5 najlepších zásuvných modulov WordPress v roku 2020

Pomysli na WordPress a vymyslíš ľahký a užívateľsky prívetivý spôsob, ako vytvoriť webovú stránku bez technických problémov. Rovnako je však pravda, že každý web s podporou WordPress je komplexná sieť súborov webových stránok, prispôsobených stránok a rôznych doplnkov / tém..


Všetky spolupracujú na zabezpečení viacerých funkcií pre váš web. V dôsledku toho sa niekedy môže urobiť jednoduchá zmena súboru alebo aktualizácia doplnku veľmi zle a môže spôsobiť, že vaše webové stránky sa zlomia, zlyhajú alebo budú čeliť pomalému načítaniu..

To neznamená, že by ste na svojej webovej stránke WordPress nemali robiť žiadne úpravy ani aktualizácie. Nebolo by užitočné, keby ste mohli otestovať všetky zmeny / aktualizácie svojich webových stránok bez toho, aby to malo vplyv na živé webové stránky, ktoré sú viditeľné pre celý svet? To je teraz možné prostredníctvom stagingu webových stránok alebo stagingu WordPress.

Prostredníctvom tohto článku vyhodnotíme, ako môže inscenácia webových stránok fungovať pre vaše webové stránky WordPress, spolu s 5 najlepšie zásuvné moduly WordPress ktoré môžu proces zjednodušiť.

Čo je to Staging webových stránok a prečo to potrebujete?

Staging webových stránok je testovacie prostredie, ktoré sa vytvára ako klon vašej živej webovej stránky. Inými slovami, je to replika vašej prevádzkovej webovej stránky so všetkými súbormi, doplnkami / témami a dokonca aj databázovými súbormi.

Aké výhody vám prinesie?

Jednoduchá. Umožňuje vývojárom WordPress vykonávať zmeny webových stránok, aktualizovať ľubovoľný doplnok / tému alebo upravovať súbory bez obáv z negatívnych dopadov týchto zmien na živé webové stránky..

Inými slovami, vaše živé webové stránky môžu naďalej fungovať ako predtým, aj keď urobíte významné zmeny v pracovnom prostredí webovej stránky.

Napríklad môžete vyvíjať a testovať nové funkcie webových stránok pre svojich zákazníkov na funkčnej webovej stránke. Keď budete úplne spokojní s tým, že pridaná funkcia bude s vašim webovým serverom bezproblémovo fungovať, môžete sa rozhodnúť zlúčiť túto funkciu so svojím živým webovým serverom a sprístupniť ju svojim používateľom.

Aké sú zmeny webových stránok, ktoré môžete vykonať v pracovnom prostredí? Tu je niekoľko z nich:

 • Pred inštaláciou vyskúšajte nový doplnok / tému, ktorý sľubuje zlepšenie funkčnosti a vzhľadu vášho webu
 • Použite najnovšie aktualizácie na nainštalované doplnky / témy a skontrolujte, či sú kompatibilné so zvyškom vašich komponentov webovej stránky
 • Vyskúšajte najnovšiu aktualizáciu verzie WordPress a skontrolujte, či na vašom webe nie sú nejaké konflikty alebo problémy s kompatibilitou
 • Testujte všetky zmeny súvisiace s kódom, ktoré môžu pridať funkčnosť, prispôsobiť existujúce súbory alebo opraviť chyby softvéru v aktuálnej inštalácii WordPress.
 • Pred obnovením na zlyhanú alebo kompromitovanú webovú stránku vyskúšajte existujúce záložné súbory webovej stránky

Aká je skutočná výhoda inscenovania webových stránok?

Zmeny na vašej postupnej webovej stránke sa dajú ľahko zlúčiť, čím sa zvýši pridaná hodnota pre vaše živé webové stránky, alebo sa môžu zahodiť, ak spôsobia problémy s nekompatibilitou alebo zlyhanie webovej stránky..

Niektorí weboví hostitelia však poskytujú inscenáciu, najjednoduchší a najlepší spôsob inscenovania je prostredníctvom doplnku. Doplnky predstavenia WordPress zjednodušujú celý proces predstavovania a niektoré faktory, ktoré musíte zvážiť pri výbere správneho doplnku pre predstavovanie.

Najlepšie zásuvné moduly WordPress & Ako si vybrať ten správny

Pokiaľ ide o platformu WordPress, majitelia webových stránok si môžu vybrať z množstva stagingových doplnkov, ktoré im umožnia vytvoriť prostredie na staging webových stránok na účely testovania. Rovnako ako akýkoľvek iný doplnok WordPress sa na vaše webové stránky dajú ľahko nainštalovať funkčné doplnky alebo nástroje. Okrem povolenia mnohých zmien alebo prispôsobení súborov webových stránok vám funkčné doplnky umožňujú vyskúšať zmeny alebo aktualizácie bez prerušenia vašej živej webovej stránky..

Ako si pre svoj web vyberiete ten správny zásuvný modul WordPress?

