Kuidas tuvastada veebisaidi CMS-i

kuidas tuvastada veebisaidi CM-sid


Mõnikord on vaja välja selgitada, millel CMS või veebisaidi koostaja veebisaidil põhineb. Kasutajad võivad seda teavet nõuda lihtsalt nende uudishimu või soovi tõttu mõista, milline tehnoloogia sobib seda tüüpi projektide jaoks kõige paremini.

Kui olete selle teada saanud, on täiesti võimalik, et soovite ise ise sarnase veebisaidi luua või isegi selle üksikasjalikult kopeerida. Põhiolemus langeb ainsa eesmärgini – kuidas saada teavet CMS-i kohta, millele veebisait on üles ehitatud.

Veebisaidi taga olevat mootorit saab tuvastada kolmel viisil: võrguteenuste rakendamine, omanikuga suhtlemine või koodi kontrollimine. Ükski neist pole 100% usaldusväärne, kuid kui proovite tõesti kõvasti, suurenevad võimalused platvormi välja selgitada.

1. Veebisaiditehnoloogia tuvastamise teenused

WEBDATASTATS

veebiaastatid

WebDataStats – on usaldusväärne teenus, mis võimaldab CMS-i abil tuvastada veebisaidi CMS-i ja leida saididomeenide andmebaase. Platvorm pakub kõige ulatuslikumat CMS-i, raamistike ja veebisaitide koostajate andmebaasi, mis hõlmab praegu üle 1000 kõige populaarsema süsteemi. Lisaks CMS-i määratlusele, millega veebisait on loodud, võimaldab teenus liigitada vajalikud saidid kategooriatesse vastavalt teie enda kriteeriumidele, hankida nendelt saitidelt saadud kontaktandmeid, vaadata domeeninimede CMS-i migratsiooniajalugu jne..

WebDataStatsi arendajad kontrollivad käsitsi iga analüüsitavat veebisaiti käsitsi, et veenduda CMS-i tuvastuse õigsuses. Nad ajakohastavad teenuse CMS andmebaasi igakuiselt, et tagada kõige selgem ja täpsem tulemus. Juhul kui süsteem ei suuda mingil põhjusel veebisaidi CMS-i tuvastada, kontrollivad selle arendajad käsitsi selliseid ressursse, et tuvastamata platvorme oma andmebaasi veelgi lisada. See tagab lõpuks parimad ja usaldusväärseimad tulemused.

Tuvastage veebisaidi CMS

WHATCMS

Miscms

MisCMS – on veebipõhine teenus, mida kasutatakse veebisaitide sisseehitatud raamistike tuvastamiseks. Testisime seda oma veebisaidil ja olime tulemusega tõeliselt üllatunud. See tuvastas õiged andmed meie ajaveebi CMS-i kohta ilma probleemideta. Süsteem töötab üsna kiiresti (tulemuse teadasaamiseks piisab 2–3 sekundist), pakkudes minimaalset teavet, mis on aga küllaltki piisav. Te ei pea mootori nime otsides veebis sirvima, kuna teenus võimaldab tuvastada umbes 170 CMS-i, veebisaitide koostajaid ja raamistikke – nii tasulisi kui tasuta.

Mõned veebisaidid on üles ehitatud korraga mitmele CMS-ile (OpenCarti alus, WordPressi ajaveeb, vBulletini foorum jne). Sellise hiiglase tuvastamiseks võite kasutada määratlemisvalikut iga lehe või jaotise jaoks.

Tuvastage veebisaidi CMS

EHITATUD

Ehitatud

Ehitatud – on veel üks populaarne teenus, mis pakub teie nõudmisel palju teavet: ühendatud analüüsisüsteemid, vidinad, kasutatava mobiiliversiooni kättesaadavus, skriptid ja CSS-i reeglid, hostiteenuse pakkuja, SSL-sertifikaat, veebiserver jne. Selline üksikasjalik teave on veebimeistritele kasulik . Algaja võib sellesse kergesti eksida ja on oht, et pool sellest infost jääb ebaselgeks.

