Doodlekiti ülevaade

DoodleKit – on veebisaitide koostaja, kelle peamiseks missiooniks on nii väikeettevõtete veebisaitide kui ka isiklikuks kasutamiseks mõeldud projektide arendamine. Nende hulka kuuluvad sihtlehed, portfellid ja muud tüüpi populaarsed meisterdamisprojektid. 2006. aastal käivitatud süsteemil õnnestus DIY veebidisainerite seas oma sihtrühm võita, kuid see jätab praegu kindlasti palju soovida.


Veebisaidi koostaja eesmärk on üldiselt aidata kasutajatel oma projekte kiiresti ja hõlpsalt üles ehitada ilma kodeerimisoskuseta või sellel eesmärgil kasutatud veebidisaini teadmised. See äratas algselt ettevõtjate ja tavakasutajate tähelepanu, kes kavatsesid luua veebis kvaliteetse olemasolu, ilma et oleks professionaalset teadlikkust veebidisaini protsessist endast.

Arvestades asjaolu, et niššikonkurents on üsna tihe ja seal on palju usaldusväärseid ja palju professionaalsemaid veebisaitide koostajaid, näib DoodleKit kaotavat agressiivsematele konkurentidele võimaluse. Vaatame siis, kuidas see töötab ja kas see on tõesti kasutamist väärt.

1. Kasutuslihtsus

Doodlekiti liides näeb välja mõnevõrra vananenud ja tunnete, et juba esimesest hetkest, kui veebisaidile juurde pääsete. Uued ja olemasolevad kasutajad võivad siiski leida neid elemente, mida nad vajavad süsteemi käivitamiseks. Peab mainima, et Doodlekit on üsna hõlpsasti kasutatav ja mugav, mis sobib suurepäraselt mitmekesise veebidisaini kogemusega kasutajatele ja isegi neile, kes töötavad oma veebidisaini projektidega esimest korda.

DoodleKiti toimetaja

Muide, Doodklekit on lisatud ka teenuste loetellu, mida saavad kasutada ja isegi lapsed saavad kasutada – seega pole alust kahelda platvormi lihtsuses.

Veebisaidi koostaja on hästi üles ehitatud, sest kõik vajalikud tööriistad, funktsioonid ja elemendid on olemas. Süsteemi kasutamise ajal teete palju WYSIWYG-i redigeerimistoiminguid. See aitab kaasa ka süsteemi lihtsusele ja mugavusele.

Teenusele registreerumiseks peate esmalt sisestama oma sisselogimis- ja parooliandmed. Niipea, kui olete armatuurlauale jõudnud, saate juurdepääsu veebisaidi redigeerijale. Kui hakkate seda uurima, ei saa te siiski unustada tõsiasja, et Doodlekiti toimetaja on mõnevõrra vananenud ja isegi kohmakas.

Te ei saa siin palju muuta – selle asemel, et redigeerija menüüs redigeerida mitut veebisaidielementi, pakutakse teile klõpsamist ühel paljudest punastest nuppudest, mis kuvavad saadavalolevad sätted kui vormipõhine toimetaja.

Seega ei ole mõistlik rääkida tänapäevastest veebisaitide lohistamise põhimõttest – Doodlekit tegeleb kõigest vajaliku sisuga vormi muutmisega. See tundub natuke ebaharilik ja imelik, eriti neile kasutajatele, kellel on töötamise kogemus kaasaegsed veebisaidi koostajad. Ja see ei ole see, mida kaasaegsed kasutajad veebisaidi koostajalt ootavad.

Kuid teisest küljest muudab selline lähenemisviis Doodlekiti kõigile üsna hõlpsasti kättesaadavaks. Lisaks ei pea te vaeva nägema HTML / CSS-i kodeerimise kasutamise ega vajaduse üle omandada veebidisaini põhitõdesid.

2. Omadused & Paindlikkus

Doodlekit pakub üsna piiratud komplekti funktsioone, mis on süsteemi armatuurlaual saadaval – enne veebisaidi kujundamisprotsessi jätkamist võtke lihtsalt aega selle uurimiseks. Vaatame nüüd neist kiiret ülevaadet.

