VPS vs Dedikovaný hosting – všetko, čo potrebujete vedieť

Zistenie najlepšieho poskytovateľa hostingu je ťažké, ale dokončenie správneho plánu hostenia môže priniesť frustráciu. Ak nepoznáte rozdiel medzi existujúcimi možnosťami hostenia, môže to byť dôvod vášho nepríjemného správania pri výbere plánu hostenia. Aby sme prekonali tento zmätok, budeme diskutovať o ďalších dvoch sľubných možnostiach hostenia, VPS a Dedicated.


Ďalej prichádza otázka, aký je rozdiel medzi týmito hostingovými plánmi a aké parametre ich robia pre webové stránky. Budeme diskutovať o všetkých v nasledujúcich odsekoch, ale začnime základnými pojmami.

Čo je to VPS?

VPS je skratka a virtuálny súkromný server. Všeobecne je VPS virtuálny stroj, čo znamená, že sa používa ako služba a dodáva sa prostredníctvom internetového hostingu. Je tiež oboznámený s názvom nazývaným virtuálny dedikovaný server (VDS)..

VPS ponúka spoľahlivé hostingové služby, ako aj bezpečnejšie služby & kompatibilné riešenia pre vaše webové stránky. Z tohto dôvodu ju používajú viacerí používatelia. Preto je lacný ako prenájom celého servera. Tento druh hosťovania zvyčajne prijímajú vlastníci webových stránok, ktorí majú prenos na strednej úrovni a prekračujú limit zdieľaných hostingových balíkov a stále nevyžadujú zdroje vyhradeného servera..

Najväčšou výhodou riešení VPS je, že poskytuje viac ako hostingové služby. Pre efektívny výkon podnikania je veľmi dôležité mať viac ako jeden hostingový plán.

Pozrime sa na svetlo, aby sme pochopili fungovanie VPS:

Poskytovateľ hostingu pomocou virtualizačnej technológie opraví virtuálnu vrstvu nad operačným systémom. Virtuálne steny oddeľujú servery v rôznych oddieloch, takže pre používateľa je ľahké nainštalovať konkrétny operačný systém (OS) a softvér.

VPS je originálny a súkromný server, pretože na úrovni operačného systému rozdeľuje súbory podľa požiadaviek používateľa. Vďaka tejto akcii sú vaše zdroje, ako sú miesto na disku, jadrá CPU, bezpečné a nie je potrebné zdieľať zaručené zdroje s ostatnými.

Výhody hosting VPS:

 • Je to rýchly hostingový server spolu so spoľahlivými funkciami v porovnaní s akýmkoľvek iným hostingovým serverom.
 • Prostriedky, ako je pamäť alebo spracovanie, poskytuje server a je zaručené, že tieto zdroje fungujú presne a rovnako aj stabilne, bez akýchkoľvek výkyvov..
 • Ak sa vyskytnú problémy s ostatnými používateľmi servera, váš web nebude ovplyvnený. Životnosť servera si môžete voľne vychutnať.
 • So serverom VPS získate prístup superužívateľa (root).
 • Vysoká miera súkromia. Vaše dôležité súbory a databázy sú uložené pred hackermi inými používateľmi servera.
 • Môžete si užiť aktualizačné služby, pretože keď vaše webové stránky rastú, automaticky sa spresnia serverové zdroje, ako sú procesor, RAM a šírka pásma..

Nevýhody hosting VPS:

 • Je to drahší server v porovnaní so zdieľaným hostingom.
 • Na presnú správu servera sú potrebné podrobné technické znalosti.
 • Ak sú nakonfigurované servery nevhodne, môže to ovplyvniť vašu bezpečnosť.

Čo je vyhradený hosting?

Čo je vyhradený hosting

Vyhradený hosting alebo dedikovaný server je to isté. Je to druh internetového hostingu, pri ktorom klient prenajíma alebo prenajíma celý server a jeho zdroje. Balíky vyhradeného hostingu preto závisia od typu hardvéru a zdrojov, ktoré vyberiete.

