Kuidas teisendada WordPressi sait staatiliseks HTML-i veebisaidiks

Kuidas teisendada WordPressi sait staatiliseks HTML-i veebisaidiks


WordPress – on üks paindlikumaid platvorme, mis laseb kasutajatel luua mis tahes tüüpi veebisaite. Selles on ühendatud kasutusmugavus ja mitmekülgsus lehe kohandamise või kolmanda osapoole integreerimise osas. Selle populaarse CMS-platvormi abil on üles ehitatud miljonid veebisaidid kogu maailmas. Ainus ülesanne, mida see täita ei saa, on staatiliste HTML-lehtede loomine.

Veebisaitide omanikel võib HTML-versioonide juurde naasmiseks olla mitu põhjust. Mõni võib-olla ihkab lehe kiiremat laadimist, teised hoolivad aga turvaprobleemidest. Ükskõik, mis põhjusel on, on WordPressi saidi muutmine staatiliseks HTML-i veebisaidiks üsna keeruline väljakutse. See nõuab nii aega kui ka spetsiaalseid instrumente, oskusi ja patsiente.

See artikkel hõlmab kõiki teisendusprotsessi olulisi probleeme, kirjeldades HTML-i veebisaidi versiooni naasmise peamisi põhjuseid, samuti juhuseid, kui selline idee ei toimi.

WordPressi saidi HTML-i teisendamise põhjused

CMS võimaldab kasutajatel luua veebisaite, millel on algusest peale dünaamiline olemus. Teisisõnu, iga kord, kui sisenete WordPressi veebisaidile, on see sunnitud kõik lehed ja sisu dünaamiliselt alla laadima. Sellel faktil võib olla negatiivne mõju lehe laadimiskiirusele.

Staatiline veebisaidi versioon võib olla hea lahendus probleemile. WP-põhiste lehtede teisendamine võib teile aidata saidi paremat stabiilsust ja kiirust. Turvaprobleemid näivad olevat veel üks põhjus staatiliseks HTML-i veebisaidiks konverteerimiseks, mis ei jäta häkkeritele ega petturitele veebisaidi andmete kasutamiseks ruumi. Samal ajal ei tähenda dünaamiline andmesalvestus lehe kiiremat laadimist.

Põhjused kokku võttes võib juhtuda, et peate oma veebisaidi teisendama järgmistel põhjustel:

 • Turvalisuse eesmärgid – pole vaja serverit lehtede renderdamiseks iga kord, kui uus kasutaja teie veebisaiti külastab. Ainus HTML-koodi saatmine selle asemel, et häkkeritel andmete kasutamist raskendada.
 • Kiirem jõudlus – dünaamiliste lehtede laadimine on staatiliste versioonidega võrreldes aeglasem, kuna serverite jaoks pole vaja liikmeid ja lehti luua.
 • Vähem vigu – staatilised lehed tagavad parema stabiilsuse. Nad on vähem altid andmebaasi ühendusega seotud vigadele.

Vaatamata asjaolule näevad staatilised lehed usaldusväärsemad välja, WordPressi dünaamiline olemus on vaevalt puudus. Kõik sõltub veebisaidi tüübist, selle struktuurist, lehtede arvust, sisu mahust jne. Teisisõnu pole staatilise versiooni omamine alati hea mõte.

Loe ka:
WordPressi veebisaidi loomine – täielik õpetus oma WordPressi veebisaidi loomiseks.

WordPressi saidi teisendamise plussid ja miinused

Enne teisendamise alustamist peate selgelt aru saama, kas see töötab teie konkreetset tüüpi veebisaidil.

Plussid:
Miinused:
&# x2714; Hea idee väikeste veebisaitide jaoks, millel on lihtne struktuur ja vähe sisu. Idee töötab välja portfellide, veebiarhiivide ja muude saitide jaoks, millel pole keerulist funktsionaalsust.
&# x2714; Teie staatilist HTML-i veebisaiti pole vaja värskendada. WordPress nõuab regulaarseid pistikprogramme ja vidinate värskendusi. Staatilise HTML-i puhul ei pea te nendest protsessidest üldse hoolt kandma.
&# x2714; Lihtsam juurdepääs aluskoodile. Te ei pea juurde pääsema HTML-i või CSS-i mallidele, nagu WordPressis. Kogu lähtekood on teie ees koos kõigi vajalike elementidega.
✘ See ei tööta keerukama ülesehitusega ja tohutu sisumahuga veebisaitide puhul.
Functionality Funktsionaalsuse puudumine. Iga kord, kui soovite lisada uue valiku või funktsiooni, nõuab see ka häid kodeerimisoskusi.
Piiratud disainifunktsioonid. Kui olete otsustanud muuta oma staatilise veebisaidi väljanägemist, peate tegelema CSS-i ümberkirjutamisega, mis on üsna suur väljakutse.

