SmugMugi ülevaade

SmugMugi ülevaade


SmugMug – on multifunktsionaalne fotograafia veebisaidi ehitaja. Teenuse sihtrühmaks on fotograafid, kes soovivad oma töid veebis müüa. Süsteem võimaldab luua jagatud juurdepääsuga veebigaleriisid, mis võimaldavad fotohuvilistel kogu maailmast rääkida lugusid, mida nad kavatsevad publikuga jagada kõige tähelepanuväärsemal viisil.

Veebisaidi koostaja pole sarnane tavaliste portfellidega nagu reklaamveebisaitidel olevad. SmugMugi peamine eesmärk pole mitte ainult oma tööde eeliseks tutvustamine või kliendibaasi meelitamine fotosessioonide jaoks (kuigi seda võib kasutada ka nendel eesmärkidel). Selliseid süsteeme kasutavad inimesed ei hinda ainult fotograafi professionaalsust, vaid valivad siin oma isiklike eesmärkide saavutamiseks sageli fotod.

Teenus pole muidugi ainulaadne, kuid see on siiski üsna haruldane. See pakub suurt huvi professionaalsetele fotograafidele, ehkki iga huviline saab siin luua ka galerii, mis koosneb toredatest fotodest nutitelefonist. Miks mitte? Muide, see arvustus on kirjutatud osalemiseks SmugMugi partnerprogrammis, kus teenin komisjonitasu, kui ostate SmugMugi konto. Ülevaade on 100% erapooletu. Komisjon on omamoodi nõuanne uurimistöö tegemiseks, et säästa teie aega ja aidata teil otsust langetada. Vaatame siis SmugMugi pakutavaid valikuid.

Plussid ja miinused

SmugMugi veebisaidi ehitaja on professionaalne fotograafiale keskendunud platvorm. Selle sihtrühm hõlmab konkreetseid nišikasutajate kategooriaid, nimelt fotohuvilisi, spetsialiste ja vabakutselisi. Seega on teenusel lai valik funktsioone ja tööriistu käivitage ja hallake portfellide ja fotograafia veebisaite. Lisaks eeliste loetelule pakub see ka mitmeid halbu külgi, mis võivad mõjutada kasutajate valikuid. On ülim aeg neid mainida, et anda kasutajatele teada, mida nad saavad platvormilt oodata.

Plussid:
Miinused:
&# x2714; Professionaalsed reageerivad portfellimallid, mida saab täielikult kohandada;
&# x2714; Lihtne alustada kõigile;
&# x2714; Koodivaba süsteem;
&# x2714; Lai valik e-kaubanduse võimalusi;
&# x2714; Mugav failihaldur, võimalus laadida üles piiramatu arv fotosid;
&# x2714; Kujunduse kohandamise võimaluste mitmekülgsus, sealhulgas HTML / CSS-koodi redigeerimine;
&# x2714; Lightroomi pistikprogrammi integreerimine;
&# x2714; Tõhustatud paroolikaitse nii veebisaitide, kaustade, galeriide kui ka spetsiaalsete foto vesimärkide jaoks;
&# x2714; Võimas statistika kogumise, liikluse ja müügi analüüsi tööriistad;
&# x2714; e-kaubanduse platvorm;
&# x2714; Kvalifitseeritud ja informatiivne tugikeskus;
&# x2714; Võimsad funktsioonid fotode / videote müümiseks.
✘ Ebapiisav ergonoomika ja seadete ebakõla;
✘ vähem nišše, võrreldes peamiste nišikonkurentidega;
✘ visuaalne lihtsus, mis ei vasta süsteemi tegelikule integreeritud funktsionaalsusele;
✘ Vaba plaani puudumine;
✘ Põhiplaanil pole domeeni ühendamise funktsiooni;
✘ Mõned disaini kohandamise tööriistad on esmakordsete jaoks keerulised.

Nagu tabelist näha, on SmugMugi eeliste arv ülimuslik selle kahjustajate loendi ees. Pärast süsteemi ülevaatamist on võimalik järeldada, et sellel ei ole mingeid tõsiseid negatiivseid aspekte, mis võivad kasutajatele probleeme tekitada, hoolimata nišši valdavusest. Seda hindavad enamik tellijaid.

Milleks see hea on??

