2020’de En İyi Ücretsiz Web Hosting “Reklamsız”

Tüm ücretsiz web barındırma hizmetleri çok reklam içermelidir. En popüler 7 seçeneği topladık ve çalışma süresine, yükleme süresine, özelliklere, desteğe ve güvenilirliğe göre sıraladık.


En İyiyi Bulmak İçin Yaptıklarımız

Web’de arama yaptık ve on beş ücretsiz web sitesi barındırma platformu seçtik. Sonra daha fazla kazdık ve mevcut özellikler, maliyet, müşteri desteği ve yükseltme seçenekleri de dahil olmak üzere birçok faktöre dikkat ederek yedi en iyi ücretsiz web hosting sıfırlandı. Kaydolup her birinde web sitelerimizi oluşturduktan sonra tüm bu ana bilgisayarları inceledik. Bu, çalışma süresi ve ortalama yükleme süresi gibi metrikleri değerlendirmemize yardımcı oldu.

Yaptığımız:

 • Kayıt olun en iyi 7 ücretsiz web barındırıcısına üyelik için.
 • analiz hepsi önemli ücretsiz özellikleri.
 • Kurmak kolay bir WordPress web sitesi.
 • İzlenen web sitesinin çalışma süresini ve yükleme süresini (hala izliyor).
 • sırada çalışma süresi, hız, destek, özellikler ve güvenilirlik konusunda her sağlayıcı.

serbest web hosting karşılaştırma-veri

En iyi ücretsiz web barındırma hizmeti her kategoride tam 10 puan aldı, en kötü biri aldı. Son olarak, her bir ev sahibinin skorunu toplayarak en iyi 7 sıralamamızı oluşturduk.

2020 yılında Top 7 En İyi Ücretsiz Web Hosting

Bir web sitesini başlatmayı ilk düşündüğünüzde, büyük olasılıkla ücretsiz bir web barındırma platformuyla başlamak istersiniz..

Ücretsiz web barındırma, paradan tasarruf etmenize ve bir şey yatırmanıza gerek kalmadan itibar kazanmanıza izin verdiği için oldukça popülerdir. Ancak, kağıda göründüğü kadar basit değil. Her zaman göründükleri gibi değiller. Bazı ücretsiz barındırıcılar, birlikte geldikleri kısıtlamalar ve sınırlamalar nedeniyle tüm siteler için doğru olmayabilir.

Doğru seçeneği bulmak zahmetli olabilir, ancak sizin için zor işleri yaptığımız için endişelenmeyin. En iyi ücretsiz web barındırma sitelerinden yedisini öğrenelim.

Hostinger: En İyi Ucuz Hosting

Çalışma Zamanı:
% 99,97

Yükleme zamanı:
384 ms

Maliyet (4 yıllık plan):
$ 0.80 / aylık

Maliyet (1 yıllık plan):
1,95 $ / aylık

Destek:
9/10

Özellikleri:
8/10

Hostinger 2004 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri 178 ülkede 29 milyondan fazla müşterinin kullanıcı tabanına ulaştı. Her gün 15.000’den fazla yeni kullanıcı kaydoluyor.

Müşterilerine paylaşılan, bulut ve VPS barındırma hizmeti sunar. Tek paylaşılan barındırma paketi, bir web sitesi, bir e-posta hesabı ve ayda 0,80 ABD doları karşılığında 100 GB bant genişliği içerir. Başka yerlerde, şirketin bulut tabanlı barındırma hizmeti ayda 7,45 dolardan başlıyor.

Temel pakette özel bir IP, 40 GB depolama alanı, 3 GB RAM ve sınırsız veri bulunur. Hostinger ayda 3.95 $ ‘dan başlayan fiyatlarla altı adet VPS hosting seçeneği sunuyor. Bu size 20GB depolama alanı, 1.000GB veri ve 2.4GHz CPU sağlar.

