250+ Lista de site-uri de prezentare gratuită a directorilor în 2020

Trimiterea site-ului dvs. web către site-urile gratuite de trimitere a directorilor este cea mai bună metodă eficientă de a crea un backlink de calitate către site-ul dvs. web. Trimiterea unei adrese URL către site-urile directoarelor de spam poate afecta rangul site-ului dvs., așa că vă sugerez să trimiteți site-ul dvs. web doar către site-uri de înaltă calitate.


WPressBlog a făcut o calitate înaltă Lista site-urilor de depunere a directorilor aici pentru a nu fi nevoie să-l găsiți în altă parte. Această listă vă va ajuta să construiți backlinkuri de calitate la site-ul dvs. web.

Ce este trimiterea directorului?

Este procesul de trimitere a unui URL către site-ul de trimitere a directorilor pentru a crea backlinks relevante. Este unul dintre cele mai rapide moduri de a construi backlinks.

Lista site-urilor de depunere a directorilor

Care sunt tipurile de site-uri de trimitere a directorilor?

Există multe tipuri de trimitere directoare, cum ar fi trimiterea gratuită, plătită și reciprocă.

  • Site-uri gratuite de depunere a directorilor

Dacă doriți să trimiteți adresa URL a blogului dvs. gratuit, acest tip este cel mai bun pentru dvs. Ceea ce este rău este că va dura câteva săptămâni pentru a aproba adresa URL și a adăuga-o la lista de directoare. Cu toate acestea, este cel mai bun mod de a trimite o adresă URL la directoare.

  • Site-uri de trimitere director plătite

Dacă doriți să construiți legături foarte rapid, atunci această opțiune este pentru dvs. Puteți trimite URL-ul site-ului dvs. aici și va fi adăugat în câteva ore. Acesta este cel mai rapid mod de a construi o legătură de înaltă calitate.

  • Site-uri de trimitere a directorului reciproc

În acest tip, trebuie să adăugați un link către propriul site web al site-ului directorului unde doriți să trimiteți adresa URL. Când proprietarul site-ului respectiv validează link-ul, link-ul dvs. va fi aprobat site-ului de trimitere a directorului.

Citește și: Cum să obțineți backlinks de înaltă calitate în 2020

Care sunt avantajele prezentării directorilor?

  • Puteți construi cu ușurință un backlink.
  • Cel mai rapid mod de a construi backlink-uri.
  • Puteți crea backlinks de înaltă calitate în cel mai scurt timp.
  • Acesta ajută la creșterea autorității domeniului site-ului dvs..
  • Vizibilitatea dvs. de căutare pe site poate fi crescută.
  • Te va ajuta să generezi mai mult trafic către site-ul tău.

Cum să trimiteți un site către site-ul de depunere a directorilor?

Iată câțiva pași care vă vor ajuta să trimiteți site-ul dvs. web la orice site de director. Urmați toate instrucțiunile date mai jos pentru aprobarea cu succes a linkului.

  • Deschideți orice site din lista de site-uri web.
  • Selectați tipul de trimitere din opțiuni.

site-uri de depunere a directorilor

  • Completați titlul, descrierea, adresa URL a site-ului și adresa de e-mail.

Formular de depunere a directorului

  • Selectați categoria din lista verticală.

categorii de trimitere de directoare

  • Dacă ați selectat tipul reciproc, introduceți adresa URL a paginii de site-ul web unde ați plasat codul.
  • Faceți clic pe butonul Continuare pentru a finaliza trimiterea linkului.

Acum veți găsi aici lista principalelor site-uri de trimitere a directorilor 2020 cu rang Alexa. Puteți începe trimiterea una cu una cu cel mai mic site de rang Alexa, deoarece gradul inferior Alexa înseamnă un site web de înaltă calitate și trafic ridicat.

