Získajte veľa návštevnosti pre svoj blog WP pomocou kľúčových slov s dlhým chvostom

Snažíte sa hodnotiť svoj blog WordPress podľa kľúčových slov s vysokou konkurenciou? Bojujú aj vaši konkurenti za to, aby sa umiestnili za nich? Môže to byť ťažké … Chcem vyhrať túto bitku.


Viete, mám pre vás skvelé riešenie, kľúčové slová s dlhým koncom. Prečo by si mal počúvať moju radu? Pretože kľúčové slová s dlhým koncom môžu na váš blog WordPress pritiahnuť veľa vysoko prevádzajúcich konverzií a dramaticky zvýšiť výnosy pre vaše podnikanie..

Nižšie je uvedený tohtoročný graf, ktorý ukazuje prudký nárast organickej dopravy na Ahrefov blog.

prudký nárast ekologickej dopravy

Prečo sa to stalo? Nie je to otázka šťastia. Aktívne využívame stratégie prieskumu kľúčových slov a som pripravený zdieľať niektoré z nich s vami.

V tomto článku vám teda vysvetlím, ako využiť výhody kľúčových slov s dlhým chvostom a získať informácie o návštevnosti z vyhľadávania, ktoré som vám sľúbil na začiatku tohto blogového príspevku. Mimochodom, nie je potrebné žiadne veľké úsilie.

Dobre, poviem vám, čo sú kľúčové slová s dlhým koncom a prečo by ste sa ich mali zaujímať.

Definícia kľúčových slov s dlhým koncom

Jednoducho povedané, kľúčové slová s dlhým chvostom sú nepopulárne vyhľadávacie dopyty alebo súbory s nízkym objemom vyhľadávania. Sú vysoko zamerané a majú tendenciu premieňať mimoriadne dobre.

Vrátim sa k otázke, prečo sa tieto kľúčové slová nazývajú „dlhé chvosty“ o niečo neskôr.

Analyzovali sme 1,9 miliardy kľúčových slov v americkej databáze spoločnosti Ahrefs a boli sme prekvapení, keď zistili, že 92,42% z nich získava desať vyhľadávaní za mesiac alebo dokonca menej..

Prezrite si nasledujúci graf. Vidíte lila „chvost“? Vizualizuje nepopulárne otázky. Som si istý, že teraz chápete, prečo sa menej populárne kľúčové slová nazývajú kľúčové slová s dlhým koncom.

Deje sa tak preto, že spadajú na veľmi dlhý koniec grafu dopytu po vyhľadávaní.

graf dopytu

Kľúčové slová s dlhým chvostom nemajú nič spoločné s počtom slov. To znamená, že krátke vyhľadávacie dopyty môžu byť kľúčové slová „s dlhým časom“ a dlhé dopyty môžu byť „kľúčové“ kľúčové slová.

Napríklad:

Pracovné miesta v oblasti digitálneho marketingu a kurzy digitálneho marketingu sú kľúčové slová „hlava“ am254 a animacrack sú dlhé chvosty.

Máš záujem? Chceli by ste vedieť, ako nájsť kľúčové slová s dlhým chvostom a získať z nich obrovskú návštevnosť? Nasledujte ma ďalej.

Kľúčové slová s dlhým chvostom – ako ich nájsť

Začnime najjednoduchším spôsobom. Vezmite si širokú tému a začnite ju písať na Google. Vidíte tieto návrhy automatického dopĺňania Google?

Ako nájsť kľúčové slová s dlhým chvostom

Sú to konkrétnejšie a menej populárne vyhľadávania, ktoré môžu súvisieť s celkovou témou, ktorú hľadáte.

Začiarknite tiež políčko Ľudia tiež požiadať.

Ľudia sa tiež pýtajú

A nezabudnite na oblasť „Vyhľadávania súvisiace s“ v dolnej časti výsledkov vyhľadávania.

Vyhľadávania súvisiace s

Výsledky uvedené v tejto časti poskytujú určitý pohľad na ďalšie menej populárne, ale konkrétnejšie vyhľadávania, ktoré ľudia vykonávajú okolo tejto témy.

Musím vás však upozorniť, že manuálne zhromažďovanie týchto kľúčových slov od spoločnosti Google môže byť časovo náročné. Možno by bolo múdre riešenie použiť profesionálny nástroj na výskum kľúčových slov na nájdenie tisícov pekných dlhých koncových slov za pár sekúnd.

používam Prieskumník kľúčových slov spoločnosti Ahrefs na účely. Je to prirodzené, pretože pracujem pre spoločnosť, ale môžete použiť akýkoľvek marketingový nástroj podľa vášho výberu.

Tento proces sa zvyčajne zjednodušuje na tieto činnosti:

 • Zadávam počiatočné kľúčové slovo
 • Vyberte potrebnú správu
 • Použite filter Objem, keď chcem nájsť vo svojom výklenku kľúčové slová s nízkym objemom vyhľadávania

Ak hľadám konkrétnejšie otázky, ale nie všeobecné otázky, môžem tiež pomocou filtra počtu slov nájsť kľúčové slová s dlhým koncom pozostávajúce z mnohých slov..

Prieskumník kľúčových slov tiež ponúka prehľad otázok. Tieto typy dopytov budú pravdepodobne „nepopulárne a špecifické“, čítajte dlhodobé otázky.

Ak chcete zostať v rámci svojich rozpočtových limitov a používať väčšinou bezplatné nástroje, vyskúšajte Odpovedzte verejnosti. Robí niečo podobné.