Performans dereceli web sitesi hız testi & yükleme süresi (Pingdom):
Pingdom-hostinger

Sunucu yanıt süreleri (Bitcatcha):
hostinger-bitcatcha

Ana Özellikler

 • Premium ve Business paylaşılan paketlerinde sınır yok
 • Birçok hizmet ücretsiz bir alan adı içerir
 • WordPress için optimize edildi
 • Büyüyen işletmeler için ölçeklenebilir bulut planları
 • Özelleştirilebilir VPS paketleri
 • Özel kontrol paneli
 • 24 saat sohbet desteği

Disk alanı
Sınırsız

Bant genişliği
Sınırsız

Web siteleri
1

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
$ 19.95

Hosting Planları
www.hostinger.com

000WebHost: Geçmişi Olan

Çalışma Zamanı:
99.16%

Yükleme zamanı:
424 ms

Güvenilirlik:
8/10

Reklamsız:
Evet

Destek:
8/10

Özellikleri:
8/10

000WebHost, birçok nedenden ötürü bir numaralı seçimimizdir. İlk ücretsiz barındırma platformlarından biridir ve bir kullanıcının sahip olabileceği hesap sayısını sınırlamamasıyla bilinir..

Platformda barındırılan 18.000.000’dan fazla web sitesi ile 000WebHost, on yıldan fazla bir geçmişe sahip en iyi ücretsiz web barındırma araçları arasındadır. Ancak,% 99,9 çalışma süresi vaat etmesine rağmen günde 60 dakika boyunca çevrimdışı olduğu bilindiğinden çok güvenilir olmayabilir..

Performans dereceli web sitesi hız testi & yükleme süresi (Pingdom):
000webhost-bitcatcha

Sunucu yanıt süreleri (Bitcatcha):
Bluehost-bitcatcha

Sınırlamalar ve Sorunlar:

Dosya Yöneticisi aracılığıyla yükleyebileceğiniz dosyaların boyutu konusunda bir sınırlama vardır. 32 GB’den daha büyük olamazlar, bu da çoğu kullanıcı için yeterli olmayabilir. Ancak, dosyaları yüklemek için FTP kullandığınızda böyle bir sınırlama yoktur.

Bunun dışında, sitenizi ücretsiz olarak barındırdığınızda platform yedek sunmaz. Barındırma sağlayıcısı, 13.000.000’den fazla kullanıcının verileri sızdırıldığında 2015 yılında büyük bir saldırı altında olduğu için bu büyük bir risktir..

Ayrıca, canlı sohbet veya e-posta seçeneği olmadığından müşteri desteği de kötüdür. Ve en önemlisi, platform bakım nedeniyle bir saat boyunca düşüyor. Bir kitle oluşturmaya çalışıyorsanız, sitelerin 7/24 açık olması gerektiği için bu mükemmel bir şey olmayabilir.

Mevcut Yükseltmeler:

000WebHost ücretsiz hizmetler için bilinir, ancak ayda 0,80 $ gibi düşük bir ücretle ücretli özellikler de sunar. Paket ücretsiz alan adı, ekipten 7/24 destek, e-posta hesabı ve 30 günlük para iade garantisi ile geliyor.

Bu, 100 GB’lık bir bant genişliği sunuyor, ancak bu yeterli değilse, ayda 2,15 ABD doları olarak daha pahalı bir seçenek deneyebilirsiniz. Haftalık yedeklemeler ve sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir.

Ana Özellikler

 • Ücretsiz hizmetler
 • cÇeşitli özelliklerle panel erişimi
 • MySQL, PHP
 • Sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmak için ücretsiz web sitesi oluşturucu
 • WP tabanlı siteleri barındırmak için optimize edilmiş WordPress

Disk alanı
1 gb

Bant genişliği
10 gb

Web siteleri
2

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
000webhost.com

InfinityFree: Ücretsiz Birçok Sınırsız Özellik

Çalışma Zamanı:
98,19%

Yükleme zamanı:
306 ms

Güvenilirlik:
8/10

Reklamsız:
Evet

Destek:
7/10

Özellikleri:
7/10

InfinityFree, sadece 200.000 müşteriyle övünecek yeni bir isim, ancak ücretsiz web barındırma seçenekleri söz konusu olduğunda hızla bir seçenek haline geliyor.

Oldukça zengin özelliklere sahip ve aynı zamanda iyi bir hızda mükemmel çalışma süresi sunuyor. O kadar iyi ki özgür olduğuna inanmakta zorlanıyorsun.