Lista site-urilor de trimitere a directorului 2020

Sr. Nu. Lista site-uluiRang
#Freeadstime.org49219
#Findermaster.com85771
#Wallclassifieds.com70634
#Advertiseera.com57768
#H1ad.com82917
#Giganticlist.com85722
#Classifiedsfactor.com72860
#Rectanglead.com50389
1Somuch.com167469
2Websquash.com180262
3Usalistingdirectory.com180648
4Marketinginternetdirectory.com186147
5Highrankdirectory.com195066
6Sitepromotiondirectory.com200407
7Submissionwebdirectory.com205525
8Infotiger.com209367
9Dizila.com219036
10Gainweb.org236019
11Siteswebdirectory.com240322
12Hotvsnot.com248650
13Wldirectory.com258748
149sites.net262041
151abc.org274526
161websdirectory.com281968
17Britainbusinessdirectory.com288014
18Freeprwebdirectory.com292751
19Pegasusdirectory.com300370
20Ananar.com302773
21Bedwan.com304597
22Happal.com316658
23Usgeo.org319900
24Momsdirectory.net331513
25Ukinternetdirectory.net337815
26Addbusiness.net346422
27W3catalog.com358767
28Acewebdirectory.com371283
29thewebdirectory.org372784
30Info-listings.com396340
31Mastermoz.com407607
32Livepopular.com409737
33Cipinet.com417359
34Alistdirectory.com427791
35Enforum.net433004
36Generalshoppingdirectory.com440948
37Linkpedia.net441409
38Freetoprankdirectory.com445072
39Thalesdirectory.com445184
40Idahoindex.com455907
41Seodirectoryonline.org459638
42Jewana.com460737
43Canadawebdir.com462897
44Freedirectorysubmit.com480178
45Linkroo.com484933
46Linkroo.com484933
47Shistlbb.com503594
48Bestseodirectory.net513752
4910directory.com515516
50Obln.org516258
51Synergy-directory.com518071
52Allstatesusadirectory.com537660
53Bobresources.com539019
54caida.eu539709
55Mugro.info544966
56Linkdir4u.com550049
57Zebralinks.com553019
58Mydannyseo.com578339
59Busybits.com580988
60Canopusdirectory.com583375
61Link-minded.com592791
62Nonar.com593245
63Ellysdirectory.com605347
64Abovealldirectory.com607232
65Fivestarscenter.com609539
66Dondir.com619606
67Triplewdirectory.com621246
68Abacusseo.com637013
69Addlinkzfree.com638591
70Alabamaindex.com645334
71Directorywebbsites.com659782
72Directorystaff.com662117
73Amray.com665556
741m1.biz679236
75Tsection.com683368
76Fileindex.net683967
77Ecctrade.com686099
78Generaldirectorylistings.org691582
79Towebmaster.net711240
80Lemon-directory.com715098
81Hoo.blahoo.net723269
82Tagshub.com731509
83Seoseek.net734970
84Textlinkdirectory.com738612
85Seanwise.com748384
8601webdirectory.com750469
87Callyourcountry.com758989
88Callyourcountry.com758989
89Morefunz.com768027
90Zexro.info771981
91Reddit-directory.com785015
92Balti.biz788810
93Dir-submitter.info795961
94Pr8directory.com798600
95Weddo.info808492
96Linkdirectorylistings.org809505
97Yellowlinker.com821167
98Advancedseodirectory.com848351
99Dn2i.com861705
100Bocaiw.net867796
101Dir.org.vn908649
102Link1directory.com910312
103Xtians.com916873
104Redlinker.com921859
105Directoryfever.com932784
106Directory-listingsnow.org940499
107Hawkdirectory.com950335
108Directory.edu.vn963148
109Anoj.org963515
110Businessfreedirectory.com971659
111Pakadtrader.com975976
112The-web-directory.co.uk981274
113Sergiuungureanu.com982404
114Alligatordirectory.com986019
115Bestbusinesswebdirectory.com997976
116Web-directory-site.com1003926
117Athenelinks.com1004725
118Topsiteswebdirectory.com1023954
119Linkshere.com.ar1051680
120Bizzdirectory.com1072629
121Baikalglobal.com1076517
122Domico.info1096831
123Thecgisite.com1103433
124Seodeeplinks.net1103605
125Magpiedirectory.com1111626
126Pantherdirectory.com1129653
127Pantherdirectory.com1129653
128Diamondoa.org1138432
129Zopso.com1146183
130Addurltolinkdirectory.com1168134
131Pinklinker.com1175739
132Thetusker.biz1176727
133Pelicandirectory.com1208653
13410stardirectory.com1213524
135Abstractdirectory.com1222331
136Seorange.com1223720
137Mygreencorner.com1234421
138Cafeatlantico.info1245926
139Mccregion6.net1252739
140Web-search-directory.com1303060
141Tele-script.com1338379
142Brownlinker.com1357611
