WordPressi ülevaade

WordPress (praegune versioon – 5.2) – on võimas sisuhaldussüsteem, mis töötab laienduste rohkuse tõttu suurepäraselt mitmesuguste veebiprojektide arendamiseks. Mootorit kasutatakse ajaveebide ja infoportaalide loomiseks, kuid pistikprogrammide integreerimise kaudu on võimalik käivitada ka veebipood..


WordPressi laienduste arv kasvab pidevalt, kuid süsteemi uuendatakse ka regulaarselt, mis välistab vajaduse mõne plugina installimiseks. Värske võimsa süsteemi 5.2 versioon on saadaval allalaadimiseks otse WordPressi armatuurlaual ja kannab nime Jaco tuntud jazzbassisti Jaco Pastoruse järgi. Värskendus on täiustatud funktsioonide ja tööriistade kasutuselevõtu abil märkimisväärselt muutnud sisuhaldusprotsessi. Need uuendused on hõlbustanud teie vastloodud veebisaidi parandamist juhuks, kui selle arendamisel või edasisel haldamisel on vigu. Süsteem pakub nüüd mitmeid tõhusaid tööriistu, mida kasutatakse tõsiste vigade ja konfiguratsiooniprobleemide tuvastamiseks ja parandamiseks.

Kas on lihtsam? arendage WordPress 5.2-ga veebisait nüüd? Mis on pärast süsteemi värskendamist täpselt muutunud ja kas muudatused väärivad kasutaja tähelepanu? Vastame kõigile meie ülevaate küsimustele.

1. Kasutuslihtsus

WordPressi abil saate käivitada blogisid, ettevõtete veebisaite, sihtlehti, veebipoode ja portaale, mis viitavad kasutaja registreerimise vajadusele. Süsteemi funktsionaalsus sõltub palju nii installitud pistikprogrammidest kui ka veebimeistri oskustest: avatud kood võimaldab kogenud veebiarendajatel süsteemi kohandada vastavalt nende vajadustele.

Paljud kasutajad alustavad oma veebiarenduskarjääri WordPressi abil. See ei ole kõige lihtsam lahendus, kuna veebisaidi loomiseks ja seadistamiseks on siin palju õppida. Kuid platvormi värskendused näitavad selgelt, et see liigub veebidisaini protsessi lihtsustamise poole, ehkki te ei saa siiski ilma programmeerimisteadmisteta veebisaidi sügavaks kohandamiseks.

Mis on uut WordPressi 5.2 kohta??

Uuendatud WordPress 5.2 versioon on jätkanud eelmises versioonis tutvustatud saidi tervise funktsiooni arendamist. Funktsiooni eesmärk on suurendada veebisaidi turvalisust ja jõudluse kiirust. Saidi tervise funktsiooni põhiolemus on see, et see genereerib teatisi veebisaitide administraatoritele, kes kasutavad aegunud PHP versioone.

Pärast uute pluginate installimist kontrollib Site Health neid automaatselt, et teha kindlaks nende ühilduvus teie praegu kasutatava PHP versiooniga. Kui uus pistikprogramm kasutab värskendatud versiooni (mis muudab selle teie veebisaidiga ühildamatuks), ei luba Site Health edasiste probleemide vältimiseks seda installida.

Uuendatud 5.2 WordPressi versioon lisab lisaks kaks uut lehte, mis aitavad teil probleemsete veebisaitide ja pistikprogrammide konfigureerimisega seotud probleeme edukalt siluda. Veelgi enam, see lisab ruumi, mis võimaldab projekti arendajatel lisada projekti töötamisel silumisinfot, mida veebidisainerid vajavad. Muide, pidage meeles, et praegu toetatav minimaalne PHP-versioon on nüüd 5.6.20, nii et kui kasutate mõnda muud versiooni, võib teil tekkida probleeme süsteemi ühildamatusega. Kui te ei soovi keerukate veebikodeerimise nüansside pärast vennata, võite seda teha viige WordPressi sait üle Wixi tunda end turvaliselt ja kasutada mitmeid eeliseid, mida veebisaidi koostaja pakub.

