Blokkide ülevaade

Blocsapp.com ülevaade


Plokid (praegune versioon 3.4.2) – on tarkvara, mida kasutatakse veebisaitide loomiseks Mac OS-is (10.10 Yosemite ja kõrgem). See on ainulaadne nišitoode, mille peamine eesmärk on pakkuda Maci kasutajatele esmaklassilist veebiehitustööriista. Windowsi jaoks pole eraldi tooteversiooni. Sihtrühm on ainult Maci kasutajad.

Plokid on a allalaaditav tarkvara kasutatakse reklaamveebisaitide, sihtlehtede ja portfellide loomiseks. Toote idees on Apple’i ideoloogia: peamise idee kohaselt peab kasutaja rakendusega töötades saama esteetilist naudingut. Programmi kvaliteet ja ulatuslik funktsionaalsus aitavad seda eesmärki saavutada.

Blokkide positsioneerimisel on esikohal kasutajate muljed ja kogemus. Enamik kasutajaid mõistab, et kui veebidisainerid on märkimisväärselt investeerinud liidesekujunduse arendamisse, pakutakse ka ülejäänud funktsioone korralikul tasemel. Kas seda avaldust saab kasutada blokkide kohta? See pole veel päris selge. Teeme selle välja selgitamiseks nüüd üksikasjaliku analüüsi.

1. Kasutuslihtsus

Tarkvara on selle käivitamisest alates arenenud. Blocs 3 versioon on muutunud kasutamise osas veelgi kasutajasõbralikumaks ja intuitiivsemaks. Muidugi vajavad algajad süsteemi toimimise mõistmiseks veel natuke aega, samas kui juurdepääs CSS-i atribuutide redigeerimisele nõuab teatavaid tehnilisi teadmisi.

Teisest küljest on ehitusprotsess varasemate tarkvaraversioonidega võrreldes palju lihtsamaks muutunud. Tavalisel kasutajal võib vaja minna mitu päeva, et luua valmis veebisait koos kõigi vajalike funktsioonidega. Plokid ühendavad valmis elemendid ja plokkide teegid, mida saab kohandada tühjaks veebisaidi lõuendiks.

Kasutajatel on juurdepääs leheküljeelementide kogumile, mis sisaldab päiseid, vorme, pilte ja palju muud lisaks kohandatud struktuuriplokkidele, mis sisaldavad tühje veerge, lehekülje ruume piltidele ja tekstisisu jne. Lisaks on uuel versioonil tugi HTML5 jaoks, reserveerides palju ruumi professionaalsetele kooderitele ja veebidisaineritele ainulaadsete saidipaigutuste loomiseks.

Alustamine

Kuigi veebisaidi loomise rakendus on Blocs, on see allalaaditava tarkvarana saadaval. Selle funktsioonidele juurdepääsu saamiseks peate ostma täislitsentsi või valima tasuta prooviversiooni. Mõlemal juhul palub süsteem anda isiklikku teavet. Kui sisselogimise protsess on lõpule viidud, saate valitud tarkvara versiooni alla laadida ja installida.

Blokkide registreerimine

Veebisaidi redigeerimise protsess

Nagu me varem mainisime, pakub tarkvara oma valmis lõuendeid, mida on lihtne muuta ja muuta. Kasutajad võivad lisada tühje veerge ning tühikuid piltidele ja tekstidele. Teine võimalus on kasutada plokke ja elementide teegid. Siit leiate leheelementide ja sektsioonide kogud, mida saab klõpsuga lisada. Plokkidel 3 on lohistamisfunktsioon, mis muudab elementide positsioneerimise muutmise lihtsaks.

Suurepärane uudis uue tarkvaraversiooni kohta on see, et nüüd on vasakul külgribal märgitud kogu veebisaidi hierarhia. Ekraanide vahel vahetamise asemel, nagu see oli eelmises versioonis, võite hõlpsalt jõuda ükskõik millise sektsiooni või elemendini. Sama on uute telliste viskamisega lehele. Valige lihtsalt üks ja lohistage see vajalikesse kohtadesse. Siin on vahekaardil olevad sisukastid, pildigaleriid, helipleierid, päised, kontaktvormid, sotsiaalmeedia nupud jne.

