DreamHost İncelemesi: Hayal Ettiğiniz Ev Sahibi mi?

DreamHost, orada en popüler barındırma sağlayıcılarından bazıları. Uygun fiyatlar ve çok sayıda paket dahil olmak üzere birçok şeyle bilinir. Hizmeti satın aldık ve şirket tarafından sunulan özellikleri kontrol etmek için web sitemizi oluşturduk. Maliyetten çalışma süresine ve yükleme süresi gerçek verilerine kadar her şeyi inceledik. Ama yutturmacaya değer mi? Bu incelemede öğreneceğiz.


dreamhost-sr

Genel Değerlendirme

4.2 / 5

Özellikleri
8/10

Kullanıcı dostu
8/10

Fiyatlandırma
8/10

Destek
9/10

Güvenilirlik
9/10

DreamHost İndirimleri
Fiyatları Gör

uptime

% 99.98

Yükleme zamanı

539 ms

DreamHost, etkileyici bir profile ve 1,5 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapan yaklaşık yarım milyon aktif kullanıcıya sahiptir. Bu büyük bir rakam ve sadece gün geçtikçe artıyor. Yeni bir şirket değil. 1996 yılında kurulan, güçlenmek için güç kazandı ve hatta birkaç kez PCMag’in ‘En İyi Web Hosting Hizmeti’ kazandı.

Kaliforniya’daki Harvey Mudd College’da bir grup öğrenci tarafından kuruldu, ancak bugün milyonlarca müşterisinin beklentilerini karşıladığından emin olmak için çok çalışan düzinelerce personeli var.

Ana Özellikler

 • Kendi sitelerinizi oluşturmayı kolaylaştırmak için Web Sitesi Oluşturucu
 • Daha hızlı performans için SSD’ler
 • Tek Tıkla Uygulama Yükleyici
 • WordPress tarafından onaylanmıştır
 • 7/24 ödüllü müşteri desteği
 • Paylaşılan tüm barındırma planlarıyla e-posta Hesapları

Disk alanı
Sınırsız

Bant genişliği
Sınırsız

Para iade
97 gün

Ücretsiz Alan Adı
Hayır

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
www.dreamhost.com

DreamHost İncelemesi: Arka Plan Bilgileri

DreamHost, kelimenin tam anlamıyla bir Amerikan şirketidir. Barındırma hizmeti 1996 yılında Claremont, California’daki Harvey Mudd College’da okuyan bir grup arkadaş tarafından kuruldu. Bunlar arasında Dallas Bethune, Michael Rodriguez, Josh Jones ve Sage Weil vardı. Dört arkadaş bu fikri geliştirmek için çok çalıştı ve şirket 1997’de resmen ortaya çıktı.

Ülkede birden fazla ofisi ve küresel bir erişimi var. Orada en eski barındırma sağlayıcıları olmasa da, cömert politikaları ve uygun fiyatları sayesinde en tanınmışları arasında.

Web Sitesi Barındırılan İstatistikler & TLD’ler

Şirketin 1 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapan yaklaşık yarım milyon aktif kullanıcısı var. .Com, .net, vb. Dahil bir sürü TLD sunar. Burada .co.uk ve co.us gibi yere özgü TLD’ler de bulacaksınız. Bunun dışında .biz ve .info gibi işletmeye özgü TLD’ler de mevcuttur.

dreamhost-etki-istatistik

dreamhost-TLD'leri-istatistik

Performans, Çalışma Süresi & Yükleme zamanı

Bir web barındırma için yeterli değil, iyi performans sunduğundan emin olmalısınız. Kaliteyi ölçmenin en iyi yolu, kullanılabilir çalışma süresini ve yüksek süreyi kontrol etmektir. Bir bakalım.

Performans Testi (Pingdom)

Şirket tarafından sunulan hızı ve özellikleri değerlendirmek için sitede Pingdom testini gerçekleştirdik. Gerçek bir sonuca ulaşabilmemiz için gerçek içerikli sahte bir site oluşturduk. Test sonuçları oldukça iyiydi.

