Üleminek WordPress.com-ist WordPress.org-le

Üleminek WordPress.com-ist WordPress.org-le


Paljud uustulnukad eelistavad veebisaidi arendusprotsessis osalemisel WordPressi. Paljud neist on süsteemide vahel valides hämmingus ja eelistavad sageli WordPress.org asemel WordPress.com-i, mis on nende puhul eelistatavam lahendus..

Alustades oma käivitusprojekti kallal, mõistavad nad peagi, et WordPress.com’i kasutamine on palju raskem, kui algusest peale tundus. Nad seisavad silmitsi koodide redigeerimise ja veebisaidi reklaamimisega – rääkimata hostimisega seotud nüanssidest (või võõrustajate vahelise liikumise protsess) ja domeeninime valik, mida WordPress.org vaikimisi ei paku.

Miks minna üle WordPress.com-ist WordPress.org-i?

Tegelikult on WordPress.com WP-l põhinev veebisaitide ehitaja, mis võimaldab luua mitmekülgseid projekte, pakub integreeritud hostimist, domeeninime, arvukalt disaini kohandamise tööriistu ja malle, mille hulgast valida. WordPress.org on omakorda ülemaailmselt populaarse CMS WordPressi koduleht, mida on algajatele palju keerulisem meisterdada ja mis nõuab täiendavat kodeerimise teadlikkust.

Veebisaidi haldamise tehnilises plaanis valdamise suutmatuse mõistmine põhjustab varem või hiljem vajaduse hakata otsima lihtsamat, mugavamat, taskukohasemat, kuid samas funktsiooni-laenu veebiehituse tööriista. Paljudel juhtudel osutub mõistlikuks lahenduseks üleminek tuttavalt hostitud WordPress.com-ist WordPress.org-i. Viimane platvorm annab teile täielikud veebisaidi omandiõigused ja tegevusvabaduse.

Nüüd on viimane aeg välja mõelda, kas on mõttekas minna DIY veebisaidile migreeruma või palkama selle jaoks teie jaoks professionaal. Täpselt seda me arutame edasi.

DIY teenuse vahetamine või rentimine?

Niipea kui otsustate üle minna WordPress.com-ist WordPress.org-ile, on esimene ja kõige põletavam probleem otsustada parima veebisaidi ülekandmise võimaluse üle. Siin on teil silmitsi kahe populaarse alternatiiviga: DIY veebisaidi migratsioon vs professionaalse teenuse rentimine. Mõlemal variandil on oma plussid ja miinused, mille realiseerimine ja analüüs võimaldavad pikas perspektiivis õige lahenduse vastu võtta.

Wordpress.com-ist WordPress.org-i

Telli veebisaidi ülekandmine

Kui palkate professionaalse veebiarendaja või kasutate spetsiaalset veebisaidi migreerimissüsteemi, on teil oht, et te ei saa pärast seda oma WordPressi veebisaiti hallata ja värskendada ning seega pole teil muud valikut, kui võtta ühendust teie palgatud arendajatega ja jällegi, et teie probleemid oleks lahendatud.

Kui te ei soovi, et see nii juhtuks, ja soovite omada tulevikus täielikku kontrolli oma veebisaidi arendamise ja reklaamiprotsesside üle, on tõesti mõistlik proovida minna WordPress.com-ist WordPress.org-i omaette. Muidugi võib see võtta pisut vaeva ja aega, kuid see on ainus kindel viis veebisaidi ülekandmise protsessi iga sammu eest vastutustundlikuks tunda. Allpool loetletud samm-sammulised juhised on siin suureks abiks.

Kuidas vahetada WordPress.com-ist WordPress.org-i – ülim juhend

Enne alustamist on üks asi, mida ei tohiks tähelepanuta jätta. Kui WordPress.com on ise hostitud veebisaitide koostaja, siis WordPress.org on CMS, millel ei ole integreeritud hostimise ja domeeni pakkumist ning see on üks algajate suuremaid muresid.

Peate leidma a usaldusväärne hostingu pakkuja, vaadake läbi pakutavad plaanid, tingimused ja tellimused ning valige see, mis vastab teie praegustele veebisaidi arendamise ja reklaamimise vajadustele. Teil on vaja ka domeeninime. Kui teil on see juba olemas, peaksite selle lihtsalt oma uue hostimiskonto registreerimisel lihtsalt pakkuma. See aitab säilitada teie otsingumootori paremusjärjestuse ja suunata liikluse õigesti eelmiselt veebisaidilt ümber, tehes samal ajal järgmised sammud:

 1. Valige majutamine – Esimene samm, mille peate tegema, on valida hostimine ja installida sellele WordPress. Valida on mitme hostingu pakkuja vahel, mis võtab kõigi võimalike võimaluste uurimiseks ja teie vajadustest lähtuvalt õige valiku tegemiseks aega ja vaeva..

 2. Ekspordi andmed saidilt WordPress.com – Logige sisse oma WordPress.com-i kontole ja minge oma veebisaidi juhtpaneelile. Juurdepääs jaotisele WP Admin ja klõpsake sellel administraatori ala avamiseks. Seejärel minge jaotisse „Tööriistad” ja seejärel alale „Ekspordi leht”.

  Wordpress.com Export

  Nupul klõpsamisel suunatakse teid uuele lehele, kus pakutakse teile võimalust valida kas tasuta või juhendatud edastus. Soovitame valida tasuta variant ja seejärel klõpsata nuppu „Alusta eksportimist“. Vahetult pärast seda jõuate järgmisele ekraanile, kus peate valima andmeelemendid, mida soovite eksportida. Valige variant „Kogu sisu”, kui kavatsete kogu sisu korraga eksportida ja seejärel vajutage nuppu „Laadi alla eksportimisfail”.