SmugMug on spetsialiseerunud veebisaitide koostaja. Selle peamine rakendussfäär keskendub eranditult fotograafiaprojektide arendamisele, ladustamisele, reklaamimisele, turustamisele ja müümisele. Platvorm positsioneerib end fotograafide, entusiastide, kunstnike, disainerite ja lihtsalt mälutegijate professionaalse tööriistana. Seda lähenemist seletatakse peamiselt süsteemi integreeritud funktsionaalsusega ja selle eristatava fookusega.

Ükskõik, kas olete fotoekspert või lihtsalt entusiast, kes soovib oma fotosid hästi korraldada, leiate SmugMugiga töötades palju tööriistu ja võimalusi. Lisaks kallitele portfellimallidele, millel on mitmesugused seaded, et tagada piltide kiire ja kvaliteetne laadimine ja esitamine, pakub süsteem ka ohutuid ja usaldusväärseid fotode salvestamise võimalusi. Tegelikult on see parim kodu teie eriliste piltide ja videote jaoks. Süsteem pakub piiramatut kettaruumi, mis võimaldab teil salvestada nii palju fotosid / videoid, kui vajate isiklikuks või äriliseks kasutamiseks.

SmugMug hoolitseb ka iga foto, pildi, veebilehe ja galerii erakordse turvalisuse eest, pakkudes täiustatud paroolide ja vesimärkide kaitse võimalusi. Süsteemi integreeritud ostukorv võimaldab fotosid müüa, samas kui professionaalsed statistika kogumise tööriistad võimaldavad jälgida teie veebisaidi populaarsust, liiklust ja müügimahtusid. See teebki süsteemist fotohuviliste ja professionaalide jaoks usaldusväärse tööriista.

Kasutuslihtsus

SmugMug on orienteeritud nii algajate kui ka professionaalide vajadustele. Seega pole see sugugi keeruline, isegi kui kogenematud kasutajad võivad leida selle liidese natuke ülekoormatud elementide ja disaini kohandamise tööriistadega. See on aga enamasti visuaalse taju probleem. Kui hakkate süsteemi uurima ja sellega oma projekti looma, siis veenduge kiiresti, et see on tegelikult hõlpsasti kasutatav ja üsna mugav, sõltumata teie veebikujundamise oskustest.

Kui teil on juba kogemusi koostöö tegemiseks koos fotode redigeerimise suvandeid pakkuvate veebisaitide ehitajatega, võite kaaluda SmugMugi veebidisaini lähenemisviisi selle fikseeritud plokkide struktuuri tõttu mõnevõrra hirmutavaks ja isegi mõnikord väljakutsuvaks. Samal ajal võtab teie esimese fotogalerii avaldamise protsess vaid mõni minut, kui otsustate kasutada malli, mille süsteem vaikimisi annab.

Platvormiga harjumiseks pakuvad selle arendajad informatiivseid näpunäiteid ja soovitusi veebidisaini protsessi igas etapis. Noh, süsteemi on võimalik iseseisvalt uurida, kuid ka eksimisoht on sel juhul kõrge. Oma vaeva ja aja säästmiseks on mõistlik kinni pidada platvormi pakutavatest soovitustest. Nii saate süsteemi hõlpsamini uurida ja kiiremini selle armatuurlauaga harjuda. Te tunnete end siin mugavalt 2-3 tunni pärast süsteemis töötamist.

Üldiselt on SmugMugi nimetada intuitiivseks veebisaidi koostajaks. Samal ajal tundub see visuaalselt lihtne. Ole valmis leidma võimalusi ebaharilikes kohtades ja ole liidese tõttu segaduses. Sellel on ainult üks lahendus – lihtsalt harjutage.

Alustamine

Registreerimisprotsessi kiirus ja mugavus täidavad teid enesekindlusega platvormi valiku osas kohe nahkhiirte lähedal. Veebisaidi ehitaja juures registreerumiseks peate täitma veebivormi. Siin peate täpsustama oma ees- ja perekonnanime, e-posti aadressi ja parooli. Süsteem pakub teile ka vastust, kas kavatsete oma fotosid veebis müüa. Vastus mõjutab vaikimisi pakutavat funktsiooni.

SmugMugi prooviversiooni algus

Vahetult pärast registreerumisprotseduuri peaksite valima malli. Ärge kartke teha valet valikut, kuna süsteem võimaldab sellise vajaduse korral üle minna mõnele teisele teemale. Niipea kui olete malli valiku teinud, võite alustada fotode üleslaadimist ja jätkata oma veebisaidi kohandamist.