Pingdom-dreamhost

Sayfanın yüklenmesi ortalama bir saniyeden az sürdü, ortalama 471 ms. Bu, çok sayıda sağlayıcıdan daha iyidir ve bir sitenin başarısının arkasında çok önemli bir metriktir. Hız optimizasyonu veya önbellekleme kullanmadığımızdan, sonuçların güvenilir olduğu söylenebilir.

Sunucu Çalışma Süresi & Yükleme Süresi (Çalışma SüresiRobot)

UptimeRobot testi, bir web sitesinin ne kadar güvenilir olduğunu değerlendirmek için denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir. Testi sitede gerçekleştirdik ve bir kez daha sonuç olumlu oldu:

dreamhost-çalışma süresi

Gördüğünüz gibi, web sitesi 34 saattir ve yaklaşık 1 aydır çalışmıyor. Son 30 günde% 99,99 çalışma süresi sunar, bu da ayda yaklaşık 0,072 saate eşittir.

Web sitenizin çoğu zaman olacağını bildiğiniz gibi bu oldukça iyi. Benzer şekilde, hız da mükemmel, ortalama 199,78 ms.

Sunucu Yanıt Süresi (Bitcatcha)

Web siteleri küresel olarak görüntülendiğinden, tüm dünyada hızlı yükleme sürelerini sağlayabilecek bir barındırma sağlayıcısı bulmak önemlidir. Bunu ölçmek için Bitcatcha testini yaptık. İşte sonuç.

Beklendiği gibi, web sitesi ABD’de en hızlı yüklenir ve ardından Avustralya gelir. Ortalama 250 ms olduğu Sao Paulo ve Japonya’da en yavaş olanı, özellikle diğer seçeneklerle karşılaştırdığınızda çok kötü değil. Sonuç olarak, kitlenizin nerede olduğu önemli değil, sitenizi herhangi bir sorun yaşamadan DreamHost’ta barındırabilirsiniz.

Hosting Planları ve Özellikleri

DreamHost bir dizi hosting planı sunar. Bazı benzer özellikleri paylaşırken, bazıları ek avantajlarla birlikte gelebilir. Şirket tarafından sunulan en popüler dört hosting planı.

Barındırma Türü
# 1 Paket
# 2 Paket
# 3 Paket
# 4 Paket
Paylaşılan (Temel)2,59 $ / aylık5.59 $ / aylık
WordPress2,59 $ / aylık5.59 $ / aylık
VPS10 $ / aylık20 $ / aylık40 $ / aylık80 $ / aylık
Adanmış149 $ / aylık279 $ / aylık

Paylaşılan Evsahipliği

En ucuz paket ayda 2,59 dolar gibi düşük bir fiyata geliyor. Sitede yalnızca bir site barındırabilirsiniz, ancak sınırsız trafik, ücretsiz SSL ve ücretsiz SSD depolama alanının yanı sıra onunla birlikte ücretsiz bir alan adı alırsınız.

Daha pahalı paket, aylık 5,95 $ gibi düşük bir fiyata geliyor. Sınırsız site barındırabilir ve sınırsız trafik, ücretsiz SSL ve ücretsiz SSD depolama alanının yanı sıra ücretsiz bir alan adının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ana Özellikler
Paylaşılan Başlangıç
Paylaşılan Sınırsız
Başlangıç ​​Fiyatı$ 2.59 / mo$ 5.95 / mo
Yenileme ücreti$ 2.59 / mo$ 5.95 / mo
Web siteleri1Sınırsız
SSD Disk Alanı50GBSınırsız
Bant genişliğiUnmeteredUnmetered
E-posta hesaplarıSatınalınabilirDahil
Barındırılan AlanlarSınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ Alan Adları Dahil
ÜCRETSİZ SSL SertifikasıMevcutÖnceden yüklenmiş

VPS Barındırma

Temel: En ucuz paket ayda 10 $ gibi düşük bir fiyata geliyor. Sınırsız e-postaların tadını çıkarırken sınırsız site de barındırabilirsiniz. Ücretsiz SSL sertifikaları, 1GB RAM ve 30GB SSD depolama alanı sunar, bu nedenle ağır siteler için uygun olmayabilir.