2. Omadused & Paindlikkus

Enne WordPressiga veebisaidi loomise alustamist peate valima sobiv hostimine ja hankige domeeninimi. Mõned hostiteenuse pakkujad pakuvad platvormiga töötamiseks optimeeritud eriplaane, kuid nende ostmine ei ole kohustuslik – teie esimesele veebisaidile piisab tavalisest virtuaalserverist..

WordPressi installimisel ei seisa isegi uustulnuk probleemidega – süsteem on enamikesse hostitesse installitav hõlpsalt paari minutiga ja ainult ühe klõpsuga. See puudutab ka uusimat versiooni. Kuid värskendustega peaksite olema ettevaatlik. Suurim oht ​​on platvormi ja pistikprogrammide ühildumatus pärast värskendust.

WordPress 5.0 armatuurlaud

Kui teil on juba vana WordPressi versiooniga loodud veebisait, kuid olete otsustanud lülituda versioonile 5.0, on soovitatav kõik värskendused enne värskendust välja lülitada, et neid täiendavalt ükshaaval aktiveerida, et kontrollida nende funktsionaalsust. WordPress 5.0 on olnud arendusjärgus üsna pikka aega. Nii on enamikul pistikprogrammide ja mallide kujundajatest õnnestunud oma tooteid värskendada. Siiski on endiselt erandeid, eriti kui tegemist on tasuta lahendustega.

Kohe pärast installimist on WordPress üsna umbne süsteem, mis nõuab täiendavat seadistamist. Vajalike asjade hulgas, mida peate tegema, peaksid esimesena mainima järgmist:

 1. Sirvige kõiki seadete jaotisi veebisaidi nime ja aadressi, regulaarsete linkide tüübi, avalehe vormingu ja muude parameetrite täpsustamiseks.
 2. Valige ja installige mall.
 3. Lisage ja seadistage pistikprogrammid rämpsposti vastaseks kaitseks, SEO optimeerimiseks, saidikaardi loomiseks, pealkirjade translitereerimiseks jne.

Teete kõik need toimingud halduspaneelil. Oluliste nüansside tähelepanuta jätmisel soovitame esimese projekti käivitamisel kasutada WordPressi veebisaidi loomist ja seadistada õpetused. Seal paljastatakse kõik peamised aspektid.

Kogenud kasutajatele, kes saavad töötada CSS-i ja PHP-ga, pakub WordPress integreeritud koodiredaktorit. Selle abil saate veebisaiti sügavalt kohandada, lisades vidinaid ja plokke või asendades näiteks tavalised kommentaarid välise rakendusega. Kuid mõistlik on mallifailid hostimisest eksportida ja neid arvutis redigeerida, kui olete tõsiste muudatuste tegemisel sellest varukoopia loonud. See võimaldab vajaduse korral saada algse malli kujunduse.

WordPress 5.0 koodiredaktor

Pärast versiooni 5.0 juurutamist on Gutenbergi ploki redaktori juurutamise tõttu kood redigeerimise vajadus märkimisväärselt vähenenud. Niipea kui veebisaidi loote ja selle eelhäälestate, saab sellest peamine tööriist, mida saate kasutada veebilehtede ja postituste käivitamiseks. Klassikaline toimetaja pakkus esialgu piiratud sisuhaldusfunktsioone. Lisafunktsioonide lisamiseks pidid kasutajad installima pistikprogrammid. See ei olnud alati mugav mitmete tegurite, sealhulgas suurenenud serveri koormuse tõttu. Gutenbergi toimetaja lahendab selle probleemi, pakkudes funktsionaalseid sisuplokke, nimelt:

 • Pealkiri, lõik, tsitaat, loetelu;
 • Pilt, galerii, heli, video ja fail;
 • Paigutuse kood ja elemendid;
 • Vidinad ja lisandmoodulid populaarsetest teenustest.