Kokku võtab platvormi registreerumine umbes mõni minut. Protsess pole mitte ainult kiire, vaid ka intuitiivne ja iga kasutaja jaoks arusaadav. Siin oma fotograafia veebisaidi loomisega alustamiseks ei pea te olema veebidisaini prof.

Veebisaidi redigeerimine

Nüüd, kui olete SmugMugi konto loomise lõpetanud, pakutakse teile võimalust käivitada oma esimene galerii. Pidage meeles, et pärast selle ülesande täitmist kuvatakse kodulehel galerii pisipilt. Nii et vali kohe algusest peale kaaslehe jaoks õige foto.

Galerii loomisel peaksite andma selle nime ja laadima üles nii palju fotosid / videoid, kui projekt nõuab. Süsteem rõhutab kõrge eraldusvõimega piltide kasutamise olulisust, et anda galeriile meeldejääv välimus. Mida parem on pildi kvaliteet, seda professionaalsemaks teie veebisait lõpuks välja näeb.

Niipea kui fotod on üles laaditud, pakutakse teile võimalust lisada täiendav veebisaidi sisu, naley projekti logo, kuvatav nimi ja sotsiaalmeedia lingid, kui need on olemas. Vahetult pärast seda peaksite tulemuse nägemiseks klõpsama nuppu „Kuva minu veebisait”. Kui olete projekti praeguse olekuga rahul, võite liikuda järgmise sammu juurde – fotode korraldamine. Integreeritud fotokorraldaja tõttu pole see probleem. See võimaldab teil hallata pilte, galeriisid, kaustu ja sätteid lohistamise tehnoloogia.

SmugMugi avaleht

Seega ei võta SmugMugi veebisaidi kohandamise protsess kaua aega. Teil on vaja lihtsalt aega süsteemi kogu funktsioonide komplekti, sellega kaasnevate tööriistade ja siin seadistatavate parameetrite uurimiseks. Kuid see pole üldse nii keeruline ja aeganõudev.

Läheb otseülekandeks

Nüüd, kui olete oma fotograafia / portfelli veebisaidi kohandamise lõpetanud, peaksite selle salvestama ja jagamisseadeid kohandama – nii galerii kui ka sotsiaalne. Galeriiseaded võimaldavad teil luua ja redigeerida galerii / mobiilirakenduse linki ning selle lingi kopeerida, et jagada veebisaiti täisekraani slaidiseansina. Samamoodi on projektile juurdepääsu võimaldamiseks võimalik see link manustada mis tahes välisesse ressurssi. Teine viis oma portfelli jagamiseks on seda teha sotsiaalvõrgustiku kontodel või saata see kellelegi teisele.

Funktsioonid & Paindlikkus

SmugMugi funktsionaalsust tuleks analüüsida galeriide mugava korraldamise, liidese halduse ja konkreetsete sätete (nt juurdepääsu- ja allalaadimispiirangud, maksete aktsepteerimine jne) olemasolu seisukohast. Tunnistagem – veebisaidi koostaja saab nende ülesannetega üsna hästi hakkama. Jah, armatuurlaua liides on natuke keeruline, kuid siit on ikkagi võimalik leida palju kasulikke võimalusi.

SmugMugi visuaalne redaktor toetab pukseerimisfunktsioone. Saate lisada uusi plokke ja muid elemente (menüü, nupud, fotod, lehed) lehtedele lohistades. Olles töötanud paar tundi süsteemis, saate leida vajalikud sätted ja redigeerida veebisaiti vastavalt vajadusele. Protsess on siin üsna lihtne. Teile pakutakse 4 kategooria varianti, nimelt:

 1. “Laadi üles”, mis võimaldab fotosid üles laadida uude või olemasolevasse galeriisse;
  SmugMugi ülevaade
 2. “Korraldama”, mis on failihaldur, mis oma ülesehituselt sarnaneb Windows Exploreri või Mac Finderiga. Siit saate luua uusi fotokaustu ja galeriisid ning lisada oma veebisaidi lehti. Samuti saate fotosid redigeerida (kärpimine, värviefektid), lisage vesimärke, asukoha andmeid ja SEO parameetreid (pealkiri, kirjeldus, märksõnad). Võimalik on seadistada otsingumootoritele veebilehtede nähtavus ja neile juurdepääs (kõigile, parooli kaudu või käsitsi valitud registreeritud kasutajatele) selles jaotises.
  SmugMugi ülevaade
 3. “Kohanda” mis võimaldab juurdepääsu veebilehtede, mallide (saate neid vajadusel muuta), värvilahendused ja rikkalik valik valikuid, mis on esitatud jaotises «Sisu ja kujundus», mis sisaldab kõige rohkem seadeid, jagatuna 4 kategooriasse:
  SmugMugi ülevaade