İş: Küçük işletmeler için uygun olan bu tutarın aylık maliyeti 20 ABD dolarıdır. Sınırsız e-postaların tadını çıkarırken sınırsız site de barındırabilirsiniz. Küçük siteler için uygundur, 30 GB SSD depolama alanına sahip 2 GB RAM ve ücretsiz SSL sertifikalarıyla sınırsız trafik sunar.

Profesyonel: 40 $ / ay gibi düşük bir ücret karşılığında bu ücretsiz SSL sertifikaları ile birlikte gelir. Bu ayrıca sınırsız e-posta ile sınırsız sitelere ev sahipliği yapmanıza izin verir. 4GB RAM ve 120GB SSD depolama alanı sunar ve orta ölçekli işletmeler ve profesyonel siteler için uygundur.

Şirket: En pahalı VPS hosting paketi aylık 80 $ maliyet ve ücretsiz SSL sertifikaları ile birlikte gelir. Sınırsız e-posta ile sınırsız sitelere ev sahipliği yapabilirsiniz. 8GB RAM ve 240GB SSD depolama alanı sunar ve büyük siteler için uygundur.

dreamhost-VPS-paketleri

Bulut Barındırma

Şirket, bir grup bulut barındırma seçeneği sunuyor. Bunlar:

512MB Ram Sunucusu: Bu 1 vCPU, sınırsız bant genişliği paketi ayda yalnızca 4,50 ABD doları veya saat 0,0075 ABD doları / saattir. Müdahale için uygundur ve 80 GB SSD disk sunar.

2GM Ram Sunucusu: Bu 1 vCPU, sınırsız bant genişliği paketi ayda yalnızca 12 ABD doları veya saatte 0,03 ABD dolarıdır. Web siteleri için uygundur ve 80 GB SSD disk sunar.

8GB Ram Sunucusu: Bu 4 vCPU, sınırsız bant genişliği paketi ayda sadece 48 ABD doları veya saatte 0,08 ABD dolarıdır. Veritabanları için uygundur ve 80 GB SSD disk sunar.

Özel Hosting

En ucuz paket ayda 149 $ gibi düşük bir fiyata geliyor. Yalnızca% 100 kesintisiz çalışma garantisinin yanı sıra DDoS korumalı 7/24 sunucu izlemeye de erişebilirsiniz.

dreamhost-adanmış-paketleri

Ayrıntılı DreamHost Basic (Paylaşılan Plan)

Paylaşılan Plan, her türlü tüketici için yapıldığı için şirketin en popüler planıdır. Tüm paketler ilk yıl için ücretsiz alan adı ve sınırsız trafik ile gelir.

Planlar & Detaylı Fiyatlar

Temel planla birlikte gelen özelliklere bir göz atalım. İki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Paylaşılan Paketlere neler dahildir??

starter: Bu paket yeni başlıyorsanız veya küçük bir işletmeniz varsa uygundur. Yalnızca bir siteyi barındırıp WordPress ve ücretsiz alan adı gibi bazı temel özellikleri ücretsiz SSL sertifikası ile elde edersiniz.

Sınırsız: Adından da anlaşılacağı gibi, bu paket size sınırsız web sitesi, trafik ve e-posta sunuyor. Ücretsiz alan adı, WordPress ve ücretsiz SSL sertifikası gibi başlangıç ​​paketiyle birlikte gelen temel seçeneklerden de yararlanabilirsiniz..

Ana Özellikler
starter
Sınırsız
Başlangıç ​​Fiyatı$ 2.59 / mo$ 5.95 / mo
Yenileme ücreti$ 2.59 / mo$ 5.95 / mo
Web siteleri1Sınırsız
SSD Disk Alanı50GBSınırsız
Bant genişliğiUnmeteredUnmetered
E-posta hesaplarıSatınalınabilirDahil
Barındırılan AlanlarSınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ Alan Adları Dahil
ÜCRETSİZ SSL SertifikasıMevcutÖnceden yüklenmiş
Premium Joker SSLHayırEvet, Addon ile
ÜCRETSİZ Site Oluşturucu
ÜCRETSİZ Web Sitesi Transferi
cPanel & Softaculous
Gece Yedekleri
MySQL VeritabanlarıSınırsızSınırsız
Cloudflare CDN
Para iade garantisi97-gün97-gün

Başlangıç ​​Fiyatları Tablosu

Başlangıç ​​paketi ayda 2.59 $ ‘a kadar düşük bir fiyatla başlar. Sınırsız paket istiyorsanız 7,95 $ / ay ödemeyi tercih edebilirsiniz.

