Hostinger İnceleme: İyi ve Ucuz Hosting Mümkün mü?

Bu incelemeyi yazmadan önce Hostinger’ın sunduğu hizmetleri satın aldık. İçin kullandık
bütün yıl ve hala düşüncelerimizi kalem karar vermeden önce kullanıyoruz. Takip ettik
ana bilgisayarın performansı (çalışma süresi ve ortalama yükleme süresi). Gerçek bir inceleme sağlamak için gerçek
çalışma süresi, yükleme süresi, temel özellikler, maliyet ve müşteri desteği gibi veriler. Bu faktörleri göz önünde bulundurduktan sonra, bu tarafsız incelemeyi bulduk.


Genel Değerlendirme

4.3 / 5

Özellikleri
8/10

Kullanıcı dostu
9/10

Fiyatlandırma
9/10

Destek
9/10

Güvenilirlik
9/10

Hostinger İndirimleri
Fiyatları Gör

uptime

% 99,97

Yükleme zamanı

384 ms

Hostinger, güvenilir, kullanımı kolay ve geliştirici dostu barındırma hizmetleri sunmayı vaat ediyor. Mükemmel özellikler, güvenlik ve mükemmel hız sunar. Başka bir artı nokta, mükemmel müşteri desteğidir. Belki de en iyi şey, hizmetlerin uygun bir fiyatla sunulmasıdır. Sonuçta, Hostinger bütçe barındırma arayanlar için rakipsiz paketler sunuyor.

Ev sahibi ayrıca zaten deneyimi olanlara yüksek erişim sunmaktadır. Aynı zamanda, yeni başlayanların web sitelerini de kolayca başlatmasına izin verir. Personel ve pazarlama için minimum para harcandığından Hostinger, mükemmel hizmet ve ürünler üretmeye kaynaklarını koyabilir.

Bu derlemede, ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve denemeye değer olup olmadığı sonucuna varacağız. Fazla uzatmadan, Hostinger incelememize bir göz atalım.

Ana Özellikler

 • Çok sayıda özellik ve neredeyse hiç satış
 • Hesap yönetimi panelleri duyarlı, kullanımı kolay ve görsel olarak çarpıcı
 • Ayrıntılı web geliştirme eğiticileri
 • Özel yapım web sitesi oluşturucu, çeşitli ücretsiz web sitesi şablonları ile birlikte gelir
 • Ucuz fiyata sunulan yüksek hızda zengin özelliklere sahip planlar
 • WordPress için optimize edildi
 • 24 saat sohbet desteği

Disk alanı
10 gb

Bant genişliği
100 gb

Para iade
30 gün

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
www.hostinger.com

Hostinger İncelemesi: Arka Plan Bilgileri

2004 yılında başlatılan Hostinger, on yıldan fazla bir hosting deneyimine sahiptir. İnsanlara, sitelerini küçük bir bütçeyle yönetmenin bir yolunu sunmayı amaçlıyorlar. En iyi yanı, herhangi bir sınırlama olmaksızın düşük maliyetle mevcut olmasıdır.

O zamanlar, şirket barındırma pazarında bir boşluk gördü ve bundan yararlandı. Başlangıçta, ücretsiz bir web hosting platformu oluşturdular. Çok yakında popüler bir web barındırıcısı oldular.

2012 yılına gelindiğinde, Hostinger uluslararası alanda genişlemişti. Aynı yıl Kıbrıs’ta da yeni bir şirket kuruldu. Ocak 2017’ye kadar 29 milyondan fazla kişi hizmetlerine kaydoldu.

Şu anda, düşük fiyata yüksek kaliteli özellikler vaat ediyorlar. 178 ülkeye hizmet veriyorlar ve her gün ortalama 15 bin yeni kayıt yaptırıyorlar.

hostinger-arkaplan-info

Ekran görüntüsü web.archive.org – 12.11.2012 adresinden alınmıştır..