  • “Sisu”, mis võimaldab lisada logo, menüü, suhtlusvõrgustiku nupud, leivakese, galeriid, eraldi fotod, nupud, esiletõstetud sündmused, videod (Siin toetatakse YouTube’i ja Vimeot), tekst, kaardid, kalender, Google’i tõlkija jne. Üldiselt on see vidinate osa;
  • “Teema” mis sisaldab veebisaidi värviskeemi sätteid. Võite kasutada mis tahes jaotises saadaolevaid värviskeeme või luua oma kujunduse, määrates värvid, fondid, läbipaistvuse, tausta jne. Võite lisada ka oma CSS-koodi;
  • „Taust” mis võimaldab valida veebisaidi tausta (päri kogu saidilt, mitte ühtegi, fotot, videot, slaidiseanssi);
  • “Paigutus”, mis võimaldab veebisaidi laiuse ja kõrguse seadistada (disain on vaikimisi reageeriv), tühikuid ja aktiveerige külgribad.
 4. “Müü” mis pakub müügiajaloo teavet, hinnakirjade, sooduspiletite, tootepakkide lisamist (näiteks mitu galeriid kindla hinnaga), üritused (nagu müük rikkaliku hulga etteantud parameetrite järgi). Siin on saadaval ka punkt “Bränding”, mis hõlmab konto sätteid, turbepoliitikat, maksete aktsepteerimist, statistikat ja palju muud, mis ei vasta selle menüüpunkti nimele.

SmugMugi ülevaade

Lisaks ülalpool käsitletud võimalustele saate päise- ja jaluseplokid aktiveerida / desaktiveerida, oma kodulehe iseseisvaks muuta (muud veebisaidi seaded ei mõjuta seda) ja lisage favicon menüüsse „Seaded”, mis on saadaval pärast seda, kui olete sisestanud nupu „Valmis” lähedal asuva juhtpaneeli „Kohanda”. Kui „Sõltumatu koduleht” on sisse lülitatud, ignoreerib element „Koduleht” kogu saidile lisatud kohandamisi ja sisuplokke.

See võimaldab luua ainulaadse ja erilise avalehe / sihtlehe, kuid siis päises järjepidevuse ja navigeerimise kogu ülejäänud saidil. Meile meeldis väga see, et jaotis “Abi” on alati käepärast – peate lihtsalt aktiveerima «?» logige sisse ükskõik millise lehe paremas ülanurgas. Muide, seal on tore hariv video siin. Soovitame seda vaadata.

SmugMugi ülevaade

SmugMugi valikud on esmapilgul ebajärjekindlalt ja ebaloogiliselt üles ehitatud. Oluline jaotis võib koosneda ühest vahekaardist, kus on ainult paar ruutu. Seotud jaotised võivad siiski pakkuda palju linke, mis võimaldavad juurdepääsu muudele sätetele. Mõned sekundaarsed punktid on eraldi menüüdes eraldi välja toodud ja näevad väga detailsed välja (näiteks malli värviskeemid), mis on üsna imelik.

Kui teil on soovi ja loomingulist maitset, võite veeta pikki tunde, kohandades veebisaidil iga tähe, nupu või rea värve, fonte ja suurust. Enamik inimesi ei vaja seda meie vaatevinklist. Lihtsalt ignoreerige seda liigset kohandamist. Valige suvaline valmis mall ja värviskeem, lisage galeriid, seadistage neile juurdepääs ja SEO parameetrid, ühendage makseviisid ja see on kõik. Nii näeb välja kõige tõhusam SmugMugi kasutamise stsenaarium. Igatahes on siin tegelikult oluline fotode kvaliteet ja kvaliteet. Keskenduge sellele aspektile.

Mobiilirakendused

SmugMugil on ametlikud rakendused iOS / Androidile, mis võimaldavad veebisaiti nutitelefonist hallata. Samuti on sellel spetsiaalsed Windowsi ja Maci rakendused, mis võimaldavad üleslaadimist otse OS-ist. See võimaldab kasutajal alustada üleslaadimist igal ajal oma arvutis. Ühenduse kaotamisel peatub üleslaadimine ja jätkatakse ühenduse loomisega.

