WordPress.com vs WordPress.org – kurį pasirinkti savo tinklaraščiui?

Ar ketinate įkurti svetainę? Nuo pat pradžių WordPress.com ir WordPress.org skiriasi painiava. Ši painiava dažna, nes pavadinimai beveik nesiskiria. Dabar kyla klausimas, koks skirtumas tarp dviejų ir kurį turėtų naudoti kiekvienas, kurdamas savo pirmąją svetainę.


„WordPress.org“ yra savarankiška „WordPress“ ir yra kaip „WordPress“ programinės įrangos, kaip atvirojo kodo, kurią gali atsisiųsti visi norintys ja naudotis. Turite turėti domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą, tada turėsite visišką galią viskam.

Kita vertus, „WordPress.com“ yra viena konkreti svetainė, kai paslaugų vykdymas vystosi „WordPress.org“ programinėje įrangoje. Tai padeda svetainių priegloboje ir kontroliuoja viską, tačiau reikia tam tikro lankstumo.

Jei norite sužinoti skirtumą tarp WordPress.com ir WordPress.org, tada geriau atidžiai pažvelgti į kiekvieną iš platformų atskirai.

Apie „WordPress.org“

„WordPress.org“ yra viena iš labai populiarių svetainių platformų, kurios 100% prieinamos visiems. Jums reikia tik domeno vardo ir „WordPress“ prieglobos. Dėl šios priežasties ji vadinama savarankiška „WordPress“.

„WordPress.org“ pranašumai

 • Galite padaryti bet ką su savo svetaine ir pritaikyti ją sau.
 • Galima įsigyti nemokamų, tinkintų ir mokamų papildinių jūsų svetainei.
 • Tinklalapį galima lengvai suasmeninti, jei to reikia, naudojant geriausias „WordPress“ temas.
 • Galite užsidirbti pinigų iš „WordPress“ svetainių, paskelbdami savo skelbimus.
 • Individualizuotai analizei ir stebėjimui galite naudoti tokį įrankį kaip „Google Analytics“.
 • Naudodamiesi savarankiškai teikiama „WordPress“ galite sukurti internetinę parduotuvę, kurioje parduodami skaitmeniniai produktai, mokėjimai ir siuntimas iš mūsų pačių svetainės.
 • Taip pat galite kurti narystės svetaines ir kurti savo bendruomenės bendruomenę.

Bet tai taip pat turi savų trūkumų.

„WordPress.org“ trūkumai

 • Kaip ir kiekvienoje svetainėje, jums reikės interneto prieglobos. Tai vieta, kur saugomi jūsų failai. Kai jūsų svetainė augs, jūsų žiniatinklio priegloba taip pat plėsis.
 • Jūs esate atsakingi už savo atnaujinimus ir visas atsargines kopijas.

Jei norite sukurti svetainę naudodamiesi WordPress.org, tada aš jums parašiau nuoseklų vadovą:

 • Kaip sukurti „WordPress“ svetainę (išsamus vadovas)

Jei norite užsidirbti pinigų iš savo svetainės, čia galite patikrinti 12 skirtingų būdų užsidirbti pinigų iš savo „WordPress“ svetainės.

Apie „Wordress.com“

„Wordress.com“ yra dar viena prieglobos paslauga, kurią suformavo „WordPress“ vienas iš įkūrėjų. Jei galvojate apie jo pranašumus, tai yra vienas geriausių pasirinkimų pomėgių tinklaraštininkams ir tiems, kurie pradeda tinklaraštį savo šeimai..

„WordPress.com“ pranašumai

 • Tai nemokama iki 3 GB vietos. Po to jūs turite pakeisti mokamą planą, kad gautumėte daugiau vietos.
 • Dėl to jums nereikės nerimauti dėl atsarginių kopijų kūrimo ir atnaujinimų.

Jis taip pat turi apribojimų, išskiriančių jį iš „WordPress.org“.

„WordPress.com“ trūkumai

 • Skelbimai talpinami visose nemokamose svetainėse, todėl jūsų vartotojas galės pamatyti skelbimus, o jūs neuždirbsite pinigų. Priešingai nei „WordPress.Org“, jūs neturite leidimo pardavinėti skelbimų savo svetainėje.
 • Neturite leidimo įkelti papildinių ar temų. Jei naudojate nemokamą versiją, yra labai mažiau tinkinimo parinkčių.
 • Negalite pridėti jokios stebėjimo platformos ir ji nepateikia jokių el. Prekybos funkcijų.