DoodleKiti ajaveeb

  • Kasutajahaldus

Doodlekit on üks neist veebisaitide loojatest, mis toetavad kasutajahaldusvõimalusi. See tähendab, et saate lisada kasutajaid, kellel on erinevad juurdepääsuõigused (administraator, privilegeeritud, kasutaja), ja siin saate luua täieõiguslikke foorumeid. Seega töötab veebisaidi koostaja hästi meeskonnatöö ja koostöö lähenemise jaoks.

Tänu kasutajahaldusvalikule saate luua turvaliste lehtedega veebisaidi, mis on nähtav teatud liikmetele või isegi erinevatele kasutajarühmadele. See lisab veebisaidi turvalisust ja esitatud andmete konfidentsiaalsust.

Blogimine ja sotsiaalse meedia integreerimine

Doodlekitil on oma ajaveebisüsteem, mis võimaldab teil blogi luua ja seda vajadusel uuendada. Siin saate teha uute postituste lisamise, olemasolevate värskendamise, kasutajate kommenteerimisfunktsiooni lubamise jne. Samuti on võimalus suhelda populaarsete sotsiaalmeediateenustega, et oma ajaveebi sisu veelgi reklaamida ja kasutaja tähelepanu juhtida..

e-kaubandus

Veebisaidi koostajale on lisatud sisseehitatud e-kaubanduse lahendus. Võrreldes enamiku tänapäevaste veebisaitide loojatega pole see siiski nii arenenud. Siin saate käivitada väikese veebipoe ja kohandada selle peamisi sätteid. Võimalik on lisada tootevalikuid (mudel, värv, suurus, mille järgi seda nimetate) ja pakkuda kasutajatele ammendavaid tootekirjeldusi (sh helifailid, videod, tabelid, albumid ja kohandatud HTML).

DoodleKit - testitav toode

Kui teil on toodet, mis vajab sügavamat kohandamist, saate oma tootevormile lisada tekstivormi, et ostjad saaksid täpsustada oma nimesid või muud eritellimusel toote loomiseks vajalikku..

Kuivõrd Doodlekiti e-kaubanduse mootorit ei saa pidada täisfunktsionaalseks võimaluseks, on mõistlik rõhutada, et siin pole integreeritud maksete töötlemise tööriista. Maksete tegemiseks suunatakse teie veebipoe kliendid tehingu lõpuleviimiseks PayPali või Google Checkouti konto lehele. Tavakasutajatele pole see eriti mugav. Seega, kui vajate suuremahulist poodide veebisaiti, on mõistlik otsida rohkem e-kaubandusele keskendunud veebiehituslahendust.

Võtke ühendust vormi ehitajaga

Veebisaidi koostajal on integreeritud vormiehituse tööriist, mis võimaldab teil koguda teie veebisaitidega liitunud kasutajate isiklikku teavet. Teenusega registreerudes saate e-posti teel süsteemi saadetud andmete väljasaatmiseks lisada ja täita nõutavad vormiväljad. Seda teavet võidakse edaspidi alla laadida arvutustabelina või teile kohe pärast esitamist teile e-postiga saata.

Pidage siiski meeles, et te ei saa vormide koostajat e-posti turunduseesmärkidel kasutada, kuna need ei integreeru automaatrežiimis automaatvastaja teenustega. Kui teil on sellegipoolest kavatsus seda teha, peate vajaliku teabe käsitsi üles laadima, mis võtab ka vaeva ja aega.

Galeriid

Veebisaidi koostaja võimaldab teil oma fotode ja piltide tutvustamiseks pildigaleriid luua ja värskendada. Samuti on võimalus lisada igasse loodud galeriisse mitu albumit. Piltide arv, mida saate oma galeriidesse üles laadida, on samuti piiramatu. See loob suurepärase võimaluse teha slaidiseansse ja tõhusaid esitlusi portfelli veebisaitidele.