SmugMugi ülevaade

Selle tegemiseks on teil vaja Adobe ID-d. See pistikprogramm laaditakse alla ja installitakse eraldi. Selle saate alla laadida oma isikliku profiili jaotises „Rakendused”, kust leiate ka üksikasjaliku video juhise, kuidas seda õigesti installida. Soovitame seda vaadata. Vastasel juhul ei oska te arvata, kuidas pistikprogrammi õigesti installida. See on keeruline protsess.

Mugav fotokorraldus

SmugMugi ülevaade

Süsteem võimaldab teil mugavalt kõik üleslaaditud pildid temaatilistesse kogudesse korraldada. Lisaks fotogaleriide ja kaustade loomisele ja haldamisele võite proovida ka hulgihalduse juhtimist, kasutades pukseerimisfunktsiooni. Fotode ja nende kogude isikupärastamiseks peaksite igale pildile lisaks määrama pealkirjad, märksõnad ja pealdised. Lisaks saate sorteerida üleslaaditud pilte nende kuupäevade, tüüpide ja muude parameetrite järgi, samuti pöörata neid, seadistada värviefekte, kohandada pisipilte ja teha muid toiminguid.

e-kaubandus

SmugMugi abil saate seadistage oma veebipood et oma fotosid seal edasi müüa. See on koht, kus saate kohandada oma potentsiaalsete klientide hinnakirju, korraldada fotod temaatilistesse kogudesse, kohandada klientide fotovaliku võimalusi (seega saavad nad oma lemmikaadrid käsitsi valida või kogu kollektsiooni alla laadida).

Lisaks saate müüa väljatrükke ja kinkesertifikaate, kohandades turvaseadeid ja salvestades neid süsteemi serverisse. SmugMug pakub täielikult hostitud ostukorvi ja kassasuvandeid. Pidage meeles, et hoolimata teie seatud hinnast saate 85% võimalikust kasumist. E-kaubanduse funktsioon võimaldab teil luua oma fotoettevõttele kaubamärgi, luues (üleslaadimine) ainulaadne logo, projektidele vesimärkide ja digitaalse kaubamärgi lisamine, ostukärude integreerimine ja muude mitmekordsete e-kaubanduse toimingute lõpuleviimine oma kaubamärgi turustamiseks.

Süsteem võimaldab aktsepteerida globaalseid valuutasid kõigi täidetud tellimuste korral, sealhulgas CAD, USD, GBP, EUR, JPY, AUD, CHF, SEK, NZD, HKD ja palju muud. Kinke- ja trükihindade ning allalaadimiskulude täpsustamisel on teie valitud eelistatud valuuta tüüp. Tehingute tegemisel saate koguda kasumit elektrooniliste kanalite kaudu, lubada tõendite esitamist ja teha lõplikke muudatusi enne saatmist ning luua kohandatud hinnakirjad ainulaadsete individuaalsete galeriide jaoks, et rahuldada iga kliendi vajadusi.

SEO

SmugMugi portfellid on SEO-sõbralikud, kuna süsteem võimaldab teie projekti otsingumootori paremusjärjestuse suurendamiseks sätteid kohandada ja spetsiaalseid parameetreid täita. Veebisaidi koostajal on mitu täiustatud SEO tööriista, üksikasjalikud analüüsi- ja statistikakogumisfunktsioonid, mis võimaldavad teil jälgida oma veebisaidi liikluse voogu ja muid olulisi parameetreid.

Lightroomi pistikprogrammi integreerimine

SmugMug võimaldab teil oma fotosid üles laadida, korraldada ja hallata mõne lihtsa sammuga. Selleks peaksite kasutama pistikprogrammi Lightroom, mis automaatselt sünkroonib veebisaidi koostajaga. Valgusti integreerimine aitab hoida teie veebisaidi struktuuri ja SEO metaandmeid (sealhulgas pealkirjad, pealdised ja märksõnad) absoluutselt puutumata.

Fotode salvestamine ja juhtimine

Teie ülesanne on kontrollida oma fotode juurdepääsetavust ja ohutust veebis, kohandades jagamisvalikuid. Saate täpsustada kasutajad, kellele saate määrata juurdepääsuõigused ja reserveerida VIP kasutajatele kordumatud pääsmed. SmugMugil on täiustatud fotopilve salvestusvõimalused, et kaitsta oma pilte parimal võimalikul viisil. Ükskõik millist fotot üles laadite, on selle varundamine Amazon Web Services’i abil.

