VPS vs. Hosting dedykowany – wszystko, co musisz wiedzieć

Znalezienie najlepszego dostawcy hostingu jest trudne, ale sfinalizowanie odpowiedniego planu hostingowego może przynieść frustrację. Jeśli nie znasz różnicy między istniejącymi opcjami hostingu, może to być przyczyną twojego irytującego zachowania przy wyborze planu hostingu. Aby rozwiązać ten problem, omówimy dwie kolejne obiecujące opcje hostingu, VPS i Dedicated.


Następnie pojawia się pytanie, jaka jest różnica między tymi dwoma planami hostingowymi i jakie parametry sprawiają, że istnieją one dla stron internetowych. Omówimy to w kolejnych akapitach, ale zacznijmy od podstawowych warunków.

Co to jest VPS?

VPS to skrót od wirtualny prywatny serwer. Zasadniczo VPS jest maszyną wirtualną, co oznacza, że ​​służy jako usługa i jest dostarczana przez usługę hostingu internetowego. Jest również znany z nazwą wirtualnego serwera dedykowanego (VDS).

VPS oferuje niezawodne usługi hostingowe, a także bardziej bezpieczne & kompatybilne rozwiązania dla twoich stron internetowych. To jest powód, z którego korzysta wielu użytkowników. Dlatego jest niedrogi niż dzierżawa całego serwera. Zazwyczaj tego rodzaju hosting jest przyjmowany przez właścicieli witryn, którzy mają średni poziom ruchu i przekraczają limit udostępnianych pakietów hostingowych i nadal nie wymagają zasobów dedykowanego serwera.

Największą zaletą rozwiązań VPS jest to, że oferuje więcej niż usługę hostingową. Dla efektywnego działania firmy bardzo ważne jest posiadanie więcej niż jednego planu hostingowego.

Rzućmy trochę światła, aby zrozumieć działanie VPS:

Za pomocą technologii wirtualizacji dostawca usług hostingowych naprawia warstwę wirtualną nad systemem operacyjnym. Wirtualne ściany oddzielają serwery w różnych sekcjach, dzięki czemu użytkownik może łatwo zainstalować swój system operacyjny i oprogramowanie.

VPS to prawdziwy i prywatny serwer, ponieważ na poziomie systemu operacyjnego dzieli pliki zgodnie z wymaganiami użytkownika. Dzięki tej akcji zasoby, takie jak miejsce na dysku, rdzenie procesora są bezpieczne i nie ma potrzeby dzielenia się gwarantowanymi zasobami z innymi.

Plusy hostingu VPS:

 • Jest to szybki serwer hostingowy wraz z niezawodnymi funkcjami w porównaniu do dowolnego innego serwera hostingowego.
 • Zasoby, takie jak pamięć lub przetwarzanie, są dostarczane przez serwer i gwarantuje się, że zasoby te działają poprawnie, a także pozostają stabilne bez żadnych wahań.
 • Nie wpłynie to na twoją witrynę, jeśli problemy zostaną wygenerowane na innych użytkownikach serwera. Możesz swobodnie cieszyć się długowiecznością swojego serwera.
 • Z serwerem VPS uzyskasz dostęp administratora (root).
 • Wysoki wskaźnik prywatności. Twoje ważne pliki i bazy danych są zapisywane przed włamaniem przez innych użytkowników serwera.
 • Możesz cieszyć się usługami aktualizacji, ponieważ gdy Twoja witryna rośnie, automatycznie zasoby serwera, takie jak procesor, pamięć RAM i przepustowość zostaną udoskonalone.

Wady hostingu VPS:

 • Jest to droższy serwer w porównaniu do hostingu współdzielonego.
 • Do dokładnego zarządzania serwerem wymagana jest dogłębna wiedza techniczna.
 • Niepoprawne skonfigurowanie serwerów może wpłynąć na twoje bezpieczeństwo.

Co to jest hosting dedykowany?

Co to jest hosting dedykowany

Dedykowany hosting lub dedykowany serwer to to samo. Jest to rodzaj hostingu internetowego, w którym klient wynajmuje lub wynajmuje cały serwer i jego zasoby. Dlatego pakiety dedykowanego hostingu zależą od wybranego sprzętu i zasobów.

