Drupali ülevaade

Drupal – on tasuta avatud lähtekoodiga CMS, mis on üldiste funktsioonide ja teemakomplektide alus, mida on vaja teatud ülesannete (nt veebipoodide loomine) lahendamiseks. Üldiselt on süsteem veebisaidi koostaja, mis koosneb moodulitest, mille veebihaldur korraldab vajaliku konfiguratsiooni.


Drupali peamised omadused hõlmavad paindlikkust ja võimalust lahendada samu ülesandeid mitmel viisil. See muudab süsteemi populaarseks professionaalsete veebidisainerite seas, kes eelistavad ennekõike toimimisvabadust. Samal ajal on Drupal kasulik vahend algajatele. Peate lihtsalt kulutama aega selle esinemise põhitõdede õppimiseks.

1. Kasutuslihtsus

Algajatel on keerulisem uurida kogu Drupali funktsioonide komplekti võrreldes WordPress või Joomla, näiteks. Siiski ei puutu nad platvormi valdamisel kokku tõsiste probleemidega. Võimalik on minna ilma programmeerimisoskusteta ja kasutada ainult valmistoiminguid või isegi alla laadida mõne konkreetse ülesande täitmiseks vajalikku tarkvara installipaketti, näiteks e-kaubanduse veebisaidi käivitamine, näiteks.

Drupali toimetaja

Võite uudiste saidi korraldamise alusena kasutada Drupali, foorumi käivitamine ja portaal koos välja töötatud sotsiaalse komponendiga, mis teeb veebimüüki. Ükskõik, mis idee teil on, leiate kataloogi, kus pakutakse tasuta moodulit või tarkvara koos valmisfunktsioonide komplektiga, mida on vaja teie ülesande edukaks täitmiseks. Vastavate nõutavate oskuste teadlikkus aitab kasutajal moodulit iseseisvalt luua või olemasolevaid laiendusi redigeerida.

2. Funktsioonide komplekt ja paindlikkus

Drupal sarnaneb pigem sisuhaldusraamistikuga kui süsteemiga. Üldiselt on see alus, mille kasutaja täidab iseseisvalt veebisaidi korralikuks toimimiseks vajalike moodulite ja rakendustega.

Alus ise pakub liiga piiratud koguses sisuhaldusvahendeid. See pole arendajate viga, vaid korralikult läbimõeldud lahendus, mis tõstab esile süsteemi paindlikkuse ja orienteerituse kogenud arendajatele või neile, kes on valmis õppima, foorumeid lugema ja video käsiraamatuid vaatama.

Kuid isegi sellises minimalistlikus tööriistakomplektis on elemente, mis on tulevase veebisaidi jaoks väga olulised. Need on näiteks eelinstalleeritud tööriistad isiklike kasutajakontode korraldamiseks. Need aitavad arendada suuremahulisi portaale, kus on foorumid ja muud suhtlusvahendid kasutajatega.

Drupal Loo postitus

Alus pakub ainult neid funktsioone, mille jaoks on kohustuslik CMS-i veebisaidi loomine nullist. Edasine funktsionaalsuse kujundamine toimub moodulite integreerimise kaudu, mis vastutavad nende või nende funktsioonide lisamise eest. Sarnaste projektide jaoks süsteemi nullist käivitamine pole aga kõige mugavam lahendus. Sellepärast on kasutajad rakendanud võimaluse moodustada tarkvara installimispaketid, mis sobivad suurepäraselt teatud ülesande tõhusaks täitmiseks.

Oletame, et teil on kavatsus luua Drupaliga veebipood. Siin on selleks kaks võimalust, nimelt:

 1. Põhisüsteemi versiooni allalaadimiseks, otsige üles ja laadige alla e-kaubanduse moodulid ning seejärel kohandage ja seadistage veebisait vastavalt teie vajadustele.
 2. Vastava tarkvara installipaketi allalaadimiseks ja looge oma abiga veebisait.

Teine võimalus on palju lihtsam, kuid see tuleb kõne alla ainult tüüpiliste ülesannete väljatöötamisel. Kui loote ebapiisava funktsionaalsusega veebisaidi, siis on siia jäänud vaid üks variant – Drupali raamistiku baasi allalaadimine ning sellele moodulite ja rakenduste sõltumatu lisamine.

