Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Kuidas luua veebisaiti Google Sites


Google’is saate hõlpsalt tasuta veebisaidi luua Google Sites – lihtne veebisaidi koostaja. See on lisatud Google Suite’i paketti ja on algselt suunatud esmakordsete kasutajate vajadustele. Teenus on intuitiivne, hõlpsasti kasutatav ja üsna mugav kõigile kasutajakategooriatele ning sellel on palju pakkuda igale veebidisainerile.

Google Sites kasutab WYSIWYG-redaktorit vaikimisi, kuigi selle liides töötab hästi ka nende kasutajate jaoks, kes soovivad veebisaidi koodi käsitsi redigeerida, et saada ainulaadset tulemust. Pidage meeles, et enne teenuse kasutamist peaksite registreeruma tasuta Google’i kontole (kui teil seda veel pole). Siin on üksikasjalik ülevaade, mis aitab teil välja nuputada vajalikud toimingud veebisaidi tasuta käivitamiseks Google’is.

Google Sitesi abil saate interaktiivseid ja dünaamilisi projekte hõlpsalt luua ja hallata vaid paari hiireklõpsuga. Süsteemiga töötamiseks pole vaja programmeerimisoskust ega veebidisaini kogemust – järgige lihtsalt genereeritud näpunäiteid ja uurige juhtpaneeli, et liikuda veebisaidi arendamise protsessi.

Google Sites kasutab WYSIWYG-redaktorit vaikimisi, kuigi selle liides töötab hästi ka nende kasutajate jaoks, kes soovivad veebisaidi koodi käsitsi redigeerida, et saada ainulaadset tulemust. Pidage meeles, et enne teenuse kasutamist peaksite registreeruma tasuta Google’i kontole (kui teil seda veel pole). Siin on üksikasjalik ülevaade, mis aitab teil välja nuputada vajalikud toimingud veebisaidi tasuta käivitamiseks Google’is.

1. Valige Veebisaidi nimi ja mall

Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Niipea kui logite sisse oma Google’i kontole ja käivitate veebisaidi koostaja, suunatakse teid juhtpaneelile, kus teil palutakse määrata oma ettevõtte nimi. See on ka koht, kus saate muuta päise pilti ja stiili. Muide, teil on võimalus valida üks Google’i saitide pakutavatest aktsiapiltidest või üles laadida üks oma piltidest. Pärast seda peate jätkama malli valimist. Jaotis „Teemad” on saadaval ekraanil paremal asuvas üksikasjalikus menüüs. Lisaks kujundusele saate siin valida päise värvi ja kirjastiili.

Mallidest rääkides ei paku Google Sites uute veebisaitide jaoks vaikimallide kasutamist, et kasutajad saaksid oma projektide üle täieliku kontrolli. Selle asemel laseb veebisaidi koostaja valida galeriist ühe olemasoleva teema. Teemade mitmekesisuse osas pole see nii muljetavaldav, kuid siin on veel palju valida.

Samuti peaksite meeles pidama, et veebisaidi koostaja eristab teemasid ja malle. „Teemasid” kasutatakse veebisaidi üldise tunde ja ilme kujundamiseks (sealhulgas pildid ja värvipalett), samas kui mallid hõlmavad lehe tüüpide ja paigutuste valikut. Seda teete edasi.

2. Muutke veebisaidi paigutust

Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Oma veebisaidi arenduse väljatöötamise ajal on teil võimalus valida ja muuta oma veebisaidi paigutust. Kokku on valida 6 paigutuse varianti. Need hõlmavad ühe-, kahe-, kolme- ja neljaveerulist paigutust.

Vaikepaigutuse asendamiseks valige lihtsalt vastav jaotis ja jätkake redigeerimisega. Pärast valiku tegemist saate plokid täita, pilte üles laadida ja veebisaidiga seotud tekste lisada. See on väga lihtne, kiire ja muretu.

3. Lisage ja kohandage lehti

Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Niipea kui olete paigutuse valiku teinud, on viimane aeg lisada uusi veebisaidi lehti. Google Sites võimaldab lisada piiramatu arvu lehti, mis erinevad oma tähenduse ja tüübi poolest. Uue lehe lisamiseks minge juhtpaneelil vastavale vahekaardile „Lehed” ja pange sellele lehele nimi. Veebisaidi arendamise aja lühendamiseks on võimalik valmis lehti kopeerida, alamlehti lisada ja neile eriomadusi määrata.

