Kuidas luua kogukonna veebisait?

On palju veebisaitide koostajaid, mis võimaldavad luua mitmekesise tõhususega blogisid. Kahjuks on ainult mõned teenused, mis töötavad suurepäraselt foorumite arendamisel. Kui tegemist on süsteemidega, mida saab korraga edukalt kasutada mõlemal otstarbel, saab neid sõrmedele arvestada.


Kogukonna veebisaidi loomise edukus sõltub palju veebisaidi koostaja õigest valimisest, teie oskustest ja seatud ülesandest. Teisisõnu, peaksite mõistma, kui hästi te tulevase veebisaidi ette kujutate ja kas teie asjatundlikkuse määr on ülesande täitmiseks piisav.

Seega saab protsessi lihtsustada kahel viisil – valides õige kogukonna veebisaidi ehitaja ja mõistes, mida te oma veebisaidilt ootate, et see saaks vaatajaskonda meelitada ja hoida.

Oleme juba kirjutanud kõige sobivamatest teenustest, mida luua ajaveebid ja foorumid. Nüüd on viimane aeg arutada seda küsimust idee ja tehniliste nõuete seisukohast. Peate määratlema, millest peaksite alustama, kuidas veebisaidil tööd jätkata ja kuidas suurendada valmis projekti tõhusust..

Jagage protsess kolmeks etapiks. Need on malli valik ja kujunduse loomine, ajaveebi / foorumi seadistamine, reklaamimisstrateegia.

1. Kujunduse loomine

Nišiteenused on varustatud temaatiliste mallide komplektidega. Üldiselt pole kujunduse valimine päris kohustuslik, see sobib ideaalselt ajaveebi või foorumi loomiseks. See on üsna tavapärane, sest alati saate veebilehele lisada foorumi või ajaveebi ja seadistada selle kujunduse, mis vastab teie niši atmosfäärile.

Blogid ja foorumid on veebisaidid, mis käsitlevad postituste lugemist. Sellepärast on kõige olulisem luua mugav lugemiskeskkond.

Kujundus peaks olema meeldiv, kuid see on sisuosaga võrreldes teisejärguline tegur. Siin pole lubatud psühhedeelseid värve, fontide rohkust, eksperimente struktuuriga ja muid sarnaseid teemasid.

Rahustav disain koos sinise, valge, halli, pruuni, musta ja võib-olla ka rohelise ja oranži värviga võimaldab luua õige tausta. Kasutatavate värvide arv ei tohiks olla suurem kui 3 või 4. Põhielementideks on fondid – valige lihtsalt pealkirjade ja lõikude jaoks 2 sobivat varianti, mitte rohkem.

Postituste kujundamisel on samuti palju tähtsust, kuna see on oluline veebisaidi element.

Teksti ja mustade või tumesiniste tähtede jaoks on parem kasutada valget või helehalli tausta. Need on kinnitatud kombinatsioonid.

  • Tähed ei tohiks olla väikesed, samas kui lõigud ei tohiks olla pikad.
  • Vajadusel lisage tekstiplokkidesse pilte või videoid.

Postituste kujundamine ja loetavus on teie ajaveebi visiitkaart.

Wixi ajaveebiredaktor

Foorumite puhul on disainil palju tähtsust, kuna see on seal peaaegu märkamatu. Selle asemel on ülioluline valida silmale meeldivad värvid koos haruldaste kujunduselementide ja mugavate vestlussektsioonide kuvamisega. Teil pole vaja mingeid täiendavaid kaunistusi, kuna enamik inimesi külastab foorumeid suhtluse ja lugemise eesmärgil. Kõik, mida vajate, on 2 värvi, 2 fonti, hele taust ja harude informatiivne struktuur.

Kuid a on palju lihtsam kasutada valmis mall koos õige värvipaleti, plokkkombinatsiooni, fondide ja muude elementidega, mis sobivad teie idee jaoks hästi. Nišidisainerid tegutsevad reeglina peaaegu samadel eesmärkidel, mida me just mainisime. Niisiis, siin pole vaja veebi loomise protsessi üle palju vaeva näha – hankige lihtsalt valmis variant ja hakake postitusi avaldama.

2. Blogi ja foorumi seadistamine

Siin on kõige olulisem voo struktuur ja paigutus.

  • Lehel kuvatavate materjalide arv mõjutab ka kasutajate tajumise mugavust. 8-10 postitusest piisab.
  • Otsingufiltri valik on ka kohustuslik funktsioon.
  • Igal postitusel peaks olema pealkirjakujutis, mis vastab teemale.
  • Kasutage hinnanguid, postituste vaatamiste arvu ja muid loendureid.