143Ilovelanguages.com1405116
144Sitetweets.net1416110
145Nctweb.com1496013
146Dirhello.com1505215
147Linkslive.info1505612
148D1mm.net1515125
149Field-by.com1548211
150Alwayslinks.com1564105
151Thegreatdirectory.org1589175
152Submitlink.com.ar1654928
153Cafelaunch.com1673570
154Addsite.info1715525
155Priordirectory.com1737985
156Heydirectory.com1840532
157Rapidenetwork.eu1841590
158Correctedbyreality.com1870296
159Armenianlinks.com2000058
160Orangelinker.com2052008
161Hotnews.org2073807
162Linkresell.com2174478
163Freewebsitedirectories.com2179296
164A1directorysearch.com2246482
165Seokeeper.com2279992
166Addlinkin.com2304845
167Directory.worldsnap.com2359105
168Thomsondirectory.com2359655
169Tkseo.net2360077
170Websiteslist.org2398965
171Wondex.com2492104
172Azlisted.com2495031
173Wldir.com2521035
174Fer-bl.org2534057
175Jaguardirectory.com2573441
176Abdil.net2628808
177Jotwell.us2655444
178Seofriendly.com.ar2662689
179Top1directory.com2821427
180Emsbrokers.com2858296
181Aresdirectoryresource.com2889668
182Directory.askbee.net2891758
183Directory.addlinksuggest.com2904952
184Addyourlinksfree.com2986902
185Seo.wgsmedia.net3258831
186Ittel.li3461410
187Dovetaildirectory.com3488054
188Sitesubmitstore.com3539189
189Submiturlwebsitestore.com3567935
190Aitpnetwork.org3573555
191Hitalyzer.com3583708
192Linkdevils.com3700072
193Deeplinker.net3749771
194Omabe.com3750808
195Tctco.com3889321
196Addurlorlink.com4131760
197Subscr.com4212621
198Webzveno.com4222207
199Jameslongstreet.org4391935
200Directory100.info4392525
201English-directory.com4553529
202Getindirectory.com4654821
203Agoradirectory.com4671940
204Ukings.info4832545
205Gobyus.eu4839665
206Ogdenscore.com4881809
207Obper.com5052519
208Cdhnow.com5096304
209Seoabcs.com5547241
210Sitechakra.com5562017
211Crocodiledirectory.com5659940
212Ajooja.com5751310
213Yyool.com5839083
214Thats.info6034998
215Rrurl.info6073938
216Seoconfused.com6111561
217Liondirectory.com6115938
218Cobradirectory.com6367267
219Piratedirectory.co.uk6408017
220Giraffedirectory.com6538304
221Addurls.org6751419
222Squirreldirectory.com6929479
223Submitlinkhere.net7023680
224Seogenielinks.com7159413
225Demowebs.info7438736
226Lorinbrownonline.com7450934
227Wildcatdirectory.com7795557
228Koaladirectory.com7800269
229Linkwheeltool.com8027428
230Bookyourweb.com8339973
231Nareponline.com8357038
232Onamission.com8426602
233Vip-pro.com8504525
234Linkteve.com8634739
235Dutydoctors.com8692574
236Viseox.net8892800
237Huge-directory.com8905168
238Bangkokprep.com8917287
239Directory.wgshost.com8954180
240Firefoxdirectory.com9117835
241Pumadirectory.com9455963
242Add2us.com9661390
243Ravendirectory.com9717439
244Eatrightkc.com10296908
245Analogrhythm.com10528174
246Directorytube.net10806600
247Thepeterpanclub.com11102554
248Linksstrategy.com11227920
249Submitsiteto.com11827040
250Seo5t.net12017306
251Neworison.com12061931
252Freesitedirectory.net12140022
253Kennelclubindia.com12179831
254Maletier.com12179834
255Entireweblist.com12248074
256Gx-seo.net13363648
257Seodir.org13786408
258Siliconvalleynotary.com14075888
2594causes.net16197325
260Theprodirectory.com16384734
261Thisiskinect.com18280864
262Podun.com19442688

Articole similare:

  • Lista de site-uri de marcaje sociale
  • Site-uri gratuite de prezentare a articolelor 2020
  • Lista de site-uri pentru bloguri de oaspeți
  • Aprobare instantanee Blog site-uri de comentarii 2020
  • Site-uri de prezentare infografică 2020
  • Site-uri de prezentare clasificate în Marea Britanie
  • Site-uri de postare 2020 înalte ale forumului DA Dofollow
  • Site-uri de trimitere pe blog pentru 2020
  • Site-uri gratuite de trimitere ping 2020
  • Site-uri de creare a profilurilor Australia
  • Site-uri profesionale de partajare a fotografiilor 2020

Anunță-mă dacă există un nou site web disponibil pentru a trimite adresa URL comentând în secțiunea de comentarii.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me