Web Sitesi Barındırılan İstatistikler & TLD’ler

12 farklı barındırma planına sahip olan Hostinger, 280.838 alan adına ev sahipliği yaptı. .Com alan adı, barındırılan alanların en büyük yüzdesini oluşturur. Diğerleri arasında .info, .org, .us ve .biz bulunur. Genel olarak, şirket yıldan yıla% 3 artış gördü.

hostinger barındırılan-etki

hostinger-TLD'leri-istatistik

Performans, Çalışma Süresi & Yükleme zamanı

Performansı test etmek amacıyla Hostinger hizmetlerine kaydolduk ve WordPress’i yükledik. Ardından, varsayılan temalı bir kukla site oluşturduk. Ayrıca sitemizi gerçek, ortalama bir WordPress web sitesi gibi çalışması için doldurduk.

Performans Testi (Pingdom)

Hızlı bir web barındırma hızlı bir web sitesi sağlar. Bu nedenle, önce Hostinger’ın hızını Pingdom ile test ettik. Gördüğünüz gibi, yükleme süresi neredeyse saniyenin dörtte biri ve oldukça etkileyici.

Pingdom-hostinger-yük-zaman

Sunucu Çalışma Süresi & Yükleme Süresi (Çalışma SüresiRobot)

Bir sonraki testimiz için Hostinger’ın genel kullanılabilirliğine baktık. Bunu yapmak için kesinti süresini ve yanıt süresini izledik. Sonuçların gösterdiği gibi, ev sahibi üç aydan uzun bir süredir hazır. Ortalama tepki süresi, saniyenin çeyreğinin altında bile oldukça nadirdir.!

hostinger-çalışma süresi

Hostinger Çalışma Süresi & Son 3 Ay Yükleme Süresi (Çalışma SüresiRobot)

Ay
Çalışma Süresi İstatistikleri
Yükleme Süresi İstatistikleri
Nisan 2020100%145 ms
Mart 2020100%171 ms
Şubat 2020100%157 ms

Sunucu Yanıt Süresi (Bitcatcha)

Pingdom veya benzeri araçlar, sitenizdeki verilerin nasıl yüklendiğini gösterir. Bu, yüklenmesi düz metinden daha uzun süren medyayı da içerir. Daha doğru sunucu yanıt süresi için Bitcatcha’ya döndük. Bu araçla veriyi yüklemeden sunucu yanıt süresini test etmek mümkündür.

Sonuçlar, özellikle ABD’de istisnai bir durumdu. Diğer yerlerde de, istatistikler etkileyicidir. Tüm sunucular saniyenin dörtte biri içinde yanıt veriyor.

hostinger-bitcatha-tepki süreleri

Hosting Planları ve Özellikleri

Hostinger, daha geniş bir kitleye hitap edebilecek temelde dört farklı barındırma hizmeti sunmaktadır. Bu üçü, paylaşılan web barındırma, bulut barındırma, VPS barındırma ve benzersiz web sitesi oluşturucu barındırma içerir.

Paylaşılan Evsahipliği

Hosting Bu tür ara web hosting kullanıcıları için uygundur. Çoğunlukla bütçelerinin tamamını barındırma çözümleri için yatırmak istemeyenler içindir. Üç paylaşılan barındırma planı vardır. Bunlar arasında Tek, Premium ve İşletme.

Tek: Ayda 0,99 $ fiyatla, plan 1 web sitesine ev sahipliği yapmanıza izin verir. Ayrıca bir e-posta hesabı, 10 GB SSD ve 100 GB bant genişliği içerir.

Ödül: Ayda 2,89 $ bir fiyattan başlayın, bu plan sınırsız web sitesi, 20GB SSD alanı ve sınırsız bant genişliği sunuyor. Ayrıca haftalık yedeklemeler de içerir.

İş: 3.99 $ / ay fiyatla, premium planın tüm avantajlarından biraz daha fazlasını elde edersiniz. Bu planın ek özellikleri arasında günlük yedeklemeler ve ücretsiz bir SSL sertifikası bulunmaktadır.