Iga plokki saab seadistada eraldi. Nüüdsest ei pea te koodiga töötama, et lisada oma Twitteri voogu veebilehele vidin või postitus. Peate lihtsalt valima vastava ploki ja määrama huvipakkuva sisu lingi, et seda redigeerija väljal näha. Regulaarseid plokkikombinatsioone saab salvestada mallidena, suurendades avaldamise järgset kiirust.

Põhimõtteliselt laseb Gutenberg WordPressi kasutajatel täita pakutud ülesande populaarsed veebisaitide ehitajad üsna pika aja jooksul – keskenduge sisu kujundamisele, häirimata keerukatest konfiguratsiooniseadetest. Visuaalses redigeerijas töötades saate näha oma veebilehe või postituse kuvamisviisi ja teha vajalikke muudatusi liideses ilma koodi redigeerimiseta.

Paljudele WordPressi kasutajatele ei meeldinud klassikalise toimetaja asendamine Gutenbergiga. Need, kes eelistavad traditsioonilist teksti- / HTML-redaktorit, saavad juurdepääsu uuele klassikalise redaktori laiendile, mis on saadaval pistikprogrammide loendis. Kohe pärast süsteemi lisamist desaktiveeritakse Gutenberg ja näete tavalist akent teksti ja siltidega töötamiseks.

Uus WordPress 5.2 versioon on kasutusele võtnud täiustatud PHP tõrkekaitse, mis on veebisaidi administraatoritele väga oluline. See võimaldab neil ohutult ja tõhusalt parandada koega seotud vigu ja vigu ilma veebiarendajate palkamiseta. See funktsioon võimaldab ka vabaneda tuntud “valgest ekraanist surmast” ja aitab aktiveerida taastamisrežiimi, et peatada või keelata mallid või pistikprogrammid, mis võib potentsiaalselt ohustada veebisaidi turvalisust.

Pärast süsteemi värskendamist ilmus 13 uut armatuurlaua ikooni, et suurendada kasutajate seotuse määra. Pärast süsteemi värskendamist saate juurdepääsu BuddyPressi ikoonide komplektile, Instagramile, pööratud Maa ikoonidele ja paljudele teistele. Lisaks on WordPress 5.2 võtnud kasutusele uue konksu wp_body_open, mis võimaldab uutel mallidel toetada elemendi alguses koodi sisestamise võimalust.

WordPress 5.2 SEO

Põhiline WordPressi komplekteerimine pole SEO optimeerimise parim näide. Kui aga natuke süsteemiga tööd teete, saate lõpuks otsingumootori tulemustes veebisaidi kõrged positsioonid, ilma et teil oleks probleeme, kui avaldate kasulikku ja huvitavat sisu.

Esimene samm veebisaidi optimeerimiseks on SEO-sõbraliku malli valik. See teema peaks vastama nõudmistele, millest mõned hõlmavad standardset CSS3 / HTML5 veebisaidi kodeerimist ja kiiret veebilehtede laadimise kiirust. Kui ostate või laadite alla tasuta malli kolmanda osapoole veebisaidilt, pöörake tähelepanu selle kirjeldusele. See peaks täpsustama, kas teema on SEO-sõbralik või SEO optimeeritud.

Kohe pärast sobiva malli valimist peate muutma WordPressi kasutamise standardset konfiguratsiooni.

WordPress 5.0 SEO

Veebisaidi aadressi samas stiilis määramiseks jõudke üldseadeteni – kas koos või ilma veebita. Kui soovite, et otsimootorid määratleksid veebisaidi selgelt määratletud aadressil, lisage see Google’i otsingukonsooli. Seadistage järgmine lingi vorming «veebisait / kategooria / postituse pealkiri». Juurdepääs seadete jaotisesse „Regulaarsed lingid”, valige „Juhuslik” ja sisestage väljale /%category%/%postname%.html järgmine tähendus.

