гідної оптимізації веб-сайтів також знадобиться установка одного з потужних плагінів – All in One Seo Pack або Yoast SEO -.

Відразу після їх додавання в редакторі з’явиться новий розділ, де ви зможете вказати назву, опис та ключові слова для публікації. Вплив плагінів SEO на WordPress не обмежується лише цією функціональністю. У їх налаштуваннях є багато варіантів, а також є окремі підручники щодо роботи з ними.

 • Все в одному пакеті Seo охоплює всі потреби в оптимізації веб-сайтів, починаючи з метатегів для пошукових роботів і закінчуючи створенням мапи сайту XML.
 • Йоаст SEO пропонує майже таку ж функціональність, що може ускладнити вибір.

У будь-якому випадку, ви отримаєте потужні інструменти для розробки веб-сайту WordPress.

3. Конструкції

Кількість тем:10 к+
Безкоштовні теми&# x2714; ТАК
Вартість оплачених тем:$ 25 – $ 299
Чуйний дизайн&# x2714; ТАК
Сортувати за галузями:&# x2714; ТАК
Редагування коду CSS:&# x2714; ТАК

Веб-сайти створені на основі шаблонів, з якими WordPress рясніє. Стандартний каталог шаблонів доступний на інформаційній панелі системи, а саме в розділі «Дизайн». Тут ви можете вибрати та налаштувати шаблон із бібліотеки, а також завантажити файли, завантажені з інших ресурсів.

Знайти тему WordPress не проблема. Сумісність версій – набагато серйозніша проблема. Одразу після введення редактора Гутенберга не всі безкоштовні шаблони працюватимуть із системою без будь-яких помилок. Саме тому нова версія 5.0 додатково пропонує нову стандартну тему «Двадцять дев’ятнадцять».

Щоб уникнути зайвих проблем, перед установкою ви повинні переконатися, що вибраний шаблон оптимізований для останньої версії WordPress. Якщо немає відповідних варіантів, це не проблема. Ви можете використовувати Гутенберг для налаштування шаблонів, які раніше потребували редагування коду.

Теми WordPress 5.0

Переглядаючи функціональні параметри WordPress, ми обговорили функції нового редактора. В основному, ви можете використовувати його для налаштування інтерфейсу вашого веб-сайту, створення нових сторінок і додавання до них віджетів і блоків. Якщо ви раніше мали досвід роботи з розробниками веб-сайтів, ви відразу зрозумієте, як це працює. Навіть якщо цей веб-сайт WordPress є вашою першою спробою, ви все одно не зіткнетеся з проблемами. За допомогою віджетів, плагінів та шорткодів ви можете швидко створити необхідний дизайн веб-сторінки.

Крім того, кожна тема WordPress оснащена індивідуальними налаштуваннями, які дозволяють завантажувати логотип веб-сайту, змінювати кольорову схему, створювати головне меню та вмикати / вимикати показ окремих віджетів. Кількість параметрів, які знадобляться для налаштування змін щодо шаблону, з яким ви працюєте, але основний набір все ще доступний у кожній темі. Якщо вам пощастить володіти навичками кодування CSS / PHP, ви отримаєте більше варіантів налаштування дизайну завдяки системному коду з відкритим кодом та інтегрованому редактору коду, який постачається з усіма файлами шаблонів.

4. Підтримка клієнтів

Що стосується підтримки клієнтів, у WordPress її взагалі немає. Як безкоштовний сервіс, він має широке всесвітнє співтовариство, яке завжди готове допомогти новачкам знайти відповіді на свої запитання. Ви також можете зустріти декілька текстових та відео посібників, рекомендацій та навчальних посібників, складених іншими користувачами системи. Незалежно від кількості цих матеріалів, вам все одно доведеться вивчити системні нюанси, внести необхідні зміни та самостійно подбаючи про варіанти підтримки. Це стосується як самої системи, так і додаткової функціональності, наприклад інтегральних плагінів, шаблонів та інших розширень.

Саме тому користувачі, які не є компетентними в ніші веб-дизайну, часто стикаються з ситуаціями, коли вони просто не в змозі використовувати систему з максимальною ефективністю, навіть якщо цього хочуть. Як результат, їм доводиться змінювати систему на більш просту, інтуїтивно зрозумілу та зручну для користувачів комерційну альтернативу – розробники веб-сайтів.

5. Цінова політика

Платформа доступна безкоштовно. Ти можеш завантажити його з офіційного веб-сайту або встановити прямо з адміністративної панелі хостингу. Переважна кількість господарів надає такий варіант. Вам також не доведеться платити за плагіни та шаблони. Навіть якщо будь-яке розширення надається за певну ціну, завжди є його безкоштовна альтернатива, яка дозволить виконати завдання на гідному рівні. Однак ви взагалі не підете, не вкладаючи коштів у розробку веб-сайту: вам доведеться отримати доменне ім’я та оплатити вибраний план хостингу.

Стандартна вартість доменного імені .com становить близько 10–15 доларів на рік. Продовження обійдеться вам приблизно в $ 5- 15, залежно від реєстратора. Якщо ви бажаєте придбати доменне ім’я в іншій зоні, будьте готові платити більше. Наприклад, вартість доменів .club або .net починається з 20 доларів на рік.