  Kui teete kõik õigesti, pakub eksportimistööriist teile XML-faili allalaadimise (mis sisaldab kõiki teie pilte, postitusi, kategooriaid, vahekaarte, veebilehti, kommentaare, navigeerimismenüüsid ja muid välju) oma arvutisse, et saaksite seda uuele veebisaidile veelgi importida.

 3. Installige WordPress CMS – Niipea kui XML-fail on edasiseks importimiseks valmis, on viimane aeg nii CMS alla laadida ja installida kui ka oma hostikonto ühendada. Pidage meeles, et mõned hostingu pakkujad (nagu Sinine vaim, näiteks) pakuvad ühe klõpsuga automatiseeritud WordPressi installimist, mis võtab vaid paar minutit ja ei vaja teie pingutusi. Vastasel juhul peate WordPressi ise installima, kuid see on ka üsna lihtne ja kiire – toimingu täitmise ajal järgige süsteemi genereeritavaid juhiseid ja näpunäiteid..

 4. Sisu importimine – Niipea kui olete CMS-i installimisega lõpule jõudnud, võite sisu importida. Selleks peate avama uue veebisaidi administraatori jaotise, jõudma jaotisse „Tööriistad” ja seejärel lehele „Import”, kus pakutakse importija tööriista käitamiseks aktiveerida nuppu „Installi kohe”..

  WordPress CMS-i impordi tööriist

  Pärast toimingu lõpuleviimist suunatakse teid uude ekraanile, kus peate teises etapis oma arvutisse allalaaditud eksporditud XML-faili üles laadima. Ülesande täitmise ajal pakub süsteem teile võimaluse luua uus kasutaja või määrata imporditud sisu praegusele kasutajale. Lisaks pakutakse teile imporditud vanu faile. Kui soovite pildifailid õigesti importida, peate selle ruudu märkima.

 5. Viige WordPressi domeen üle uude hostimisse. Kui sisu importimine on lõpule viidud, peate oma WordPress.com-i veebisaidi domeeninime üle kandma uue sammuni, mille olete esimese sammuna valinud. Järgige juhiseid, mille süsteem loob protsessi lõpuleviimiseks.

Mis järgmiseks?

Need on sammud, mis on kohustuslikud kõigile kasutajatele, kes soovivad WordPress.com-ist WordPress.org-i üle minna. Järgmised sammud sõltuvad eelistatavatest privaatsusvalikutest. Seega, kui teie eesmärk on käivitada täiesti uus veebisait nullist ilma liikluse ümbersuunamiseta vanalt veebisaidilt, siis peaksite minema jaotisse „Seaded” ja seejärel veebisaidi armatuurlaua administraatori alalt lehele „Lugemine”. Sellega täidate juurdepääsu jaotisele „Saidi nähtavus”, kus peaksite märkima järgmise valiku „Soovin, et mu ajaveeb oleks privaatne, nähtav ainult minu valitud kasutajatele”. See tähendab, et uus veebisait ei ole varasematele kasutajatele nähtav.

Kui teie eesmärk on vastupidine ja kui kavatsete praeguse otsingumootori paremusjärjestuse säilitamiseks suunata liikluse vanalt veebisaidilt uuele,mis on tungivalt soovitatav), siin peaksite seda tegema. Jõuate oma WordPress.com veebisaidi juhtpaneelile ja avage menüü „Seaded”. Leidke valik „Saidiaadress” ja klõpsake seal leiduvat linki „Ümbersuunamine”. Edasi pääsete uuele ekraanile, kus peate andma domeeninime, kuhu soovite oma veebisaidi külastajad ümber suunata. Tehke samm ja klõpsake siis nuppu “Mine”. Pidage meeles, et saidi ümbersuunamise võimalus on praegu tasuline, kuid kindlasti tasub hind vanade veebisaidi positsioonide ja liikluse säilitamiseks.

SEO positsioonide säilimise tagamiseks peate võib-olla värskendama ka kõiki postisiseseid URL-e ja linkimisvõimalusi (kui mõni), kuid ainult siis, kui olete domeeni muutnud. Kui olete kohandatud domeeninime säilitanud, võite selle sammu ära jätta. Muutke DNS-kirje lihtsalt oma hostiks ja nautige oma veebisaidi reklaamimist.

Alumine joon

Ükskõik, mis põhjusel teil WordPress.com-ist WordPress.org-i rännata on, peaksite selle vastutustundliku ja aeganõudva protsessiga ettevaatlikult valmistuma. Teine võimalus on palgata professionaal, kes teeb seda teie eest, kuid kuidas saab olla kindel, et saate pikas perspektiivis väärilise tulemuse? Palju parem on oma veebisait iseseisvalt üle kanda. Loodetavasti aitavad postituses loetletud näpunäited ja soovitused ülesandega parimal viisil hakkama saada ja saada oodatud tulemuse.

Ja veel üks asi: ärge kiirustage oma WordPress.comi kontot desaktiveerima, kuni olete veendunud, et teie uus veebisait töötab hästi ja kõik SEO positsioonid säilitatakse sellisena, nagu nad on. Õnne ja teie veebisaidi rändekogemus võib olla edukas!

Veebisaidi ülekandmine WordPressile

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map