Süsteem tuvastas kohe CMS-i, millele meie veebisait on üles ehitatud. Peate lihtsalt leidma vajaliku teabe pikast andmeloendist.

Tuvastage veebisaidi platvorm

CMSDETECT

CMSdetect

CMS-detektor – on veel üks korralik süsteem, mis on varustatud võimsa CMS-i detektoritööriistaga, mida kasutatakse raamistiku, CMS-i või mõne muu veebis kasutatava tehnoloogia väljaselgitamiseks. Veebitööriistade pakutav teenus suudab tõhusalt ära tunda enam kui 100 kõige populaarsemat ja laialdasemalt kasutatavat CMS-i. Siit on võimalik leida ka palju veebisaitidega seotud teavet, statistikat ja tehnoloogiaid. Protsess on üsna lihtne ja kiire.

Peate lihtsalt teenusesse jõudma, andma teile huvitava veebisaidi URL ja vajutama sisestusnuppu. Mõne sekundi jooksul näete üksikasjalikku teavet CMS-i või veebisaidi koostaja kohta, mida sait kasutab.

CMS Detector ei suutnud tuvastada süsteemi, millele meie ajaveeb on üles ehitatud, mis muudab selle efektiivsuse ja usaldusväärsuse üsna kaheldavaks.

Tuvastage veebisaidi raamistik

WAPPALÜZER

Wappalyzer

Wappalyzer – on tuntud platvormideülene utiliit, mis suudab tõhusalt paljastada kasutatud raamistikud, tehnoloogiad ja veebisaitide koostajad. Tööriist tuvastab kõige populaarsemad sisuhaldussüsteemid, e-kaubanduse mootorid, veebianalüüsi tööriistad, serveritarkvara ja muud tehnoloogiad, mida veebisait võib hõlmata.

Mis tahes saidi taga olevate CMS-i ja vidinate teadasaamiseks peaksite minema teenuse ametlikule veebisaidile, määrama kontrollitava veebisaidi URL-i ja käivitama skannimisprotsessi. Wappalyzer on saadaval ka allalaaditava tarkvara ja brauserilaiendina. Seega on teie ülesanne valida teenuse kasutamise sageduse ja tõhususe põhjal kõige sobivam variant.

Proovisime Wappalyzeriga oma blogi analüüsi teha kaks korda. Esimene katse ebaõnnestus süsteemi ülekoormamise tõttu. Pärast teist katset ei tundnud Wappalyzer ära ka meie ajaveebi taga olevat mootorit.

Tuvastage veebitehnoloogia

RESCAN

Uuesti otsimine

Uuesti otsimine – on võrguteenus, mis aitab teil tuvastada teie pakutavate veebisaitide raamistikke, CMS-i ja tehnoloogiaid. Kokku saab süsteem skannida üle 305 miljoni veebisaidi enam kui 1550 domeenitsoonis.

Lisaks veebisaitidel põhinevate tööriistade ja tehnoloogiate loendite pakkumisele töötab Rescan lisaks tasuta veebisaidi analüüsi tööriista, mis aitab teil tõhusalt teada saada üksikasjalikku teavet vaadatava saidi kohta, selle statistikat, Alexa auastme olekut, IP-aadressi, veebisaiti serveritüübid, päritoluriik, koodilehe teave ja muud üksikasjalikud parameetrid. Meie testi tulemuste põhjal õnnestus Rescanil tuvastada mitu ajaveebi taga olevat tehnoloogiat, mis on üsna korralik tegur.

Tuvastage veebisaidi CMS

Järeldus

Veebisaidi automaatse veebimooduli määratlusteenuste kasutamine on lihtsaima ja käepäraseima mooduse korral selle teabe teadasaamine enamiku kasutajate jaoks. Meetod naudib populaarsust nii algajate kui ka veebidisaini plussidega.

On ütlematagi selge, et määramise täpsus on tööriistade vahel erinev, kuid miski ei takista teil kasutada korraga 3-4 sarnast võrguteenust ja võrrelda saadud tulemusi.

