Kuidas luua uus .com veebisait

Kuidas luua uus .com veebisait


Niisiis, teil on idee uue .com-i veebisaidi loomiseks. Olete selle struktuuri välja töötanud, määratlenud tüübi ja vajalikud funktsioonid. Teisisõnu on teil paberilehele joonistatud valmis makett. Hiilgav idee on aga vaid 50% edust. Järgmine etapp on selle ellu viimine. Siin peate valima sobiva veebisaidi loomise meetodi.

Valik sõltub täielikult tehnilisest taustast ja lähenemisviisist, mida soovite kehtestada. Kas vajate lihtsat ja kiiret lahendust koos kõigi funktsioonidega? Või soovite veebisaidi loomise platvormi, mis jätaks maksimaalse kohanemisvabaduse suurema osa protsessi käsitsi käsitsemiseks? Vaevalt on valik jalutuskäik pargis, kuna enne alustamist on palju küsimusi, mida otsida.

Veebisaiditehnoloogiad, millest valida

Ehkki te ei ole tehniline geek, kellel pole isekodeeritud veebisaidi loomise võimalust nullida, vaatame üle kaks peamist võimalust, mis on algajatele saadaval. Nende hulka kuulusid veebisaidi koostajad ja CMS-platvormid. Mõlemad on kasutajate seas väga populaarsed ja teenivad põhilisi saidi loomise vajadusi, ehkki erineval viisil.

Veebisaidi ehitajad

Veebisaidi ehitajate eesmärk on lihtsustada tehniliste oskusteta kasutajaid. Neid on väga lihtne kasutada. Ehitusprotsess ei kesta tavaliselt rohkem kui 2 tundi. Tarkvara on saadaval tellimisteenusena. See tähendab, et peate maksma ainult kord kuus või aastas ja kasutama kaasasolevat tööriistakomplekti.

Pole tähtis, kas soovite üles ehitada uue .com saidi või seda kasutada mis tahes muu domeenilaiend. Arendusprotsess on endiselt sama, nagu ka rakendatud tehnoloogiad ja ehitusmeetodid.

Veebisaidi koostajaid määravad peamised omadused:

  • Lihtsus – enamikul platvormidel on kaasas lohistage redigeerijad. Veebisaidi struktuuri saate hõlpsalt muuta või klõpsuga uusi elemente või plokke lisada. Inline-redigeerimine on veel üks suurepärane funktsioon, mis võimaldab teil kõiki tehtud muudatusi automaatselt salvestada ja eelvaadata.
  • Lihtne kohandamine – kasutusvalmis saidi loomiseks peate valima ainult malli ja lisama sisu. Reeglina on paigutustel asjakohased eelinstalleeritud vidinad ja funktsioonid, mis viitavad konkreetsele veebisaiditüübile. Te ei pea neid eraldi installima.
  • Kõik-ühes lahendus. Tellimuspõhise mudelina ei nõua veebisaitide koostajad domeenide ja hostimisega täiendavaid manipulatsioone. Valitud plaani piires saate kogu vajaliku vara ja võimalused.

Selle tulemusel näivad veebisaitide ehitajad olevat ülim tööriist ilma kodeerimiseta, õppimiskõverata ja minimaalse käsitsikäsitlusega.

CMS platvormid

Olete netis surfates kohanud CMS-il põhinevaid veebisaite miljoneid kordi. Nad on väga populaarsed nii algajate kui ka proffide vahel looge sõna otseses mõttes iga veebisaiditüüp moodustavad lihtsad ajaveebid ja väikeettevõtete projektid digitaalpoodidesse.

Peamine on see, et mida keerukamat saiti soovite luua, seda rohkem peate endaga hakkama saama. CMS on peamiselt redigeerimismootor, mis nõuab funktsioonide, pistikprogrammide, kujunduse jms osas täiendavat kohandamist. Hea uudis on see, et see pakub tehnilise taustaga kasutajatele juurdepääsu lähtekoodile, et redigeerida ja muuta standardset malli. Halb uudis on see, et algajad vajavad natuke aega, et aru saada, kuidas kõik töötab.

Erinevalt veebisaidi ehitajatest ei ole CMS-platvormid kõik-ühes lahendus. See tähendab, et peate registreerima nii domeeni kui ka leidma platvormi veebisaidi majutamiseks. Kasutajate jaoks lihtsamaks muutmiseks pakuvad mõned tõestatud hostingu pakkujad CMS-põhiste projektide integreerimise, seadistamise ja kohandamise lihtsaid viise.