Failide üleslaadimine

Süsteem võimaldab üles laadida faile, mida veebisaidi kasutajad saavad edaspidi alla laadida. Projekti tüübi ja suuruse põhjal on võimalik üles laadida nii palju faile, kui vaja. See funktsioon töötab suurepäraselt kasutusjuhendite, CV-de, infolehtede, aruannete, arvutustabelite, esitluste ja muud tüüpi veebisaitide loomisel, mis eeldavad dokumentide üleslaadimist.

Statistika jälgimine

Doodlekit pakub integreeritud statistika jälgimise tööriistade komplekti. Saate jälgida veebisaidi kasutamise statistikat, külastajate külastuste arvu ja külastajate tehtud külastusi, nende päritolukohti, nende IP-aadresse ja muid olulisi andmeid, mis mõjutavad teie veebisaidi SEO positsioone, liikluse kõikumisi ja paremusjärjestust.

3. Kujundus

Kujunduse osas pakub Doodlekit kahte võimalust: saate ametlikust raamatukogust valida valmis teema, et seda nullist kohandada ja oma sisu lisada või oma saidi ülespanemiseks kasutada malliviisardit. Nõustaja juhendab teid järgmistes toimingutes: tausta tüüp > paigutus > lehe stiil > sektsiooni stiil > värvid & võimalusi.

DoodleKiti mallid

Sarnaselt juhtpaneelile on ka Doodlekiti teemad absoluutselt vananenud, kuigi nende arv on üsna muljetavaldav. Kahjuks ei õnnestunud mul nende raamatukogust leida ühtegi tänapäevast kujundust. Hea uudis on see, et kõiki teemasid saab kohandada. Need on ka tasuta ja süsteem võimaldab mallide vahetamist nii mitu korda kui vaja, et leida kujundus, mis vastab teie veebikujunduse vajadustele ja ootustele.

Kasutajad saavad muuta põhilisi kujundusvalikuid, sealhulgas taustistiili ja paigutust, kere sätteid (äärise suurus, varju värv, ülaserva efektid jne), ikoone, ribareklaame ja logosid, fonte (värv, stiil, kirjastiil, päise määramised jne), slaidiseansse, galeriialbumeid ja lehti ning muid vajalikke elemente.

Lisaks on võimalik muuta päises ja jaluses muudatusi ning teha selliseid väiksemaid muudatusi nagu üksuse hinna värvi kohandamine. Saate oma teema eksportida .JSON-is.

Kui soovite oma saidi jaotisi visuaalselt piiritleda, lubab Doodlekit ka erinevatele elementidele lisada kohandatud äärisefekte, koos teie valitud värvivalikuga. Kohandatud ääristele saate lisada ka efekte, näiteks vari, kolmemõõtmeline mõju ja mitmesuguseid tekstuure.

Kogenenumatele kasutajatele pakub Doodlekit täpsemat CSS-i redigeerijat, kuhu saate sisestada CSS-i reeglid oma praeguse koodi alistamiseks. Kui otsustate seda redigeerijat kasutada, ei vastuta ettevõte enam brauseri ühilduvuse eest.

DoodleKit CSS

Niipea kui olete oma malli kohandamise lõpetanud, saate tulemuse mitte ainult salvestada, vaid ka jagada seda teiste valitud liikmetega. Veebisaidi koostajad võimaldavad teile meelepäraseid teemasid eksportida / importida ning see on veel üks boonus kasutajatele, mis võimaldab neil luua oma unikaalse veebisaidi / malli teegid.

Lõpuks on mõistlik mainida, et kõik Doodlekiti mallid on automaatselt mobiilsidevalmis, mis muudab need nähtavaks kõigis populaarsetes laua- ja mobiilseadmetes.

4. Klienditugi

Doodlekitil on tugiportaal kasutajatele, kes soovivad leida vastuseid oma süsteemiga seotud küsimustele. Kõik küsimused jagunevad siin mitmesse kategooriasse vastavalt teemadele ja nišidele, kuhu nad kuuluvad. Otsingu lihtsustamiseks pakub teenus veebifiltri võimalust – eraldi välja, kuhu saate päringu sisestada ja oodata, kuni süsteem tulemusi genereerib.