Paket Adı
Tek
Ödül

Başlangıç ​​Fiyatı$ 0.99 / mo$ 2.89 / mo3,99 $ / ay
Yenileme ücreti$ 2.15 / mo$ 3.49 / mo7,95 $ / ay
Web siteleri1SınırsızSınırsız
SSD Disk Alanı10 GB20 GB100 GB
Bant genişliği100 GBSınırsızSınırsız
E-posta hesapları1SınırsızSınırsız
MySQL Veritabanları1SınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ Alan Adları DahilHayırEvetEvet
ÜCRETSİZ SSL SertifikasıEvetEvetEvet

hostinger paylaşımlı-paketleri

WordPress Barındırma

Hostinger, ucuz ve verimli WordPress barındırma hizmeti sunar. Kurulumu kolaydır ve kurulumu hızlıdır. Ayrıca, anında çevrimiçi maruz kalmaya izin verir. Üç WordPress Hosting planı vardır. Bunlar Single, Premium ve Business.

Tek: Ayda 2,15 ABD doları olan bu plan, sınırsız web sitesi, 20 GB disk alanı ve sınırsız bant genişliği içerir. Ayrıca kullanıcı dostu bir erişim yöneticisi, SSL ile ücretsiz alan, güçlü kontrol paneli ve kolay web sitesi oluşturucu içerir.

Premium: Bu plan ayda 7,45 ABD dolarıdır ve sınırsız sayıda web sitesi, sınırsız bant genişliği ve 100 GB SSD disk alanı içerir. Diğer özellikler arasında yıllık planla birlikte ücretsiz alan adı, kolay bir web sitesi oluşturucu ve güçlü bir kontrol paneli bulunur..

İş Dünyası: Ayda 14,95 ABD doları olan bu plan, 140 GB SSD depolama alanına sahip Premium planın tüm özelliklerine sahiptir. Ek özelliklerden bazıları günlük yedeklemeler, lüks canlı destek ve ücretsiz SSL sertifikası içerir.

hostinger-wordpress-paketleri

Bulut Barındırma

Hostinger’in kendine özgü bulut altyapısı vardır. Sonuç olarak, performanstan ödün vermeden düşük fiyatlarla mükemmel hizmetler sunabilir. Bulut barındırma söz konusu olduğunda, üç farklı plan vardır. Bunlar Başlangıç, Profesyonel ve Kurumsal.

Başlamak: Ayda 7,45 $ maliyetle, bu planla özel bir IP adresi, 2 CPU çekirdeği ve sınırsız bant genişliği elde edebilirsiniz. Diğer özellikler 100GB disk alanı ve 3GB RAM.

Profesyonel: Bu planın maliyeti $ 14.95 / ay ve 140 GB disk alanı ve sınırsız bant genişliği ile birlikte özel bir IP adresi içeriyor. Ayrıca 6 GB RAM ve 4 CPU çekirdeği içerir.

Şirket: Sınırsız bant genişliği ve özel IP adresinin yanı sıra, bu plan 8 CPU çekirdeği, 16 GB RAM ve 200 GB disk alanı içerir. Bütün bunlar $ 37.00 / ay fiyatla alınabilir.

Her bulut barındırma planı bir alan adıyla birlikte gelir TAMAMEN BEDAVA.

hostinger-bulut paketleri

VPS Barındırma

Ev sahibi, her biri farklı özelliklere sahip çok sayıda VPS barındırma paketine sahiptir. Tüm planlarda mükemmel performans sağlayan kullanışlı özellikler bulunur.

1 çekirdekli ilk plan, 1 GB bellek, 2 GB patlama RAM ve 20 GB depolama alanına sahiptir. Ayrıca, bu planla aylık 3,95 ABD doları fiyatla 1000 GB bant genişliği elde edersiniz.

2 çekirdekli ikinci planın maliyeti 8,95 $ / ay. 2 TB bant genişliği, 40 GB depolama alanı, 4 GB patlama RAM ve 2 GB bellek içerir.