Ödeme Süresi / Planı
(yalnızca yeni kullanıcılar için)
Paylaşılan Başlangıç
Paylaşılan Sınırsız
1 ay$ 4.95 / mo10,95 $ / ay
12 ay3,95 $ / ay$ 6.95 / mo
36 ay$ 2.59 / mo$ 5.95 / mo

Yenileme Fiyatları

Yenileme politikası çok basit. Fiyatlandırma yapısında bir değişiklik olmadığı sürece sizden orijinalle aynı tutarda ödeme alınır..

Ayrıntılı Ana Özellikler

Şimdi DreamHost’un sunduğu bazı temel özelliklere bir göz atalım. Bunlar, bu seçeneğin sizin için ne kadar iyi veya kötü olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır..

Alan adı & E-posta

Her iki paket de ilk yıl için ücretsiz bir alan adıyla gelir. Ancak, ücretsiz e-postalar yalnızca Sınırsız paketle kullanılabilir. Bu özelliğe ihtiyacınız varsa yeni sürüme geçmeniz gerekecek.

dreamhost-alan-adları

Web Alanı & Bant genişliği

Her iki paket de sınırsız SSD depolama alanı ve sınırsız trafik sunar. Bazı raporlar bunun sınırsız olmayabileceğini ancak web alanı veya bant genişliği ile ilgili herhangi bir sorun veya kısıtlama bulamadığımızı gösteriyor.

WordPress Tek Tıklamayla Kurulum

Her iki paket de, WordPress’i sitenizde çalıştırmayı ve çalıştırmayı kolaylaştırmak için ücretsiz olarak 1 tıklama WP kurulumu sunar. WordPress kurulumunu seçebilirsiniz ve siteniz tasarlamanız için sadece birkaç saniye içinde hazır olacaktır.

Geçiş Hizmeti

Dreamhost, diğer kontrol panellerinden veri aktarmanıza izin vermez. Bunu manuel olarak yapmanız gerekir, yani: veritabanlarını ve dosyaları kendi başınıza kopyalayın. Ayrıca, e-postaları içe aktarmak da mümkün değildir. Bu, birçok masaüstü uygulamasından birini kullanarak manuel olarak da yapılmalıdır..

WordPress siteleri için kendi başınıza taşımayı seçebilir veya şirketin taşıma hizmetlerini 99 ABD doları karşılığında kiralayabilirsiniz. İşin tamamlanması 48 saat sürer.

Web Sitesi Oluşturucu

Site oluşturucu mükemmel ve kullanımı çok kolay. Bir düzen seçebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Hizmet ücretsiz olarak sunulmaktadır ve temaları gerektiği gibi özelleştirmenize olanak tanıyan düzenle seçeneğine sahiptir. Bu özellik sayesinde, kendi sitenizi oluşturmakta zorluk çekmeyeceksiniz.

dreamhost-website-oluşturucu

Diğer özellikler

Bunun dışında, DreamHost, diğer platformlarda size 10 $ veya daha fazlaya mal olacak ücretsiz SSL sertifikaları sunan birkaç siteden biridir. Ayrıca, 7/24 müşteri desteğinin ve işin en düşükleri arasında yer alan 97 günlük para iade garantisinin tadını çıkarabilirsiniz..