Veebisaidi koostaja pakub ka informatiivset ajaveebi jaotist, kus on palju artikleid ja fakte viimaste värskenduste kohta. Kui te mingil põhjusel siit vastust ei leia, on veebipäringu esitamise kaudu võimalus võtta ühendust klienditoe meeskonnaga. Täitke lihtsalt veebisaidil olev vorm ja oodake tagasisidet. Kokkuvõttes pole Doodlekiti klienditugi selle tugev külg. Siit leiate ainult põhiteabe, mis aitab teil probleeme lahendada, kuid sellised kaasaegsed hädavajalikud funktsioonid nagu otsevestlus, e-post või telefonitugi puuduvad kindlasti.

5. Hinnapoliitika

Saate luua konto ja töötada oma veebisaidil tasuta nii kaua kui vaja, ilma et peaksite oma kontot täiendama. Kui soovite oma veebisaidi avalikustada, peate oma identiteedi kinnitamiseks oma DoodleKiti kontole lisama kehtiva krediitkaardi. Ühelt poolt võib see olla tüütu, kuid teisest küljest – selline poliitika aitab vältida pahatahtlike, kahjulike ja / või rämpsposti saitide loomist. Oluline märkus: teie krediitkaardilt ei võeta tasu.

DoodleKit järgib standardset freemium ärimudelit, pakkudes järgmisi plaane:

DoodleKiti hinnakujundus

Krediitkaardiandmete sisestamise asemel saate oma veebisaidi kinnitamiseks kasutada oma mobiiltelefoni. See saadab 4-kohalise koodi, mille peate oma saidi avaldamise lõpetamiseks sisestama.

6. Plussid ja miinused

Doodlekit on veebisaitide looja, mida saab kasutada isiklike ja ettevõtete veebisaitide arendamise vajaduste rahuldamiseks. Platvormil on mitmeid olulisi eeliseid ja puudusi, mis võivad mõjutada teie veebidisaini kogemust. Vaatame allpool oleva teenuse peamised plussid ja miinused.

Plussid:
Miinused:
&# x2714; Blogimine ja foorumite loomine;
&# x2714; Mobiilisõbralikud mallid;
&# x2714; Vormide koostaja;
&# x2714; Kasutajahaldusvalik.
✘ vananenud mallid ja armatuurlaud;
Or kehva omaduste komplekt;
✘ ebamugav ja kohmakas liides;
Kehv e-kaubanduse mootor;
✘ Klienditoe võimaluste puudumine.

Alumine joon

Doodlekit on DIY veebisaitide looja, mille peamine eesmärk on väikeettevõtete veebisaitide ja isiklikuks kasutamiseks mõeldud projektide loomine ja kohandamine. Platvormi on lihtne kasutada algajatele ja see pakub kogenud kasutajatele mõnda CSS-i redigeerimisvalikut.

Veebisaidi koostaja pakub üsna piiratud funktsioonide komplekti, samas kui selle armatuurlaud ja juhtpaneel pole intuitiivsed ja ausalt öeldes vananenud. Sama on Doodlekiti mallidega, mis ei vasta tänapäevastele veebikujunduse suundumustele ja mida seetõttu ei saa kasutada väärilise professionaalse veebisaidi käivitamiseks. Doodlekit kaotab nende vananenud teemade vaatamisel kindlasti auru ja see on veebisaidi koostaja märkimisväärne puudus.

On ütlematagi selge, et Doodlekit pole parim ja täisväärtuslikum veebisaitide ehitaja saadaval kaasaegses veebidisaini nišis. Näib, et arendajad on selle värskendamise juba aastaid tagasi lõpetanud: tõsiasi, et pärast eelmist aastat pole uusi ajaveebipostitusi lisatud ja 2015. aastal lõppenud autoriõigused kodulehe jalusesse räägivad iseenesest. Seega ei saa me soovitada Doodlekiti kasutamist, kui soovite tõesti luua funktsioonidega koormatud veebisaidi isiklikeks või ärivajadusteks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me