Bluehost İncelemesi: Göründüğü Kadar İyi mi?

Bu incelemeyi yazmadan önce, nasıl olduğunu test etmek için Bluehost hizmetlerini satın aldık. Tüm yıl boyunca kullandık ve düşüncelerimizi belirlemeye karar vermeden önce hala kullanıyoruz. Bir yıllık süre içinde Bluehost’un performansının farklı yönlerine baktık. Öncelikle ortalama yükleme süresi ve çalışma süresine odaklandık. Gerçek bir incelemeyle bitirdiğimizden emin olmak için gerçek verilerden yararlandık. Dikkate alınan verilerin çeşitli yönleri, çalışma süresi, yükleme süresi, temel özellikler, maliyet ve müşteri desteğini içerir.


Genel Değerlendirme

4,7 / 5

Özellikleri
10/10

Kullanıcı dostu
10/10

Fiyatlandırma
8/10

Destek
10/10

Güvenilirlik
10/10

Bluehost İndirimleri
Fiyatları Gör

uptime

% 99.99

Yükleme zamanı

425 ms

Mevcut sayısız web barındırma dışında, sadece üç tanesi resmi olarak WordPress kendileri tarafından tavsiye edilmiştir. Böyle bir web barındırma biri Bluehost! Ama hikaye burada bitmiyor. WordPress mağazası olmanın yanı sıra, sunduğundan çok daha fazlası var. Basit blogları güçlendiren hizmetler ve gelişmiş e-ticaret uygulamaları sunar.

Dikkate değer diğer özellikler arasında ücretsiz alanlar, kolay ve kullanıcı dostu kontrol paneli ve inanılmaz müşteri desteği bulunmaktadır. Tüm bu özellikler, Bluehost’u yeni başlayanların tercih ettiği bir web barındırıcısı yapar.

Ana Özellikler

 • Ücretsiz bir SSL sertifikası ve alan adı ile birlikte gelir
 • WordPress tarafından onaylanmıştır
 • Sektör lideri çalışma süresi ve donanım eşliğinde
 • Tek tıklamayla WordPress kurulumu mevcut
 • Üst sınıf güvenlik ve eklentiler
 • % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
 • 30 günlük para iade garantisi ile gelir

Disk alanı
50 gb

Bant genişliği
Sınırsız

Para iade
30 gün

Ücretsiz Alan Adı
Evet

Ücretsiz SSL
Evet

Hosting Planları
www.bluehost.com

Bluehost İncelemesi: Arka Plan Bilgileri

Bluehost 1996 yılında Utah Provo’da kurucular Danny Ashworth ve Matt Heaton tarafından başladı. Kısa sürede, dünyanın en büyük web barındırıcılarından biri oldular. Bugün, şirket dünyanın dört bir yanından 2 milyondan fazla siteye ev sahipliği yapıyor.

Bluehost-arkaplan-info

Onu benzersiz kılan, WordPress ile uzun soluklu bir ortaklığı olması. Aslında, 2006 yılında, WordPress tarafından önerilen resmi hosting şirketlerinden biri haline geldi. Yorulmadan çalışan 750 çalışandan oluşan bir kadro ile şirket, en yüksek kalitede hizmeti hedeflemektedir. Ayrıca 7/24 müşteri desteği ve mükemmel barındırma altyapısı ile gurur duymaktadır. Ayrıca WordPress gibi açık kaynaklı yazılım desteğine de sahiptir..

WordPress tarafından onaylanmıştır

Çok sayıda web barındırıcısı minimum WordPress gereksinimlerini karşılar. Ancak, WordPress resmi olarak barındırma dünyası için en iyi seçeneklerden bazılarını içeren bir listeye sahiptir. Bluehost ise listeye dahil edildi.