Вартість хостингу також залежить від кількості веб-сайтів, які ви збираєтесь створити, та необхідного для зберігання даних. Наприклад, найдешевший Bluehost план пропонує можливість запустити один проект з необмеженим трафіком та безкоштовним SSL на рівні 3,95 долара на місяць. 50 Гб дискового простору буде більш ніж достатньо, щоб створити промо-сайт або портфоліо. Таким чином, щорічна оренда сервера обійдеться вам лише в 47,4 дол.

Ціни на Bluehost

Чим більше місця для зберігання потребує ваш веб-сайт, тим дорожчим буде хостинг. Використання необмеженого Вибір плюс план, наприклад, дозволяє створити великий інформаційний портал, який коштуватиме вам 5,45 доларів на місяць. Якщо ви відчуваєте відсутність місця для зберігання з якихось причин, тоді ви можете спробувати параметри VPS / VDS та виділений фізичний сервер. Зверніть увагу, що вони добре працюють для масштабних проектів.

6. Плюси і мінуси

WordPress 5.2 продовжує використовувати переваги, що надаються редактором Гутенберга. Останнє додає режим редагування візуального контенту. Її впровадження розкриває системний перехід до спрощення та зменшення кривої навчання для новачків. Гутенберг робить установку набору розширень безглуздим, пропонуючи аналогічні функціональні можливості в базовому наборі CMS.

Інші переваги системи залишилися незмінними після серйозного оновлення системи:

 • Проста адміністративна панель;
 • Інтегрований файловий менеджер, який став простішим у використанні завдяки впровадженню редактора Гутенберга;
 • Широка бібліотека плагінів, яка розширює основні функціональні можливості системи;
 • Компетентна спільнота та велика кількість навчальних посібників.

Однак новий редактор звертається не до всіх користувачів. Основна скарга – одночасна деактивація класичного інструменту редагування. Щоб відновити його, потрібно встановити плагін Classic Editor. У цьому випадку Гутенберг автоматично відключається. Одночасна доступність обох версій редактора – старої та нової – може бути розумним рішенням.

З впровадженням WordPress 5.2 та зміною політики оновлення з’являється ще один недолік – часті проблеми з несумісністю шаблонів і плагінів. Функція охорони здоров’я сайту дещо допомагає вирішити проблему, але вона все ще залишається гострою проблемою для більшості користувачів WordPress. Раніше великі оновлення виходили двічі на рік. Відтепер розробники випускатимуть їх частіше. Вихід, однак, вам не потрібно оновлювати одразу – просто зберігайте версії та їх зміни, щоб це зробити.

7. Конкуренти

Завдяки відкритому коду та великій кількості розширень, WordPress пропонує функціонал, який може бути забезпечений обмеженою кількістю інструментів веб-побудови. Що ж стосується створення веб-сайтів, то потужність цього інструменту є менш важливою, ніж його ефективність для реалізації проекту. З цієї точки зору існує безліч сервісів, які простіші і дозволяють виконати різноманітні завдання не гірше WordPress.

Wix проти WordPressКвадратний простір проти WordPressWebnode проти WordPressWeebly проти WordPresswebflow vs wordpressДжимдо проти WordPressShopify vs WordPressAdobe Muse проти WordPressGoogle Sites vs WordPressuCoz проти WordPressBookmarl проти WordPress

Незалежно від того, що остання версія WordPress рухається до спрощення інструментів управління вмістом, вона все ще відстає від провідних розробників веб-сайтів у цьому відношенні. В основному, Гутенберг – це також розширення, яке додає функції візуального редактора до CMS, які надаються в базовому наборі.

Простота розробників веб-сайтів не обмежується лише дизайном веб-сторінок та вмісту. Створюючи веб-сайт із розробниками хмарних веб-сайтів, користувачеві не потрібно дбати про речі, крім дизайну та вмісту, які повністю налаштовані в режимі візуального редагування. З іншого боку, це дає більше можливостей для налаштування, якими не всі розробники веб-сайтів можуть похвалитися.

Нижня лінія

WordPress є одним з найпростіших інструментів побудови веб-сторінок, який став набагато простішим з випуском п’ятої версії завдяки впровадженню візуального редактора. Що стосується розробки веб-сайтів та попередніх налаштувань, то серйозних змін немає. Користувачам все ж потрібно вибрати хостинг, самостійно подбати про безпеку веб-сайту та стежити за оновленнями.

WordPress 5.0 пропонує необмежену функціональність, яка базується на відкритому коді та відкритому коді, а також на різноманітних розширеннях. Однак не кожен проект вимагає такої сили та універсальності. Наприклад, якщо вам потрібно створити цільова сторінка, а веб-сайт компанії або а невеликий інтернет-магазин, тоді використання розробників веб-сайтів стане більш ефективним і розумним рішенням.

У будь-якому випадку, WordPress – це один із основних інструментів створення веб-сторінок, який користується попитом як у новачків, так і у досвідчених веб-дизайнерів. Його можна застосувати для вирішення різних завдань, і тільки ви вирішите, якщо це дійде до втілення вашої ідеї.

Спробуйте WordPress безкоштовно

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me