Tu je niekoľko funkcií, ktoré musíte v pracovnom doplnku vyhľadať:

 • Jednoduchá inštalácia a konfigurácia
 • Funkcie súvisiace s bezpečnosťou, ako je správa hesiel a šifrovanie postupovacieho servera založené na SSL
 • Zlúčiť funkčnosť: Ak chcete zlúčiť schválené zmeny na živej webovej stránke, aby boli aktualizácie a funkcie rýchlo dostupné pre používateľov webových stránok.
 • Nákladovo efektívne pre podnikanie s minimálnymi investíciami do infraštruktúry súvisiacej s postupovaním
 • Musí mať nulový vplyv na vaše živé webové stránky, a to aj vo viacerých prostrediach stagingu

Ďalej vyhodnotíme 5 najlepšie nástroje na prácu s WordPress dostupné na trhu vrátane ich hlavných vlastností a cien.

1. BlogVault

K dispozícii s bezplatnou a platenou verziou, pracovný doplnok BlogVault WordPress sa používa predovšetkým ako kompletné zálohovacie riešenie WordPress, ktoré obsahuje aj funkciu postupovania WordPress. Ľahko sa inštaluje a konfiguruje pre váš web, automaticky vytvorí zálohu celého vášho webu po inštalácii a aktivácii.

Doplnok BlogVault

Pokiaľ ide o fázovanie webových stránok, výhody služby BlogVault zahŕňajú:

 • Staging jedným kliknutím, ktorý vytvorí a nainštaluje pracovnú platformu pre váš web behom niekoľkých sekúnd
 • Hosting prostredia predstavovania WordPress na vyhradených serveroch BlogVault, čím sa eliminuje zaťaženie vášho webového servera a jeho zdrojov
 • Bezpečnostné opatrenia, ako napríklad ochrana heslom pre pracovnú stránku spolu s blokovaním indexovania webových stránok pomocou vyhľadávacích nástrojov
 • Funkcia zlučovania jedným kliknutím, ktorá vám umožňuje porovnať pracovnú stránku so živým webovým serverom a potom zlúčiť všetky (alebo selektívne) zmeny so živým webovým serverom
 • Podpora zlučovania upravených databázových súborov do živej webovej stránky WordPress

Cena: Platené programy BlogVault s vstavanou funkciou stagingu začínajú od mesačného plánu 7,4 USD pre jednu webovú stránku.

2. WP Staging

S viac ako 40 000 aktívnymi inštaláciami na webových stránkach WordPress je program WP Staging ľahko použiteľný doplnok, ktorý možno pomocou niekoľkých kliknutí vytvoriť webovú stránku s funkciami. Program WP Staging môže nainštalovať klon alebo kópiu vašej aktuálnej webovej stránky do samostatného podadresára vašej hlavnej inštalácie WordPress..

Doplnok WP Staging

Doplnok WP Staging je k dispozícii s bezplatnou aj prémiovou verziou a ponúka nasledujúce funkcie súvisiace s postupovaním:

 • Rýchla a ľahká migrácia webových stránok a klonovanie
 • Prístupové práva administrátora k účtu postupovania webovej stránky
 • Kompatibilný s populárnymi webhostingovými servermi vrátane Apache, Microsoft IIS a Nginx

Verzia WP Staging Pro obsahuje nasledujúce ďalšie funkcie:

 • Migrácia a klonovanie webových stránok pre sieť viacerých miest WordPress.
 • Možnosť vybrať samostatný vlastný priečinok a databázu pre postupovanie webových stránok.
 • Klonovanie webových stránok v subdoméne webových stránok.
 • Konfigurácia konkrétnych užívateľských rolí a povolení na postupovanie na webe.
 • Schopnosť kopírovať zmeny / úpravy zo stránky predstavenia na živé webové stránky.

Cena: Prémiová verzia doplnku WP Staging sa začína od 89 dolárov ročne pre jednu webovú stránku, zatiaľ čo verzia Pro je cena až 139 dolárov ročne až pre 5 stránok.

3. WP Stagecoach

WP Stagecoach je k dispozícii iba v prémiovej alebo platenej verzii a predstavuje riešenie na spúšťanie webových stránok jedným kliknutím na ľubovoľnom webe WordPress..

Doplnok WP Stagecoach

Medzi kľúčové vlastnosti doplnku WP Stagecoach patria:

 • Vytvorenie oddychovej stránky jedným kliknutím spolu s jediným kliknutím posuniete aktualizácie na živé webové stránky
 • Funkcia zlúčenia databázy, ktorá umožňuje zlúčenie zmien postupovania na živej webovej stránke bez toho, aby sa prepísala existujúca databáza
 • Ochrana heslom pre pracovnú stránku, aby sa zabránilo akémukoľvek neoprávnenému prístupu
 • Selektívna migračná funkcia, ktorá vám umožní vybrať konkrétne aktualizácie (alebo zmeny), ktoré sa majú zlúčiť s živými webovými stránkami
 • Umožňuje hosťovanie stagingových serverov na vyhradených serveroch, čo umožňuje úplné testovanie v samostatnom prostredí
 • Neustále sledovanie a údržba protokolových zmien databázy na pracovnom mieste
 • Možnosť importovať súbory webových stránok, databázové súbory alebo oboje počas procesu zlúčenia
 • Funguje ako doplnok na ľubovoľnom serveri webhostingu

Cena: Doplnok WP Stagecoach sa začína mesačnou cenou 12 dolárov ročne, ktorá zahŕňa až 10 webových stránok WordPress.