Ten plan hostingowy jest idealny dla witryn WordPress o większym ruchu.

Zalety hostingu dedykowanego:

 • Bezpieczne: Dedykowany jest bardziej niezawodny hosting, ponieważ masz pełne uprawnienia do wyboru sprzętu, systemów operacyjnych itp. Według własnego wyboru. W takim przypadku nie wolno udostępniać serwera nikomu innemu, dlatego potencjalne zagrożenia zostają wyeliminowane. Uderzającym tego przykładem jest to, że jeśli jakiekolwiek konto zostało zhakowane na hoście współdzielonym, to automatycznie, wszystkie inne konta są hakowane, ale z dedykowanym hostingiem, tego rodzaju ryzyko jest zabronione.
 • Elastyczne: Posiadanie dedykowanego serwera oznacza, że ​​możesz go używać w dowolny sposób. Daje to elastyczność instalacji nowego oprogramowania lub programów, a także uprawnia do zmiany konfiguracji serwera. Innymi słowy, twój własny serwer daje ci wszystkie prawa do kontrolowania go w swoim stylu.
 • Zasoby: Wszystkie zasoby i łączność będą należeć tylko do twojego serwera. Żaden inny uczestnik nie bawi się tymi parametrami.
 • Lepsza wydajność: Serwer jest najlepszy, ponieważ może obsłużyć tysiące klientów jednego dnia. Dzięki własnym zasobom możesz zwiększyć wydajność swojej witryny. Tak więc lepszy wynik będzie zależał od twojej pracy.
 • Przestrzeń magazynowa: Masz możliwość decydowania o wymaganej przestrzeni dyskowej i pamięci RAM, aby zaspokoić potrzeby klienta. Co więcej, nie powinieneś płacić żadnej kwoty, jeśli nie korzystasz z żadnego konkretnego zasobu.

Wady dedykowanego hostingu:

 • Ogromna inwestycja: Hosting dedykowany jest znacznie droższy niż inne plany hostingowe. Aby zaakceptować wysoką wydajność, ten koszt jest wart. Dlatego bardzo ważne jest wcześniejsze wybranie planu hostingu zgodnie z zapotrzebowaniem klientów.
 • Użyteczność: Wiedza techniczna jest podstawowym wymaganiem, jeśli chcesz położyć rękę na serwerze dedykowanym. Jeśli nie masz doświadczenia, bardzo trudno jest utrzymać kontrolę nad tym serwerem. Tylko osoba asa jest w stanie zainstalować oprogramowanie, codzienną konserwację i może kontrolować inne zadania. Dlatego jego użyteczność jest trochę trudna.

Różnica między VPS a hostingiem dedykowanym

Jeśli regularnie korzystasz z hostingu współdzielonego, nadszedł właściwy czas, aby uaktualnić swój plan hostingu. Zanim przejdziemy do różnicy między VPS a serwerem dedykowanym, przejrzyjmy kilka podstawowych pojęć, które pomogą ci lepiej zrozumieć to pojęcie.

Praktycznie prywatny hosting:

VPS jest podobny do rzeczywistości wirtualnej, to tak, jakbyś miał niewielką przestrzeń, by móc się z nią kontaktować. VPS jest równoległy do ​​hostingu współdzielonego, w którym dostępne zasoby są współużytkowane przez wiele stron internetowych. Jeśli porównasz hosting dedykowany i VPS, istnieją różnice w ograniczeniach nakładanych na zasoby.

Ponadto alokacja zasobów jest sklasyfikowana w taki sposób, że jeden użytkownik nie może korzystać z zasobów innego. Uderzającym tego przykładem jest to, że jeśli posiadasz mieszkanie, nie możesz wejść do salonu innej osoby i na odwrót.

Dedykowany hosting całkowicie należy do Ciebie:

Serwer dedykowany jest całkowicie zrozumiały po nazwie. Jest w całości przeznaczony do obsługi twoich usług. Zasadniczo oferowany jest pusty serwer i możesz dodawać, co chcesz.