Performans dereceli web sitesi hız testi & yükleme süresi (Pingdom):
Pingdom-InfinityFree

Sunucu yanıt süreleri (Bitcatcha):
infinityfree-bitcatcha

Sınırlamalar ve Sorunlar:

Web sitesi sınırsız alan ve bant genişliği vaat ederken, kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösteren bazı kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca maksimum 50.000 günlük isabete izin verir. Bunun dışında, siteye yükleyebileceğiniz dosya türüyle ilgili sınırlamalar vardır. Emin olmak için yönergeleri inceleyin.

Şirket de çok sıkı görünüyor ve yönergeleri izlemezseniz hesabınızı askıya almadan veya feshetmeden önce iki kez düşünmeyebilir. Hiçbir yedekleme sunulmadığından bu çok riskli olabilir.

Mevcut Yükseltmeler:

Şirket, ücretsiz SSL sertifikaları, cPanel, ücretsiz teknik destek ve 7/24 müşteri desteği, ücretsiz geçiş ve 250 GB bant genişliği ile gelen premium hosting sunuyor. Aylık 2,99 $ gibi düşük bir fiyatla satılmaktadır.

Bu bant genişliği sizin için yeterli değilse, Ultimate paketi 5,90 $ karşılığında deneyin. Sınırsız bant genişliği de dahil olmak üzere birçok sınırsız özellik sunar.

Ana Özellikler

 • 10 ücretsiz e-posta hesabı
 • 400 maksimum web sitesi
 • Sınırsız bant genişliği ve disk alanı
 • 25’ten fazla uzantıdan ücretsiz alt alan adı
 • Softaculous yükleyici ile tek tıklamayla kurulum

Disk alanı
Sınırsız

Bant genişliği
Sınırsız

Web siteleri
400

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
infinityfree.net

x10Hosting: Sınırsız Ama Birkaç Dezavantajlı

Çalışma Zamanı:
97,81%

Yükleme zamanı:
410 ms

Güvenilirlik:
7/10

Reklamsız:
Evet

Destek:
7/10

Özellikleri:
7/10

x10Hosting, kullanıcılara ücretsiz bir “tam web barındırma paketi” sunmayı vaat ediyor ve vaadi yerine getirmede oldukça iyi bir iş yapıyor gibi görünüyor. Sınırsız depolama alanı ve bant genişliği sunan birkaç ücretsiz barındırma sağlayıcısından biridir.

İşinde on yılı aşkın bir süredir, x10Hosting artık siteleri ücretsiz olarak barındırmak için saygın bir platform olarak kabul edilmektedir. Oldukça iyi çalışma süresi sunuyor ve hız da iyi.

Ayrıca 30’dan fazla uygulamayı tek bir tıklama ile yükleme yeteneğine sahip mükemmel bir cPanel sunar. Ancak, birkaç sorunu var.

Performans dereceli web sitesi hız testi & yükleme süresi (Pingdom):
Pingdom-x10hosting

Sunucu yanıt süreleri (Bitcatcha):
x10hosting-bitcatcha

Sınırlamalar ve Sorunlar:

Önden bakıldığında, bu tüm sorunlarınıza çözüm gibi görünüyor, ancak diğer seçeneklerin çoğu gibi, birkaç sınırlamayla da geliyor. En büyük sorun, profesyonel bir siteye sahip olmak istiyorsanız büyük bir sorun olabilecek e-posta adresinin olmamasıdır..

Bunun dışında müşteri desteği de çok iyi değil çünkü yardım almanın tek yolu herkese açık bir forum. Uzmanlardan haber almak biraz zaman alabilir.

Mevcut Yükseltmeler:

Ayda 6,95 $ gibi düşük bir fiyata başlayan ve 7/24 destek, gelişmiş performans ve% 99,9 garantili çalışma süresi, otomatik yedeklemeler ve bir sürü ücretsiz SEO aracıyla birlikte gelen premium bir paketi tercih edebilirsiniz..

Ancak, bu yeterli değilse, uzun vadeli bir sözleşmeyi tercih edebilirsiniz. En az 2 yıl kayıt yaptırmak, fiyatı ücretsiz alan adı (her yıl), ücretsiz ayrılmış IP adresi ve ücretsiz SSL sertifikaları gibi diğer avantajlarla birlikte 4,95 $ / ay’a getirir..