İki milyondan fazla web sitesine güç veren web sunucusunun ideal WordPress platformu olduğu bilinmektedir. Özellikleri WordPress için ayarlanmıştır. WordPress merkezli bir panonun yanı sıra tek tıklamayla kurulum ile birlikte gelir. Diğer özellikler arasında ücretsiz bir alan adı, FTP ve e-posta yer alır. Şirket içi WP uzmanları tarafından sağlanan 7/24 destek ile ölçeklendirilebilir ve desteklenebilir.

Web Sitesi Barındırılan İstatistikler & TLD’ler

13 hosting planıyla Bluehost, toplamda 2.313.601 etkileyici alana ev sahipliği yaptı. Hem .com hem de .org en çok barındırılanlardır. Diğer alanlar arasında .info, .us ve .biz yer alır.

bluehost barındırılan etki alanları

bluehost-TLD'leri-istatistik

Performans, Çalışma Süresi & Yükleme zamanı

Bir web barındırıcısına yerleşmeden önce, performans ölçüsüne bakmak çok önemlidir. Ana bilgisayarın hızına (ortalama yükleme süresi) ve çalışma süresine bakmanız gerekir. Tüm bu metrikler, kullanıcı deneyimini ve WordPress SEO sıralamalarını etkiler.

Performans Testi (Pingdom)

Hızlı bir web sitesi olması için, web hosting şirketi de hızlı olmalıdır. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, önce ana bilgisayarın hızını test ettik. Bunu yapmak için varsayılan bir tema kullanarak bir test web sitesi hazırladık. Ayrıca, gerçek bir web sitesi gibi davranması için resimlerle kukla içerik ekledik. Son olarak, sitenin hızını test etmek için Pingdom’u kullandık.

Gördüğünüz gibi, yükleme süresi bir saniyeden az, bu da oldukça iyi!

Pingdom-Bluehost

Sunucu Çalışma Süresi & Yükleme Süresi (Çalışma SüresiRobot)

Bir sonraki testimiz için Bluehost’un genel kullanılabilirliğine baktık. Bunu yapmak için, ana bilgisayarın kapalı kalma süresine ve yanıt süresine baktık. Sonuçların gösterdiği gibi, Bluehost neredeyse bir aydır hiç düşmedi. Ayrıca,% 99,99’luk bir çalışma süresi de oldukça etkileyici.

Ayrıca, hız da dikkat çekicidir. Grafik, Bluehost’un tepki süresinin az çok sabit olduğunu gösteriyor. Zaman, günün herhangi bir saatinde bir saniyeye neredeyse ulaşmaz, ortalama tepki süresi neredeyse yarım saniyedir. Böylece, ana bilgisayar istikrarlı ve güvenilir performans sağlar.

Bluehost-çalışma süresi

Bluehost Çalışma Süresi & Son 3 Ay Yükleme Süresi (Çalışma SüresiRobot)

Ay
Çalışma Süresi İstatistikleri
Yükleme Süresi İstatistikleri
Haziran 2019% 99.98415 ms
Mayıs 2019100%384 ms
Nisan 2019% 99.99307 ms

Sunucu Yanıt Süresi (Bitcatcha)

Pingdom ve benzer araçlarla, resimler gibi verilerin web sitenize nasıl yüklendiğini görebilirsiniz. Ancak, daha doğru sunucu yanıt süresi için Bitcatcha daha uygun bir araçtır. Bunu kullanarak, herhangi bir veri yüklemeden sunucu yanıt süresini test edebiliriz.

Bluehost-bitcatha

Gördüğünüz gibi, özellikle ABD’de sunucu yanıt süreleri oldukça istisnai. Diğer ülkelerde tepki süresi biraz daha yüksek olsa da, hala bir saniyenin oldukça altındadır. Genel olarak, sunucu yanıt süresi mükemmel.

Hosting Planları ve Özellikleri

Bluehost, çeşitli müşterilere hitap etmek için çeşitli hosting planları sunmaktadır. Paketleri arasında paylaşılan, bulut, WordPress, WooCommerce, VPS ve özel barındırma bulunmaktadır. Her bir planın neyi hedeflediğine kısaca bakalım.