Kui teil pole piisavalt tehnilist tausta, professionaalse arendaja palkamine on ainus lahendus teie staatilise HTML-i veebisaidi kohandamiseks. Sellest vaatenurgast näib WordPress paindlikum ja kasutajasõbralikum. Enne saidi teisendamist peate kaks korda mõtlema, võttes arvesse selle tüüpi, tuleviku ülesehitust, sisu, kasutatavust jne. Isegi lihtne ajakohastatud ajaveebidega ajaveeb võib osutuda väljakutseks.

Loe ka:
Üleminek WordPressilt Wixile – üksikasjalik juhis, kuidas teisendada oma WordPressi sait Wixi saidiks.

WP-st migreerumise viisid staatilisele HTML-i versioonile

Kui olete otsustanud veebisaidi staatiliseks HTML-versiooniks teisendada, võite valida mitu teed. Mõned neist on üsna lihtsad, teised aga vajavad konkreetset tausta. Selles artiklis andsime endast parima, et katta kõik saadaolevad võimalused.

1. Kasutage pistikprogramme

Kogu veebisaitide migreerumise protsess võib tunduda keeruline tegevus. Kuid mõned pistikprogrammid muudavad ülesande täitmise pisut lihtsamaks. Vaatame mõnda populaarseimat pistikprogrammi, mis on WP-kasutajate jaoks saadaval:

 • WordPressi lihtsalt staatiline pistikprogramm. Algselt avatud lähtekoodiga pistikprogrammina välja töötatud versioon loodi kasutajate teisendamise vajaduste rahuldamiseks. Pistikprogramm loob veebisaidi HTML-i koopia koos kõigi WP-i algversiooni lehtedega. Lihtsalt staatiline teisendamise protsess hõlmab JS ja CSS, pilte või muud tüüpi linke sisaldavaid faile. Veel üks suurepärane omadus on pistikprogrammi võimalus asendada tegelikult igat tüüpi URL-id, sealhulgas offline, suhteline või absoluutne URL.
 • WP2Static plugin. Lihtsalt kasutatav ja samas võimas instrument kiire muundamise protsessiga toimetulemiseks. See on võimeline genereerima kogu veebisaidi koopia, muutes selle staatiliseks HTML-versiooniks koos kõigi lehtedega. Kasutajad saavad vabalt seada iga eraldi projekti jaoks erinevad ekspordifunktsioonid ja eesmärgid. Kaasas tasuta GitHubi hostimisvõimalused, samuti integreerimine CI tööriistadega.

2. Kasutage saidigeneraatoreid

Hea lahendus võib olla ka populaarsed staatiliste saitide generaatorid. Need toimivad praktiliselt samal viisil kui pistikprogrammid, ehkki väikeste erinevustega. siin on mõned näidised:

 • Jekyll staatiline saidigeneraator. Tööriist sobib suurepäraselt neile, kes peavad teisendama väikeseid veebisaite nagu ajaveebid või portfellid. GitHub toetab seda ja kasutab valmis malli katalooge erinevate teksti- ja failivormingutega. See mitte ainult ei muunda veebisaiti, vaid muudab selle ka stabiilse staatilise HTML-i versiooni genereerimiseks.
 • Pelikan staatiline saidigeneraator. See instrument võib välja töötada neile, kes tegelevad selliste vormingutega nagu Markdown või AsciiDoc. Suur eelis on see, et saidi generaatoril on erifunktsioonid, mis muudavad saidiplaani failide genereerimise lihtsaks, mis on ülioluline. Samal ajal toetab see RSS – vooge, analüütilisi tööriistu, integratsiooni sotsiaalmeedia platvormidega jne.
 • HTTrack WP-saidi teisendamine staatiliseks HTML-i. See on hea vahend neile, kes soovivad kontrollida, kuidas nende veebisait välja näeb pärast konverteerimist, kuid enne võrgus käimist. Süsteem on avatud lähtekoodiga platvorm, mille funktsioon on teie veebisaidi allalaadimiseks, säilitades sama struktuuri. See kasutab kohalikku salvestust koos loodud kataloogidega spetsiaalselt teie veebisaidi failide ja piltide jaoks. Samal ajal loob HTTrack saidi HTML-i, võimaldades teil projekti võrguühenduseta sirvida.

