Ponad 30 rzeczy, które musisz zrobić po zainstalowaniu WordPressa

Po zainstalowaniu WordPress na nowo utworzonym blogu WordPress wiele osób zapomina o wprowadzeniu zmian, które spowodują problemy w przyszłości. Jeśli jeszcze nie masz bloga, zapoznaj się z pełnym przewodnikiem na temat tworzenia bloga WordPress.


Więc tutaj wspomniałem o wszystkich rzeczach, które musisz zrobić lub zmienić po zainstalowaniu WordPressa lub przed opublikowaniem pierwszego artykułu.

Najważniejsze rzeczy do zrobienia po instalacji WordPress

Ustawienia główne

Ustawienia główne

Z pulpitu nawigacyjnego WordPress otwórz ustawienie Ogólne z głównego menu ustawień. Tutaj musisz zmienić następujące rzeczy:

 • Nazwa strony: Wpisz tutaj nazwę swojej witryny.
 • Slogan: Napisz kilka słów o swojej witrynie.
 • Adres WordPress (URL): Wpisz swój pełny adres strony internetowej. Jeśli Twoja witryna obsługuje protokół SSL, użyj HTTP zamiast HTTP.
 • Adres strony (URL): Tutaj pojawi się strona główna Twojej witryny.
 • Adres e-mail: Użyj swojego adresu e-mail w swoim profilu użytkownika. Pomoże Ci w przypadku zapomnienia hasła do konta użytkownika.
 • Członkostwo: Jeśli chcesz, aby każdy mógł utworzyć konto w Twojej witrynie, zaznacz to pole, w przeciwnym razie pozostaw to pole puste.
 • Domyślna rola nowego użytkownika: Jeśli zaznaczyłeś powyższą opcję, podaj tutaj rolę nowo zarejestrowanego członka. Możesz go wybrać spośród subskrybenta, współtwórcy, autora, redaktora i administratora. Nigdy nie wybieraj tutaj administratora. Jeśli wybierzesz tutaj Administrator, każdy może utworzyć konto w Twojej witrynie i może zrobić wszystko w Twojej witrynie.
 • Język strony: Wybierz tutaj język swojej strony.
 • Data, godzina i tydzień Rozpocznij: Ustaw datę, godzinę i tygodnie rozpoczynają się zgodnie ze strefą czasową.

Przeczytaj także, jak zmienić nazwę użytkownika administratora WordPress (3 różne sposoby)

Po zmianie wszystkich powyższych rzeczy nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz.

Ustawienia pisania

Ustawienia pisania

Przejdź do ustawień > Pisanie następnie zmień następujące rzeczy:

 • Domyślna kategoria postów: Ustaw tutaj domyślną kategorię postów. Ilekroć publikujesz artykuł, będzie on domyślnie wyświetlany w tej kategorii. Możesz tworzyć różne kategorie z postów > Kategorie.

Nie jest wymagana żadna inna zmiana w ustawieniu zapisu.

Ustawienia czytania

Ustawienia czytania

Przejdź do ustawień > Czytanie następnie zmień następujące rzeczy:

 • Twoja strona główna wyświetla: Jeśli chcesz pokazać najnowsze posty na blogu na stronie głównej witryny, wybierz „Twoje najnowsze posty”, a jeśli chcesz statyczną stronę główną, wybierz „Stronę statyczną”. Tutaj musisz wspomnieć o stronie głównej i blogu.
 • Strony blogów pokazują co najwyżej: Wybierz liczbę postów, które chcesz wyświetlić na każdej stronie bloga.
 • Dla każdego artykułu z kanału, pokaż: Tutaj wybierz „Pełny tekst” ”
 • Widoczność w wyszukiwarkach: Odznacz to pole, aby Twoja witryna mogła rozpocząć indeksowanie w Google. Jeśli zaznaczyłeś to pole, Twoja witryna nie będzie indeksowana w Google.

Ustawienia dyskusji

Ustawienia dyskusji

 • Domyślne ustawienia artykułu: Zaznacz tylko opcję „Zezwalaj innym na publikowanie komentarzy na temat nowych artykułów”.
 • Inne ustawienia komentarzy: Sprawdź następujące dwie opcje:
  • Autor komentarza musi podać imię i adres e-mail
  • Włącz głębokie poziomy komentarzy (zagnieżdżonych)
 • Wyślij mi e-mail za każdym razem: Ta opcja polega na otrzymywaniu powiadomienia e-mail za każdym razem, gdy otrzymasz komentarz do dowolnego posta na blogu. Jeśli chcesz otrzymać wiadomość e-mail, zaznacz oba pola, w przeciwnym razie pozostaw puste.
 • Zanim pojawi się komentarz: Jeśli chcesz, aby każdy komentarz był moderowany, zaznacz pierwsze pole. A jeśli chcesz, aby ten komentarz mógł skomentować i opublikować go natychmiast z umiarem po zatwierdzeniu pierwszego komentarza, zaznacz drugą opcję.
 • Awatary: Jeśli chcesz pokazać awatary dla swojego profilu i innych autorów komentarzy, zaznacz to pole. Jeśli nie chcesz pokazywać, odznacz to pole. Jeśli zaznaczone, wybierz typ awatara, który chcesz pokazać z podanych awatarów. Zawiera także Gravatars, które pokażą Gravatar każdej osoby.

Permalink Settings

Permalink Settings

Przejdź do ustawień > Permalink następnie zmień następujące ustawienia:

Istnieje wiele różnych struktur adresów URL postów na blogu. Ale „Post Name” jest najlepszy do celów SEO. Więc wybierz „Nazwa wpisu”, a następnie kliknij Zapisz.