Barındırma Türü
# 1 Paket
# 2 Paket
# 3 Paket
# 4 Paket
Paylaşılan (Temel)2,75 $ / aylık4,95 $ / aylık5,45 $ / aylık13,95 $ / aylık
WordPress2,75 $ / aylık4,95 $ / aylık5,45 $ / aylık
VPS19,99 ABD doları / aylık29,99 ABD doları / ay59,99 ABD doları / ay
Adanmış$ 79.99 / aylık99,99 ABD doları / aylık119,99 ABD doları / ay

Paylaşılan Evsahipliği

Bu, trafiği düşük yeni bir web sitesi başlatanlar için ideal bir plan. Böyle bir planda, siteniz sunucunun kaynaklarını diğer sitelerle paylaşır. Bluehost dört paylaşılan barındırma planı sunar. Bunlar Temel, Artı, Seçim Artı ve Git PRO’dur.

Temel: Ayda 2,75 ABD dolarından başlayan plan, bir web sitesini barındırmanıza olanak tanır. 50GB SSD depolama, ölçülmemiş ve ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir. Diğer özellikler arasında 1 alan, 5 park edilmiş alan ve 25 alt alan dahil.

Artı: Ayda 4,95 $ ‘a mal olan plan, sınırsız web sitesi ve SSD depolama alanı ve ölçülmemiş bant genişliği ile geliyor. Diğer özellikler arasında ücretsiz SSL sertifikası ve sınırsız alan adı bulunur. Bonus olarak, 200 $ ‘lık bir pazarlama teklifi de dahildir.

Seçim Artı: Aylık 5,45 ABD doları fiyatlandırılan Choice Plus planı, Seçim planına dahil olan her şeyi içerir. Tek fark, bu planın ayrıca alan gizliliği ve site yedeklemesi içermesidir..

PRO’ya gidin: Aylık $ 13.95 fiyatla sunulan bu plan, Choice Plus paketinin gelişmiş bir versiyonudur. İkisi arasındaki temel fark, PRO paketinin yüksek performanslı bir sunucu ve özel bir IP içermesidir..

Ana Özellikler
Temel
Artı
Seçim Artı
profesyonel
Başlangıç ​​Fiyatı$ 2.75 / mo$ 4.95 / mo$ 5.45 / mo$ 13.95 / ay
Yenileme ücreti$ 7.99 / mo10,99 $ / ay$ 14.99 / ay$ 23.99 / ay
Web siteleri1SınırsızSınırsızSınırsız
SSD Disk Alanı50 GBSınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliğiUnmeteredUnmeteredUnmeteredUnmetered
E-posta hesapları5SınırsızSınırsızSınırsız
Barındırılan Alanlar1SınırsızSınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ Alan Adları Dahil1SınırsızSınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ SSL Sertifikası

bluehost paylaşılan-paketleri

WordPress Barındırma

Adından da anlaşılacağı gibi, WordPress tarafından desteklenen siteler için bir barındırma paketi. WP sitelerini çalıştırmak için optimize edilmesinin yanı sıra, web sitelerinizi yaygın tehditlerden de koruyabilir. Bluehost’un dört WordPress barındırma planı vardır. Bunlar Basic, Plus ve Choice Plus’ı içerir.

Temel: Ayda 2,75 $ fiyatla planlanan sitede 1 web sitesi barındırabilir. Plan, 50 GB SSD depolama alanı, ücretsiz SSL sertifikası ve bir yıllık ücretsiz alan adı gibi diğer özellikleri de içeriyor. 50 $ pazarlama kredisi de bu plana dahildir.

Artı: Aylık 4,95 $ fiyatla bu planla sınırsız web sitesi, ölçülmemiş bant genişliği ve ücretsiz SSL sertifikası alırsınız. Ayrıca, bir yıllık ücretsiz alan adı, sınırsız alt alan adı ve 100 dolarlık pazarlama kredisi de dahildir.