Bu pahalıysa ve uzun vadeyi planlıyorsanız, en az üç yıl için kaydolmayı tercih edebilirsiniz. Bu, fiyatı 3.95 $ ‘a düşürecek.

Ana Özellikler

 • Sınırsız alan ve bant genişliği
 • PHP ve MySQL
 • Birkaç üçüncü taraf uygulaması için tek tıklamayla kurulum
 • Sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmak için ücretsiz web sitesi oluşturucu
 • FTP yüklemeleri

Disk alanı
Sınırsız

Bant genişliği
Sınırsız

Web siteleri
1

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
x10hosting.com

AwardSpace: Oldukça Güvenilir Ücretsiz Web Hosting

Çalışma Zamanı:
99,17%

Yükleme zamanı:
1111 ms

Güvenilirlik:
7/10

Reklamsız:
Evet

Destek:
7/10

Özellikleri:
7/10

15 yılı aşkın geçmişi ve 2,5 milyon kullanıcısı ile, AwardSpace orada oldukça güvenilir ücretsiz web hosting platformları. Çok az ücretsiz barındırma sağlayıcılarının yaptığı özellikler sunar. Buna bir adet ücretsiz e-posta hesabı ve 7/24 destek dahildir.

Performans dereceli web sitesi hız testi & yükleme süresi (Pingdom):
Pingdom-AwardSpace

Sunucu yanıt süreleri (Bitcatcha):
AwardSpace-bitcatcha.jpg

Sınırlamalar ve Sorunlar:

AwardSpace çok şey sunuyor ancak alan ve bant genişliği söz konusu olduğunda başarısız oluyor çünkü 1GB alan çoğu kullanıcı için yeterli olmayabilir. Buna ek olarak, mevcut özelliklerden bazıları sınırlıdır. Örneğin, e-posta yönlendirme yoktur ve e-postalara yalnızca aracın tarayıcı tabanlı sürümünde erişebilirsiniz.

Güvenlik duvarı koruması sayesinde platform oldukça güvenilir ve güvenlidir, ancak herhangi bir yedekleme sunmaz. Bir diğer önemli konu, sözleşmelerinde AwardSpace’in verilerinizi üçüncü taraflara satmasına izin veren bazı şartlardır. Bu, bazı kullanıcılar için büyük bir sorun olabilir.

Mevcut Yükseltmeler:

Şirket, paylaşılan barındırma, WordPress barındırma, VPS Bulut barındırma, Yarı adanmış barındırma ve SSL sertifikaları gibi çok çeşitli premium hizmetler sunar.

En ucuz paylaşılan barındırma programı 2,79 Euro gibi düşük bir fiyata başlar ve daha iyi hız ve güvenlik ile sınırsız alan da dahil olmak üzere bazı harika özellikler sunar. Bu yeterli değilse, daha pahalı bir paket seçebilir ve ücretsiz bir şeyin tadını çıkarabilirsiniz.

Ana Özellikler

 • 5 GB bant genişliği ile 1 GB alan
 • Sitenizin performansını ölçmek için trafik istatistikleri
 • Kolay erişim için Gelişmiş Kontrol Paneli
 • Canlı sohbet dahil 7/24 destek
 • 3 Alt Alan Adına İzin Verilen 1 Alan Adı
 • Virüs ve spam koruması

Disk alanı
1 gb

Bant genişliği
5 gb

Web siteleri
1

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
awardspace.com

FreeHostia: Burada Birden Fazla Siteyi Barındırın

Çalışma Zamanı:
99,21%

Yükleme zamanı:
1168 ms

Güvenilirlik:
6/10

Reklamsız:
Evet

Destek:
5/10

Özellikleri:
8/10

FreeHostia, şirketin olağanüstü yükleme süreleri ve çalışma süresi sunmasına izin veren yük dengeli sunucular için bilinir.

Müşteri hizmetleri de oldukça iyi ve bir temsilciden haber almak için günlerce beklemek zorunda kalmayacaksınız. Bir başka parlak nokta, beş alanı barındırma ve en fazla üç ücretsiz e-posta hesabının tadını çıkarma yeteneğidir. Bununla birlikte, tüm bunlara rağmen, birkaç sınırlama ile birlikte mükemmel bir platform değildir..

