Друпальський огляд

Друпал – є безкоштовна CMS з відкритим кодом, яка надається як основа із загальними ознаками та тематичними наборами, необхідними для вирішення певних завдань, наприклад, створення веб-магазину. Як правило, система – це конструктор веб-сайтів, складений з модулів, які розміщує веб-майстер у необхідній конфігурації.


Основні функції Drupal містять гнучкість та можливість вирішувати ті самі завдання різними способами. Це робить систему популярною у професійних веб-дизайнерів, які надають перевагу свободі дій перш за все. У той же час Drupal стане корисним інструментом для новачків. Вам просто потрібно витратити трохи часу на вивчення основ його виконання.

1. Простота використання

Початківцям буде складніше вивчити весь набір функцій Drupal порівняно з WordPress або Joomla, наприклад. Однак вони не зіткнуться з серйозними проблемами під час освоєння платформи. Можна обійтися без навичок програмування та використовувати лише готові завдання або навіть завантажити інсталяційний пакет, необхідний для виконання певного завдання, наприклад запуск веб-сайту електронної комерції, наприклад.

Drupal редактор

Ви можете використовувати Drupal як основу для організації сайту новин, запуск форуму і портал з розвиненою соціальною складовою, здійснюючи онлайн-продажу. Яку б ідею ви не знайшли, ви знайдете каталог, який пропонує безкоштовний модуль або програмне забезпечення з готовим набором функцій, необхідним для успішного виконання завдання. Усвідомлення відповідних необхідних навичок допоможе користувачеві самостійно створити модулі або редагувати наявні розширення.

2. Набір функцій та гнучкість

Drupal більше схожий на систему управління вмістом, ніж на систему. Як правило, це основа, яку користувач самостійно заповнює модулями та програмами, необхідними для гідної продуктивності веб-сайту.

Сама основа забезпечує занадто обмежений обсяг інструментів управління вмістом. Це не помилка розробників, а належне продумане рішення, що підкреслює гнучкість системи та її орієнтацію на досвідчених розробників чи тих, хто готовий вчитися, читати форуми та дивитися відео-посібники..

Однак навіть такий мінімалістичний набір інструментів має елементи, які дуже важливі для майбутнього веб-сайту. Це, наприклад, попередньо встановлені інструменти для організації особистих облікових записів користувачів. Вони допомагають розробляти масштабні портали з форумами та іншими соціальними засобами взаємодії користувачів.

Drupal Створити допис

Основа надає лише ті особливості, для яких необхідні створення веб-сайту CMS з нуля. Подальше формування функціональності реалізується за рахунок інтеграції модулів, які відповідають за додавання тих чи інших функцій. Однак запуск системи для подібних проектів з нуля – не найзручніше рішення. Ось чому, користувачі реалізували можливість формувати інсталяційні пакети програм, які чудово підходять для ефективного виконання певного завдання.

Припустимо, у вас є намір створити інтернет-магазин з Drupal. Тут є два способи, а саме:

 1. Щоб завантажити основну версію системи, самостійно знаходити та завантажувати модулі електронної комерції, а потім налаштовувати та налаштовувати веб-сайт відповідно до ваших потреб.
 2. Завантажити відповідний інсталяційний пакет програмного забезпечення і створити веб-сайт з його допомогою.

Другий варіант набагато простіший, але він підходить лише до розробки типових завдань. Якщо ви створюєте веб-сайт з недостатньою функціональністю, тут залишився лише один варіант – завантажити основу Drupal Framework і самостійно додати до неї модулі та програми.

Щоб допомогти вам зрозуміти коло завдань, які ви можете вирішити за допомогою параметрів інсталяційного програмного пакета, ознайомтеся з коротким списком тематичних колекцій:

 • Відкритий атрій – бізнес-рішення з блогом, календарем та списком справ.
 • Drupal Commons 3.0 – корпоративна мережа з правами спільного доступу, профілями користувачів та новинами.
 • Дригги – колекція, необхідна для створення новинних веб-сайтів.
 • OpenStore – програмний інсталяційний пакет із набором інструментів, необхідним для організації онлайн-продажів.

Drupal розширюваність має одну важливу особливість, яка відрізняє платформу від аналогічної CMS. У той час як WordPress дає можливість додати певну функцію, встановивши один плагін, модулі Drupal в основному використовуються в комбінаціях. Це також цілеспрямоване рішення веб-розробників, оскільки такий підхід дозволяє модулям сприяти набору функцій один одного без будь-якого дублювання.

Налаштування Drupal

Щоб встановити модуль, слід спочатку завантажити файл на свій комп’ютер, а потім додати його на платформу через розділ «Розширення» на інформаційній панелі. Drupal не має зручного інтегрованого каталогу, як у WordPress. Ви взагалі не будете без модулів.

Наприклад, для додавання сторінок і контенту система використовує візуальний інструмент CKEditor. Щоб отримати більше корисних інструментів, необхідних для публікації публікацій, слід включити модуль IMCE. Модуль «Таксономія» відповідає за показ публікацій на веб-сайті. Це не кажучи вже про параметри SEO, які взагалі відсутні в базовому наборі.