Seçim Artı: Bu aylık 5,45 ABD doları planıyla sınırsız web sitesi, ücretsiz SSL sertifikası ve ölçülmemiş SSD depolama alanı elde edersiniz. Diğer özellikler arasında bir yıl boyunca ücretsiz alan adı, 200 ABD doları pazarlama kredisi ve CodeGuard temel yedekleme yer alır.

bluehost-wordpress-paketleri

VPS Barındırma

VPS hosting, WordPress hosting’e yükseltme olarak adlandırılabilir. Paylaşılan bir ortamda sanal adanmış kaynakları kullanmanıza olanak tanır. Bluehost’ta üç adet VPS hosting planı vardır. Bunlar standart, geliştirilmiş ve nihai.

Standart: Ayda $ 18,99’dan başlayan planda 2 çekirdek, 2 GB RAM, 1 TB bant genişliği ve 50 GB SSD depolama alanı bulunuyor. Diğer özellikler arasında 1 alan adı, 1 IP adresi, 30 günlük para iade garantisi ve 7/24 destek bulunur. Ücretsiz SSL de dahildir.

Geliştirilmiş: Ayda 29,99 $ ‘lık bu planda 2 çekirdek, 60 GB SSD depolama alanı, 4 GB RAM ve 2 TB bant genişliği yer alıyor. Ayrıca 7/24 destek, 2 IP adresi ve 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Ayrıca, ücretsiz olarak bir SSL de dahildir.

Ultimate: Ayda 59,99 $ ‘lık bu plan 4 hız çekirdeği, 120 GB SSD depolama alanı, 8 GB RAM ve 3 TB bant genişliği içeriyor. 1 dahil etki alanı, 2 IP adresi ve 7/24 destek de dahildir. Diğer planlar gibi bu da ücretsiz SSL sertifikası ve 30 günlük para iade garantisi içerir.

bluehost-VPS-paketleri

Özel Sunucu Barındırma

Adanmış sunucu barındırma ile, sunucunun kaynaklarına kendiniz sahip olacaksınız. Üç özel hosting planı vardır. Bunlar standart, geliştirilmiş ve premium.

Standart: Ayda 79,99 dolara mal olan plan, 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı, 2,3 GHz hız ve 500 GB depolama alanı içeriyor. Ayrıca, 4GB RAM, 5 TB bant genişliği, 3 IP adresi ve 1 dahil edilen alan adı ile birlikte gelir. Diğer özellikler arasında ücretsiz SSL sertifikası, 7/24 destek ve 30 günlük para iade garantisi bulunmaktadır..

Geliştirilmiş: Ayda 99,99 $ ‘lık planda 4 çekirdek, 8 iş parçacığı, 2.5 GHz hız, 1 TB depolama ve 8 GB RAM bulunuyor. Diğer özellikler arasında 10 TB bant genişliği, 1 alan adı ve 4 IP adresi bulunur. Diğer plan gibi, bu da ücretsiz SSL, 7/24 destek ve 30 günlük para iade garantisi içerir.

Ödül: Ayda 119,99 $ ‘dan başlayan bu plan, 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı, 3,3 GHz hız ve 1 TB depolama alanı ile geliyor. Ayrıca 1 alan adı, 16 GB RAM, 15 TB bant genişliği ve 5 IP adresi de dahildir. Diğer planlar gibi bu da ücretsiz SSL, 7/24 destek ve 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

bluehost-adanmış-paketleri

Ayrıntılı Bluehost Basic (Paylaşılan Plan)

Bluehost, başlangıç ​​siteleri için uygun bir paylaşılan barındırma paketine sahiptir. Paylaşılan planlarının üç farklı seviyesi vardır. Her üç plan da barındırma müşterilerinin genellikle istediği özelliklere sahiptir.

Planlar & Detaylı Fiyatlar

Üç temel planda yer alan özellikleri ve her birinin maliyetini görelim. Temel plandan daha fazlasını isteyenler için iki yükseltme mevcut. Bunlar Artı planı ve Seçim Artı planı.