Taigi, dabar mes apibendrinsime skirtumą tarp „WordPress.Org“ ir „WordPress.com“.

Yra daug skirtumų, tačiau jie yra gyvybiškai svarbūs.

„WordPress.com“ ir „WordPress.org“ suvestinė

 • „WordPress.org“ gausite visą domeną, tačiau „WordPress.com“ atveju gausite padomenį.
 • „WordPress.com“ yra daugiau apribojimų nei „WordPress.org“.
 • Esate turinio, esančio WordPress.org, bet ne WordPress.com, savininkas.

Išlaidos abiem platformoms

Diskusijose apie WordPress.com ir WordPress.org kyla painiava, nes ten sakoma, kad svetainės dizainas yra nemokamas. Kaina priklauso nuo įvairių pasirinktų aspektų.

Naudodamiesi „WordPress.org“ galite pasidaryti kuo daugiau svetainių ir nemokamai. Tačiau yra mažai išlaidų, pavyzdžiui, minėtoje srityje ir erdvės prieglobai. Tačiau naudodami „WordPress.com“ negalite sukurti tiek svetainių, kiek norite. Po tam tikros sumos reikia sumokėti.

Tinklalapyje nustatytas valdymas abiejose platformose

Yra milžiniškas skirtumas tarp dviejų platformų, susijusių su interneto svetainės sukūrimu ir jos valdymu, įskaitant jos priežiūrą. Jei norite sukurti svetainę „WordPress.com“, turite padaryti tik paskyrą. Visi kiti dalykai padaryti už jus. Galite sukurti turinį tinkindami savo svetainę. Taip pat pasirūpinta technine dalimi.

Bet, kita vertus, sukurti svetainę naudojant WordPress.org yra šiek tiek sunku. Tai apima programinės įrangos atsisiuntimą, duomenų bazės formavimą, „WordPress“ įkėlimą į savo serverį ir diegimo scenarijaus paleidimą.

Dabar kuris iš jų yra geresnis – WordPress.com arba WordPress.org?

Na! tai priklauso nuo jūsų pačių poreikių. Jei esate tinklaraštininkas ir neketinate uždirbti pinigų iš savo svetainės, tuomet turite eiti su „WordPress.com“. Jei esate tinklaraštininkas ir ketinate užsidirbti pinigų iš savo svetainės, turite pasirinkti „WordPress.org“. Tai suteikia laisvę kurti savo svetainę pagal jūsų poreikius.

Remiantis kai kurių ekspertų nuomone, „WordPress.org“ yra geresnė platforma, kuria naudojasi dauguma tinklaraštininkų, didelių įmonių savininkų, taip pat smulkaus verslo savininkų..

Viskas priklauso nuo to, kur yra priglobta jūsų svetainė, ir nuo to, kiek energijos joje naudojate. Remiantis tuo, atsiranda skirtumas tarp abiejų. Galime pasakyti, kad naudodamiesi „WordPress.com“ jūs liksite riboti, nebent sumokėsite pinigus už naudojimąsi patobulintomis funkcijomis. Prieglobą lengva pradėti ir daugeliu dalykų rūpinamasi dalykais, susijusiais su priežiūra ir svetainės saugumu.

Kita vertus, WordPress.org turite visišką galią visais aspektais. Tokiu būdu padidėja ir jūsų svetainės potencialas. Viskas, kaip tvarkyti ir prižiūrėti svetainę, priklauso nuo jūsų.

Taip pat skaitykite:

 • 15 priežasčių, kodėl verta pasirinkti „WordPress“ savo verslui 2020 m
 • 10 geriausių nemokamų interneto prieglobos paslaugų teikėjų 2020 m
 • „Wix vs WordPress“

Baigiamieji žodžiai

Matome, kad nėra konkretaus atsakymo į geresnį užklausą, kuris yra geresnis tarp „WordPress.com“ ir „WordPress.org“ ir remdamiesi tam tikrais reikalavimais galime nuspręsti, kuris toje situacijoje yra geresnis..

Aš rekomenduoju pasirinkti „WordPress.org“, net jei nenorite užsidirbti pinigų iš savo svetainės. Nes jei norite užsidirbti pinigų iš savo tinklaraščio ar norite tinkinti savo svetainę aukštesniame lygyje, jums reikia „WordPress.org“ platformos. Taigi, norėdami sukurti savo svetainę, rinkitės tik „WordPress.org“ platformą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me