Lehtede tüüpide osas on võimalik valida suvandite vahel. Täpsuse huvides on teie enda otsustada, millist tüüpi lehte soovite täpselt lisada ja millist sisu kavatsete hiljem üles laadida. Seega võite oma sisu funktsiooniks luua ja lisada standardseid veebilehti ning manustada dokumente, ettevõtte uudiste ja värskenduste postitamise teadaandeid, avalehti, loendilehti, samuti failikappe failide salvestamiseks, haldamiseks ja jagamiseks. Lehtede arv peaks põhimõtteliselt sõltuma teie veebisaidi spetsialiseerumisest, suurusest ja sisust, mida soovite kuvada.

4. Laadige sisu üles

Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Kui olete lehti kohandanud, on ülim aeg liikuda läbi kogu veebisaidi loomise protsessi ühte kõige aeganõudvamat, vastutustundlikumat ja mahukamat osa – sisu üleslaadimist. Selleks minge juhtpaneeli vahekaardile „Sisesta” ja valige lisatava sisu tüüp. Võite valida kastide, piltide, manustamisvõimaluse ja variandi „From Drive”. Valik sõltub failide algsest salvestamise allikast.

Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Lehele üleslaaditava sisutüübi osas avalikustab sisestusnupp palju variante, mis katavad valdava hulga kasutajate vajadusi. Siin on nimekiri sisutüüpidest, mida saate valida ja oma veebilehtedele sisestada: sisukord, pildikarussell, nupp, jagaja, YouTube, kaart, kalender, dokumendid, slaidid, lehed, vormid ja diagrammid. Ükskõik millise elemendi valite, saate seda oma veebisaidi spetsialiseerumise osas veelgi kohandada.

Lisaks võimaldab Google Sites integreerida standardsed vidinad nagu kalkulaatorid või uudistevood, Google’i otsingukonsool valmisprojektide paremaks optimeerimiseks otsingumootorites, Google Analytics jne. Google’i toega veebisaidi koostajana võimaldab Sites integreerida mis tahes G Sviidilaiendid, mida peate oma projekti jaoks oluliseks ja vajalikuks.

Selle tegemiseks pole vaja kolmanda osapoole lisandmooduleid ega pistikprogramme – lihtsalt vaadake laienduste komplekti ja valige need, mida praegu vajate (Google Docs, Drive, Kollektsioonid, Jamboard, Blogger ja mis mitte).

5. Vaadake üle veebisaidi haldamise valikud

Enne oma uue projekti tutvustamist maailmale peaksite määrama ja konfigureerima mõned kõige kriitilisemad elemendid ja veebisaidi haldamise võimalused. Siin saate teha saidianalüütika ühendamise, projekti dubleerimise, faviconi lisamise, kohandatud URL-ide kohandamise, saidi teabe sätete ülevaatamise, veebisaidi jagamise õiguste määramise teistele kasutajatele jne..

Kui siin on veel midagi, mida te ei mõista, siis minge süsteemiseadete taha lihtsalt nupule „Vaata tutvumist”. Lisaks võimaldab veebisaidi koostaja lisada projektile mitu kaasautorit ja isegi tellida hiljutised projekti muudatused, et olla kursis kõigi veebisaidil tehtud muudatuste ja muudatustega.

6. Valige domeeninimi

Enne selle veebis juurdepääsetavaks tegemist on veel üks asi. Peate valima oma projekti jaoks domeeninime. Tegelikult saate selle avaldada oma domeeni all – see, mis teile varem kuulus – või hankida Google’ilt täiesti uue. See on teie enda otsustada. Mõelge vaid tähelepanuväärsele ja kergesti meeldejäävale URL-ile, mida mitte ainult ei seostata teie ettevõtte nišiga, vaid see on ka ainulaadne ja meeldejääv sihtrühmale. Ära tee seda liiga pikaks, et vältida mahukaid URL-e.

7. Kohandage veebisaidile juurdepääsu

Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Seal on mugav võimalus valmisprojekti jagada teiste kasutajatega, määrates juurdepääsuõigused. Seega võite jätta oma veebisaidi mustandirežiimi (kui see on alles ehitamisel), valides konkreetsed inimesed, kellel on õigus projekti redigeerida. Samuti saate veebisaidi muuta täiesti privaatseks, nii et keegi seda ei näeks. Samuti saate projekti avaldada, et see oleks kõigile kättesaadav. Kui soovite kutsuda kedagi koos teiega veebisaiti redigeerima, lubab süsteem seda teha, täpsustades nende inimeste meiliaadressid ja saates neile kutsed.