Platvormiga on kaasas CSS-klassi toimetaja. Kasutajad saavad plokkide ja elementide kujundamist vabalt muuta, tagades, et vaatamata ekraani suurusele näevad need erinevates seadmetes head välja ja töötavad suurepäraselt. Lisaks pakub süsteem lisaks HTML5 toele ka täielikku kontrolli lehe lähtekoodi üle. Kogenud kodeerijad hindavad programmeerimise paindlikkust, samas kui algajad saavad kasu sellistest funktsioonidest nagu ScrollFX juhtelemendid. Arutame mõlemat natuke lähemalt oma ülevaates.

Läheb otseülekandeks

Rakendus Blocs 3 töötati välja veebisaitide ja lehtede koostajana. See ei paku hostimisvõimalusi. Peate selle ise hoolitsema. Hea uudis on see, et uut versiooni toetavad mõned lihtsad ja samas populaarsed CMS-platvormid. Nende hulka kuuluvad Cushy, Pulse, October ja mõned teised. See tagab veebisaidi failide sujuva integreerimise nii sisuhaldussüsteemi kui ka selle andmebaasiga.

2. Omadused & Paindlikkus

Rakendus Plokid võib olla hea pakk nii algajatele, kes alles alustavad süsteemi toimimise väljamõtlemist, kui ka professionaalsetele kodeerijatele, kes otsivad võimalust oma unikaalsete paigutuste loomiseks. Tarkvara funktsioonid võib jagada ka kahte suuremasse rühma. Esimene rühm on mõeldud kasutajatele, kes ei soovi põhjalikult sukelduda redigeerimisprotsessi. Teine on mõeldud loovamalt mõtlevatele inimestele.

Ehitatud Bootstrap 4 peale

Programmeerijad ja kodeerijad saaksid hea meelega teada, et uus blokkide versioon töötati välja saidil Bootstrap 4. Raamistik pakub tuge erinevatele seadmetele, sealhulgas nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Kasutajad võivad vabalt rakendada igale elemendile või sektsioonile erinevaid mõõtmeid, muutes selle erinevat tüüpi seadmetes vaatamiskõlblikest, kandjatest jne hoolimata heaks. Kõik teie veebisaidi lehed töötavad vaatamata murdepunktidele hästi..

HTML5 tugi

Tarkvara muudeti HTML5 atribuutide toetamiseks. See võimaldab luua infokihid ilma andmebaasidega tegelikult tegelemata. Kõik, mida vajate, on valida plokk või element ja lisada vajalikud atribuudid, kasutades paani Inspector. Kuigi enamik lehtede ja veebisaitide koostajaid ei taga kunagi veatu saidi käitamist juhuks, kui rakendate oma atribuudid, on Blocs 3 eelvaate režiimis, et kontrollida, kuidas teie HTML, PHP või JavaScripti looming reaalajas liikumisel välja näeb..

ScrollFX juhtelemendid

Oleme selle funktsiooni kohta juba paar sõna öelnud. See oli mõeldud algajatele, kes soovivad muuta oma veebisaidid natuke lahedamaks. Idee on lehe allapoole kerimisel lisada mõnele veebisaidielemendile erinevad efektid. Need võivad sisaldada hääbuvaid või animatsiooniefekte. Juhtpaneel võimaldab teil neid kõiki hõlpsalt rakendada. Lihtsalt vali vajalik element ja vali, kuidas see allapoole kerimisel välja näeb.

Märkeruudu stiil

Plokkide märkeruudu stiil

See konkreetne tellis aitab kogenud kasutajatel HTML-koodi tükki sisestada. Nüüdsest on Blocs 3 kasutajatel võimalus muuta ruutu väljanägemist. Lisaks traditsioonilisele versioonile on olemas ka mobiilirežiim, mille tulemuseks on moodne ilme. Lisaks võite määrata kas vertikaalse või horisontaalse ruutude virnastamise.

Kohaliku võrgu eelvaade

Suurepärane funktsioon kõigile Maci kasutajatele, kes saavad kasu kohaliku võrguühendusest. See võimaldab teil vaadata oma saidi väljanägemist erinevates seadmetes, mis on ühendatud samasse võrku kui Mac’i toega sülearvuti. Saate mitte ainult kõiki lehti vaadata, vaid ka muuta mõnda nende elementi otse brauseris.

Ikooniredaktor

Blokkide ikooniredaktor

Kasutajad saavad ikoonide üle täieliku kontrolli ja saavad neid muuta tänu äsja välja töötatud Ikooni tellisele. Kõigepealt peate valima valmis ikooniplokkide hulgast. Seejärel võite asendada eelseadistatud ikooni enda omaga ja kohandada 5 olemasolevat fonti, et muuta see meeldejäävamaks.