Tarkvarainstalli paketi valikute abil lahendatavate ülesannete ulatuse mõistmiseks tutvuge lühikese loeteluga temaatilistest kogudest:

 • Avatud aatrium – ärilahendus koos ajaveebi, kalendri ja ülesandeloendiga.
 • Drupal Commons 3.0 – jagatud juurdepääsuõigustega, kasutajaprofiilide ja uudistega ettevõtte võrk.
 • Driggid – uudiste veebisaitide loomiseks vajalik kollektsioon.
 • OpenStore – tarkvarainstalli pakett koos veebikomplekti korraldamiseks vajaliku tööriistakomplektiga.

Drupali laiendatavusel on üks oluline eripära, mis erineb platvormist sarnastest CMS-idest. Kui WordPress võimaldab teatud funktsiooni lisada ühe pistikprogrammi installimisega, siis Drupali mooduleid kasutatakse enamasti kombinatsioonides. See on ka veebiarendajate tahtlik lahendus, kuna selline lähenemisviis võimaldab moodulitel üksteise funktsioonide komplektidesse dubleerimist täiendada.

Drupali seaded

Mooduli installimiseks peaksite faili kõigepealt oma arvutisse alla laadima ja seejärel armatuurlaua jaotise „Laiendused” kaudu platvormile lisama. Drupal ei ole WordPressis sellist mugavat integreeritud kataloogi. Te ei lähe siia ilma mooduliteta.

Näiteks lehtede ja sisu lisamiseks kasutab süsteem visuaalset tööriista CKEditor. Väljaannete koostamiseks vajalike kasulikumate tööriistade saamiseks peaksite lubama IMCE mooduli. Moodul “Taksonoomia” vastutab väljaannete kuvamise eest veebisaidil. Rääkimata SEO parameetritest, mis põhikomplektis üldse puuduvad.

Drupali SEO

Drupal sobib vaikimisi otsimootori nõudmistega, kuid oma veebisaidi positsiooni parandamiseks otsingumootori tulemustes peate kasutama mooduleid. Tehniline optimeerimine hõlmab mitut etappi:

 • Pseudonüümi seadistamine.
 • Metaandmete ja mikrolülituse integreerimine.
 • Saidikaardi loomine.

Sisu esitatakse süsteemis sõlmerežiimis – need on elemendid, mis tulevad koos oma URL-idega. Nende aadressid on masinate jaoks arusaadavad, samas kui inimestel võib olla keeruline neid tajuda, kuna need erinevad ainult lingi lõpus olevate arvude poolest.

Drupali SEO

Väljaande või lehe jaoks arusaadava URL-i loomiseks on ülioluline kasutada sünonüüme – need on nn varjunimed. Saate seda postituse avaldamisel käsitsi teha või protsessi automatiseerida, kasutades moodulit Token, CTool ja Pathauto..

Kogu süsteemi korrektseks töötamiseks peate malli seadistama, kuid see on palju mugavam kui varjunimede käsitsi lisamine iga kord.

Redaktoris kuvatavate metaandmete tegemiseks peaksite installima ka SEO moodulid. Üks populaarsemaid kombinatsioone on Metatag ja reaalajas SEO Drupali jaoks. Kohe pärast nende lisamist ja aktiveerimist ilmub metamärgenditega jaotis sisu lisamise ja redigeerimise lehele. Moodulitel on ka sätted. Näiteks võite kirjeldused käsitsi lisada või kasutada automaatselt pakutavat tekstilõiku.

Saidikaart on vajalik ressursside õigeks indekseerimiseks. Selle loomiseks kasutage XML-saidiplaani. Automaatrežiimis lisatakse kaardile ainult koduleht. Sellepärast peate avama mooduli seaded ja lisama muud veebisaidi lehed käsitsi.

3. Kujundus

Teemade arv:2000+
Tasuta teemad&# x2714; JAH
Tasuliste teemade maksumus:23–58 dollarit
Vastuvõtlik disain&# x2714; JAH
Sorteeri tööstuse järgi:&# x2714; JAH
CSS-koodi redigeerimine:&# x2714; JAH

Drupal võimaldab teil seadistada mitte ainult kasutajasektsiooni, vaid ka armatuurlaua kujunduse. See on veel üks nüanss, mis näitab süsteemi paindlikkust. See on eriti oluline kogenud veebidisainerite jaoks, kes seadistavad süsteemi kõigi oma vajaduste rahuldamiseks.