Performans dereceli web sitesi hız testi & yükleme süresi (Pingdom):
Pingdom-freehostia.jpg

Sunucu yanıt süreleri (Bitcatcha):
freehostia-bitcatcha

Sınırlamalar ve Sorunlar:

En büyük sınırlaması sınırlı disk alanıdır. 250 MB çoğu kullanıcı için yeterli değildir. Çok fazla içerik barındıran web siteleri için hiçbir şekilde uygun değildir, özellikle de çok fazla yer kapladığı için görseller.

Buna ek olarak, bant genişliği de çok iyi değil. Web siteniz buhar alırsa ücretli bir program seçmeniz gerekir.

Mevcut Yükseltmeler:

Ücretli paketler ayda 1 $ kadar düşük bir fiyatla başlar. % 99,9 kesintisiz çalışma garantisine ek olarak, 1 TB aylık trafiğe sahip 30 GB disk alanının keyfini çıkarırsınız. Ancak, bu şirketin tek premium paketi değil.

Ayda en düşük seçenek 149,95 $ / ay olan en pahalı seçenekle, aylık 65 $ gibi düşük bir fiyata adanmış sunucular sunar. Bu kulağa çok gelebilir, ancak uzun vadeli planlara kaydolursanız şirket indirimler sunar.

Ana Özellikler

 • 250 MB disk alanı ve 6 GB bant genişliği
 • 3 e-posta hesabı
 • 1 MySQL veritabanı ve 10MB MySQL depolama
 • 5 barındırılan alan adı
 • Tek tıklamayla WordPress kurulumu

Disk alanı
250 mb

Bant genişliği
6 gb

Web siteleri
5

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
freehostia.com

FreeHosting: Küçük Siteler İçin Uygun

Çalışma Zamanı:
93,61%

Yükleme zamanı:
1596 ms

Güvenilirlik:
6/10

Reklamsız:
Evet

Destek:
5/10

Özellikleri:
6/10

15.000’den fazla müşterisi ve 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren FreeHosting.com oldukça büyük bir isim olarak kabul edilmektedir. Bu Avrupa şirketi bir dizi özellik sunuyor ancak karmaşık politikaları nedeniyle girilmesi oldukça zor olabilir. Kullanabilmek için katı gereksinimlerini karşılamanız gerekir.

Kaydolmadan önce Hizmet Şartlarını ayrıntılı bir şekilde incelemenizi öneririz..

Performans dereceli web sitesi hız testi & yükleme süresi (Pingdom):
Pingdom-freehosting

Sunucu yanıt süreleri (Bitcatcha):
freehosting-bitcatcha

Sınırlamalar ve Sorunlar:

FreeHosting.com’un ölçülmemiş bant genişliği en büyük gücüdür, ancak alan eksikliği (10GB) bazı kullanıcılar için oldukça zor olabilir. Bunun dışında, hesabınızı kaybetme riskiyle karşılandığınızda Adil Kullanım Politikası da biraz karmaşıktır.

Ayrıca, şirket alt alan adları sunmaz ve müşteri hizmetleri de oldukça kötüdür, çünkü yanıt almak için tek seçeneğiniz onaylanmak için biraz zaman alabilecek bir bilet açmaktır..

Karşılaşabileceğiniz bir diğer büyük sorun yavaş yükleme süresidir. Platformda barındırılan bazı web sitelerinin yüklenmesi yaklaşık 2 ila 3 saniye sürebilir, bu da oldukça yavaştır. Ayrıca, çalışma süresi de garanti edilmez. Aslında, kullanıcıların% 53’ü yüklemesi 3 saniyeden fazla sürerse bir siteden ayrılacak.

Mevcut Yükseltmeler:

Bir ömür boyu eklenti satın alabilir veya 7,99 $ ‘dan başlayan ve 30 günlük para iade garantisi ile gelen premium bir paket seçebilirsiniz..