Güvenilirlik (Güvenlik Seçenekleri)

Web siteleri söz konusu olduğunda güvenlik çok önemlidir. Sitenizin çalışır durumda kalması ve saldırı olmaması için verilerinizi güvende tutmak istersiniz. DreamHost bir dizi güvenlik özelliği sunar, bu nedenle sitenizi veya üzerinde barındırılan verileri kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Alan Adı Gizliliğini Koruma

Diğer birçok hizmet gibi şirket de alan adı gizliliğini ücretsiz olarak sunuyor. Bilgilerinizi güvenli ve herkese açık alanın dışında tutmak için bu ekstra koruma katmanını kullanabilirsiniz.

SSL Sertifikası

Her iki paylaşılan barındırma paketinde ücretsiz SSL sertifikaları bulunur. Bu, sitenizin arama motorlarında iyi sıralanmasını ve tüm platformlarda açılmasını sağlamak için önemlidir.

DreamShield Güvenliği

Daha önce Malware Remover Service olarak bilinen bu ücretli özellik (3 $ / ay) panelden etkinleştirilebilir. Kötü amaçlı kodları öldürür ve sitenizi korur. Siteyi her hafta tarar ve bir sorun olduğunda e-posta gönderir.

Özel IP

Şirket statik IP’ler sunmaz, ancak Etki Alanlarını Yönet bölümünün altına Benzersiz bir IP ekleyebilirsiniz. Ancak, gerektiğinde IP değişebilir ve şirket bu konuda herhangi bir garanti vermez. Benzersiz IP’ler size yıllık 59,95 ABD dolarına mal olacak.

Yedekler

Şirket şu anda otomatik yedeklemeler sunmasa da, bir şeyler ters gittiğinde sitenizi geri yüklemek için kullanabileceğiniz manuel yedeklemeler oluşturmanıza olanak tanır..

Diğer Güvenlik Özellikleri

Şirket, ücretsiz alan gizliliği, ücretsiz ve açık SSL / TLS sertifikaları, güvenlik duvarı, http / 2 desteği ve sitenizi korumak için kötü amaçlı bir yazılım temizleyici sunuyor.

Sunucu Konumu

Sunucuları yalnızca ABD’de (Ashburn Virginia ve Hillsboro Oregon) bulunur, ancak sunuculara dünyanın her yerinden erişilebildiğinden ve iyi hız ve güvenlik sunduğundan yabancı müşteriler için bir sorun olmamalıdır..

Kullanım kolaylığı

Özellikle iş dünyasında yeniyseniz bu çok önemlidir. DreamHost’un kullanımı genellikle kolaydır. Bir bakalım.

Kaydolma Kolaylığı

Yalnızca bir barındırma planı seçmeniz ve kaydolmak için e-postanız ve şifreniz gibi ayrıntıları sağlamanız gerekir. Bir alan adı seçebilir veya mevcut alan adınızı ve yer siparişinizi kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda, şirket daha sonra, özellikle benzersiz bir TLD seçtiyseniz, bazı ilgili belgeleri göndermenizi isteyebilir.

dreamhost kayıt kolaylığı

Ödeme metodları

DreamHost, PayPal, kredi kartları, banka kartları, elektronik çek, hediye çeki ve hatta para siparişleri gibi bir dizi ödeme yöntemini kabul eder. Ancak, kripto para birimlerini kabul etmez. Ayrıca, bazı durumlarda uluslararası kartlar da reddedilebilir. Bu durumda şirket ile iletişime geçebilirsiniz.

-Ödemeleri dreamhost

Hesap Aktivasyonu

Şirket, bir hesap etkinleştirilmeden önce kayıt ayrıntılarını doğrular. Bilgiler doğrulanana kadar hesabınız beklemede görünecektir. Hesabınızla ilgili sorunlar varsa bu işlem yaklaşık 48 saat veya daha uzun sürebilir; bu durumda belgeleri, özellikle kullandığınız ödeme yöntemini doğrulamanız istenebilir.

Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi

Kontrol panelleri söz konusu olduğunda DreamHost altı puan alır. Tipik kontrol panelleri sunmaz, ancak cPanel’den ilham almış gibi görünen kendi tasarımını yarattı. Geleneksel kontrol panellerinin birlikte sunduğu diğer özelliklerle tek tıklamayla kurulumların keyfini çıkarabilirsiniz.