3 çekirdekli bir sonraki planın maliyeti 12,95 $ / ay. Bu plana 3000 GB bant genişliği, 60 GB depolama alanı, 6 GB patlama RAM ve 3 GB bellek dahildir.

Ayrıca, 4 çekirdekli ve 4000 GB’lık planın maliyeti aylık 15,95 dolar. Ayrıca 8 GB patlamalı RAM, 4 GB bellek ve 80 GB depolama alanı.

Başka bir plan 6 çekirdekli ve 6000 GB bant genişliğine sahip olan bir plan. Aylık maliyeti 23,95 dolar. Bu planla elde edeceğiniz diğer özellikler 120 GB depolama alanı, 12 GB veri depolama RAM’i ve 6 GB bellek.

Son plan, 8.000 GB bant genişliği 29.95 $ / ay olan 8 temel plan. Ayrıca 160 GB depolama ve 8 GB bellek ile birlikte gelir.

hostinger-VPS-paketleri

Web Sitesi Oluşturucu Barındırma

Web sitesi oluşturucu onlarla ev sahipliği yapanlar için kullanılabilir. Yapıcıyı kullanmak için önceden teknik veya kodlama bilgisi gerekmez. Aslında, Hostinger’a göre, web siteniz sadece 5 dakika içinde hazır olabilir.

hostinger-website-oluşturucu

Ayrıntılı Hostinger Basic (Paylaşılan Plan)

Ev sahibinin sunduğu en temel paylaşılan plan Tek Paylaşımlı Hosting planıdır. Yeni başlayan birinin gerektirdiği özelliklerin çoğunu içerir.

Planlar & Detaylı Fiyatlar

Planlara ve fiyatlarına yakından bakalım. Daha önce de belirtildiği gibi, üç plan mevcuttur. Bir temel tek paylaşılan hosting planı. Bununla birlikte, daha fazlasını isteyenler için, ek özelliklere sahip iki plan daha mevcuttur. Bunlar Premium ve Business tarafından paylaşılan paketlerdir.

Paylaşılan Paketlere Neler Dahil?

Tek Paylaşımlı Hosting: Bu onların en ucuz planı. Bir web sitesi, 10 GB disk alanı ve 100 GB web sitesi gibi özellikler içerir. Bir otomatik yükleyici ve bir web sitesi oluşturucu da dahildir. Bu planın başlangıç ​​fiyatı aylık 0,99 ABD dolarıdır. Yenileme için ayda 2,15 ABD doları ödemek zorunda kalacaksınız.

Premium Paylaşımlı Hosting: Bu, barındırma planının ortası olarak düşünülebilir. Bu plan, sınırsız SSD disk alanı, bant genişliği, e-posta hesapları ve bir dizi web sitesini içerir. Ayrıca yıllık planla, ücretsiz bir alan adı ve kolay web sitesi oluşturucu da alabilirsiniz. Bu plan için başlangıç ​​fiyatı $ 2.89 / ay.

İş Web Hosting: Bu sahip oldukları en iyi hosting planı. Sınırsız web siteleri, SSD disk alanı, bant genişliği ve e-posta hesapları içerir. Diğer özellikler arasında ücretsiz bir alan adı, web sitesi oluşturucu ve günlük yedeklemeler bulunur. Ayrıca dört kat işlem gücü ve ücretsiz SSL sertifikası ile birlikte gelir. Bu plan için başlangıç ​​fiyatı $ 3.99 / ay.