Ücretli bir müşteri olarak sınırsız disk alanı ve bant genişliği, alt alan adlarına sahip ücretsiz SSL sertifikası alacaksınız. Diğer faydaları arasında PHP ağları, birden çok e-posta hesabı, daha fazla MySQL veritabanı, verilerinizi yedekleme yeteneği, ayrıntılı istatistikler ve daha hızlı sunucular yer alır.

Ana Özellikler

 • Ölçülmemiş bant genişliği, yani bunun için endişelenmenize gerek yok
 • PHP, MySQL, Apache ve Linux gibi bir dizi web uygulaması
 • 10 GB alan
 • 1 E-posta hesabı
 • Maksimum bir alan adı

Disk alanı
10 gb

Bant genişliği
250 gb

Web siteleri
1

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
freehosting.com

2020 yılında En İyi Ücretsiz Web Hosting

Web Hosting Sağlayıcısı
Güvenilirlik
uptime
Yükleme zamanı
Değerlendirme
1. Hostinger9/10% 99,97384 MS4,6 / 5
2. 000WebHost8/1099.16%424 MS4,0 / 5
3. InfinityFree8/1098,19%306 MS3,8 / 5
4. x10Hosting7/1097,81%410 MS3.5 / 5
5. Ödül Alanı7/1099,17%1111 MS3,1 / 5
6. FreeHostia6/1099,21%1168 MS2,7 / 5
7. FreeHosting6/1093,61%1596 MS2,4 / 5

İnceleme Sürecimiz Hakkında

serbest web hosting-review-işlem

Bu nitelikteki diğer projelerin aksine, bu listedeki sağlayıcıların her birinden ücretsiz bir barındırma hizmeti için kaydolduk.

Ayrıca, gizli veya haksız hükümleri ortadan kaldırmak için hizmet şartlarını analiz ettik. Her servisi içte ve dışta tanıyana kadar kullandık. Kaydolmanın, arka uç sisteminde gezinmenin ve WordPress’i kurmanın ne kadar kolay olduğunu belirledik. Ayrıca test web siteleri oluşturduk, sunucu çalışma süresini ve sayfaların yüklenmesi için geçen süreyi izledik.

Son olarak, her ücretsiz web barındırma sağlayıcısını çalışma süresi, yükleme süresi, özellikler, destek ve güvenilirlik için bir ila on ölçekte derecelendirdik. Her hizmetin puanını topladık ve buna göre sıraladık.

Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

Bir web sitesini ücretsiz başlatmayı planlasanız bile biraz araştırma yapmanız çok önemlidir. Ücretsiz bir barındırma platformu seçmeden önce dikkate almanız gereken birkaç nokta:

1. Sunucu Performansları (Çalışma Süresi) & hız)

Bu en önemli faktördür. Hiç yüklenmiyorsa veya yüklenmesi çok uzun sürüyorsa bir web sitesine sahip olmanın anlamı nedir??

çalışma süresi-ve-yük-zaman

Çoğu ücretsiz barındırma platformu korkunç çalışma süresi ve yavaş performans ile bilinir. Bunun neden olduğu oldukça anlaşılabilir. Onlar ücretli hosting satın almak ve kaynaklarının büyük bir bölümünü ücretli programlara adamak istiyorum.

Beklenen zaman

Barındırma hizmetiniz

Günlük
9 s

Haftalık
1 metre

Aylık
4 m 19 s

yıllık
52 metre 34 sn

Ayrıca, binlerce sitenin bir sunucuda barındırılması zor bir durumdur. Kaynaklar büyük bir kullanıcı havuzu arasında bölünür ve herkes sadece küçük bir pay alır.

2. Hizmetlerin Feshi

Bu uzun bir atış gibi gelebilir, ancak şirketlerin bir nedenden ötürü işten çıkma şansı vardır. Tabii ki, ücretli bir barındırma programı tercih etseniz bile bu olabilir, ancak çoğu ücretli barındırma ile sitenizi başka bir barındırma sağlayıcısına aktarma veya bir yedekleme indirme şansınız olacaktır. Böyle bir lüks genellikle ücretsiz barındırma durumunda kullanılamaz ve sonuçta tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz..

Ayrıca, barındırma sağlayıcısının hizmet ihlali veya diğer nedenlerle hesabınızı feshetme riski de vardır. Birçok şirketin bunu uyarı yapmadan yaptığı bilinmektedir..