4. Duplikátor

S viac ako miliónom aktívnych inštalácií je doplnok Duplicator populárnym nástrojom na migráciu webových stránok pre webové stránky WordPress. Vďaka jeho ľahkému použitiu sa tento nástroj používa na klonovanie obsahu webových stránok a na vytvorenie ľubovoľnej webovej stránky pre webové stránky. Okrem stagingu webových stránok sa tento nástroj dá použiť aj na migráciu a zálohovanie webových stránok s nulovými prestojmi.

Doplnok pre duplikátor

Medzi kľúčové funkcie doplnku Duplicator patria:

 • Migrácia a klonovanie webovej stránky WordPress s nulovými prestojmi
 • Jednoduchý prenos živej webovej stránky WordPress z jedného webového hostiteľa na druhého
 • Ľahké obnovenie všetkých súborov webových stránok na prázdnych webových stránkach
 • Zaobchádzajte s manuálnymi zálohami webovej stránky WordPress v úplnom alebo čiastočnom režime
 • Balenie alebo balenie súborov webových stránok WordPress na opätovné použitie a distribúciu

Okrem vyššie uvedených funkcií obsahuje nástroj Duplicator Pro aj tieto rozšírené funkcie:

 • Plánované zálohy súborov webových stránok
 • Podpora úložísk typu cloud, vrátane Dropbox, Disk Google, Amazon S3 a Microsoft OneDrive
 • Viacvláknový proces pre správu väčších webových stránok a databáz
 • Migrácia viacerých miest siete WordPress pomocou niekoľkých jednoduchých krokov
 • Profesionálna podpora a e-mailové upozornenia

Cena: Platené plány nástroja na kopírovanie začínajú od ročných nákladov 59 dolárov a dosahujú najvyššiu úroveň 359 dolárov.

5. BackupBuddy

Ako už názov napovedá, nástroj BackupBuddy od iThemes je riešením zálohovania WordPress, ktoré tiež ponúka funkčnosť webovej stránky ako integrálnu funkciu. Okrem podpory plánovaných záloh a ukladania záložných súborov mimo pracoviska obsahuje funkcia BackupBuddy funkciu nasadenia, ktorá vám umožňuje tlačiť a načítať zmeny stránkovacích stránok medzi pracovným prostredím a živým webovým serverom..

Plugin BackupBuddy

Medzi kľúčové funkcie doplnku BackupBuddy týkajúce sa postupného zavádzania patria:

 • Ľahké nasadenie zmien webových stránok z predstavenia na živé webové stránky pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí.
 • Poskytuje možnosť prenosu databázových súborov (všetkých alebo čiastočných), doplnkov / tém a mediálnych súborov.
 • Schopnosť vrátiť späť všetky zmeny databázy pred konečným nasadením.
 • Rýchlejší prenos súborov, čím sa skracuje čas potrebný na prenos zmien medzi inscenáciou a živými webovými stránkami.
 • Vhodný pre veľké webové stránky s neustálymi zmenami alebo aktualizáciami.
 • Okamžité e-mailové upozornenia na upozornenie používateľov na problémy s webovými stránkami.

Cena: Plugin BackupBuddy sa začína od ročnej ceny 80 dolárov za jednu webovú stránku.

Na záver

V dnešných zložitých sieťach webových stránok je testovanie akýchkoľvek zmien alebo aktualizácií pred ich integráciou do živých webových stránok veľmi dôležité. Pre webové stránky WordPress ponúkajú funkčné doplnky jednoduchý spôsob, ako vytvoriť webové stránky. Potom môžete každú zmenu vyhodnotiť bez obáv zo živej webovej stránky.

Nástroje ako BlogVault a BackupBuddy sú pre podniky nákladovo efektívnejšie, pretože kombinujú inscenáciu s inými integrálnymi funkciami, ako je migrácia webových stránok, zálohy a obnovovanie. Dôrazne vám odporúčame skontrolovať ich a investovať do riešenia, ktoré je pre vaše podnikanie najlepšie.

Prečítajte si tiež:

 • Top 12 povinných doplnkov WordPress pre bloggerov
 • 5 najlepších doplnkov zabezpečenia WordPress
 • Viac ako 30 vecí, ktoré musíte urobiť po inštalácii WordPress

Autor bio:

Akshat Choudhary sa vždy spoliehal na svoju schopnosť učiť sa veci. Od začiatku BlogVault, Akshat zmenil svoj vedľajší projekt na výnosný podnik, ktorý rozširuje nové výšky v indickom štarte. Akshat, ktorý je členom komunity WordPress takmer desať rokov, sa snaží pochopiť oblasti, v ktorých používatelia zápasia. Základnou vierou spoločnosti Akshat pri vytváraní akéhokoľvek produktu je zabezpečenie toho, aby koncový používateľ nepotreboval pomoc a aby im pomáhal čo najlepším spôsobom, ak tak urobia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map