CMS-platvorme määratlevad põhifunktsioonid on järgmised:

  • Täpsemad redigeerimisvalikud. Juurdepääsul malli lähtekoodile saate oma tulevase veebisaidi kõiki elemente sõna otseses mõttes muuta või muuta, kuid ainult siis, kui teil on programmeerimisoskusi. Näiteks 90% WordPressi mallidest on üles ehitatud PHP-le. Nende kohandamiseks peab teil olema PHP kodeerimise kogemus.
  • Eelarve kontroll. CMS on ise tasuta. Te ei pea selle eest maksma. Domeenide registreerimine, hostimine, pistikprogrammide laiendused ja premium-platvormid on aga tasulised. Hea uudis on see, et võite valida vara, mis vastab teie eelarvele. Lisaks pakuvad mõned hostimisteenuste pakkujad CMS-i ühilduvust baasfunktsioonidega, mida peate juba kavasse lisama.
  • Lõputu pistikprogrammi valik. Veebisaidi ehitajate lisandmoodulite ja funktsioonidega võib olla piiratud. CMS-platvormid pakuvad lõputuid integreerimisvõimalusi tuhandete saadaolevate pistikprogrammidega. Kuid peate need käsitsi leidma, installima, häälestama ja värskendama.

CMS-platvormid on kindlasti hea valik, eriti kui neid kasutatakse koos ühilduv hostingu pakkuja. Näiteks otsustate veebisaidi luua WordPressi abil. Mitmed hostimissaidid pakuvad WP-le optimeeritud kavasid, mis muudavad ehitusprotsessi isegi algajate jaoks palju lihtsamaks.

Sellegipoolest pole protsess erinevalt veebisaitide ehitajatest täielikult automatiseeritud. Nüüd on viimane aeg kirjeldada protsessi, kasutades mõlemat selgitatud ehitusmeetodit.

Uue .com veebisaidi loomine koos veebisaidi ehitajatega

Enamik veebisaitide ehitajaid ei vaja kasutusvalmis veebisaidi loomiseks ja juurutamiseks rohkem kui paar tundi. Tõenäoliselt veedate rohkem aega olemasolevate platvormide võrdlemisel ja vastandamisel. Kuid ehitusprotsess on peaaegu sama, samal ajal kui rakendatud tehnoloogiad on sarnased.

1. samm – logige sisse

Wixi veebisaidi koostaja - logige sisse

Spetsiaalseid manipulatsioone pole vaja. Sisselogimine on sama mis e-posti konto sisestamisel. Süsteem palub kasutajanime ja parooli sisselogimiseks või sisestamiseks kasutada kas Gmaili või sotsiaalset profiili. Harvadel juhtudel võidakse teil paluda kinnitada oma parool, mis on ka mõne sekundi küsimus.

2. samm – valige mall

Reeglina jaotatakse kõik mallid kindlatesse kategooriatesse, et kasutajatel oleks valik lihtsam. Näiteks kui soovite luua digitaalse poe, otsite vaevalt jaotist Portfoolio paigutust. Kõik mallid reageerivad mobiilile eelvaate režiimiga, et kontrollida, kuidas need välja näevad.

Wix - malli valimine

Täpsemad veebisaidi ehitajad seda kasutada AI-põhiseid tehnoloogiaid ja masinõppevahendid pakuvad tulevase projekti kirjeldamiseks mitmeid asjakohaseid malle, mis põhinevad mõnedel üldistel küsimustel. Valmis saitide näidete saamiseks palub süsteem teil näidata funktsioonid, mida soovite näha, nišš, veebisaidi nimi ja muu teave. Suurepärane viis algajate aja säästmiseks, kuna neid pole vaja isegi redigeerida.

Kui soovite ikkagi luua uue saidi tühjast või kasutada pakutavas loendis teile meeldivat malli, peate täitma järgmise etapi.

3. samm – muutke ja kohandage malli

Tõenäoliselt olete oma tulevase veebisaidi struktuuri välja töötanud. Nüüd peate lisama ainult sellele sobivad elemendid ja plokid. Veebisaidiredaktorid lihtsustavad elementide lisamist, suuruse muutmist, eemaldamist või muutmist ning uute lisamist lihtsa ja intuitiivse pukseerimisredaktoriga.

Wixi veebisaidi toimetaja

Laadige üles pilte, lisage asjakohaseid tekste, täitke kontaktteave ja liikuge järgmisse etappi.

4. samm – vali plaan

Kuigi eelmine etapp ei nõua investeeringuid, peate oma veebisaidile otseülekande saamiseks plaani ostma. Lisaks määratleb plaan teile pakutavate funktsioonide ja lisavõimaluste komplekti. Näiteks sisenemine või tasuta plaanid on head ainult testimiseks, kuna need pakuvad harva täiustatud funktsioone või tasuta domeeni. Selliste plaanide valimisel peate domeenid eraldi registreerima või kasutama vaikimisi alamdomeene.

Premium-plaanidega on kaasas laiem valik valikuid, sealhulgas e-kaubandus, premium-tugi, tasuta domeen, millel on piisavalt ribalaiust ja salvestusruumi kasvavate projektide jaoks. Reeglina on sellised paketid üsna taskukohased ja algavad umbes 10–15 dollarit kuus.