Süsteemi edasine optimeerimine on võimalik ainult pistikprogrammide integreerimise kaudu.

Veebisaidi korralikuks optimeerimiseks on vaja installida ka üks võimas pistikprogramm – kõik ühes Seo Pack või Yoast SEO..

Kohe pärast nende lisamist ilmub redaktorisse uus jaotis, kus saate määrata postituse pealkirja, kirjelduse ja märksõnad. SEO pluginate mõju WordPressile ei piirdu ainult selle funktsionaalsusega. Nende seadetes on palju võimalusi ja seal on ka eraldi õpetused, kuidas nendega töötada.

 • Kõik ühes Seo Pack hõlmab kõiki veebisaidi optimeerimise vajadusi, alustades otsingurobotite metasiltidest ja lõpetades XML-i saidikaardi loomisega.
 • Pärmi SEO pakub peaaegu sama funktsionaalsust, mis võib valikut raskendada.

Igatahes saate WordPressi veebisaidi arendamiseks võimsaid tööriistu.

3. Kujundus

Teemade arv:10 k+
Tasuta teemad&# x2714; JAH
Tasuliste teemade maksumus:25–299 dollarit
Vastuvõtlik disain&# x2714; JAH
Sorteeri tööstuse järgi:&# x2714; JAH
CSS-koodi redigeerimine:&# x2714; JAH

Veebisaidid on üles ehitatud mallide alusel, milles WordPress on küllalt. Standardmalli kataloog on saadaval süsteemi armatuurlaual, nimelt jaotises Kujundus. Siin saate valida ja seadistada malli raamatukogust ning üles laadida failid, mis on alla laaditud muudest ressurssidest.

WordPressi teema leidmine pole probleem. Versioonide ühilduvus on palju tõsisem probleem. Kohe pärast Gutenbergi toimetaja tutvustamist ei tööta kõik tasuta mallid süsteemis ilma vigadeta. Just seetõttu pakub uus 5.0 versioon nüüd lisaks ka uut standardset Twenty Nineteen teemat.

Tarbetud probleemide vältimiseks peate enne selle installimist veenduma, et valitud mall on optimeeritud WordPressi uusima versiooni jaoks. Kui sobivaid variante pole, pole see probleem. Malli kohandamiseks võite kasutada Gutenbergi, mis eeldaks varem koodi redigeerimist.

WordPress 5.0 teemad

Funktsionaalsete WordPressi suvandite ülevaatamisel oleme arutanud uue toimetaja pakutavaid funktsioone. Põhimõtteliselt saate seda kasutada oma veebisaidi liidese seadistamiseks, uute lehtede loomiseks ja neile vidinate ja plokkide lisamiseks. Kui teil on varem olnud kogemusi veebisaitide koostajatega töötamisel, saate kohe aru, kuidas see töötab. Isegi kui see WordPressi veebisait on teie esimene proovimine, ei seisa te igal juhul probleemidega. Vidinate, pistikprogrammide ja lühikoodide abil saate kiiresti luua vajaliku veebilehe kujunduse.

Lisaks sellele on igal WordPressi teemal individuaalsed seaded, mis võimaldavad veebisaidi logo üles laadida, värvilahendust muuta, peamenüüd luua ja eraldi vidinate kuvamise sisse või välja lülitada. Parameetrite arv, mida peate seadistama, võrreldes teie töötava malliga, kuid põhikomplekt on endiselt saadaval igas teemas. Kui teil on õnne, et teil on CSS / PHP kodeerimise oskus, saate tänu avatud lähtekoodiga süsteemikoodile ja integreeritud koodiredaktorile, mis on kaasas kõigi mallifailidega, rohkem disaini kohandamise võimalusi.