Kihipuu valikud

Blokeerib kihtpuu valikud

Nagu me varem mainisime, kujutab Blocs 3 lehehierarhiat koos kõigi sama akna elementide ja jaotistega, ilma et oleks vaja režiimide vahel vahetada. Samal ajal tagab kihtpuu kiire ülevaate kõigist valitud lehel olevatest elementidest. Nüüdsest pääsete kihtide töötlemiseks juurde ka erinevatele valikutele. Nende hulka kuulub kustutamine, ahendamine, dubleerimine ja muud toimingud, mille abil eraldatakse värviklahvid ja muud punktid, et kõik kihid kõige tõhusamalt korraldada.

Üldiselt on Blocsi funktsionaalsus keskmisel tasemel. Selle peamised eelised on huvitav disain ja standardsete omaduste originaalne esitlus. Nendest piisab ahvatlevate ettevõtete veebisaitide kujundamiseks, isegi nende jaoks, mis ei võta veebimakseid vastu. Rakendus nõuab hostimist ja mõnikord sellega ühilduvat CMS-i. Plokid ise ei ole individuaalne tööüksus. Negatiivne külg on see, et tarkvara on saadaval ainult Maci kasutajatele.

3. Kujundus & Mallid

Süsteem ei paku vaikimisi valmis malle. Kasutajad võivad siiski valida tasulised mallid, mille edastab Blocs. Ametliku veebisaidi mallide jaotises on praegu saadaval 36 paigutust. Neid müüakse pakenditena. Hind sõltub veebisaitide arvust, mida soovite luua. Igal teemal on eelvaate režiim ja üksikasjalik kirjeldus, mis sisaldab ehitamise kuupäeva, kasutatud raamistikku (praegu Bootstrap 4), nõuded, uusimad värskendused, versioon jne.

Plokkide mall

Kogenud kodeerijad hindavad võimalust luua sait toorikust, kasutades selleks spetsiaalset programmeerimisriista, mida oleme varem arutanud. Armatuurlaual on eelvaate režiim, et kontrollida saidi väljanägemist töölaual, mobiilis või tahvelarvutis.

Lisaks on süsteemil CSS-i stiilimisvõimalused, et muuta elementide mõõtmeid ja võimaldada neil vastata mobiilikasutajate nõudmistele. Klassiredaktor suudab reguleerida samu palettvärve erinevate elementide vahel, et need näeksid ka erinevates seadmetes hästi välja. Navigeerimisriba genereeritakse automaatselt vastavalt ekraani mõõtmetele.

4. Klienditugi

Blokid pakuvad kasutajatele piisaval arvul klienditoe võimalusi, sealhulgas foorum, Vimeo kanal ja Teadmiste Keskus. Kõigil neil on korralik kvaliteet, eriti KKK ja videoõpetused. Arendajatega saate ühendust veebitoe kaudu, samal ajal kui värsked uudised on saadaval ametlikus ajaveebis või Twitteri kanalil.

Kõik õpetused võimaldavad kasutada otsingufiltri valikut. Need on detailsed ja struktureeritud kategooriatesse. Tehnilise toe kvaliteet on ok. Sellega ühenduse võtmiseks peaksite olema registreeritud blokkide kasutaja. Muide, siin pole reaalajas vestluse ja e-posti teel suhtlemise võimalust. On ainult piletisüsteem, mida saate kasutada.

5. Plaanid & Hinnakujundus

Nagu ülevaate esimeses lõigus öeldi, on tarkvara saadaval tasuta prooviversioonina. Kõik, mida vajate, on näidata traditsiooniline isiklik teave ja pääseda alla tasuta litsentsiga allalaadimislehele. Teine võimalus on osta ametlik versioon, mis praegu maksab 99,99 dollarit. Hind võib kehtida käibemaksule. Seega, ärge imestage, kui lõppmaksumus on natuke suurem. Kasutajad, kellel on juba eelmine Blocs 2 versioon, võivad uuemale versioonile üle minna 30% allahindlusega.

Blokkide hinnakujundus

Lisaks litsentsile ärge unustage, et peate võib-olla maksma ka tarkvara mallide eest. Neid saab tellida. Kasutajad saavad valida 3 peamise valiku vahel:

 • Maksab üks mall 49 dollarit sealhulgas 1-aastased värskendused ja tugi.
 • Kõik mallid on saadaval aadressil 199 dollarit sealhulgas tulevased teemad, mis tuleb kasutusele võtta.
 • Kõik mallid + õpetused maksavad 299 dollarit ja hõlmata kõik blokkide teemad ja õpetused ühes paketis.

