Wix vs WordPress – що найкраще?

І те й інше Wix та WordPress є інструментами для створення веб-сайту. Це непросте рішення щодо того, який вибрати, особливо якщо користувач новачок у розробці веб-сайту.


WordPress – це система управління контентом, і Вікс є розробником веб-сайтів. Користувачеві необхідно зрозуміти їх відмінність, перш ніж вирішити, що вибрати.

У цьому блозі ми порівняємо Wix проти WordPress на основі шести параметрів, щоб допомогти користувачеві визначити, яка платформа для них найкраща.

Wix проти WordPress

1) Витрати та ціни

Перше, що потрібно визначити користувачеві – це вартість розробки веб-сайту. Вартість та ціни відіграють важливу роль у виборі платформи. Це повністю залежить від бюджету користувача. У цьому розділі ми визначимо, яка платформа є рентабельною.

WordPress:

WordPress є вільною у користуванні платформою завдяки відкритому коду. Користувачам для встановлення потрібен веб-хостинг та доменне ім’я. Для користувача також є багато хостинг-провайдерів, і це залежить від їх бюджету.

У випадку, якщо користувач вирішить скористатися преміальними темами WordPress або плагінами, вартість зросте. Хоча вони мають можливість зменшити витрати, перейшовши на безкоштовні плагіни та теми WordPress. Це дозволяє користувачам додавати функції, не потребуючи оновлення плану хостингу.

Ціни на wix та wordpress

Wix:

Основна версія розробника веб-сайтів надається безкоштовно Wix. Але у базової версії є два недоліки. Перший полягає в тому, що користувацьке доменне ім’я не дозволено, адреса веб-сайту буде іменем користувача.wix.com/sitename, а другий – розміщення реклами бренда внизу та вгорі веб-сайту.

Необхідні додатки також не передбачені в базовій версії. Існує кілька планів преміум-класу, і кожен дає різні обмеження на зберігання та пропускну здатність.

Усі ці витрати не включають додатки, які користувач купує з ринку додатків Wix.

Висновок:

WordPress виграє з точки зору витрат і цін, оскільки дає користувачеві свободу використовувати його будь-яким способом, який він хоче. Кілька веб-хостингових компаній надають гнучкі плани, а вартість залежить від ресурсів, якими користувач володіє.

2) Макет і дизайн

Успіх веб-сайту залежить від верстки та дизайну. Дизайн повинен бути привабливим та зручним для користувачів. У цьому розділі ми визначимо, яка платформа забезпечує найкращий дизайн та компонування.

WordPress:

Користувачі можуть вибирати між WordPress тисячі платних та безкоштовних тем.

Безкоштовні теми мають обмежену підтримку, хоча вони проходять ретельний процес перегляду. З іншого боку, платні мають додаткові варіанти підтримки та мають більше можливостей.

У теми WordPress є вбудовані параметри налаштування. Користувачі можуть налаштувати ці теми WordPress за допомогою модулів для стилізації.

Безкоштовні теми доступні для завантаження з WordPress.org. Користувачі можуть придбати платні в магазинах, таких як CSSIgniter, Themify та StudioPress.

Wix:

У ньому є близько 500 шаблонів, які користувачі можуть вибирати в Wix. Їх дизайн написаний HTML 5 та повністю чуйний. Користувачі можуть налаштувати дизайн веб-сайту за допомогою вбудованих інструментів. Вони можуть переставляти елементи та змінювати макет.

Конструкції доступні для будь-якого типу веб-сайтів. Існує п’ять категорій шаблонів, наприклад, електронна комерція, особисте, хобі, мистецтво & ремесло та бізнес.

Шаблони неможливо змінити після їх вибору. Користувачі можуть використовувати вбудовані інструменти для налаштування та модифікації, але не можуть змінити їх на інші. Це суттєвий недолік Wix.

Висновок:

WordPress має більше різноманітності макетів дизайну та тем у порівнянні з Wix. Немає обмежень для користувачів у налаштуванні або переключенні тем у WordPress.

3) Яка краща платформа для ведення блогів?

Користувачі можуть використовувати як вікс, так і WordPress для ведення блогів. Часто, починаючи блог, вони шукають доступну платформу, щоб розпочати свій блог. У цьому розділі ми порівняємо, яка платформа краще для ведення блогів.

WordPress:

34% веб-сайтів зараз працюють на WordPress. Раніше він починався як платформа для ведення блогів, але повільно перетворювався на повноцінного розробника веб-сайтів.

WordPress має всі необхідні функції для ведення блогів, включаючи розширені функції. Користувачі можуть використовувати редактор блоків Гутенберга для створення привабливих макетів для своїх блогів. Він має вроджену систему коментування.

Користувачі можуть розширювати свої блоги будь-якими плагінами або додавати будь-які функції, які б вони хотіли у своїх публікаціях.

Wix:

Wix має всі необхідні функції, необхідні для ведення блогів, наприклад, категорії, відео та фотографії, теги, архіви тощо.

Він не має вбудованої системи коментування, на відміну від WordPress. Wix використовує коментарі Facebook, і ці коментарі не є портативними.

Також бракує таких функцій, як оновлення публікацій, популярні зображення та багато іншого. Для публікацій в блозі інтерфейс для написання не такий, як у веб-розробника веб-сайтів Wix. Він використовує звичайний текстовий редактор, і він обмежений з точки зору параметрів форматування.

Висновок:

WordPress перевершує Wix як платформу для блогів. Wix занадто базовий і не має багатьох суттєвих особливостей.