Serwer dedykowany zaprzeczał wspólnemu planowi, w którym nie masz kontroli nad środowiskiem serwera i VPS, w którym masz niewielką kontrolę nad środowiskiem. W tym scenariuszu wskaż palcem sprzęt, dzięki któremu możesz w pełni kontrolować oprogramowanie zainstalowane na serwerze.

Aby dowiedzieć się więcej o VPS i dedykowanym hostingu, przewiń w dół.

Porównywalne cechy VPS i dedykowanego hostingu

Koszt:

W oświadczeniu nie ma wątpliwości, że plany VPS są opłacalne w porównaniu do serwerów dedykowanych. Wynika to z tego, że gdy host umieszcza wielu użytkowników na jednym serwerze; oczywiste, że naliczą niską cenę każdemu klientowi.

Niski poziom serwera dedykowanego kosztuje nieco więcej, ale jeśli korzystasz z usługi serwera dedykowanego Premium, jest on dość wysoki, ponieważ oferuje wysokiej klasy sprzęt z potężną konfiguracją.

Bezpieczeństwo:

Niewątpliwie hosting dedykowany i VPS to bezpieczne plany. Hosting VPS jest bezpieczny, podczas gdy hosting dedykowany zapewnia wyższy poziom ochrony, co oznacza, że ​​możesz zainstalować dowolne oprogramowanie zgodnie z życzeniem i nie będzie żadnego ryzyka. Ale w hostingu dedykowanym masz 100% kontrolę nad wszelkimi naruszeniami bezpieczeństwa w porównaniu do VPS.

Wydajność:

Zaskakujące, ale trzeba powiedzieć, że wydajność jest większa niż VPS. Dzięki dostępności ogromnych zasobów Twoja witryna może łatwo poradzić sobie z dużym ruchem bez wpływu na szybkość ładowania. Wręcz przeciwnie, VPS również ma dużą prędkość ładowania, ale gdy wiele witryn wyląduje na serwerze, może cierpieć z powodu niskiej prędkości.

Konfiguracja i dostosowanie:

Hosting VPS i hosting dedykowany zapewniają plany zarządzane i niezarządzane, a te plany mają dobre zasoby, z których można korzystać miesiąc po miesiącu. Hosting VPS nieznacznie się różni, ponieważ może on pożyczyć zasoby od sąsiadów (innych stron), jeśli przekroczysz miesięczny limit.

Skalowalność:

W takim przypadku VPS wygrywa konkurs. Hosting VPS obsługuje witrynę, która wymaga hostingu dzielonego lub dedykowanego. Dzięki współpracy z VPS witryna może dotrzeć do wymaganego miejsca docelowego. Z drugiej strony, dedykowany hosting oferuje pomoc dla strony, która potrzebuje bezpośredniej pomocy.

Alokacja zasobów:

Z pewnością punkt bonusowy trafia do kategorii hostingu dedykowanego. Możesz użyć tyle zasobów, ile chcesz, ale na hostingu VPS musisz uważać na dostarczone zasoby, chociaż nie jest to część żadnego konkursu.

Podsumowując, zarówno VPS, jak i dedykowany hosting to niezawodne i drogie plany. Ale po pewnym czasie zrezygnuj ze wspólnego hostingu i przejdź do innej opcji, to dobra decyzja. Po prostu dostaniesz to, co zainwestujesz, a kiedy zainwestujesz więcej, oczywiście dostaniesz bardziej wyrafinowane wyniki.

Czytaj także,

 • Najlepsi dostawcy hostingu VPS
 • Najlepsi dostawcy hostingu dedykowanego

Autor biografii: Jerry Peres jest właścicielem Easy.gr w celu świadczenia usług dedykowanych serwerów Premium. Mają niezwykłe plany, które będą pasować do twojego budżetu. Otrzymasz wsparcie techniczne 24/7 od ich ekspertów. Dzięki wielkim umiejętnościom obsługują wszystkie zaawansowane panele sterowania, a także inne usługi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me