4. Klienditugi

Klienditoe osas pole WordPressil seda üldse. Tasuta teenusena on sellel lai kogu maailmas tegutsev kogukond, kes on alati valmis aitama algajaid oma küsimustele vastuseid leida. Samuti võite kokku puutuda mitme süsteemi kasutaja koostatud mitme teksti- ja videojuhendiga, juhiste ja juhenditega. Hoolimata nende materjalide rohkusest, peate ikkagi uurima süsteeminüansse, tehes vajalikud muudatused ja hoolitsedes tugiteenuste eest ise. See puudutab nii süsteemi ennast kui ka lisafunktsioone, näiteks integreeritavaid pistikprogramme, malle ja muid laiendusi.

Just seetõttu seisavad kasutajad, kes pole kompetentsed veebidisaini nišis, silmitsi olukordadega, kui nad lihtsalt ei saa süsteemi maksimaalse efektiivsusega kasutada, isegi kui nad seda soovivad. Selle tulemusel peavad nad süsteemi muutma lihtsamaks, intuitiivsemaks ja kasutajasõbralikumaks äriliseks alternatiiviks – veebisaitide ehitajateks.

5. Hinnapoliitika

Platvorm on tasuta saadaval. Sa saad laadige see alla ametlikult veebisaidilt või installige otse hostimise halduspaneelist. Seda võimalust pakub võõrustajate arv. Samuti ei pea te maksma pistikprogrammide ja mallide eest. Isegi kui mõni laiend pakutakse kindla hinnaga, on sellele alati olemas tasuta alternatiiv, mis võimaldab teil ülesande korralikul tasemel täita. Siiski ei lähe te ilma veebisaidi arendusse investeerimata: peate hankima domeeninime ja maksma valitud hostimisplaani eest.

.Com-i domeeninime tavahind on umbes 10–15 dollarit aastas. Pikendamine maksab teile umbes 5–15 dollarit rohkem, sõltuvalt registripidajast. Kui soovite osta domeeninime mõnes teises tsoonis, siis ole valmis maksma rohkem. Näiteks domeenide .club või .net hind algab 20 dollarist aastas.

Hostimise hind sõltub ka loodavate veebisaitide arvust ja vajalikust andmesalvestusest. Näiteks odavaim Sinine vaim plaan pakub võimalust käivitada üks piiramatu liikluse ja tasuta SSL-iga projekt hinnaga 3,95 dollarit kuus. 50 GB kettaruumi on rohkem kui piisavalt, et luua reklaamisait või portfoolio. Seega maksab aastane serveri rent teile ainult 47,4 dollarit.

Hinnakiri Bluehost

Mida rohkem ruumi teie veebisait vajab, seda kallim on hostimine. Piiramatu kasutamine Choice Plus kava, näiteks võimaldab teil luua suure infoportaali, mis maksab teile kuus 5,45 dollarit. Kui tunnete mingil põhjusel salvestusruumi puudust, võite proovida VPS / VDS-i valikuid ja spetsiaalset füüsilist serverit. Pidage siiski meeles, et need sobivad hästi suuremahuliste projektide jaoks.

6. Plussid ja miinused

WordPress 5.2 kasutab jätkuvalt Gutenbergi toimetaja pakutavaid eeliseid. Viimane lisab visuaalse sisu redigeerimise režiimi. Selle sissejuhatus näitab süsteemi üleminekut lihtsustamisele ja algajate õppimiskõvera vähendamist. Gutenberg muudab laienduste komplekti installimise mõttetuks, pakkudes samasuguseid funktsioone CMS-i põhikomplektis.

Pärast süsteemi tõsist värskendust on süsteemi muud eelised jäänud samaks:

 • Lihtne halduspaneel;
 • Integreeritud failihaldur, mida on Gutenbergi toimetaja kasutuselevõtu tõttu lihtsamaks kasutada;
 • Ulatuslik pluginate kogu, mis laiendab süsteemi põhifunktsioone;
 • Pädev kogukond ja õpetuste rohkus.