Veelgi enam, kõiki pilte saab kaitsta teie autoriõigustega. Fotoomanikuna saate otsustada, millal seadistada paroolid eraldi piltidele või galeriidele. Võite täielikult piirata kõigi üksuste ja isegi veebilehtede nähtavuse ainult nendele kasutajatele, kellel on jagatud galeriile juurdepääsu lingid või võite need kogud muuta täiesti privaatseks.

Kujutiste jagamise valikud

SmugMugi kasutamisel saate oma fotosid, portfelle, galeriisid ja veebisaite jagada sotsiaalvõrgustike kaudu (Facebook, Twitter, Google+ jne.). Saate kasutada ka integreeritud tasuta mobiilirakendust, et pilte üles laadida, redigeerida, arhiveerida ja jagada liikvel olles. Lõpuks on teil lubatud kutsuda oma sõpru ja tuttavaid uute fotode lisamiseks, oma portfoolio muutmiseks ja haldamiseks reaalajas jagatava lingi kaudu. Kasutajate seotuse määra tõstmiseks võite ka lubada, modelleerida ja keelata kommentaare ning kuvada interaktiivsetel kaartidel geosildiga pilte.

Klientide kaasamise omadused

SmugMug on üks neist veebisaidi koostajatest, millel on üks kõige rahuldust pakkuv süsteem. Platvorm tagab 100% printimisrahulolu garantii (kõrge trükikvaliteet on siin kohustuslik) võimaldab tellida kogenud trükikodade pakutavaid tooteid ja fotosid otse oma veebisaidilt, lubada / keelata galeriitoodete müüki. Samuti saate oma klientidele luua eripakkumisi ja kinkekaarte, samuti lasta neil osta tuntud müüjate pakutavaid fotoraamatuid, raame ja muid seotud tarvikuid..

Fotode impordi funktsioon

Kui teil juba on fotogaleriid, mis on avaldatud ja salvestatud Flickris, Amazon Drive’is või DropBoxis, saate need oma SmugMugi kontole importida. Veebis importimise võimalus võimaldab teil seda teha minimaalse aja- ja vaevaga investeeringutega. Ülesande täitmiseks pole vaja kodeerimist ega veebidisaini oskust – eelistatud fotod saate kopeerida otse määratud veebimajutusteenustest. See on tõepoolest lihtne, kiire ja probleemivaba.

SmugMug + Flickr

SmugMug ostis hiljuti Flickri, mis on märkimisväärselt suurendanud brändi populaarsust ja platvormi funktsionaalsust. See integratsioon on teinud ettevõttest maailma mõjukaima fotograafikeskse kogukonna, pakkudes võimsat funktsioonide komplekti fotograafia / portfelli veebisaitide käivitamiseks, haldamiseks ja reklaamimiseks.

Üldiselt on SmugMug võimas veebisaitide looja fotograafidele. Jah, see on natuke imelik, armatuurlaua järjepidevus on kohutav. Mõned liidese osad näevad välja nagu oleksid nad võetud teisest süsteemist (nagu me teadsime, on nad pärit vanast SmugMugi versioonist), kuigi veebisaidi koostaja kujundus on üsna ahvatlev. Nende nüanssidega on võimalik harjuda. See kompenseerib ergonoomika halvad küljed. Algajad võivad SmugMugi pidada keeruliseks. Kuid teenuse funktsionaalsus on hämmastav ja see on kindlasti väärt katsetamist.

Kujundus & Mallid

Üleslaaditud fotod ja galeriiseaded on SmugMugiga töötamisel väga olulised. Malli number ja kujundus on siin teisejärgulised. Seega ei saa veebisaidi koostaja neist paljudega kiidelda, eriti kui võrreldes teenuse konkurentidega nagu Zenfolio. Süsteem pakub 8 kvaliteetset valmis malli (Kõigi 26 disainilahenduse saamiseks peate minema üle energiatarbimise plaanile). SmugMugi kujunduses pole midagi muljetavaldavat, kuid need näevad välja üsna kaasaegsed, mis meeldib enamikule kasutajatele.

Need mallid on vajalikud, et anda teie fotodele ahvatlev välimus. 90% teie veebisaidi sisust koosneb fotodest. Esialgu peavad nad meelitama kasutajate tähelepanu. Disainiühisusel pole siin suurt tähtsust, kuigi saate vajalikke malle paindlikult kohandada.