Drupal SEO

Drupal за замовчуванням відповідає вимогам пошукової системи, але для поліпшення позицій вашого веб-сайту в результатах пошуку вам доведеться використовувати модулі. Технічна оптимізація матиме кілька етапів:

 • Налаштування псевдоніму.
 • Інтеграція метаданих та мікро компонування.
 • Створення сайту.

Вміст представлений в системі в режимі вузла – це елементи, які поставляються із власними URL-адресами. Їх адреси зрозумілі для машин, тоді як людям може бути складно сприймати їх, оскільки вони відрізняються лише кількістю, доступною в кінці посилання.

Drupal SEO

Щоб створити URL-адресу, зрозумілу для публікації чи сторінки, важливо використовувати синоніми – це так звані псевдоніми. Це можна зробити вручну, публікуючи публікацію або зробити процес автоматизованим за допомогою комбінації модулів Token, CTool і Pathauto.

Для правильної роботи всієї системи вам доведеться налаштувати шаблон, але це набагато зручніше, ніж щоразу додавати псевдоніми вручну..

Щоб мета-дані відображалися в редакторі, слід також встановити SEO-модулі. Однією з найпопулярніших комбінацій є Metatag та SEO в режимі реального часу для Drupal. Відразу після їх додавання та активації на сторінці додавання та редагування вмісту з’явиться розділ з метатегами. Модулі також мають налаштування. Наприклад, ви можете додати описи вручну або використовувати текстовий фрагмент, наданий автоматично.

Карта сайту потрібна для правильної індексації ресурсів. Щоб створити його, використовуйте мапу сайту XML. В автоматичному режимі на карту буде додано лише домашню сторінку. Ось чому, вам потрібно відкрити налаштування модуля та вручну додати інші сторінки веб-сайтів.

3. Конструкції

Кількість тем:2000 рік+
Безкоштовні теми&# x2714; ТАК
Вартість оплачених тем:$ 23 – $ 58
Чуйний дизайн&# x2714; ТАК
Сортувати за галузями:&# x2714; ТАК
Редагування коду CSS:&# x2714; ТАК

Drupal дозволяє налаштувати не тільки дизайн розділу користувача, а й дизайн приладної панелі. Це ще один нюанс, який демонструє гнучкість системи. Це особливо важливо для досвідчених веб-дизайнерів, які створили систему для задоволення власних потреб у всіх аспектах.

Одразу після встановлення Drupal користувач отримує доступ до декількох стандартних шаблонів. Ви можете вибрати один із доступних варіантів і відредагувати його або безпосередньо перейти до каталогу на офіційному веб-сайті. Він пропонує понад 2000 шаблонів – є теми, які навіть не мають чуйного дизайну, але ви також натрапите на сучасні варіанти. Очевидно, є сенс вибрати шаблони, що реагують, щоб зробити веб-сайт легко доступним з інших пристроїв, крім настільних.

Основним недоліком є ​​неможливість встановлення потрібної вам теми безпосередньо на інформаційній панелі, оскільки це можна зробити в WordPress. Щоб додати новий шаблон до системи, слід спочатку завантажити його на свій комп’ютер у вигляді архіву, а потім завантажити його на сервер веб-сайту через розділ «Зовнішній вигляд»..

Завантажений шаблон стане доступним у загальному списку встановлених шаблонів – вам доведеться лише вибрати та активувати його.

Налаштування теми Drupal

Незалежно від того, наскільки привабливим є обраний шаблон, його слід налаштувати на користь шляхом додавання / видалення віджетів, налаштування меню, вибору кольорових схем, створення логотипів тощо. Для виконання цих завдань Drupal пропонує два основні інструменти:

 • Макет блоку – візуальний редактор, в якому загальний дизайн веб-сайту налаштований саме так, як у більшості популярних розробників веб-сайтів – тобто шляхом перетягування готових елементів.
 • Налаштування теми – параметри шаблону, за допомогою яких ви можете повністю змінити кольорову гаму, вказати параметри відображення зображення, встановити логотип та фавікон.

Якщо ви не можете знайти відповідну тему у вільній колекції шаблонів або не можете налаштувати шаблон як потрібно, ви можете замовити розробку дизайну у професійних веб-дизайнерів. На щастя, Drupal є досить поширеною і популярною системою, яка дозволяє вам знайти фахівця в цій галузі без проблем.

4. Підтримка клієнтів

Важко назвати підтримку клієнтів Drupal занадто обширною, але варіанти, які вона пропонує, охоплюють переважну кількість потреб користувачів. Особливо це стосується користувачів, які вперше намагаються вивчити та освоїти всі нюанси платформи до запуску веб-сайтів із нею.

Drupal може похвалитися великим підтримка громади та велика кількість навчальних матеріалів, які надають всю необхідну інформацію про використання системи, її технічні характеристики, основні функції та деталі застосування.