Tento plán hostenia je ideálny pre webové stránky WordPress s vyššou návštevnosťou.

Výhody špecializovaného hostingu:

 • Zabezpečiť: Dedikovaný je spoľahlivejší hosting, pretože máte plné oprávnenie na výber hardvéru, operačných systémov atď. Podľa vášho výberu. V takom prípade nemáte povolenie zdieľať server s kýmkoľvek iným, preto je odstránená skupina potenciálnych hrozieb. Pozoruhodným príkladom je, že ak bol nejaký účet napadnutý na zdieľanom serveri, potom sa automaticky hackujú všetky ostatné účty, ale pri vyhradenom hostovaní je takéto riziko zakázané.
 • flexibilné: Mať vyhradený server znamená, že ho môžete použiť akýmkoľvek spôsobom. Poskytuje vám flexibilitu pri inštalácii nového softvéru alebo programov, ako aj možnosť meniť konfiguráciu servera. Inými slovami, váš vlastný server vám poskytuje všetky práva na jeho kontrolu.
 • zdroje: Všetky prostriedky a pripojenie budú patriť iba vášmu serveru. S týmito parametrami sa nezúčastňujú žiadni ďalší účastníci.
 • Lepší výkon: Server je najvýkonnejší, pretože jedného dňa dokáže spracovať tisíce klientov. Pomocou vlastných zdrojov môžete zvýšiť výkonnosť svojich webových stránok. Vďaka vašej práci bude teda predpokladaný lepší výsledok.
 • Skladový priestor: Máte možnosť rozhodnúť sa o disku a RAM, ktoré potrebujete, aby ste vyhoveli potrebám zákazníka. Okrem toho nemáte platiť žiadnu sumu, ak nepoužívate žiadny konkrétny zdroj.

Nevýhody vyhradeného hostingu:

 • Obrovské investície: Vyhradený hosting je oveľa drahšia ako iné plány hostingu. Aby sa akceptoval vysoký výkon, táto cena stojí za to. Preto je veľmi dôležité vopred rozhodnúť o pláne hostenia podľa požiadaviek vašich zákazníkov.
 • Použiteľnosť: Technické znalosti sú základnou požiadavkou, ak chcete dať ruku na vyhradený server. Ak nemáte skúsenosti, je veľmi ťažké mať priľnavosť na tomto serveri. Softvér, denná údržba a použiteľná na riadenie iných úloh je schopná nainštalovať iba jeden používateľ esa. Jeho použiteľnosť je preto trochu zložitejšia.

Rozdiel medzi VPS a vyhradeným hostingom

Ak ste pravidelným používateľom zdieľaného hostingu, je ten pravý čas na upgrade svojho plánu hostenia. Predtým, ako sa vydáme na rozdiel medzi serverom VPS a dedikovaným serverom, prečítajte si niektoré základné pojmy, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť tento pojem..

Prakticky súkromný hosting:

VPS je podobný virtuálnej realite, akoby ste vlastnili malý priestor na spojenie s ostatnými. VPS je paralelný so zdieľaným hostingom, v ktorom dostupné zdroje zdieľajú viaceré webové stránky. Ak porovnáte dedikovaný a VPS hosting, potom existuje rozdiel v obmedzeniach, ktoré sú uvalené na zdroje.

Prideľovanie zdrojov je navyše klasifikované takým spôsobom, že jeden používateľ nemôže využívať prostriedky iného používateľa. Pozoruhodným príkladom je, že ak vlastníte byt, nemáte dovolené vstúpiť do obývacej izby inej osoby a naopak..

Dedikovaný hosting úplne patrí vám:

Dedikovaný server je úplne zrozumiteľný podľa názvu. Je úplne odhodlaný slúžiť vašim službám. V podstate sa vám ponúka prázdny server a môžete pridať, čo chcete.

