WordPress Web Siteniz İçin TO’yu Geliştirmenin 7 Etkili Yolu

Arama motorları, siteler ve web sayfaları için en önemli trafik kaynaklarından biri olmaya devam ediyor. Bu nedenle, doğru stratejilerden yararlanarak organik tıklama oranınızı (TO) artırmak son derece önemlidir..


Unutmayın, sadece web sitesi sahiplerinin her zaman odaklandığı arama motorları sıralamanızla ilgili değildir. Sonuçta, arama motorlarının ilk sayfasındaysanız, trafik derhal size ulaşacaktır, değil mi? Ne yazık ki, bu şekilde çalışmıyor!

Hiç kimse içeriğinizi tıklayıp ziyaret etmezse, arama motoru sıralama sayfalarında en yüksek rütbeye ulaşmak bile yardımcı olmaz. Bu durumda, arama sıralamanız bir ekrandan çok bir ekran olmaktan çıkar.

TO’nuzu iyileştirmenin yanı sıra arama sıralamalarınızla el ele bu noktada gelir. Kitleniz arama motoru olmadığı için, içeriğinizi alakalı yapan gerçek kişilerdir.

Ama nasıl yapacaksın? WordPress web sitesi TO’nuzu iyileştirmenin farklı yollarını gösterdiğim için okumaya devam edin!

WordPress Web Sitesi TO’nuzu Geliştirmenin Yolları

TO’nuzda çalışmak, arama sıralamanızı yükseltmenin harika bir yoludur. Aslında organik TO’nuzun her% 3 iyileştirilmesi için web sitenizi arama motoru sayfalarında bir noktaya kadar taşıyabilir!

Bununla birlikte, organik TO’nuzu artırmak için bu yedi ipucunu izleyin.

1. Mevcut TO’nuzu Kontrol Edin

Yapmanızı tavsiye ettiğim ilk şey, mevcut tıklama oranınızın ne olduğunu kontrol etmektir. Durumun ne olduğunu öğrenmek, bunu yaparken doğru araçları kullanmak en iyisidir.

Kullanabilirsiniz Google Analytics TO’nuzu izlemek ve iyileştirmek için. Google Analytics’deyken Edinme sayfasına gidin>Search Console>Sorguları. Ardından, kullanıcıları web sitenize getiren çeşitli arama sorgularını görürsünüz.

Ekranda ayrıca sorgu tıklamalarına, tam TO’ya, gösterimlere ve ortalama arama konumunuza da göz atabilirsiniz. Web sitenizdeki sayfalar hakkında daha fazla bilgi için Açılış Sayfaları menüsünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz..

Bu şekilde, organik TO’nuzu artırmak için ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz..

2. Sitenizin Tüm Başlıklarını Geliştirin

Arama sonuçlarınızın en önemli bölümlerinden biri başlıktır. Bir arama yapan kişi sayfayı ziyaret etmeden önce web sitesinin ilk izlenimi olarak düşünün. Bu nedenle, başlığınızı olabildiğince etkili hale getirmeye odaklanmanız gerekir. Bu ipuçlarını takip edebilirsiniz:

  • Çeşitli başlıkları deneyin ve sadece bir seçeneğe bağlı kalmayın. Farklı başlık alternatiflerine sahip olun ve hangisinin daha iyi çalıştığını görün.
  • Tıklama kararı insanların nasıl hissettiği ile motive olduğundan, duyguya odaklanın.
  • Listicle tabanlı başlıkları deneyin, bu da insanların en çok sevdiği şeydir. Kullanıcıların neden ilk X listelerini sevdiğini fark ettiniz, bu yüzden onları içeriğinize ve başlığınıza kullanmayı deneyin.
  • Görünüm önemli olduğundan doğru biçimlendirmeyi kullanın. SERP’lerden kesilmesini önlemek için başlığın dilbilgisi açısından doğru ve doğru uzunlukta olması gerekir.