Kujunduse kohandamiseks peate armatuurlaua ülemises menüüs valima jaotise «Sisu ja kujundus». Siin saate lisada uusi sisublokke, näiteks logo, töötada taustal (määrake video, slaidiseanss, taasesituse kiirus jne.). Samuti saate muuta veebisaidi värviskeemi ja paigutust (veniv või fikseeritud laius), määrake ruumi väärtus pikslites ja sektsioonide laius põhiplokkide sees. Samuti on võimalik aktiveerida vasak ja parem külgriba ning lisada kohandatud HTML-koodi või CSS-i mis tahes plokki. Peale selle saate värviskeemi valides armatuurlaua kujundust muuta.

SmugMugi ülevaade

Hoolimata piiratud mallide arvust, pakutakse erinevaid portfellitüüpe. Mõned mallid pakuvad näiteks täisekraanil fotode kuvamist, mis sobib hästi väikeste portfellide jaoks, millel on kõrge eraldusvõimega väljatrükid, mida kavatsete müüa. Teised mallid on aga kujundatud ja üles ehitatud parimal viisil, et näidata fotorikkaid kollektsioone, et luua mulje oma tööst.

Kõige olulisem on aga see, et enamik malle hõlmab mõlemat malli tüüpi, mis toimib nende vahel. Süsteem võimaldab mallide vahel vahetada mis tahes veebidisaini protsessi etapis. Pärast fotode üleslaadimist saate oma projekti eelvaate, et mõista, kuidas see pärast väljaannet välja näeb.
SmugMugi mallid optimeeritakse automaatselt mobiilseks vaatamiseks – vaikimisi reageerivad need. Pole tähtis, millise seadme te teema vaatamiseks valite, kohandab süsteem malli vastavalt selle suurusele ja eraldusvõimele.

SmugMugi ülevaade

Saate eraldada kõik lisatud plokid ja seadistada selle struktuuri, joonduse, elementide komplekti, ikoonide suuruse ja kuju, värvi jne. Ploki kujundusseadete arv ja iseloom sõltuvad selle tüübist..

Veebigalerii või fotopoe loomine on SmugMugi abil lihtne. Iga galerii kujundust ja ülesehitust saab jaotises «Välimus» eraldi reguleerida. Saate valida galerii stiili (kollaažimaastik, SmugMug, ajakiri, kollaažiportree, pisipildid, slaidiseanss), kaane, fotode sortimise reeglid, kaamera andmete teave, failinimed ja kaardi funktsioonide lubamine. Samuti on võimalik määrata fotoesitluse maksimaalne kogus (kuni 5000), rakendage fotode allalaadimiseks vesimärki ja aktiveerimisnuppe.

Üldiselt näeb SmugMug malli kvaliteedi ja häälestusseadete osas üsna kena välja. Siin on kõik vajalikud tööriistad, ehkki kohandamisprotsess pole just nii meeldiv – siin on palju kummalisi nüansse. Siin on lihtne hämmingusse jääda, kui otsustate katsetada. Kuid ärge muretsege, kui teete midagi valesti – saate kõik muudatused hõlpsalt tühistada ja pöörduda tagasi tagasi viimase salvestatud punkti juurde.

Klienditugi

SmugMugi klienditoe võimalused pole kuigi mitmekülgsed ja ulatuslikud, kuid olemasolev teadmistebaas on kindlasti tähelepanu väärt. Järgmistele tugilahendustele ja funktsioonidele saate teada oma küsimustele vastuseid ja näha, mida platvorm abiteenuste osas täpselt pakub:

 • Tugikeskus – SmugMug pakub võimsat ja informatiivset tugikeskust, mis pakub rikkalikku komplekti tipptasemel võrdlusmaterjale. Kõik juhised on jagatud kategooriateks, mida on üsna lihtne otsida. Samuti on mugav otsingufilter, mis võimaldab vajalike materjalide leidmise, esitades päringu vastavas jaotises.
 • YouTube’i kanal – platvormil on oma YouTube’i kanal, mis hõlmab mitut videoõpetust. Need aitavad esmakursuslastel omandada veebisaidi koostajaga töötamise põhitõed. Kanalit uuendatakse regulaarselt.
 • E-posti tugi – süsteemi tugikangelased on saadaval e-posti teel 24/7/365 ja seega on nad valmis vastama kõigile küsimustele ja lahendama kõik abonentidest huvitatud probleemid.
 • Live Chat – „Portfelli” ja „Äri” konto tellijatel on võimalus kasutada reaalajas vestluse võimalusi, mida süsteemieksperdid pakuvad USA tavapärasel tööajal. Teenus ei osuta abi allhanke korras ja selle reageerimise aeg on tavaliselt alla 30 või vähem, sõltuvalt piletite mahust.
 • Kasutajate kogukond – SmugMugil on võimas kasutajakogukond, mis pakub mitut ressurssi, õpetusi, artikleid ja muid teabeallikaid, mis on saadaval järgmistes jaotistes: ajaveeb, sündmused, SmugMugi filmid ja foorum. Seega on teenuse klienditugi üsna kenal tasemel. Samuti on eraldi osa toote tagasiside kohta. See on ametlik funktsioonitaotluse leht, kus kasutajad saavad oma ettepanekute või tootefunktsioonide taotluste esitamiseks täita spetsiaalse veebivormi.