Ustawienia prywatności

Ustawienia prywatności

Prowadzenie strony o prywatności jest konieczne. Jeśli już utworzyłeś stronę prywatności, wybierz ją, w przeciwnym razie utwórz nową stronę prywatności, klikając przycisk „Utwórz nową stronę”.

Prześlij logo i ikonę witryny

Logo i ikona witryny

Utwórz logo i ikonę witryny. Ikona musi być w formacie ICON, a obraz w formacie PNG. Domyślny rozmiar ikony to 512 * 512 pikseli.

Zainstaluj motyw WordPress

Korzystanie z najlepszego motywu WordPress jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie i można to osiągnąć, uzyskując najlepszą jakość obsługi i SEO witryny.

Znajdziesz tutaj najlepsze motywy WordPress, które możesz zainstalować na swojej stronie. Te tematy są superszybko zoptymalizowane pod kątem SEO. Polecam wybranie jednego z dwóch pierwszych motywów WordPress: Genesis i Astra.

Usuń niechciane motywy WordPress

Usuń motyw WordPress

Po zainstalowaniu wybranego motywu usuń niepożądane motywy. Aby usunąć dowolny motyw WordPress, kliknij „Szczegóły motywu”, a następnie kliknij usuń.

Usuń domyślne posty

Po instalacji WordPress sprawdź swoje posty. Jeśli znaleziono już opublikowane posty, takie jak „Hello World” lub inne, usuń je.

Utwórz O nas i Skontaktuj się z nami

O nas i strony Kontakt są niezbędne dla wszystkich stron internetowych. Dostarczają informacji o Twojej stronie internetowej firmy oraz dane kontaktowe. Zwiększają także zaufanie odwiedzających witrynę.

Zainstaluj zalecane wtyczki WordPress

1. Akismet Anti-Spam (Do blokowania komentarzy do spamu):

Po opublikowaniu dowolnego postu, po pewnym czasie zaczniesz otrzymywać wiele komentarzy na temat tych postów na blogu. Większość z nich to komentarze spamowe. Aby zablokować komentarze do spamu, możesz użyć wtyczki Akismet Anti Spam.

Ta wtyczka jest domyślnie instalowana z WordPress, więc nie musisz jej instalować. Musisz go tylko aktywować, uzyskując klucz aktywacyjny. Możesz uzyskać go bezpłatnie, rejestrując się na ich stronie internetowej.

2. Wtyczka Yoast (Do celów SEO):

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest niezbędna, aby każda witryna miała dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Yoast to jedna z najlepszych wtyczek SEO, która pomoże w łatwym zoptymalizowaniu witryny i treści. Tworzy również mapy witryn XML, dzięki czemu nie trzeba instalować osobnej wtyczki do mapy witryny.

3. WP Rocket (do buforowania strony internetowej):

Dzisiaj najszybciej ładujące się witryny mają dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. WP Rocket, który jest jedną z najlepszych wtyczek buforujących, ma wiele funkcji, takich jak buforowanie stron internetowych, lazyload obrazów, optymalizacja bazy danych i wiele innych. To sprawi, że Twoja strona będzie super szybka, niż myślisz. Dlatego gorąco polecam użycie WP Rocket do poprawy szybkości strony.

4. BackWPup (W przypadku kopii zapasowych witryn):

WordPress to wysoce bezpieczna platforma do tworzenia stron internetowych. Jednak w niektórych przypadkach witryna może ulec awarii. W takim przypadku powinieneś mieć kopię zapasową swojej witryny. Wtyczka BackWPup pomoże Ci w tworzeniu ręcznych kopii zapasowych baz danych, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Utwórz kopię zapasową bazy danych witryny co kilka dni, korzystając z tej wtyczki.

5. Formularze WP (W przypadku formularzy kontaktowych):

Jeśli chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę łatwo się z tobą kontaktowali, potrzebujesz formularza kontaktowego. Możesz stworzyć bardzo przyjazny dla użytkownika i prosty formularz kontaktowy za pomocą wtyczki WP Forms, która jest jedną z najlepszych wtyczek formularza kontaktowego.

Skonfiguruj konto Google Analytics

Po zainstalowaniu wszystkiego i wprowadzeniu wszystkich zmian, jak wspomniano powyżej, teraz musisz utworzyć konto Google Analytics. W Google Analytics znajdziesz wszystkie szczegóły odwiedzających twoją stronę.

W Google Analytics możesz sprawdzić aktywnych użytkowników witryny w czasie rzeczywistym, liczbę odwiedzin Twojej witryny w dowolnym momencie, lokalizacje odwiedzających i wiele innych. Możesz utworzyć konto Google Analytics z tutaj.

Skonfiguruj konto dla webmasterów

Webmaster to narzędzie, które pomoże Ci znaleźć pozycję strony, wyświetlenie, kliknięcia, błędy, kary ręczne, użyteczność mobilną, linki zwrotne i wiele innych. Za pomocą narzędzia dla webmasterów możesz stworzyć strategię marketingową witryny, aby była lepsza w przyszłości. Możesz utworzyć konto webmastera z tutaj.

Aby zoptymalizować swoją stronę internetową, możesz sprawdzić nasze następujące artykuły:

 • Jak ukryć swoją stronę logowania WordPress
 • Jak migrować witrynę WordPress do nowego hosta
 • 12 wtyczek WordPress dla blogerów
 • 5 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress
 • 5 najlepszych wtyczek Optymalizatora obrazu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me