Kohe pärast Drupali installimist pääseb kasutaja juurde mitmele standardmallile. Saate valida ühe saadaolevatest variantidest ja seda redigeerida või otse ametlikul veebisaidil kataloogi minna. See pakub üle 2000 malli – on teemasid, millel pole isegi reageerivat kujundust, kuid te leiate ka tänapäevaseid variante. Ilmselt on mõistlik valida tundlikud mallid, et muuta veebisait muudele seadmetele, välja arvatud töölauale, hõlpsasti juurdepääsetavaks.

Peamine puudus on võimetus installida teile meelepärane teema otse armatuurlaualt, kuna seda saab teha WordPressis. Uue malli lisamiseks süsteemis peaksite selle esmalt oma arvutisse arhiivifailina alla laadima ja seejärel jaotise Ilme kaudu veebiserverisse üles laadima..

Üleslaaditud mall on juurdepääsetav installitud mallide üldises loendis – peate ainult selle valima ja aktiveerima.

Drupali teema seaded

Olenemata valitud malli atraktiivsusest, tuleks seda eeliseks kohandada, lisades / kustutades vidinad, seadistades menüüd, valides värviskeemid, luues logosid jne. Nende ülesannete täitmiseks pakub Drupal kahte peamist tööriista:

 • Blokeeri paigutus – visuaalne redigeerija, milles veebisaidi üldine kujundus on üles seatud täpselt nagu enamiku populaarsemate veebisaitide kujundajate puhul – st valmis elementide lohistamine.
 • Teema seaded – malli parameetrid, mille abil saate värvilahendust täielikult muuta, pildi kuvamise parameetreid täpsustada, logo ja faviconi seadistada.

Kui te ei leia tasuta mallikollektsioonist sobivat teemat või ei saa malli vajalikul viisil seadistada, võite tellida disaini arendamise professionaalsetelt veebidisaineritelt. Õnneks on Drupal üsna laialt levinud ja populaarne süsteem, mis võimaldab teil leida selle valdkonna spetsialisti, kellel pole üldse probleeme.

4. Klienditugi

Drupali klienditoeks on raske nimetada liiga ulatuslikku, kuid pakutavad võimalused katavad valdava hulga kasutaja vajadusi. See puudutab eriti esmakasutajaid, kes enne veebisaitide käivitamist proovivad oma parima, et uurida ja omandada platvormi kõiki nüansse..

Drupal on uhke kogukonna tugi ja arvukalt õppematerjale, mis pakuvad kogu vajalikku teavet süsteemi kasutamise, selle spetsifikatsioonide, peamiste omaduste ja rakenduste üksikasjade kohta.

Siin on võimas kogukonna foorum, mis sisaldab mitut Drupaliga seotud teemat ja mida värskendavad regulaarselt süsteemi kasutajad ja eksperdid. Tugimeeskonnaga ühenduse võtmiseks on võimalik kasutada e-posti valikut, telefonisuhtlust ja isegi reaalajas tuge.

5. Hinnapoliitika

Drupal on tasuta allalaadimiseks või installimiseks saadaval hostimise lehel olevalt armatuurlaualt. Süsteemipaketid leiate eraldi Linuxi kogudest või plaanidest, kuid enamasti ei vasta need nõutavale versioonile. Seega ei pruugi nende rakendamine olla üsna ohutu.

Peale süsteemi aluse on ka erinevaid kollektsioone – näiteks kerge Drupali versioon või veebipoe valmislahendus. Need on saadaval ka tasuta allalaadimine, kuid mõnda tarkvara installipaketti pole üsna pikka aega värskendatud. Seetõttu on aluse allalaadimine ja sellele ebapiisavate moodulite lisamine või süsteemi installimine hostingus saadaoleva armatuurlaua kaudu kõige turvalisem lahendus.

Sellegipoolest peate enne Drupali veebisaidi loomist teatud eelarve kavandama. Raha kulub majutamiseks (soovitame Sinine vaim) ja domeeninimi. Viimast ostetakse aastaks pikendamise võimalusega või võiks olla saada tasuta. Domeeni hind sõltub üldiselt tsoonist, kuhu see kuulub, kuid üldiselt peaksite arvestama 15–30 dollariga aastas. Jagatud hostimine maksab kuu jooksul arvestatuna peaaegu 3–5 dollarit.