Plaanid & Hinnakujundus: kui palju SmugMug maksab?

Pärast süsteemis registreerumist saate selle testimiseks 14 päeva. SmugMugil pole tasuta plaani. Kõikidel kontodel on fotode ja videote jaoks piiramatu salvestusruum. Professionaalsete fotograafide jaoks on tõeliselt lahe funktsioon see, et nad saavad üles laadida kuni 210 megapikseli või 150 MB pilti. Tasulised plaanid näevad välja järgmised:

 • Põhiline (48 dollarit aastas) – piiramatu fotode üleslaadimine, täielik avalehe kohandamine, parooliga kaitstud galeriid, lehed ja kaustad;
 • Jõudu (72 dollarit aastas) – 21 lisamallit, HTML / CSS-koodi lisamine, paremklõpsuga piltide kaitse, võimalus oma domeeni ühendada;
 • Portfell (180 dollarit aastas) – e-kaubandusele optimeeritud galeriid, täitke WHCC, Bay Photo, Loxley ja EZPrints tellimusi, müüge fotosid ja videoid, rakendage vesimärke, määrake saidiülene hind (säilita 85% juurdehindlusest);
 • Pro (360 dollarit aastas) – kohandatud kupongide, pakettide ja sündmuste loomine. Hinnake üksikuid galeriisid või pilte erinevate hinnakirjadega, grupigaleriisid ürituste raames, pakkuge kinkepakendatud pakendit ja brändiga tarnitud klienti.

SmugMugi ülevaade

Meie arvates on SmugMug väärt raha, mille maksate valitud kava eest. Kahjuks ei luba odavaim plaan teie domeeni ühendada. See on tõsine puudus.

Toredad pakkumised algavad “Võimu” plaanist. Tasuliste plaanide pakutavad funktsionaalsusfunktsioonid on nutikalt eraldatud: siin pole mõttetuid piiranguid, samas kui pakutavate võimaluste hulk tuleneb hinnatõusust. Olgem ausad: 72 dollarit aastas on üsna taskukohane hind professionaalsetele fotograafidele, kes soovivad valitud domeenis tipptasemel portfelli saada. Kui nad tahavad fotode müügiga muljetavaldavat kasumit teenida, peaksid nad valima kas “Portfolio” või “Pro” plaani. On ütlematagi selge, et investeeritud raha tasub end varsti ära.

SmugMugi ülevaate järeldus

SmugMug on fotograafidele muljetavaldav veebisaitide koostaja. Jah, oleme süsteemi ülevaatamisele pannud aktsendi süsteemi konkreetsele armatuurlauale, kuid siiski on võimalik kõiki selle nüansse ilma kiirustamiseta uurida ja mõista vaid ühe päeva jooksul. Rääkides süsteemi keerukusest, eeldame selle võrdlust süsteemiga muud veebisaitide ehitajad. See teenus erineb neist palju. Algajad ei pruugi aga isegi kõiki ülalkirjeldatud nüansse märgata, kuna nad ei tea muid süsteeme, mida võiks SmugMugiga võrrelda. Seetõttu on keerukuse küsimus siin üsna suhteline.

Funktsionaalsuse osas vastab teenus täielikult kõikidele ülesannetele, millele see on mõeldud, ja veelgi enam. SmugMugi galerii veebisaidid näevad välja vapustavad. See on tegelikult oluline. Ka plaanide maksumus on teostatav. Niisiis, kas SmugMug on investeeringut väärt? Kindlasti on, eriti kui teie eesmärk on luua funktsioonirikas portfell isiklike või ettevõtte vajaduste jaoks ja soovite, et see oleks edukas.

Looge veebisait TASUTA

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me