Paylaşılan Paketlere Neler Dahil?

Bluehost Basic: Temel plan ile yalnızca tek bir web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz. Planın diğer özellikleri arasında bir alan adı, 50 GB depolama alanı, 25 alt alan adı ve 5 e-posta hesabı bulunur. İlk kez kullananlar için fiyat 2,95 $ / ay. Bu arada, yenileme fiyatı $ 7.99 / ay.

Bluehost Plus: Artı planı sınırsız web sitesi, bant genişliği ve web alanı içerir. Ayrıca sınırsız e-posta hesabı da alırsınız. Bu paketin başlangıç ​​fiyatı 5,95 $ / ay. Yenileme fiyatı ise 10,99 $ / ay.

Bluehost Choice Plus: Bu plan onu artı planından biraz daha ileri götürüyor. Artı planının tüm özelliklerini içerir. Buna ek olarak, SiteBackup Pro ve yıllık 80 ABD dolarından fazla alan adı gizliliği gibi ekstralar içerir. İlk kez kullananlar için planın maliyeti 5,95 $ / ay. Yenileme fiyatı $ 14.99 / ay.

Bluehost Go PRO: Go PRO planı, Choice Plus paketinden bir adım ötededir. Artı planının içerdiği her şeye sahiptir ve onu yüksek performanslı bir sunucu ile birleştirir. Ayrıca, özel bir IP içerir.

Ana Özellikler
Temel
Artı
Seçim Artı
Başlangıç ​​Fiyatı$ 2.75 / mo$ 5.45 / mo$ 5.45 / mo
Yenileme ücreti$ 7.99 / mo10,99 $ / ay$ 14.99 / ay
Web siteleri1SınırsızSınırsız
SSD Disk Alanı50 GBSınırsızSınırsız
Bant genişliğiUnmeteredUnmeteredUnmetered
E-posta hesapları5SınırsızSınırsız
Barındırılan Alanlar1SınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ Alan Adları Dahil1SınırsızSınırsız
ÜCRETSİZ SSL Sertifikası
ÜCRETSİZ Site Oluşturucu
ÜCRETSİZ Web Sitesi Transferi
cPanel & Softaculous
Gece Yedekleri
MySQL Veritabanları
Cloudflare CDNAyriyetenAyriyetenAyriyeten
VerimStandartStandartStandart
Para iade garantisi30 gün30 gün30 gün

Başlangıç & Fiyatlar Tablolar

Temel plan bir ay için 2,75 $ ‘a mal olurken, diğer paketlerin ikisi de aynı. Bir ay boyunca 5,45 dolardan başlıyorlar.

Ödeme Süresi / Planı
(yalnızca yeni kullanıcılar için)
Temel
Artı
Seçim Artı
Profesyonel Olun
12 ay$ 4.95 / mo$ 7.45 / mo$ 7.45 / mo$ 18.95 / ay
24 ay3,95 $ / ay$ 6.95 / mo$ 6.95 / mo$ 15.95 / ay
36 ay$ 2.75 / mo$ 5.45 / mo$ 5.45 / mo$ 13.95 / ay

Yenileme Fiyatları

Her üçünün de yenileme fiyatı tamamen farklıdır ve ödeme planına göre değişir. En ucuz olanı 36 aylık plan. Temel plan için ayda 7,99 $. Bu arada, Artı planı için yenileme ücreti aylık 10,99 ABD dolarıdır. Choice Plus planı için yenileme fiyatı ayda 14,99 ABD dolarıdır. Son olarak, Go Pro planı için yenileme maliyeti aylık 23,99 ABD dolarıdır.