Genel olarak, kontrol panelini kullanmak çocuk oyuncağı. Ancak, çok uzun süredir Plesk veya cPanel kullanan kullanıcıların buna alışması biraz zaman alabilir..

Müşteri Hizmetleri (Destek)

DreamHost, müşteri hizmetlerinin önemini anlar ve farklı araçlar aracılığıyla 7/24 yardım sunar. Şirket içi müşteri desteği çok iyi eğitimlidir ve potansiyel kullanıcılar için de mevcuttur.

Canlı sohbet

Bu, çoğu insan için tercih edilen yöntemdir. Temsilciler, iyi bir bilgi miktarı ile çok canayakın. Davayı ele almadan önce bilgilerinizi doğrulayacak bir temsilciye ulaşmak yalnızca birkaç dakika sürer.

Biletler

Önemli bir sorunsa biletlere güvenmeniz gerekecek. 24 saat içinde bir yanıt aldık, ancak ekip sadece 05:00 – 22:00 arasında aktif görünüyor. Cevaplar kısa ama profesyoneldi.

Telefon

Şirket şu anda telefon desteği sunmamaktadır. Bununla birlikte, endişelerinizi gidermek için barındırma sağlayıcısının Twitter tanıtıcısıyla iletişime geçebilirsiniz. Yine de 9,95 $ karşılığında geri arama talep edebilirsiniz. Ayrıca üç çağrı ile 14,95 $ aylık bir paket sunuyor.

Eğitim Kaynakları (Bilgi Tabanı)

Topluluk Merkezi’nden yararlanabilir veya sorularınızı yanıtlamak için yazılan düzinelerce makaleyi inceleyebilirsiniz. Sorunlarınızı kendi başınıza çözmenize yardımcı olacak resimlerle çok ayrıntılılar.

dreamhost-bilgi-tabanı

Para İade Garantisi (Geri Ödeme Politikası)

DreamHost, tüm paylaşılan hosting paketlerinde benzersiz 97 günlük para iade garantisi sunar. Garanti diğer planları kapsamaz. Tutarınız orijinal ödeme kaynağına geri gönderilecek, ancak ücret adına hafif bir kesinti olabilir (% 3).

DreamHost Kim En İyi?

İster küçük bir siteniz, ister büyük bir siteniz olsun, ister kendi çevrimiçi mağazanızı ister bir şirket blogunu başlatın, DreamHost sizin için doğru seçenek olabilir. Sadece uygun fiyatlı değil, aynı zamanda bir dizi özellik sunuyor. Örneğin, site oluşturucu, aracı kendi sitenizi oluşturmak için bir esinti haline getirdiğinden, yeni başlayanlar için uygun hale getirir. Benzer şekilde, işletmeler ve büyük site sahipleri de büyük güvenlik ve bazı harika özellikler sunduğundan bunu kullanabilir.

Artıları
EKSİLERİ

 • Şirket% 100 çalışma süresi sunduğundan, her bir kesinti saati için bir günlük ücretsiz hizmetin tadını çıkarırsınız.
 • 7/24 müşteri desteği harika.
 • Sizi güvende tutmak için uzatılmış garantinin tadını çıkarın.
 • Sunucular, iş dünyasının en hızlıları arasındadır, bu nedenle her tür müşteri için uygundur.
 • Yeşil bir şirket (karbon nötr) ve sera gazlarını etkisiz hale getirmeye çalışıyor.
 • Müşteri hizmetleri 7/24 mevcut olmayabilir.
 • Geri ödemeler yalnızca paylaşılan barındırma paketlerini kapsar.
 • Doğrulama genellikle çok zaman alabilir.

DreamHost’u Öneririz?

Evet, şüphesiz yapıyoruz. DreamHost bugün iş dünyasının en iyileri arasında. Sayfaların yavaş yüklenmesi, ücretlerin artması veya sitenizin azalması konusunda endişelenmenize gerek olmadığından sitenize güvenilirlik getirir.

Bu ayrıntılı incelemenin bilinçli bir karara varmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? DreamHost ile ilgili deneyiminiz var mı? Bilmemize izin ver!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me