Blokkide hinnakujundus

6. Plussid ja miinused

Blokkide peamine eelis on visuaalse redigeerija ainulaadne disain ja esitlus. Sihtrühma – Maci kasutajate – selge määratlus aitab teenuse eeliseid suurendada. On selge, et rakendus loodi nullist, ilma väliste teenuste kopeerimiseta. Ilmselt on säilinud WYSIWYG-redaktoriga suhtlemise põhiprintsiibid ja suhtlusvahendid. Toome välja järgmised blokkide kasutamise eelised:

 • Võimalus luua piiramatu arv veebisaidimalle;
 • Malli ühilduvus mitme CMS-iga;
 • Võimalus salvestada eraldi veebilehtede teemad;
 • Elementide klasside funktsioonide redigeerimise võimalus graafilises liideses (Klassijuhataja paneel);
 • Vastuvõtlik malli kujundus;
 • Toimetaja kasutamise võrdlev lihtsus;
 • Stiilne liides;
 • Kvaliteedi KKK.

On ka muid eeliseid, mis on vähem olulised või ilmsemad. Näiteks on ilmunud ühe klõpsuga klotside positsioneerimise mehhanism – see ei ole isegi lohistamine, vaid ainult ühe klõpsuga. Mis meile ka meeldis, on efektide kogum ja nende kasutamise mugavus. Siin on palju positiivseid jooni. Kuid ka blokkide puudused on ilmsed. Need sisaldavad:

 • Avaldatud veebisaidi kõrge hind;
 • Algajate keerukas veebisaidi avaldamise skeem;
 • Integreeritud FTP halduri puudumine;
 • Programmi ilma CMS-i kasutamise peaaegu täielik ebaefektiivsus.

Kasutamise lihtsus on ka küsitav, kuna vaikimisi pole valmis malle. Peate need ostma või ise looma. Vaatamata toimetaja tehnilisele lihtsusele ei saa paljud uustulnukad siin individuaalse kujundusega ahvatlevat veebisaiti käivitada. Selleks on vaja oskusi. Seetõttu käivitab blokkide kasutamine täiendavaid rahalisi investeeringuid mallidesse ja CMS-i.

Järeldus

Plokid on hea nišitoode. See sobib hästi väikese arvu lehtedega ettevõtete veebisaitide käivitamiseks, näiteks reklaamveebisaidid, portfellid ja sihtlehed. Targalt veebiarendusprotsessile lähenedes on veebisaidid ahvatlevad ja funktsionaalsed. Hoolimata meeldivast liidesest ja üldistest positiivsetest muljetest tööprotsessist, pole see rakendus keskmise kasutaja jaoks parim valik.

Plokke võib pidada stiilseks HTML-i veebiredaktoriks, mis vajavad veebisaidi avaldamiseks täiendavaid tööriistu. Seda on ebamugav iseseisvalt kasutada. CMS-iga töötades muutub olukord paremaks, kuigi seda skeemi pole mugav ja odav nimetada. Peate valdama FTP haldurit, hostingu seadistamist ja CMS-i ise. Inimesele, kes soovib luua esimese veebisaidi, on see üsna suur, kas pole?

Siit kerkib küsimus: miks kasutada blokke, kui see on nii keeruline? Võib-olla on mõistlik valida a sobivam veebisaidi ehitaja ja lõpetage lihtsate asjade keeruliseks tegemine? Igatahes on WYSIWYG-redaktoriga kvaliteetse pilve veebisaidi ehitaja kasutamine palju lihtsam ja soodsam. Saate majutust, malle, boonuseid (nagu tasuta domeeninimi või midagi sellist) ja – mis on tegelikult oluline – ühtne liides kogu veebi loomise protsessi jaoks. Siin on ka mugavam makseid teha – kõik asub samas liideses.

Täpselt nagu iga teine ​​lauaarvuti veebiehituse rakendus, Blokid ei saa konkureerida tuntud pilveveebilehtede ehitajatega. Asi pole toote kvaliteedis. See puudutab selle tüüpi: rakendus nõuab rohkem tehnilisi oskusi, et seda veebisaitide koostajatega võrreldes eeliseks kasutada, ja see tagab ka sarnase tulemuse. Miks aga asjad keeruliseks muuta? Kahjuks on Blocs algselt kasutatava hulga kasutajate jaoks kadunud juhtum.

Laadige alla Mac-i jaoks mõeldud plokid

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me