Ana Özellikler
Tek
Ödül

Başlangıç ​​Fiyatı$ 0.99 / mo$ 2.89 / mo3,99 $ / ay
Yenileme ücreti$ 2.15 / mo$ 3.49 / mo7,95 $ / ay
Web siteleri1SınırsızSınırsız
SSD Disk Alanı10 GB20 GB100 GB
Bant genişliği100 GBSınırsızSınırsız
E-posta hesapları1SınırsızSınırsız
Barındırılan Alanlar1SınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ Alan Adları Dahil
ÜCRETSİZ SSL Sertifikası
ÜCRETSİZ Site Oluşturucu
phpMyAdmin
Haftalık Yedeklemeler
Günlük Yedeklemeler
MySQL Veritabanları
Cron işleri1SınırsızSınırsız
Veri deposu256 MB512 MB1 GB
Para iade garantisi30 gün30 gün30 gün

Başlangıç & Fiyatlar Tablolar

Daha önce de belirtildiği gibi, Hostinger’in barındırma planları oldukça ucuz. En temel planları için ayda 0,99 ABD doları ödemeniz gerekir. Böyle düşük bir fiyata, sayısız özelliğe erişebilirsiniz. Bu arada, prim planı bir ay için 2,89 $ ‘dan başlıyor. Buna ek olarak, iş web hosting planı bir ay için 3,99 $ maliyeti. Bununla birlikte, düşük fiyatın yalnızca 48 aylık planı seçerseniz kullanılabilir olduğunu unutmayın. Daha kısa ödeme süresine sahip diğer planlar daha pahalıya mal olacaktır.

Ödeme Süresi / Planı
(yalnızca yeni kullanıcılar için)
Tek
Ödül

12 ay$ 2.99 / mo$ 5.99 / mo$ 6.99 / mo
24 ay$ 1.59 / mo3,99 $ / ay4,99 $ / ay
48 ay$ 0.99 / mo$ 2.89 / mo3,99 $ / ay

Yenileme Fiyatları

Başlangıç ​​fiyatları düşük olmakla birlikte, yenileme fiyatları biraz yüksektir. Temel tek paylaşımlı barındırma planının yenileme fiyatı ayda 2,15 ABD dolarıdır.

Ödeme Süresi / Planı
(yenileme fiyatları)
Tek
Ödül

12 ay$ 3.25 / mo$ 5.84 / mo$ 9.99 / mo
24 ay$ 2.85 / mo$ 4,84 / ay$ 8.96 / mo
48 ay$ 2.15 / mo$ 3.49 / mo7,95 $ / ay

Ayrıntılı Ana Özellikler

Kısaca Hostinger’in tüm planları ile sunduğu ana özelliklere bakalım. Bu bilmek bu web barındırma sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır!

Alan adı & E-posta

Üç planın hepsine ücretsiz e-postalar dahildir. Bir yıl boyunca hem premium hem de işletme barındırma ile ücretsiz alan adları alabilirsiniz. Uzun vadede, bu oldukça fazla para tasarrufu sağlar. Ancak, ek alan adları için ek bir tutar ödemeniz gerektiğini unutmayın.

En üstteki iki planla sınırsız e-posta hesabı ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu arada, temel plana yalnızca bir e-posta hesabı ücretsiz olarak dahil edilir.

Web Alanı & Bant genişliği

Hem web alanı hem de bant genişliği temel planla sınırlıdır. 10 GB web alanı ve 100 GB bant genişliği içerir. Ancak, yeni başlayanlar için yeterlidir. Bu arada, her iki üst düzey plan da sınırsız bant genişliği ve web alanı ile geliyor.

WordPress Tek Tıklamayla Kurulum

Hostinger tek tıklamayla kurulum imkanı sunar. Sadece barındırma kontrol panelini açmanız ve ayrıntıları girmeniz yeterlidir. Ardından, bir düğmeye tıkladığınızda WP yüklenecektir. Ancak, bir WP sitesine sahip olmak istiyorsanız, WordPress barındırma seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, bir dizi ek özellik elde edersiniz. Bunlara otomatik güncellemeler, ücretsiz SSL, taşıma ve ücretsiz yükleme dahildir.