Uus toimetaja ei meeldi kõigile kasutajatele. Peamine kaebus on klassikalise redigeerimisriista samaaegne desaktiveerimine. Selle taastamiseks peate installima Classic Editori pistikprogrammi. Gutenberg keelatakse sel juhul automaatselt. Mõlema redaktoriversiooni – nii vana kui ka uue – samaaegne kättesaadavus võiks olla mõistlik lahendus.

WordPress 5.2 kasutuselevõtu ja värskenduspoliitika muutmisega ilmneb veel üks puudus – sagedased probleemid mallide ja pistikprogrammide ühildumatusega. Saidi tervise funktsioon aitab mõnevõrra probleemi lahendada, kuid enamikul WordPressi kasutajatel on see endiselt põletav probleem. Varem anti suuri värskendusi välja kaks korda aastas. Nüüdsest väljastavad arendajad neid sagedamini. Väljapääs on siiski olemas: te ei pea värskendama korraga – selleks salvestage versioonid koos muudatustega.

7. Konkurendid

Tänu avatud lähtekoodiga koodile ja suurele hulgale laienditele pakub WordPress funktsionaalsust, mida saab pakkuda piiratud arv veebiehitustööriistu. Veebisaidi loomisel pole tööriista jõud aga projekti teostamisel vähem oluline kui selle tõhusus. Sellest vaatenurgast on palju teenuseid, mis on lihtsamad ja võimaldavad täita mitmesuguseid ülesandeid mitte halvem kui WordPress.

Wix vs WordPressRuut ja WordPressVeebisõlm vs WordPressWeebly vs WordPressveebivoog vs WordPressJimdo vs WordPressShopify vs WordPressAdobe Muse vs WordPressGoogle Sites vs WordPressuCoz vs WordPressJärjehoidjad vs WordPress

Vaatamata asjaolule, et uusim WordPressi versioon liigub sisuhaldusriistade lihtsustamise poole, jääb see selles osas endiselt veebisaidi tipptegijatest maha. Põhimõtteliselt on Gutenberg ka laiend, mis lisab CMS-ile visuaalse redaktori funktsioone, mis on põhikomplektis olemas.

Veebilehtede koostajate lihtsust ei piira ainult veebilehtede ja sisudisain. Pilve veebisaitide koostajatega veebisaidi loomisel ei pea kasutaja hoolima asjadest, välja arvatud kujundus ja sisu, mis on visuaalse redigeerimise režiimis täielikult üles seatud. Teisest küljest annab see rohkem kohandamisvõimalusi, millega kõik veebisaitide koostajad praegu kiidelda ei saa.

Alumine joon

WordPress on üks lihtsamaid veebiehitusvahendeid, mis on tänu visuaalse redigeerija kasutuselevõtule muutunud viienda versiooni väljaandmisega palju lihtsamaks. Veebisaidi arendamise ja eelseadete osas tõsiseid muudatusi pole. Kasutajad peavad ikkagi valima hostimise, hoolitsema veebisaidi turvalisuse eest ise ja jälgima värskendusi.

WordPress 5.0 pakub piiramatut funktsionaalsust, mis põhineb avatud lähtekoodiga koodilisel juurdepääsul ja rikkalikul hulgal laiendusi. Kuid mitte iga projekt ei vaja sellist võimu ja universaalset olemust. Näiteks kui peate looma a maandumisleht, a ettevõtte veebisait või a väike veebipood, siis on veebisaidi ehitajate kasutamine tõhusam ja mõistlikum lahendus.

Igatahes on WordPress üks peamisi veebiloome tööriistu, mis on nõudlik nii algajatele kui ka kogenud veebidisaineritele. Seda saab kasutada mitmesuguste ülesannete lahendamiseks ja ainult teie enda otsustada, kas see jõuab teie idee realiseerimiseni.

Proovige WordPressi tasuta

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me