Перехід з WordPress.com на WordPress.org

Перехід з WordPress.com на WordPress.org


Багато новачок віддають перевагу WordPress, коли втягуються в процес розробки веб-сайтів. Однак багато хто з них збиваються з пантелику при виборі між системами і часто віддають перевагу WordPress.com замість WordPress.org, що є кращим рішенням у їхньому випадку.

Однак вони починають працювати над своїм запуском проекту, але незабаром розуміють, що використовувати WordPress.com набагато складніше, ніж здавалося з самого початку. Вони стикаються з проблемами з редагуванням коду, просуванням веб-сайтів – це не кажучи вже про нюанси, пов’язані з хостингом (або процес переміщення між хостами) та вибір доменного імені, яке не передбачено за замовчуванням у WordPress.org.

Навіщо переходити з WordPress.com на WordPress.org?

Власне, WordPress.com – це веб-розробник веб-сайтів, який дозволяє створювати різноманітні проекти, пропонує інтегрований хостинг, доменне ім’я, велику кількість інструментів для налаштування дизайну та шаблонів на вибір. WordPress.org, своєю чергою, є домашньою сторінкою всесвітньо популярної CMS WordPress, яку набагато складніше освоїти для початківців і вимагає додаткової обізнаності з кодуванням.

Усвідомлення неможливості освоїти управління веб-сайтом з технічної точки зору рано чи пізно викликає необхідність почати шукати більш простий, більш зручний, доступний, але ще функціональний інструмент веб-побудови. У багатьох випадках перехід із звичного WordPress.com на звичний власний хост до WordPress.org виявляється розумним рішенням. Остання платформа надає вам абсолютні права власності на веб-сайт та свободу дій.

Зараз саме час розібратися, чи є сенс піти на міграцію веб-сайтів “Зроби сам” або найняти професіонала, який зробить це для вас. Саме це ми і будемо обговорювати далі.

Зробіть собі комутацію або наймайте професійну службу?

Як тільки ви вирішите перейти з WordPress.com на WordPress.org, першою і найактуальнішою проблемою є прийняття рішення про найкращий варіант передачі веб-сайту. Тут ви зіткнетесь з двома популярними альтернативами: Зробіть сам міграцію веб-сайтів проти найму професійної служби. Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси, реалізація та аналіз яких дозволяють прийняти правильне рішення в довгостроковій перспективі.

З WordPress.com на WordPress.org

Замовити переказ веб-сайтів

Якщо ви наймаєте професійного веб-розробника або використовуєте спеціалізовану систему міграції веб-сайтів, ви ризикуєте не змогти згодом керувати та оновлювати веб-сайт WordPress, і, таким чином, у вас не буде іншого вибору, крім звернення до розробників, яких ви найняли на знову, щоб вирішити ваші проблеми.

Якщо ви не хочете, щоб це сталося, і ви хочете мати повний контроль над процесом розробки та просування вашого веб-сайту в майбутньому, справді має сенс спробувати перейти з WordPress.com на WordPress.org самостійно. Звичайно, це може зайняти певні зусилля та час, але це єдиний надійний спосіб почувати себе відповідальним за кожен крок процесу передачі веб-сайту. Саме тут покрокові вказівки, перелічені нижче, будуть корисними.

Як перейти з WordPress.com на WordPress.org – Кінцевий посібник

Перш ніж розпочати роботу, є одна річ, яку ви не повинні не помітити. Незважаючи на те, що WordPress.com – це власний розробник веб-сайтів, WordPress.org – це CMS, яка не постачається з інтегрованим хостингом та доменом, і це одна з головних проблем для початківців..

Вам потрібно знайти надійний хостинг-провайдер, перегляньте плани, умови та підписки, які він пропонує, і виберіть той, який відповідає вашим поточним потребам розробки та просування веб-сайтів. Вам також знадобиться доменне ім’я. Якщо у вас вже є, то вам слід просто надати його, зареєструвавши новий обліковий запис хостингу. Це допоможе зберегти рейтинг вашої пошукової системи та правильно перенаправити трафік з попереднього веб-сайту, виконавши наступні кроки, а саме:

 1. Виберіть хостинг – Перший крок, який потрібно зробити, – це вибрати хостинг та встановити на ньому WordPress. На вибір є кілька провайдерів хостингу, для чого потрібен час і зусилля, щоб вивчити всі доступні варіанти та зробити правильний вибір залежно від ваших потреб.

 2. Експорт даних з WordPress.com – Увійдіть у свій обліковий запис WordPress.com та перейдіть на інформаційну панель свого веб-сайту. Відкрийте розділ WP Адміністратор та натисніть на нього, щоб відкрити область адміністратора. Потім перейдіть до розділу “Інструменти”, а потім до області “Експорт сторінки”.

  Експорт WordPress.com

  Натиснувши кнопку, ви будете перенаправлені на нову сторінку, де вам запропонують вибрати варіант Безкоштовний або Керований переказ. Рекомендуємо вибрати безкоштовний варіант і натиснути кнопку «Почати експорт». Відразу після цього ви перейдете до наступного екрана, де вам доведеться вибрати елементи даних, які потрібно експортувати. Виберіть варіант “Весь вміст”, якщо ви хочете експортувати весь вміст одночасно, а потім натисніть кнопку “Завантажити експорт файлу”.