Web Sitesi Oluşturucu

Hostinger diğer web barındırıcıları outshine yapan bir şey onun web sitesi oluşturucu. Kullanıcıların yerden tamamen benzersiz bir web sitesi oluşturmalarına yardımcı olur. Bunu, tüm web sitelerinin neredeyse aynı görünmesini sağlayan standart temalardan kaçınarak yaparlar. Oluşturucu bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Ayrıca, mobil cihazlara uygun web siteleri oluşturmanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir sorun olması durumunda, müşteri desteği 24 saat hizmetinizdedir.

hostinger-website-oluşturucu vitesli

Diğer özellikler

Ucuz barındırma dışında çok sayıda başka özellik alabilirsiniz. Bu özellikler arasında ses ve video akışı, görev zamanlaması için Cron işleri ve 50 otomatik yükleyici komut dosyası bulunur.

Güvenilirlik (Güvenlik Seçenekleri)

Hostinger güvenliğe çok fazla odaklanıyor. Ucuz planlarına rağmen, her şey birinci sınıf. Sunulan güvenlik özelliklerinden bazıları şunlardır:

Alan Adı Gizliliğini Koruma

Alan adı gizliliğini Hostinger hesabınızdaki Alan Adları bölümünden etkinleştirebilirsiniz. Ancak, alan adı gizliliği için yılda 5 ABD doları ödemeniz gerekir. Alternatif olarak, Cloudflare Korumasını ömür boyu yalnızca 9,95 dolara tercih edebilirsiniz. Bununla hem DDoS koruması hem de güvenlik elde edebilirsiniz. Aynı zamanda, CDN’nin hız avantajlarından yararlanabilirsiniz.

SSL Sertifikası

Her Hostinger’ın planı ücretsiz bir SSL sertifikası içerir. SSL sertifikası, sitenizin verilerini güvende tutmaya yardımcı olur.

Özel IP

Adanmış IP, Hostinger’ın paylaşılan planları ile kullanılamaz. Ancak, VPS planları ile alabilirsiniz.

Yedekler

Günlük yedeklemeler, işletme paylaşımlı barındırma planına ücretsiz olarak dahildir. Ancak haftalık yedeklemeler her planda ücretsizdir.

Diğer özellikler

Bu nedenle, Bitninja tüm planlara dahil edilmiştir. Bu, gerçek zamanlı hepsi bir arada koruma paketidir. Komut dosyası enjeksiyonu, XSS, kaba kuvvet ve kötü amaçlı yazılımları önlemeye yardımcı olur. Tüm planlar SpamAssassin ile de geliyor. Bu, spam e-postalarını otomatik olarak tarayan ve kaldıran bir e-posta spam filtresidir.

Kullanım kolaylığı

Hostinger oldukça başlangıç ​​dostudur. Bunun bir nedeni kullanım kolaylığıdır. Bu hizmetlerde yer alan ve onları kullanıcı dostu hale getiren özellikleri görelim!

Kaydolma Kolaylığı

Ev sahibi için kaydolmak bir esinti. Çok basit, bu yüzden burada sorun yaşamazsınız. Sadece istediğiniz hosting planını seçin ve bilgilerinizi girin. Ardından, bir hesap oluşturmak için istenen ayrıntıları girin. Son olarak, ödeme ayrıntılarını girdikten sonra, gitmeye hazır olursunuz.

Ödeme metodları

Burada çok sayıda ödeme seçeneği kabul edilmektedir. Bunlara PayPal, MasterCard ve hatta Bitcoin dahildir.

Hesap Aktivasyonu

Hostinger ile hesap aktivasyonu oldukça basittir. Alışveriş sepetinize girdikten sonra, istediğiniz barındırma paketini seçmeniz yeterlidir. Ardından, ödeme adımına geçebilirsiniz ve hesabınız kısa sürede etkinleştirilecektir..

Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi

Platform, tüm hosting paketleri için cPanel’i kullanıyor. Temelde, Microsoft döşemeleri kavramına sahiptir. İşlevine ilişkin bir fikir edinmek için kategoriyi ve resmi kolayca görebilirsiniz. Büyük simgeler de belirli bir seçeneği bulmayı kolaylaştırır. Ana bilgisayar, daha temiz görünümlü bir alana sahip olmak için özellikleri saklamaya çalışmaz. Bunun yerine, her şey parmaklarınızın ucunda.