Teisisõnu, saate peeglisaidi, mis on kohalikule draivile alla laaditud. Sellel on dünaamiliselt loodud sisuga sama struktuur kui teie esialgsel WP-projektil, sealhulgas kommentaarid hiljutistele postitustele, seotud artiklid jne.

Peamine negatiivne külg on see, et peate failid tihendama, kuna tööriist salvestab need eraldi. Pealegi on süsteemi kasutamine üsna keeruline. Te peaksite teadma, kuidas failihaldurile või FTP-kliendile juurde pääseda, et arhiiv koos sisu ja veebisaidifailidega üles laadida koos nende edasise eraldamisega, sõltuvalt kataloogist.

3. HTML-i käsitsi teisendamine

Mõnel juhul on parem välja töötada uus HTML-i veebisait, mitte valida tööriistade rändamine. See ei tähenda ainult keerukust ega tehnilisi küsimusi. Mõned staatilised saidigeneraatorid ei toeta olulisi veebisaidi elemente, näiteks kontaktvorme, loomulikke WP-navigeerimise tööriistu jne. Teisisõnu võite leida oma staatilise versiooni, millel on mõned olulised plokid puuduvad.

Siin võib tunduda, et uue HTML-i veebisaidi loomine nullist on kiirem ja tõhusam lahendus. Seetõttu:

 • Keerukas seadistusprotsess. Nagu olete artiklist aru saanud, on WP-veebisaidi teisendamine omaette probleemiks. Protsess nõuab kõigepealt projekti liigutamist alamdomeeni. Siis peate laskma kõik failid ja pistikprogrammid alla laadida algsesse domeeni.
 • CDN võib olla vajalik. Teie staatiline HTML-i veebisait võib vajada sisuedastusvõrgu seadistamist. Veelkord, peate selle protsessiga iseseisvalt hakkama saama. CDN on saidi varade haldamisel ülitähtis.
 • Ümbersuunamiste seadistamine. Kahjuks ei tegele veebisaitide omanike pluginad ja saidi generaatorid reaalsete 301 või 302 ümbersuunamistega. Ainus viis ümbersuunamistega toimetulemiseks on nende seadistamine oma veebisaidi hostimise paneelil..
 • Vaja palju aega. Te eksite, kui arvate, et teisendamise protsess on kiire. See võib võtta üsna kaua aega. Teisendamisinstrumendid ei kasuta lihtsalt elementide mõnda veebisaidi lehte. Nad tegelevad kogu projekti taasavaldamise protsessiga, mis on vaevalt paari tunni küsimus. Mida suurem veebisait teil on, seda kauem võtab selle migreerimine aega.
 • Funktsionaalsuse puudumine. Staatilised saidi generaatorid ei toeta mõnda olulist saidi jaotist, nagu kontaktvormid, kommentaarid jne. Peate otsima muid võimalusi.

Nagu näete, pole teie WP-veebisaidi HTML-i teisendamise protsess nii kiire ja lihtne, kui võite arvata. Sellest vaatenurgast võiks olla parem idee välja töötada uhiuus projekt kus kõik lehed ja jaotised töötavad sujuvalt, selle asemel et suunata oma külastajad 404 lehele ei leitud.

Alumine rida

WordPressi veebisaidi teisendamine staatiliseks HTML-versiooniks võib mõnele probleemile hea lahendus tunduda. See võib olla väljapääs väikestele ja vähem keerukatele veebisaitidele, mis nõuavad kiiremat laadimiskiirust, paremat stabiilsust või turvalisust. Teisest küljest on protsess väga keeruline ja nõuab põhjalikke teadmisi.

Pealegi ei pea te lihtsalt tööriista valima ja saidi mõne hiireklõpsuga teisendama. See on pikaajaline ja keeruline protsess, mis ei taga alati seda, mida te ootate. Peate kaaluma mitmeid võimalusi, sealhulgas uue HTML-saidi loomist nullist.

Looge veebisait tasuta

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me