Vyhradený server bol v rozpore so zdieľaným plánom, v ktorom nemáte žiadnu kontrolu nad prostredím servera a VPS, v ktorom máte malú kontrolu nad svojím prostredím. V tomto scenári teda ukážte prstom na hardvér, prostredníctvom ktorého môžete úplne ovládať softvér nainštalovaný na serveri.

Ak chcete študovať viac o VPS a špecializovanom hostovaní, prejdite nadol.

Porovnateľné vlastnosti VPS a vyhradený hosting

náklady:

Vo vyhlásení nie je pochýb o tom, že plány VPS sú v porovnaní s dedikovanými servermi nákladovo efektívne. Je to tak preto, že keď hostiteľ umiestni viac používateľov na jeden server; bude zrejmé, že každému zákazníkovi bude účtovať nízku cenu.

Nízko končiaci dedikovaný server vás stojí trochu viac, ale ak pôjdete so špeciálnou serverovou službou Premium, je pomerne vysoká, pretože ponúka prvotriedny hardvér s výkonným nastavením.

bezpečnosť:

Bezpochyby vyhradený a VPS hosting sú bezpečné plány. Hosting VPS je bezpečný, zatiaľ čo vyhradený hosting poskytuje najvyššiu úroveň ochrany, čo znamená, že ste oprávnení nainštalovať akýkoľvek softvér podľa vášho želania a nebude existovať žiadny rizikový faktor. Ale pri špecializovanom hostovaní máte 100% kontrolu nad akýmkoľvek narušením bezpečnosti v porovnaní s VPS.

výkon:

Prekvapivo, ale musíte povedať, je odhodlaný výkon výkonnejší ako VPS. S dostupnosťou obrovských zdrojov sa vaše stránky môžu ľahko vyrovnať s obrovskou návštevnosťou bez ovplyvnenia rýchlosti načítania. Naopak, aj VPS má veľkú rýchlosť načítania, ale keď cez server pristane viac serverov, môže to mať nízku rýchlosť.

Konfigurácia a prispôsobenie:

VPS hosting a vyhradený hosting poskytujú spravované a nespravované plány a tieto plány majú dobré zdroje, aby sa mohli mesačne využívať. VPS hosting sa mierne líši, pretože si môže požičať zdroje od susedov (iných stránok), ak prekročíte svoj mesačný limit.

škálovateľnosť:

V tomto prípade VPS vyhrá súťaž. VPS hosting podporuje web, ktorý potrebuje zdieľaný alebo vyhradený hosting. Spolupráca s VPS môže web dosiahnuť požadovaný cieľ. Na druhej strane, špecializovaný hosting ponúka pomoc pre stránky, ktoré potrebujú okamžitú pomoc.

Rozdelenie zdrojov:

Bonusový bod určite patrí do kategórie špecializovaného hostingu. Môžete použiť toľko zdrojov, koľko chcete, ale pri hostovaní VPS musíte byť trochu opatrní pri dodávaní zdrojov, hoci to nie je súčasťou žiadnej súťaže..

Na záver sú VPS aj dedikovaný hosting spoľahlivé a drahé plány. Po určitom čase však nechajte zdieľaný hostingový balík a prejdite na inú možnosť je dobré rozhodnutie. Jednoducho získate to, čo investujete, a keď investujete viac, získate zreteľnejšie výsledky.

Prečítajte si tiež,

 • Najlepší poskytovatelia VPS hostingu
 • Najlepší špecializovaní poskytovatelia hostingu

Autor bio: Jerry Peres vlastní Easy.gr na poskytovanie služieb vyhradeného servera Premium. Majú pozoruhodné plány, ktoré budú vyhovovať vášmu rozpočtu. Dostanete 24/7 technickú podporu od svojich odborníkov. So skvelými zručnosťami zvládajú všetky moderné ovládacie panely a ďalšie služby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map