Ödeme Süresi / Planı
(yenileme fiyatları)
Temel
Artı
Seçim Artı
Profesyonel Olun
12 ay$ 8.99 / mo$ 12.99 / ay$ 16.99 / ay$ 25.99 / ay
24 ay$ 8.49 / mo$ 11.99 / ay$ 15.99 / ay$ 24.99 / ay
36 ay$ 7.99 / mo10,99 $ / ay$ 14.99 / ay$ 23.99 / ay

Ayrıntılı Ana Özellikler

Bluehost’un sunduğu bazı temel özelliklere bir göz atalım. Bunlar, bu seçeneğin sizin için ne kadar iyi veya kötü olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır..

Alan adı & E-posta

Bir alan adı, tüm yıl boyunca paylaşılan tüm barındırma planlarıyla birlikte ücretsiz olarak dahil edilir. Başka bir yerde 20 dolara mal olabilirken, Bluehost ücretsiz olarak veriyor. Profesyonel bir alan adı e-postasının çeşitli yararları vardır. Gönderdiğiniz e-postalarla alan adını müşterilere göstererek şirketinize farkındalık kazandırır. Dahası, yalnızca alana bağlı olarak güvenilirlik kazandırır. Bluehost ile kişisel alan e-postası için üç seçenek vardır. E-posta Temel planı lisans başına aylık 2,99 ABD doları, Business Plus lisans başına aylık 5,99 ABD dolarıdır. Buna ek olarak, Business Pro lisans başına aylık 9,99 ABD doları olarak fiyatlandırılır.

Bluehost-alan-adı

Web Alanı & Bant genişliği

Depolama için seçenek oldukça basittir. Disk alanı SDD olsa da, oldukça fazla var. Temel plan, birçok kullanıcı için yeterli olan 50 GB’a sahiptir..

Bant genişliği konusunda da bir sınırlama yoktur. Ölçülmemiş olsa da, sınırsız değildir, böylece web sitesinde düzenli kullanımı kolayca halledebilir. Bu arada, diğer gelişmiş paylaşılan barındırma planlarının tümü ölçülmemiş bant genişliği ve sınırsız SSD depolama alanı ile birlikte gelir.

WordPress Tek Tıklamayla Kurulum

Bluehost çeşitli popüler yazılımlar için tek tıklamayla kurulum imkanı sunar. Bunlar WordPress’in yanı sıra Drupal ve Magento gibi diğer uygulamaları da içerir. Ayrıca, Blueрost WordPress barındırma seçeneğini tercih ederseniz, çeşitli WP özellikleri elde edersiniz. Bunlar ücretsiz e-posta, otomatik WordPress güncellemeleri, hazırlama ortamı ve otomatik WP yüklemesini içerir.

Geçiş Hizmeti

Maalesef, Bluehost ücretsiz site geçişi sunmuyor. Göç hizmetlerinden yararlanmak için ağır bir ücret ödemeniz gerekecek. Ayrıca, toplantı sahibi 20’den fazla e-posta hesabını ve 5 web sitesini aktarmaz.

Diğer özellikler

Bluehost’un sunduğu diğer özellikler arasında uygulama açısından zengin bir gösterge tablosu bulunur. Gösterge tablosunu kullanarak Google Apps ve CloudFlare gibi çeşitli hizmetleri cPanel’e entegre edebilirsiniz. Ayrıca, birçok eklenti de mevcuttur. Bunlar arasında çoklu sunucu yönetimi, benzersiz IP’ler, alan gizliliği, Site Kilidi ve spam koruması bulunur.

Alan Adı Gizliliğini Koruma

Bluehost’un sunduğu etki alanı gizliliği koruması ile sitenizi koruyabilirsiniz. Kimlik avı saldırılarını, spam ve hırsızlığı önlemeye yardımcı olur. Bunu, alan adınızla bağlantılı kişisel bilgileri gizleyerek yapar. Alan adı gizliliği aylık 0,99 ABD dolarıdır.

SSL Sertifikası

Her plan, Let ‘Encrypt tarafından desteklenen ücretsiz SSL sertifikası içeriyordu. Bu, ziyaretçileriniz ve web siteniz arasında güvenli bir bağlantı sağlar. Sonuç olarak, kişisel bilgilerin ve diğer hassas verilerin korunmasına yardımcı olur.