Sunucu Konumu

Hostinger’ın ABD, Avrupa (İngiltere) ve Asya’da sunucuları vardır. Tüm sunucular 1000Mbps bağlantı hatlarına bağlıdır. Sonuç olarak, hem güvenilirlik hem de yüksek performans sağlarlar. Ayrıca, BitNinja ile olan ortaklıklarıyla, sunucuları siber saldırılara karşı daha fazla korunmaktadır.

Müşteri Hizmetleri (Destek)

Hostinger’ın müşteri desteği çeşitli dillerde sunulmaktadır. Böylece, hizmetlerini dünya çapında erişilebilir hale getirdiler. Temel olarak iki iletişim kanalı vardır. Bunlar bilet desteği ve canlı sohbet.

hostinger-müşteri-destek

Canlı sohbet

Canlı sohbet deneyimi oldukça iyi. Kayıtlı kullanıcıların sohbet geçmişleri günlüğe kaydedilir. Böylece, istedikleri zaman erişebilirler. Ayrıca, müşteri temsilcileri oldukça kullanışlı olabilecek mükemmel ipuçları sunar.

Biletler

Bilet servisi eşittir. Yeterli bir zaman dilimi içinde yardımcı bir yanıt gönderilir.

Telefon

Hostinger’ın eksik olduğu bir şey telefon desteği. Bu, telefonla doğrudan iletişim kurmayı tercih edenler için sorunlu.

Eğitim Kaynakları (Bilgi Tabanı)

Hostinger geniş bir bilgi tabanına sahiptir. Video yönergeleri, genel bilgiler, öğreticiler ve kılavuzlar içerir. Tüm bunlar özellikle barındırma platformunda yeni olanlar için yararlı araçlardır. Ayrıntılı kılavuzlarıyla belirli bir sorunu kendiniz nasıl çözeceğinizi öğrenebilirsiniz.

hostinger yardım-bilgi-tabanı

Para İade Garantisi (Geri Ödeme Politikası)

Hostinger 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Performansı işarete kadar bulamazsanız geri ödeme isteyebilirsiniz. Ancak, tüm ürünler iade edilemez. Ayrıca, bazı ürünler özel geri ödeme koşulları ile birlikte gelir.

Hostinger Kim En İyi?

Tüm planlar ve özellikler göz önüne alındığında, Hostinger aşağıdakiler için en iyisi gibi görünüyor:

 • Düşük bir fiyata mükemmel temel hosting ihtiyacı arayanlar
 • Küçük işletme girişimleri, e-ticaret mağazaları ve hobi olarak blog yazanlar için

Yüksek çalışma süresi garantisi isteyen işletmeler için olmadığını unutmayın..

Artıları
EKSİLERİ

 • Zor görevlere rehberlik eden mükemmel bir bilgi tabanı
 • Basit paylaşılan ve ucuz bir fiyata mevcut iş planı
 • Tüm planlar, bu kadar düşük bir fiyata neredeyse hiç bulunmayan mükemmel, birinci sınıf özellikler ile birlikte gelir
 • Hostinger’da ayrılmış barındırma özelliği bulunmadığından, daha fazla kaynak gerektiren büyük siteler için uygun değildir
 • Paylaşılan planlar, sorunlu olabilecek ücretsiz geçişleri içermez

Hostinger’ı Öneririz?

Katı hızı ve ucuz fiyatları düşünün, Hostinger’ı tavsiye ediyoruz. Ayrıca, çalışma süresi ve sayfa yükleme hızı sektör ortalamasının üzerindedir. Memnun kalmazsanız paranızı ilk 30 gün içinde geri alabilirsiniz. Müşteri destekleri de samimi, duyarlı ve bilgili.

Bu ayrıntılı incelemenin bilinçli bir karara varmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Hostinger ile ilgili bir deneyiminiz var mı? Bilmemize izin ver!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me