Juhul, kui soovite oma projekti kaitsta, võite linnukese teha nupule, mis võimaldab teistel toimetajatel takistada projekti avaldamist, juurdepääsuõiguste muutmist ja uute inimeste lisamist ilma teie teadmata. See on väga mugav meeskonnas töötavatele inimestele või kasutajatele, kes tegelevad klientidele eritellimusel veebisaitide väljatöötamisega. Lõpuks on enne projekti lõplikku avaldamist võimalik kasutada eelvaate varianti, et veenduda, kas see näeb korralikult välja töölaua-, tahvelarvuti- ja mobiiliekraanidel.

8. Ühendage Google Analytics

Google Sites võimaldab Google Analyticsi ühendada teie valmisprojektiga. See on hädavajalik funktsioon, kui soovite olla kursis oma projekti peamiste parameetrite ja teguritega, mis mõjutavad selle toimivust, aga ka SEO reitingut. Google Analyticsi integreerimine aitab teil välja selgitada liikluse voo ja kõikumised, teie veebisaiti määratud aja jooksul külastanud kasutajate arvu, konversioonimäärad, liikluse sihtkohad ja allikad, veebisaidist loobumise määrad ja palju muid olulisi parameetreid, mis võivad lõpuks muuta või rikkuda kogu veebisaidi toimivust. Nende tunnuste teadlikkus aitab teil võimalikud probleemid õigeaegselt lahendada, et vältida tõsisemaid tagajärgi.

9. Seadistage SEO konfiguratsioonid ja avaldage veebisait

Enne veebisaidi veebis kättesaadavaks tegemist peaksite tegema veel ühe olulise asja. Me räägime nüüd otsingumootori optimeerimisest. Google Sites võimaldab teil kohandada peamisi SEO parameetreid, et tagada teie vastvalminud projekti kõrge otsingumootori asetus. Selle edu saavutamiseks on soovitatav ühendada Google Search Console, mis hõlbustab otsimootoritel teie projekti indekseerimist. Täitke kindlasti SEO peamised väljad ja jaotised, millel on otsene seos teie veebisaidi positsioonidega. Nüüd, kui teie veebisait on avaldamiseks 100% valmis, klõpsake lihtsalt nuppu Avalda ja vaadake tulemust!

Alumine joon

Ükskõik, kas olete algaja või kogenud kodeerimisega kursis olev arendaja, kes soovib Google’is veebisaiti luua, saate selle hõlpsalt Google Sitesi abiga omandada. See on üsna funktsionaalne süsteem, ehkki sellel on minimalistlik disain. Google Sitesi projektide käivitamiseks ja haldamiseks pole vaja spetsiaalseid programmeerimisteadmisi. Juhtpaneel on intuitiivne ja hõlpsasti uuritav, samas kui tulemus on pikas perspektiivis pingutamist väärt.

Veebisaidi koostaja võimaldab luua vaid üsna piiratud funktsionaalsusega lihtsaid veebilehti. See sobib hästi väikeste projektide jaoks, samas kui täisfunktsionaalsete veebisaitide käivitamine on vaevalt võimalik. Kui teil on kavas jätkata projekti arendamise ja reklaamimisega, on mõistlik valida algusest peale kvaliteetsete funktsioonidega rikkaliku veebisaidi koostaja. Wix, uKit, Weebly või isegi CMS nagu WordPress saab hõlpsalt hakkama ühegi ülesandega. Kõik sõltub teie veebikujunduse oskustest ja kogemusest.

Proovige Google Sites Now

Howard Minu Twitteri profiil Minu Facebooki profiil e-post Minu Linkedini profiil

Autori kohta

Olen Howard Steele, selle veebisaidi asutaja ja peatoimetaja. Üle 10-aastase veebiehituse abil tean, kui keeruline ja väsitav võib see ülesanne olla IT-väliste inimeste jaoks. Kas te ei saa otsustada, millist teenust valida? Küsige julgelt minult nõu. Kirjeldage lihtsalt oma veebisaidi vajadusi ja aitan teid hea meelega.

Avaleht »Kasulikud näpunäited» Kuidas luua veebisaiti Google Sites

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me