Existuje ďalší efektívny spôsob, ako objaviť sľubné kľúčové slová s dlhým koncom vo vašom nika / priemysle. Môžete prehliadať kľúčové slová, ktoré vaši konkurenti momentálne hodnotia.

Opäť to robím v spoločnosti Ahrefs, ale môžete to urobiť vo svojom obľúbenom marketingovom nástroji.

Do prehliadača stránok Ahrefovho webu zadám iba doménu konkurenta, prejdem do prehľadu Organické kľúčové slová a potom filtrujem kľúčové slová s nízkym objemom vyhľadávania..

Vedľajšia poznámka: Toto je veľmi poučné video o tom, ako urobiť výskum kľúčových slov v roku 2020.

Nie som si istý, či ste zvážili tento prístup pri hľadaní dlhodobých kľúčových slov pre obsah, ktorý uverejníte na svojom blogu WP..

Ale to nie je všetko. Môžem zhrnúť niekoľko ďalších metód na nájdenie vecí, ktoré ľudia vo vašom odbore môžu hľadať na stránkach Google:

 • Vstúpte do topánok vašich zákazníkov. Aký jazyk by používali a ako formulovať otázky pri vyhľadávaní vašich produktov alebo služieb?
 • Neexistuje lepší spôsob, ako zistiť, aké slová, frázy a jazyk používajú vaši zákazníci, ako s nimi hovoriť. Porozprávajte sa so svojimi zákazníkmi.
 • Sledujte vlákna v online komunitách. Navštívte priemyselné fóra, aby ste zistili, aké otázky požadujú vaši zákazníci a ako ich formulujú. Neublíži to ani odchodom do skupín na Facebooku a iných platforiem sociálnych médií.

Ako získať hromady návštevnosti z vyhľadávania z kľúčových slov s dlhým koncom

Je ľahšie hodnotiť na dlhom konci ako na kľúčové slová „hlava“.

Napríklad niektoré kľúčové slová s dlhým koncom na stránke s najlepším hodnotením môžu mať približne 2 500 vyhľadávaní za mesiac.

Väčšina z najlepších stránok bude mať tiež menej ako 20 referenčných domén, čo znamená, že ak by ste vytvorili stránku na danú tému a vytvorili nejaké odkazy na ňu, mohli by ste očakávať, že sa umiestni v prvej desiatke celkom ľahko.

Ak porovnáme imaginárny dlhý chvost, ktorý sme práve hovorili vyššie, s nejakým populárnym výrazom „hlava“, ktorý má, napríklad, približne 100 000 vyhľadávaní za mesiac a všetky stránky, ktoré sa umiestnili na najvyšších pozíciách, majú veľa spätných odkazov, vaše šance na všetky ich prekonali.

Jedným z dôvodov je, že je ľahšie hodnotiť a získavať návštevnosť z kľúčových slov s dlhým koncom.

Môžete sa však dostať do nasledovnej situácie:

Máte niekoľko kľúčových slov, ktoré majú podobné mesačné vyhľadávania. Znamená to, že bude ľahké hodnotiť niektorú z nich?

Odpoveď znie nie.

Najskôr sa pozrite na najvyššie hodnotené stránky. Jedno z vašich kľúčových slov by sa mohlo stať hrozne konkurencieschopnou. Chceli by ste vedieť prečo?

Stáva sa to, keď vyhľadávací dotaz neobsahuje samostatnú tému a patrí do širšej témy.

Dovoľte mi vysvetliť tento jav. Keď rôzni ľudia hľadajú rovnaké veci, spoločnosť Google tomu rozumie a zoradí takmer identickú množinu stránok pre všetky tieto dlhé otázky..

Tu môžeme dospieť k záveru – každá téma má svoju vlastnú „krivku dopytu po vyhľadávaní“..

Ak pre svoje kľúčové slová s dlhým chvostom vytvoríte „krivku dopytu po vyhľadávaní“, uvidíte, že hoci existuje niekoľko výrazov „hlava“, existuje aj veľmi dlhý chvost pozostávajúci z tisícov nízkoobjemových kľúčových slov. Všetky sú súčasťou rovnakej veľkej témy.

Nemusíte sa však obávať, ak ste vybrali správne kľúčové slová s nízkym objemom vyhľadávania.

Za tebou

Viete, som veľký fanúšik kľúčových slov s dlhým chvostom a tento článok je len špičkou ľadovca, ktorý odhaľuje úžasné možnosti SEO pre dlhé chvosty pre blogy WP, ako aj akékoľvek iné zdroje, ktoré majú nejaký obsah, ktorý si vyžaduje propagáciu. a vysoké hodnotenie vo vyhľadávačoch.

Ak ste tiež evanjelistom kľúčových slov s dlhým chvostom, napíšte mi prosím komentár. Ak je pre vás táto téma nová, vaše otázky / myšlienky / návrhy sú vždy vítané nižšie.

Nehanbite sa zdieľať tento článok na sociálnych sieťach, ak to považujete za užitočné.

na zdravie!

O autorovi:

Helga Moreno je vášnivá tvorkyňa obsahu a marketingová spoločnosť Ahrefs dosť odvážny, aby uveril, že ak existuje kniha, ktorú chce prečítať, ale ešte nebola napísaná, musí ju napísať sama.

Prečítajte si tiež:

 • 14 najlepších nástrojov SEO, ktoré všetci odborníci v oblasti SEO používajú v roku 2020 (zadarmo & paid)
 • 9 spôsobov, ako získať vysoko kvalitné spätné odkazy zadarmo
 • Ako urýchliť proces indexovania webovej stránky v roku 2020?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map