4) Переносимість даних

Переносимість даних надає користувачам свободу переміщати свій вміст, якщо вони хочуть це зробити. У цьому розділі ми порівняємо портативність даних у WordPress та Wix.

WordPress:

Користувачі легко експортують свій вміст у WordPress. За допомогою експортера лише одним кліком користувачі можуть завантажувати свій вміст у форматі XML. Оскільки WordPress – це власна платформа, користувачі мають можливість створювати резервні копії, завантажувати свої медіа-файли та експортувати свої дані WordPress вручну. Якщо їх влаштовує поточна компанія-хост, вони можуть швидко перенести свій веб-сайт WordPress на новий веб-хост.

Переносимість даних

Wix:

У Wix є обмежені варіанти переміщення вмісту на іншу платформу. Користувачі можуть експортувати свої повідомлення в блозі, якщо вони у форматі XML, і їм потрібно вручну завантажувати сторінки, зображення, відео та інший вміст. Wix розміщує весь вміст на своїх серверах, і користувачі не можуть експортувати його в інше місце.

Висновок:

Що стосується портативності даних, WordPress набагато краще пересуває дані.

5) Простота використання

Розпочинаючи веб-сайт для ведення блогів, початківці вважають за краще створювати його без необхідності кодувати або наймати дизайнера веб-сайтів. Користувачі можуть створювати свій веб-сайт у Wix та WordPress, не маючи коду. У цьому розділі ми порівняємо, яка платформа проста у використанні.

WordPress:

Користувачі можуть використовувати візуальний редактор для запису вмісту. У WordPress є налаштування теми, якщо користувач хоче редагувати властивості тем, якими вони користуються на своєму веб-сайті. Хоча WordPress не має вбудованого конструктора сторінок перетягування і перетягування, користувачі повинні мати загальне уявлення про різні розділи, такі як налаштування, навігаційні меню, редактор візуальних повідомлень тощо. Існує невелика крива навчання, але наявність тисяч тем полегшує налаштування веб-сайту.

Wix:

Користувачі отримують прості у використанні та найкращі інструменти для створення свого веб-сайту в Wix. Він оснащений інтерфейсом перетягування і перетягування, і користувачі можуть перетягувати елементи будь-де на своєму веб-сайті. Вони можуть переставляти розділи на своїй веб-сторінці, писати вміст та додавати медіа у зручному для користувача середовищі. Він відмінно підходить для початківців, які не знають, як кодувати.

Висновок:

Wix – певний переможець. Користувачам не потрібно вкладати час у вивчення платформи або встановлювати додатки для створення веб-сайту. WordPress має трохи кривої навчання і вимагає встановлення необхідних плагінів для розробки веб-сайту.

6) Програми та плагіни

Сторонні розширення, такі як додатки та плагіни, можуть додавати додаткові функції на веб-сайт. У цьому розділі ми порівняємо плагіни та додатки на обох платформах.

WordPress:

Близько 55 000+ безкоштовних плагінів доступні в плагінах WordPress.org. Він також має плагіни преміум-класу. Користувачі можуть робити майже все, що стосується плагінів, доступних у WordPress. Для всіх доступний плагін.

Wix:

У ньому близько 200+ додатків, і ці програми надають широкий спектр функцій. Існують безкоштовні чи спрощені версії, а деякі додатки вимагають щомісячних платежів або відрізняються цінами. У Wix є обмежена колекція програм, але вона охоплює всі необхідні запитувані функції.

програми Wix

Висновок:

WordPress – явний переможець у цій галузі. Користувачі мають великий набір плагінів і програм WordPress на вибір, і хоча бібліотека додатків Wix збільшується, вона все ще обмежена порівняно з тим, що пропонує WordPress.

7) Порівняння електронної комерції

Подивимося, як Wix та WordPress порівнюють електронну комерцію, оскільки продаж речей в Інтернеті – важлива особливість, яку шукають більшість користувачів при виборі платформи.

WordPress:

42% сайтів електронної комерції працюють на WordPress. За допомогою WooCommerce WordPress робить безшовний процес створення інтернет-магазину. Існує велика кількість плагінів електронної комерції, які користувачі можуть використовувати у продажу своїх цифрових або фізичних товарів, підписок, подій тощо.

У плагінах електронної комерції є навіть додатки та спеціальні теми.

Wix:

Електронна комерція постачається з платними планами в Wix. Користувачі безкоштовних планів не можуть користуватися магазином електронної комерції на Wix. Їм доведеться перейти на платний план. WixStores дозволяє лише Autize.net і Paypal як шлюз платежів.

Користувачі можуть використовувати сторонні додатки для продажу, але це коштуватиме грошей, оскільки за ці програми передбачено щомісячну плату.

Висновок:

WordPress + WooCommerce забезпечує свободу, гнучкість та вибір порівняно з Wix. Це ідеальний вибір для створення інтернет-магазину, який може зрости в майбутньому.

Підведенню

Як платформа веб-публікацій для веб-сайтів, WordPress набагато кращий порівняно з Wix. Користувачі можуть досягти багатьох речей із WordPress у довгостроковій перспективі. Ми сподіваємось, що читання цього блогу допомогло вам вибрати правильну для вас платформу.

Читайте також,

  • WordPress.com проти WordPress.org
  • WordPress проти Blogger

Автор біографії:

Prinsa Prajapati – автор технічного контенту, який любить писати про веб-розробку WordPress, а також ділиться знаннями про останні досягнення в світі веб-дизайну з Кремнієвітра. Вона також любить ділитися ідеями про CMS, різноманітне програмне забезпечення, мови програмування та технології.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me