Paljud kasutajad on nende vastu üldiselt huvitatud, kuna need on postituse populaarsuse peamised näitajad. Aktiveerida tuleb ka standardsed atribuudid, näiteks kuupäev, autori nimi jne. See võib olla kasulik paljudele lugejatele, kes soovivad näha postituse avaldamise kuupäeva, leida muid postitusi autori nime järgi jne.

Mitme lingikomplektiga ajaveebi voogu pole vaja üle koormata külgribadel, mis muudab kujunduse keeruka paigutuse ja postituse eelvaateplokkide mittesümmeetrilise paigutusega, massiivse slaidiseansiga päise, nuppude ja muude elementidega, mis mõjutavad kasutaja tajumist veebilehelt.

Tore on siin selle sõna positiivses mõttes ettearvamatu olla. Kasutaja peaks lihtsalt külastama ajaveebi, valima hõlpsalt huvitava postituse ja alustama selle lugemist. See selleks.

Wixi foorumi seadistamine

Kui rääkida foorumist, on kõik palju lihtsam. See peaks lihtsalt olema saadaval. Reeglina on sellised veebisaidid ajaveebi lisandused, kuna eraldi foorumeid loovate inimeste arv väheneb täna järk-järgult.

  • Lisage vajalik arv sektsioone ja nišikategooriad.
  • Seadistage juurdepääsuõigused, alamkategooriate kuvamise suvand ja postitage vastusteatised.

Samuti on soovitav tuua populaarseimad teemad loendi algusesse, lisada postituse kuvamise indikaatoreid, kasutaja staatusi ja muid loendreid, et tagada teabe parem selgus.

3. Edendamine

Lisaks ilmsetele meetoditele, nagu veebisaidi metasiltide täitmine, eraldi lehtede ja materjalide täitmine, analüüsi seadistamine, inimsõbralike URL-ide ja 404 lehe kohandamine, peaksite hoolitsema ka oma kogukonna veebisaidi kvaliteetse integreerimise eest teiste sotsiaalteenustega.

Jagamise / meeldimise nupud peaksid olema kõikjal saadaval, kus on selline vajadus. Looge sotsiaalse võrgustiku kontod ja ühendage need oma veebisaidiga. Mida rohkem niššilinke teie veebisaidile teil õnnestub saada, seda parem.

Ametikohtade kvaliteet, kvantiteet ja keskmine maht on väga olulised. Järgmise huvitava postituse avaldamisel ärge unustage, et täidate selle märksõnadega, kuid ärge olge selle suhtes liiga kinnisideeks. Proovige oma parima, et lisada sobivamaid pilte ja ärge unustage loetavust ja artiklite mahtu – 800+ sõna sisaldavad postitused töötavad otsingumootorites kõige paremini. Projekti kiiremaks reklaamimiseks võite isegi palgata autoreid, kui kavatsete seda hiljem rahaks teha.

Mõnikord on mõistlik lasta külastajatel ka oma postitusi avaldada. Täiendav nišisisu (mis on muide ka tasuta) on teie foorumis kasulik. Ärge unustage selliseid artikleid ka modereerida, sest kohutavaid ja mõttetuid postitusi tuleks kindlasti vältida. Meeskonna ajaveebi reklaamimine on lihtsam, kuid peate autoreid kuidagi kaasama. On ebatõenäoline, et keegi nõustub teile kohe alguses kirjutama.

Alumine joon

Kogukonna veebisaidi peamine edutegur on teie enda kaasamine selle haldamisse. Alaska naftatootmise ajaveebi pole mõtet avaldada ainult seetõttu, et see nišš on perspektiivikas.

Teie enda hobid peaksid olema projekti aluseks, olgu see siis kalapüük, kogumine, kunst, juriidiline nišš, reisimine, vanaautode remont, savimudelid ja mis mitte. Te peaksite olema nišis kohustuslik.

Teema, sisu kvaliteet ja kasutajate arv, keda teie projekt võib potentsiaalselt meelitada, on kogukonna veebisaitide jaoks väga oluline. Veebide koostajaga ajaveebi või foorumi loomine on tehniliselt lihtne ülesanne. See on õige juhul, kui te ei peaks keskenduma disainile ega üllatama kasutajaid turundusstrateegiatega, proovides midagi kohe alguses müüa.

Teie isiklik kaasamine protsessi ja sotsiaalsed võrgustikud on siin peamised edutegurid. Seda teete inimeste heaks ja enda huvides. Kirjutate lihtsalt postitusi ja jagate veebis. See selleks.

Alustage kogukonna veebisaiti

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me