SiteLock Güvenliği

Bluehost aynı zamanda paylaşılan barındırma planları ile SiteLock Güvenliği de sunmaktadır. Ayda 1,99 $ karşılığında alabilirsiniz. Yardımı ile sitenizi kötü amaçlı yazılımlara ve saldırılara karşı koruyabilirsiniz. SiteLock Security, tehditleri bir sorun haline gelmeden tespit edip düzelterek çalışır. Başka bir seçenek CodeGuard Basic. Bu, günlük yedeklemeler yapar ve web sitesindeki değişiklikleri kontrol eder. Ayda $ 2.99 alabilirsiniz.

Özel IP

Temel paylaşılan barındırma planına özel bir IP dahil değildir. Benzer şekilde, Seçim ve Seçim Artı planına dahil değildir. Adanmış bir IP yalnızca Uzman planına dahildir.

Yedekler

Paylaşılan tüm planlar ücretsiz olarak otomatik yedeklemelerle birlikte gelir. Günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler sunulur. Dolayısıyla, sitenizle ilgili bir sorun varsa, siteyi kolayca önceki durumuna geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm dosyaları güvende tutabilirsiniz.

Diğer özellikler

Bluehost güvenliğe çok fazla odaklandığından, çok sayıda başka güvenlik özelliği de vardır. Apache Spam Assassin, Spam Hammer ve Spam Uzmanları, üç farklı anti-spam koruma katmanı sunar. Ayrıca, dizinler parola korumalıdır. SSH erişimi de sağlanır. Sonuç olarak, yapılandırma dosyalarına güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.

Sunucu Konumu

Bluehost için yalnızca bir sunucu konumu vardır. Sunucu, şirketin bulunduğu Provo, Utah’da bulunmaktadır..

Kullanım kolaylığı

Şüphesiz, Bluehost’un şık ve modern bir web sitesi vardır. Bu temiz tasarım aynı zamanda kullanıcı arka uçlarına da uzanır. Sonuç olarak, web sitesi oldukça kullanıcı dostudur. Ayrıca aşağıdakileri sunar:

Kaydolma Kolaylığı

Kaydolmak ve bir alan adı ayarlamak oldukça basittir ve çok fazla zaman almaz. İstediğiniz planı seçin ve ayrıntıları belirtin. Yeni bir alan adı alabilir veya sahip olduğunuz alan adını kullanabilirsiniz.

Ardından, bir hesap açmanız ve tüm bilgilerinizi belirtmeniz gerekir. Burada, ödeme bilgilerinizi de girmeniz istenecektir.

Ödeme metodları

Daha fazla kullanım kolaylığı sağlamak için, ev sahibi kredi kartlarının çoğuyla ödeme kabul eder. PayPal kullanarak da ödeme yapabilirsiniz.

-Ödemeleri bluehost

Hesap Aktivasyonu

Çoğu kullanıcı anında hesap etkinleştirmenin keyfini çıkarır. Bununla birlikte, herhangi bir sahtekarlık veya yanlış bilgi şüphesi varsa, etkinleştirme gecikebilir.

Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi

Bluehost, kullanımı kolay ve basit bir cPanel kontrol paneli ile birlikte gelir. Web sitenizi kurmak ve yönetmek kolaydır. Arayüz o kadar kolay ki, sadece gitmeniz gereken simgeleri tıklamanız gerekiyor.

Müşteri Hizmetleri (Destek)

Diğer her şey gibi, müşteri desteği de etkileyici değildir. Müşterilere yardım etmeye hazır 300 kişilik bir ekip var. Ayrıca, destek birden fazla dilde sağlanır. Dahası, pahalı paketler de teknik desteği içerir. Aşağıdaki müşteri destek kanalları mevcuttur:

Bluehost destek

Canlı sohbet

Genellikle, temsilcinin sohbet balonunuza katılması bir dakikadan az sürer. Ancak, yazılım bir aracının bağlanması için en az beş dakika beklemenizi söyler. Artı, kuyruklar çok uzun değil, bu yüzden beklemek zorunda değilsiniz. Ayrıca, temsilciler temel şeyler hakkında bilgi sahibi olurlar, böylece ihtiyacınız olan yardımı alabilirsiniz.