3. Başlıkları Test Edin

İyi başlıklara sahip olmanız gerekirken, yayınlamadan önce bu başlıkları test etmeniz gerekir. İçerik başlıklarının nasıl geliştiğini görmek için tahmin çalışmalarına güvenemezsiniz. Şu ipuçlarını deneyin:

  • CoSchedule Başlık Analizörü gibi başlık puanlarınızı ölçmek için doğru araçları kullanın. WordPress eklentilerini A / B testi araçlarıyla da kullanabilirsiniz
  • Sosyal medya ağlarındaki başlıkları test edin. Hangi başlığın en iyi sonucu verdiğini görmek için farklı başlıklarla benzer içerik yayınlayabilirsiniz
  • Başlıklarınızı test etmek, TO’nuzu geliştirmek istediğiniz sayfalar için reklam satın almak ve farklı başlıkları denemek için PPC reklamlarını kullanmayı deneyin

4. URL’leri Açıklayıcı Hale Getirin

Başlıkların ve başlıkların yanı sıra yapılacak bir sonraki şey, URL’ler. Anahtar kelimenizi buraya da yerleştirmeniz gerekir. Bu, Google için önemlidir ve potansiyel ziyaretçilerinizin sizinkini tıklamaya ikna olmasını sağlayacaktır. Aslında bir çalışma, açıklayıcı URL’lerin genel URL’lere kıyasla% 25 daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor!

Kısa ve alakalı URL’ler eklemenin yanı sıra, bağlantı yapınız içindeki kategorilere ve alt kategorilere yerleştirerek URL’yi geliştirebilirsiniz. Bu şekilde, daha geniş bir bağlam var ve ziyaretçilerin içeriğinizin özünü bilmesini sağladı.

5. Meta Açıklamalarınızı İkiye Katlayın

İnsanlar ne okumak üzere oldukları hakkında bir fikir edinmek ister ve bunları içeriğinizin kısa bir açıklamasına ikna etmek istersiniz. Potansiyel ziyaretçilere web sayfanızdan ne beklemeleri gerektiğini söylemek için içeriğinizin snippet’leri olan sayaç açıklamaları burada gelir.

Gönderi başına cazip bir özel açıklama var, yoksa arama motorları ana anahtar kelimenizi içeren rastgele cümleler çeker. Tıpkı manşetlerinizi yapmak gibi, güç ve duygu kullandığınızdan emin olun, ancak çok uzun yapmayın veya kesilir.

Okumalısınız: Dönüştüren Güçlü Meta Açıklamaları Yazmak için 7 İpucu

6. Schema.org Yapısal Verilerini Ayarlama

Yapısal verilere aşina değilseniz, bunlar içeriğiniz için ek bilgilere sahip zengin snippet’ler oluşturan öğelerdir. Görüntüler, derecelendirmeler, hazırlık süresi (tarifler için kullanılır) veya kırıntı gezintileri vardır. Bunları kullanmak, doğru yapılması durumunda organik TO’nuzu% 30 artırabilir!

Bu arama motorlarının yanı sıra, genellikle organik arama sonuçlarından önce, sonuçlar sayfasında bilgi göstermek için yapılandırılmış veriler kullanır. Bu nedenle, WordPress sitenize yapısal veriler ekleyerek bundan faydalanma zamanı.

7. Web Sitenizin Hızını Artırın

Bu, size yardımcı olacak son ve mutlak kritik ipucudur. organik TO. Hızlı yüklenen bir sayfayla, insanlar daha fazla kalma eğiliminde olacak ve çıkış ve hemen çıkma oranları riskini azaltacaktır..

Sonuçta, kim birkaç dakika sonra bile yüklenmeyen bir web sayfasında kalmak ister ki? Elbette, hızla yüklenen başka bir site seçmek isteyecekler!

Okumalısınız: WordPress Web Sitenizi Hızlandırmanın 15 Etkili Yolu

Sarmalamak

Umarım web sitenizin TO’sunu nasıl geliştireceğinizle ilgili bu makale size yardımcı olmuştur! Artık daha fazla beklemeyin ve daha fazla trafik almaya başlamak için bu ipuçlarını kullanmayın.

Herhangi bir sorunuz varsa veya TO’nuzla ilgili kendi ipuçlarınızı ve uzmanlığınızı paylaşmak istiyorsanız, aşağıya yorum yapın. Düşünceleriniz çok takdir ediliyor!

Ayrıca okuyun:

  • 2020’de Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 25 Yolu

Yazar Bio:

Joel House bir kurucusudur Joel House Medya Ara ve Dijital Pazarlama Uzmanı. Son 10 yılda Joel, farklı büyüklükteki işletmeler için farklı dijital pazarlama stratejileri uyguladı. Organik SEO ve Google Adword’e olan tutkusu onu daha özel kılıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me