2. HTML-i veebisaidi koodi analüüs

Teine tuvastamismeetod on HTML-i veebisaidi koodi analüüsimine Google Chrome’is (paremklõpsake veebilehte hiire parema nupuga, „Web Page Code Preview” Ctrl + U). See pole päris mugav ja paljudel juhtudel see hästi ei toimi. Meetodit tasub siiski proovida. Peaksite leidma koodi siltide vahel. CMS-i nimi antakse reeglina metageneraatoris generaator. Paljud veebimeistrid kustutavad selle sildi, et seda väärtuslikku teavet robotite, inimeste ja viiruste eest varjata. See on lihtne viis oma veebisaidi kaitsmiseks platvormi klassikaliste häkkerirünnakute eest.

CMS käsitsi tuvastamine

CMS-i peamisi parameetreid või karakteristikuid on võimalik ära tunda ka koodistruktuuri (see kehtib ainult kogenud kasutajatele) või malli nime järgi, mida näete veebisaidi kaustade struktuuris. Valige koodide eelvaate režiimis vahekaart „Allikad” ja leidke pealkirjas kataloog sõnadega „Teemad” või „Mall”. Alamkataloogi täpsustatakse tavaliselt kasutatava malli nime all, kuhu kõik selle failid on salvestatud. Otsige seda nime Google’ist, et leida CMS-ide loend, mida kohaldatakse praeguste kujundusversioonide suhtes. Kahjuks võib variante olla mitu. Nii et pidage seda meeles.

3. Sotsiaalne insener

Kolmas meetod on lihtsalt küsida administraatoritelt või arendajatelt CMS või veebisaidi koostaja sait põhineb. Selle päringuga saate pöörduda veebisaidi omaniku või veebisaidi kujundamise eest vastutava isiku poole kas kontaktivormi või sotsiaalsete võrgustike kaudu. Noh, see ei taga vastuse saamist – see sõltub järelepärimise sõnastamise täpsusest ja õigsusest, teie suhtletava inimese tujust ja mõnedest mõistlikest põhjustest, näiteks turvalisus või selle teabe lihtne teadmatus..

Kiida veebisaiti, öelge, et teile meeldivad tema kasutatavad tehnoloogiad ja et olete nõus sarnase projekti looma, kuid teises nišis. Küsige aja kohta, mis kulus veebisaidi arendamiseks, soovige edu ja ressursi tõhusat tutvustamist jne. Teisisõnu, küsige lihtsalt teile huvipakkuvate faktide kohta, et mitte omanikku või administraatorit vihastada.

Veebistuudiote loodud veebisaidid sisaldavad sageli nende nimede ja linkidega jalajälgi. On üsna loogiline, et inimesed, kes on need kujundanud, on teadlikud süsteemidest, millel saitidel põhinevad. Samuti on võimalik sõbralikult abi saamiseks nende poole pöörduda. Te näete välja nagu potentsiaalne klient (küsige veebisaidi arendamise kulude kohta), mis suurendab märkimisväärselt teie võimalusi saada soovitud vastus.

Alumine joon

Ükskõik, millise eesmärgiga püüate tuvastada kolmanda osapoole veebisaidi CMS-i, on seda lihtsam teha ja seda mugavam teha, kasutades ühte nišš-võrguteenust. Selleks piisab, kui sisestada domeeninimi vajalikule väljale ja oodata, kuni süsteem skannib veebisaidi. Kui sait töötab käsitsi kirjutatud CMS-il või on seda põhjalikult muudetud, siis teie päring ei õnnestu. Mõnikord võite kohata lihtsaid vigu – siin pole 100% võimalust vastust saada.

Raamide määratlemise protsessi usaldusväärsuse suurendamiseks on soovitatav seda kontrollida korraga mitme süsteemiga. Valige need, kelle oleme postituses värvanud, või mõni muu teie valitud teenus – see ei oma palju tähtsust. Kõik nad töötavad üsna hästi. Kui skannimistulemused on samad, võite olla kindel testi õigsuses. Kui on mingeid erinevusi, on mõistlik kasutada täiendavaid tööriistu ja valida nende genereeritav sagedaim variant. Reeglina pole siin mingeid tõsiseid vahet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map