  Якщо ви все зробите правильно, інструмент експорту запропонує завантажити файл XML (який буде містити всі ваші зображення, публікації, категорії, вкладки, веб-сторінки, коментарі, меню навігації та інші поля) на свій комп’ютер, щоб ви могли надалі імпортувати його на новий веб-сайт.

 3. Встановіть WordPress CMS – Як тільки файл XML буде готовий до подальшого імпорту, настав час завантажити та встановити CMS, а також підключити свій хостинг-акаунт. Зверніть увагу, що деякі хостинг-провайдери (подібно до Bluehost, наприклад) запропонуйте автоматичну установку WordPress в один клік, яка займає лише пару хвилин і не вимагає ваших зусиль. В іншому випадку вам доведеться самостійно встановити WordPress, але це також досить просто і швидко – просто дотримуйтесь вказівок та порад, які створює система, виконуючи завдання..

 4. Імпортуйте вміст – Як тільки ви закінчите встановлення CMS, можете перейти до імпорту вмісту. Для цього вам потрібно буде зайти в розділ “Адміністратор” нового веб-сайту, перейти до розділу “Інструменти”, а потім на сторінку “Імпорт”, де вам запропонують активувати кнопку “Встановити зараз”, щоб запустити інструмент імпортера..

  Інструмент імпорту WordPress CMS

  Після завершення кроку ви перейдете на новий екран, куди на другому кроці вам доведеться завантажити експортований XML-файл, який ви завантажили на свій комп’ютер. Виконуючи завдання, система запропонує вам створити нового користувача або призначити імпортований вміст поточному користувачеві. Вам додатково запропонують імпортувати старі додані файли. Щоб імпортувати файли зображень правильно, потрібно встановити це поле.

 5. Перенесіть домен WordPress на новий хостинг. Після завершення імпорту вмісту вам потрібно буде перенести доменне ім’я веб-сайту WordPress.com на новий хостинг, який ви обрали на першому кроці. Дотримуйтесь вказівок, створених системою, щоб завершити процес.

Що далі?

Це кроки, необхідні для всіх користувачів, які бажають перейти з WordPress.com на WordPress.org. Наступні кроки залежатимуть від параметрів конфіденційності, які ви віддаєте перевагу. Таким чином, якщо ваша мета – запустити абсолютно новий веб-сайт з нуля без перенаправлення трафіку зі старого веб-сайту, то слід перейти в розділ «Налаштування», а потім на сторінку «Читання», що знаходиться в області адміністратора інформаційної панелі веб-сайту.. Тут ви отримуєте доступ до розділу “Видимість сайту”, де слід позначити наступний параметр “Я хотів би, щоб мій блог був приватним і був видимим лише тим, кого я обрав”. Це означає, що новий веб-сайт не буде видно попереднім користувачам.

Якщо ваш намір є зовсім протилежним, і ви маєте намір перенаправити трафік зі старого веб-сайту на новий, щоб зберегти поточний рейтинг пошукових систем (що настійно рекомендується) ось що ви повинні зробити. Отримайте інформаційну панель веб-сайту WordPress.com та перейдіть до меню «Налаштування». Знайдіть опцію “Адреса сайту” та натисніть на посилання “Перенаправлення”, яке там знайдено. Ви перейдете на новий екран, де потрібно вказати доменне ім’я, на яке ви хочете перенаправити відвідувачів свого веб-сайту. Виконайте крок і натисніть кнопку «Перейти». Зверніть увагу, що варіант перенаправлення сайту наразі оплачується, але вартість, безумовно, варта збереження ваших старих позицій веб-сайту та трафіку.

Щоб переконатися, що ваші SEO позиції будуть збережені, вам може знадобитися також оновити всі вкладені URL-адреси та зв’язування публікацій (якщо хто-небудь), але лише якщо ви змінили домен. Цей крок можна пропустити, якщо ви зберегли власне доменне ім’я. Просто змініть запис DNS на свій хост і насолоджуйтесь просуванням вашого веб-сайту.

Нижня лінія

Незалежно від ваших причин переходу з WordPress.com на WordPress.org, ви повинні ретельно підготуватися до цього відповідального та трудомісткого процесу. Ще один варіант – найняти професіонала, який зробить це за вас, але як ви можете бути впевнені, що ви отримаєте гідний результат у перспективі? Набагато краще перенести веб-сайт самостійно. Сподіваємось, поради та рекомендації, перелічені у публікації, допоможуть вам впоратися із завданням найкращим чином та отримати очікуваний результат.

І ще одне: не поспішайте деактивувати свій обліковий запис WordPress.com, поки ви не переконаєтесь, що ваш новий веб-сайт працює належним чином, і всі позиції SEO збережені такими, якими вони є. Успіхів і нехай ваш досвід міграції веб-сайтів стане успішним!

Передача веб-сайту до WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me