5. samm – domeeni ühendamine

Kavas on jällegi tasuta domeen, peate selle tippima ainult asjakohaseid veebisaidi sätteid kasutades. Kui otsustate selle eraldi registreerida, peate minema teise registripidaja juurde, maksma domeeni eest, tulema tagasi armatuurlauale, määrama IP ja uuendama seda eraldi. Plaanide kasutamine koos tasuta domeeniga tundub palju mugavam, lihtsam, kiire ja kulutõhus.

6. samm – eelvaade ja otseülekanne

Kui olete kõik eelmised toimingud lõpetanud, võite eelvaate režiimi abil kontrollida, kuidas projekt töölaua- ja mobiiliversioonides töötab. Kui tulemus on rahuldav, vajutage nuppu „Avalda“ ja minge reaalajas edasi.

Veel üks eelis on see, et võite malli igal ajal muuta, samuti võite sisestada veebisaidi koostaja mobiilirakendusega liikvel olles ja vajadusel seda muuta.

Proovige veebisaidi koostajaga kohe

Uue .com veebisaidi loomine CMS + hostimisega

Valmis saidiga veebis kasutamiseks peate vajama kohta selle hostimiseks. Kui veebisaidi ehitajad hõlmavad juba hostimisvõimalusi, on CMS-i olukord pisut erinev. Ainus viis juurutamiseks on platvormi kasutamine koos hostimisega.

Valik sõltub valitud CMS-i tüübist samuti veebisaidi tüüp, sisu maht, lehtede arv ja üldine keerukus. Mõnedes hostimiskavades on kaasas tasuta domeen ja selle edasine tasuline uuendamine, teised pakuvad sujuvat integreerimist valitud CMS-iga. Saidi loomise üldised sammud on järgmised:

1. samm – domeen ja hostimine

Võite domeeni registreerida eraldi või hankida selle oma hostimisplaani piires. Mõni platvorm pakub üheaastast tasuta TLD-d (tippdomeen) laiendatud ribalaiuse ja salvestusruumiga premium-paketi ostmisel. Kui uuendamine on vajalik, on see parem variant, mitte eri veebisaitide vahetamine.

2. samm – valige CMS

Alustamiseks peate valima platvormi ja registreeruma. Idee on luua ühtne konto, mis pakub juurdepääsu CMS-i sisemusele, kus asuvad kõik tööriistad koos sisuredaktoriga. Registreerimisprotsess on üsna lihtne. Kui vaja, armatuurlauale sisenemiseks looge oma kasutajanimi ja parool.

3. samm – vali ja installi mall

Nüüd peate valima oma tulevase saidi teema ja laskma selle failid teie hostimisel installida. Protsessi lihtsustamiseks on parem kasutada CMS-iga optimeeritud hostimisplaane ühe hiireklõpsuga CMS-i integreerimise ja hõlpsa seadistamisega.

4. samm – muutke oma veebisaiti

Sisestage CMS-i juhtpaneel, et lisada uut sisu, luua lehti, kategooriaid jne. Siin võite installida ka vajalikud pistikprogrammid. Kõik protsessid tuleks läbi viia käsitsi. Teema ise on vaid kavand. Peate haldama kõiki veebisaidi jaotisi iseseisvalt ning leidma, installima, häälestama ja värskendama pistikprogramme, kui protsessi automatiseerimine pole lisatud hostimiskavasse.

Hea uudis on see, et enamik teenusepakkujaid pakub CMS-iga optimeeritud lahendusi. Näiteks, Sinine vaim pakub oma WP-orienteeritud plaane. See tähendab, et lisaks automaatfunktsioonide värskenduste, turvavahendite, tehnilise toe jms jaoks on teil lisaks lisafunktsioonidele ka WordPressi täielik funktsionaalsus..

Viimane probleem võib olla eriti algajate jaoks elutähtis, kuna enamikul CMS-il puudub viivitamatu tugi, välja arvatud abikeskused, juhendid või juhendid, mida võib leida Internetist. Selja taga professionaalse toe saamine võib mängida suurt rolli.

Proovige koos CMS-iga

Alumine rida

Mõlemad võimalused on nullist uute veebisaitide loomiseks head. Ainus viis, kuidas need erinevad, on rakendatud lähenemisviis. Veebisaidiehitajate kasutamine näib olevat lihtsam ja vähem aeganõudev, samas kui CMS nõuab endiselt nii õppimiskõverat kui ka lisakulutusi, mis võivad ületada algse hostimiskava hinda.

Kui otsite kiiret, kuid tõhusat viisi, kuidas tulla välja skaleeritava ja professionaalse veebisaidiga, millel pole absoluutselt tehnilisi oskusi, oleks veebisaidi koostajad hea valik.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me