Biletler

Biletleme hizmeti de etkileyici. Bir saat içinde Bluehost istekleri rutin olarak cevaplar.

Telefon

Arayan temsilciler için uluslararası bir numara var. Etkileyici olan, müşteri temsilcilerinin iyi bilgiye sahip olmalarıdır. Böylece, soruları cevaplamak için iyi donanımlıdırlar. Genellikle telefon desteği iyi bir seçenektir.

Eğitim Kaynakları (Bilgi Tabanı)

Bilgi tabanının çoğu sorunun cevabı vardır. Ayrıntılı eğitimler, nasıl yapılır makaleleri ve e-Kitaplar şeklinde de mevcuttur. Bunlar, her şeyin daha kolay anlaşılmasını sağlamak için görüntülerle birlikte gelir. Çok çeşitli konuları kapsayan bir SSS de var.

bluehost-eğitsel-kaynaklar

Para İade Garantisi (Geri Ödeme Politikası)

Bluehost planları 30 günlük para iade garantisi ile gelir. Yani, sadece ilk ay içinde iptal ederseniz, tam geri ödeme alabilirsiniz. Ancak, bundan sonra iptal ederseniz, orantılı geri ödeme almazsınız. Alan adı ücretinin iade edilmediğini unutmayın.

Bluehost Kim En İyi?

Kapsamlı bir incelemeden sonra, Bluehost’un aşağıdakiler için ideal olduğu sonucuna vardık:

 • Bu iyi bir üne sahip güvenilir bir web barındırma arayışı içinde. Bluehost’un sektörde eski bir isim olduğu ve yıllar boyunca güçlü bir güven inşa ettiği bir gerçektir.
 • Ek özelliklere erişmek için daha fazla harcama yapabilen WordPress kullanıcıları. Ayrıca WordPress uzmanlarından oluşan özel bir ekip alacaklar.
 • Küçük ve büyük işletme sahipleri. Eğer bir bütçeniz varsa ve sadece genel amaçlı barındırma istiyorsanız Bluehost iyi bir seçenektir.

Artıları
EKSİLERİ

 • Planlar genellikle sınırsız bant genişliği, disk depolama alanı ve alan adı barındırma ile gelir.
 • Pakete bir yıl boyunca ücretsiz alan adı dahildir.
 • Gelişmiş cPanel’in kullanımı kolaydır ve özelliklere hızlı erişim sağlar.
 • Tüm planlar mükemmel güvenlik özellikleriyle birlikte gelir.
 • Eğer bir bütçeniz varsa sorun olan birçok yükselme var.
 • WordPress planları zengin özelliklere sahip olsa da, nispeten pahalı.

Bluehost’u Öneririz?

Seçtiğiniz planlardan bağımsız olarak, çok sayıda mükemmel ekstra ve özellik var. Ayrıca, planlar o kadar çeşitlidir ki bütçenizden bağımsız olarak esneklik elde edersiniz. Genel olarak, Bluehost neredeyse her türlü ihtiyacı karşılayabilir.

Özetle, Bluehost kesinlikle herkese tavsiye bir web barındırma. İyi bir üne sahip bir web barındırma istiyorsanız, o zaman bu en iyi bahistir. Ölçeklenebilir ve ucuz planlar çözümlerinizi kişiselleştirmenize olanak tanır ve istediğiniz zaman başlayabilirsiniz!

Bu ayrıntılı incelemenin bilinçli bir karara varmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Bluehost ile ilgili bir deneyiminiz var mı? Bilmemize izin ver!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map