3. Verilerinizi Sızdırmak

Siber suçlar yaygındır ve çevrimiçi koyduğunuz her şey risk altındadır. Çoğu ücretsiz barındırma sağlayıcıları, yalnızca sitenizi değil, aynı zamanda verilerinizi de riske atan doğru güvenlik türünü sunmaz.

Web siteniz saldırıya uğradığında ve saldırıya uğrayan sağlayıcı olması durumunda sağlayıcı sorumluluk kabul etmeyebilir..

Neden Ücretsiz Hosting İyi Bir Seçenek Olamayabilir?

Tüm artılarına rağmen, çevrimiçi bir varlık oluşturma veya web sitenize sahip olma konusunda ciddi iseniz ücretsiz barındırma çok iyi bir seçenek değildir. Başarılı bir siteye sahip olmak için ihtiyacınız olacak beş şeyi düşünün:

Hızlı Yükleme Süreleri ile% 99,9 Çalışma Süresi

Az ya da hiç ücretsiz barındırma sunucuları, çoğu sadece uzun iddialarda gibi görünüyor gibi yüksek performans sunuyor.

Güvenlik

Çoğu ücretsiz barındırma sağlayıcısı hiçbir güvenlik aracı sunmaz ve hatta bazıları web’de başarı bulmak istiyorsanız bir gereklilik olan SSL sertifikaları sağlamaz..

Mükemmel Müşteri Desteği

Ücretsiz barındırma siteleri kötü müşteri desteği sunmakla ünlüdür. Sıkışırsanız çıkış yolu olmayabilir.

Profesyonel araçlar

Bir e-ticaret sitesini veya profesyonel bir platformu barındırmak için WordPress’e, ödeme ağ geçitlerine vb. İhtiyacınız olacaktır. Kısıtlamalar ve özellik eksikliği nedeniyle sitenizi ücretsiz bir ana bilgisayarda barındırdığınızda bu mümkün olmayabilir.

Göç

Bunlar, ücretsiz platformları kaçırmanın iyi bir seçenek olabilmesinin nedenlerinden bazılarıdır. Ücretsiz bir barındırma paketi ile başlamak ve daha sonra ücretli bir sürüme geçmek için cazip görünebilir olsa da, çoğu ücretsiz barındırma sağlayıcıları farklı bir platforma geçiş yapmanıza izin vermeyebileceği için her zaman iyi bir fikir olmayabilir..

Ücretsiz Web Hosting için En İyi Alternatifler

Orada ücretsiz hosting için tek bir alternatif ve ödenen hosting. Terimin sizi karıştırmasına izin vermeyin. Ücretli hosting pahalı olmak zorunda değildir. En iyi birkaç ucuz ev sahibi bulabilirsiniz.

Best-Alternatifler-için-Free-Web Hosting

Ayda 10 dolar gibi düşük bir seviyeye gidiyorlar. Hostinger, Bluehost veya GreenGeeks gibi çeşitli sağlayıcılar arasından seçim yapabilirsiniz. En ucuz web hosting platformları listemize göz atın ve birini seçin.

Şirketlerin çoğu bile ücretsiz web alanları sunar ve SEO araçları, güvenlik önlemleri, yüksek performans, web sitesi oluşturucuları, derinlemesine istatistikler ve mükemmel müşteri desteği gibi mükemmel özelliklere sahiptir..

Son Söz

Ücretsiz hosting sadece siz kullanana kadar iyi bir fikir gibi geliyor. Sitenizi çalışır hale getirdikten sonra, düşük yükleme hızı ve sınırlı çalışma süresinin en göze çarpan sorunlar olmasıyla çeşitli zorluklarla karşılaşmanız gerekecektir. Sıkı şartlar ve koşullar nedeniyle belirli siteleri ücretsiz platformlarda barındıramayabilirsiniz.

Ücretli bir platformla başlamak daha iyidir. Hepsi çok pahalı değil ve çoğu para iade garantisi sunuyor.

Bu kılavuzun bilinçli bir karara varmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. İlk 7 sıralamamız hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu incelemede yer alan sağlayıcılardan herhangi biriyle ilgili deneyiminiz var mı? Bilmemize izin ver!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me