Тут діє потужний форум спільноти, який містить кілька тем, пов’язаних з Drupal, і регулярно оновлюється користувачами системи та експертами. Щоб зв’язатися з командою підтримки, можна скористатися опцією електронної пошти, телефонним зв’язком і навіть підтримкою в реальному часі.

5. Цінова політика

Drupal доступний для безкоштовного завантаження або встановлення з інформаційної панелі, розміщеної на хостингу. Системні пакети можна знайти в окремих колекціях або планах Linux, але вони, як правило, не відповідають необхідній версії. Таким чином, їх застосування може бути не зовсім безпечним.

Крім основи системи, існують різні колекції – наприклад, легка версія Drupal або готове рішення для веб-магазину. Вони також доступні для безкоштовне завантаження, але деякі інсталяційні пакети програм не оновлювалися протягом досить тривалого періоду часу. Ось чому завантаження бази та додавання до неї недостатньої кількості модулів або встановлення системи через інформаційну панель, доступну на хостингу, є найбезпечнішими рішеннями.

Тим не менш, вам потрібно запланувати певний бюджет, перш ніж створити веб-сайт в Drupal. Гроші будуть витрачені на хостинг (рекомендуємо Bluehost) та доменне ім’я. Останній купується на рік із можливістю продовження або може бути отримати безкоштовно. Вартість домену, як правило, залежить від зони, до якої він належить, але, як правило, варто розраховувати від 15 до 30 доларів на рік. Спільний хостинг коштуватиме майже 3–5 доларів США, рахуючи за місяць.

6. Плюси і мінуси

Про головну перевагу Друпала вже згадувалося кілька разів. Це гнучкість системи, яка дозволяє налаштувати її відповідно до власних потреб. У базовому пакеті платформа пропонує лише мінімальний набір функцій, але розумне використання розширень та навичок перетворює її на універсальну систему розробки проектів, здатну вирішувати завдання різного рівня складності. Інші переваги:

 • Сталий показник роботи системи.
 • Відкритий код, який накопичив спільноту просунутих користувачів у всій системі.
 • Високий рівень безпеки.
 • Більш швидка продуктивність завдяки грошовій одиниці системи.
 • Багата база безкоштовних додаткових документів, включаючи теми та розширення.

Будь-який користувач може створити модулі за допомогою Drupal, але вони будуть додані до каталогу лише після суворого модерації. Ось чому, якщо ви користуєтеся надійними джерелами, ви не зіткнетесь із проблемами зловмисного програмного забезпечення або з пов’язаними з погано захищеними модулями.

Ще одна перевага, яку тут слід враховувати, – це система підтримки, організована користувачами Drupal. Майданчик досить важко освоїти новачкам. Ось чому, більшість користувачів часто стикаються з необхідністю шукати відповіді на свої запитання в іншому місці. Більшість стандартних проблем обговорювались на форумах користувачів Drupal, але якщо ви зіткнулися з помилкою, з якою раніше ніхто не стикався, то спільнота може допомогти вам колективно вирішити її без особливих зусиль..

Система також має свої недоліки, що, очевидно, справді. Першим користувачам буде важко зануритися в процес веб-розробки з самого початку. Спочатку вам доведеться витратити час на вивчення двигуна та читання форумів. Наприклад, цей процес може здатися складним порівняно з WordPress, але це не зовсім так – просто потрібно більше часу, щоб зрозуміти, як все тут організовано.

Якщо ми продовжуємо порівнювати Drupal з WordPress, то в Drupal є менше шаблонів та модулів, що цілком очевидно. Усі найкращі елементи та функції надаються користувачам платних ліцензій. Аналогічна ситуація і з іншими безкоштовними CMS, але кількість безкоштовних пропозицій дозволяє успішно не помітити цей недолік.

Інший недолік – технічний, і це впливає на вартість веб-сайту. Drupal часто звертається до бази даних. Ось чому, потрібно придбати більш дорогий хостинг, щоб підтримати гідну ефективність вашого проекту порівняно з іншими безкоштовними CMS.

Нижня лінія

Цільова аудиторія Drupal завжди включала більш досвідчених веб-дизайнерів, які цінують масштабність та потужність системи перш за все. Однак професійне співтовариство користувачів зробило чимало для того, щоб платформу цінували новачки. База знань та готові колекції знизили початкову криву навчання, але Drupal як і раніше залишається досить складною та складною для освоєння системою порівняно з WordPress або розробниками веб-сайтів.

Перш ніж віддавати перевагу цій CMS, ви повинні оцінити складність проекту. Рекомендується використовувати Drupal для масштабних проектів, які визначають гнучкість, стійкість та безпеку як основні пріоритети порівняно з простотою використання.

Якщо у вас є намір створити блог або веб-магазин з обмеженим асортиментом товарів, то буде вивчити і освоїти WordPress або Joomla набагато простіше, якщо не надавати перевагу сучасні розробники веб-сайтів. Це сучасні сервіси, які пропонують функціонал, необхідний для вирішення дивовижної різноманітності ідей, не встановлюючи високих вимог до технічних навичок користувача.

Спробуйте Drupal безкоштовно

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me