6. Plussid ja miinused

Drupali peamist eelist mainiti juba mitu korda. See on süsteemi paindlikkus, mis võimaldab selle seadistada vastavalt teie enda vajadustele. Põhipaketis pakub platvorm ainult minimaalset funktsioonide komplekti, kuid laienduste ja oskuste nutikas kasutamine muudab selle universaalseks projekti arendussüsteemiks, mis suudab lahendada erineva keerukusastmega ülesandeid. Muud eelised on järgmised:

 • Süsteemi baasi jätkusuutlik toimimine.
 • Avatud kood, mis on süsteemi jaoks kogunenud edasijõudnute kasutajaskonna.
 • Kõrge turbetase.
 • Kiirem jõudlus tänu süsteemi individuaalsele rahavahetusele.
 • Rikas baas tasuta lisadokumente, sealhulgas teemasid ja laiendusi.

Drupaliga saab mooduleid luua iga kasutaja, kuid need lisatakse kataloogi alles pärast tõsist modereerimist. Sellepärast ei kasutata usaldusväärsete allikate kasutamisel ründeprogramme ega halvasti kaitstud moodulitega seotud probleeme.

Teine eelis, mida tuleb siin arvestada, on Drupali kasutajate korraldatud tugisüsteem. Alustust on algajate poolt üsna keeruline omandada. Seetõttu on enamikul kasutajatel sageli vajadus otsida vastuseid oma küsimustele mujalt. Drupali kasutajafoorumites on arutatud enamikku tavaprobleeme, kuid kui olete silmitsi veaga, millega keegi pole varem kokku puutunud, saab kogukond aidata teil seda ühiselt lahendada ilma igasuguste pingutusteta..

Süsteemil on ka oma miinused, mis on tõepoolest üsna ilmsed. Esmakordsetel kasutajatel on keeruline kohe alguses veebi arendusprotsessi sukelduda. Esialgu peate kulutama aega mootori uurimiseks ja foorumite lugemiseks. Protsess võib tunduda keeruline võrreldes näiteks WordPressiga, kuid see pole nii – peate lihtsalt rohkem aega mõistma, kuidas kõik siin korraldatud on.

Kui me võrdleme Drupali WordPressiga, siis Drupalil on vähem malle ja mooduleid, mis on üsna ilmne. Tasuliste litsentside kasutajatele pakutakse kõiki parimaid elemente ja funktsioone. Teistes tasuta CMS-ides on olukord sarnane, kuid tasuta pakkumiste hulk võimaldab teil sellest puudusest edukalt mööda vaadata.

Teine kahju on tehniline ja see mõjutab veebisaidi kulusid. Drupal pöördub sageli andmebaasi poole. Sellepärast on vaja osta kallimat hostimist, et toetada teie projekti korralikku jõudlust võrreldes teiste tasuta CMS-iga.

Alumine joon

Drupali sihtrühmaks on alati olnud kogenumad veebidisainerid, kes hindavad ennekõike süsteemi mastaapsust ja võimsust. Professionaalne kasutajaskond on aga palju ära teinud, et platvormi hindaksid algajad. Teadmiste andmebaas ja valmiskollektsioonid on algset õppimiskõverat vähendanud, kuid võrreldes WordPressi või veebisaitide koostajatega on Drupal endiselt üsna keeruline ja raskesti omandatav süsteem..

Enne selle CMS-i eelistamist peate hindama projekti keerukust. Drupali on soovitatav kasutada suuremahuliste projektide jaoks, kus seatakse peamiseks prioriteediks paindlikkus, jätkusuutlikkus ja ohutus võrreldes kasutusmugavusega.

Kui teil on kavas luua piiratud tootevalikuga ajaveeb või veebipood, on WordPressi või Joomla uurimine ja meisterdamine palju lihtsam, kui mitte eelistada kaasaegsete veebisaitide ehitajad. Need on kaasaegsed teenused, mis pakuvad funktsionaalsust hämmastava hulga ideede lahendamiseks, seadmata kõrgeid nõudeid kasutaja tehnilistele oskustele.

Proovige Drupali tasuta

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me