Przewodnik dla początkujących po tekstach zakotwiczonych i ich wykorzystaniu w budowaniu linków

Tekst kotwicy jest moim słowem kluczowym,


Tekst kotwicy to link, którego używamy do łączenia wstecznego,

Ummm Anchor text? Co to jest?

Co to jest tekst kotwicy i jak go używać? Zadałem to pytanie niektórym początkującym SEO w moim kręgu i oto odpowiedzi, które od nich otrzymałem.

Nic nie jest szokujące w tym, że większość początkujących nie rozumie nawet, czym jest tekst kotwicy, gdzie i jak należy go używać, mimo że sami często go używają. Ciągle umieszczają to tu i tam codziennie, nie mają teoretycznej wiedzy o tym, co to jest i jak należy go wykorzystać, aby zapewnić maksymalne korzyści w rankingu witryny.

Ten uproszczony i podstawowy przewodnik został napisany, aby poprowadzić Cię na temat podstaw tekstu w tekście zakotwiczonym i jak można go wykorzystać, aby zmaksymalizować wyniki SEO. Więc nie czekając dłużej, zanurzmy się.

Co to jest tekst kotwicy?

Tekst kotwicy to klikalny link, który umieszczasz w swoich postach gości, treściach internetowych lub w innym miejscu, w którym zostawiasz link do witryny, takim jak fora, profil biznesowy i sekcja komentarzy na blogach itp. Chociaż większość ludzi uważa, że ​​teksty kotwicy nie są tak znaczące jak kiedyś. Ale w rzeczywistości nadal mają one znaczenie i nadal powinieneś ich używać strategicznie. Będą mieć znaczenie, o ile linki zwrotne i budowa linków mają znaczenie.

Jednak algorytm Google aktualizuje zwłaszcza Aktualizacja pingwina w 2012 roku zmienił praktyki budowania linków. Aktualizacja algorytmu zmusiła SEO do wprowadzenia poważnych zmian w strategii budowania linków. Innymi słowy, Google stał się mądrzejszy niż kiedykolwiek wcześniej, aby wykryć, czy bierzesz udział w nienaturalnych praktykach budowania linków. Jeśli złapie cię na gorącym uczynku, trafi cię wyczerpującą karą.

A skąd Google to wie? Proste, dzięki tekstom kotwicy.

Załóżmy, że masz firmę projektową o nazwie „ABC”, która oferuje usługi projektowania graficznego, teraz wszystkie linki zwrotne nie powinny być osadzone w tym samym tekście zakotwiczonym „usługi projektowania graficznego”. W przeciwnym razie Google prędzej czy później dowie się, że budujesz agresywne nienaturalne linki, w wyniku czego zostaniesz ukarany karą.

Jakie są typy tekstów zakotwiczenia?

Musisz się zastanawiać, czy teksty zakotwiczenia naprawdę są w formie. No tak. Zamiast wielokrotnie używać pojedynczego tekstu kotwicy w swoich postach, możesz używać różnych typów, które pomagają w łamaniu tekstów kotwicy w wielu odmianach.

Poniżej wymieniliśmy rodzaje tekstów zakotwiczenia, które użyte w idealnym stosunku podniosłyby twój ranking witryny szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

1. Markowe Kotwice

Są to typy kotwic, które mają w sobie markę. Może to być nazwa marki sama lub z dodatkowymi słowami zawartymi przed lub po. Oto przykład markowego tekstu kotwicy od Ahrefsa.

Markowe Kotwice

2. Kotwy z nagim łączem

Nagie kotwice linków to typy tekstów kotwicy, w których umieszczasz link tak, jak jest, bez osadzania go w jakimkolwiek tekście.

3. Ogólne kotwice

Ogólne kotwice to w zasadzie wezwania do działania, w których nie używasz kierowanych słów kluczowych ani nazwy marki.

Na przykład:

 • Przeczytaj tutaj
 • Kliknij tutaj
 • Odwiedz nasza strone internetowa

4. Brak kotwicy

Jest to rodzaj kotwicy, z którego korzysta większość marek. Możesz uzyskać ten typ kotwicy, gdy otrzymujesz link przez obraz (bez tagu ALT), lub możesz po prostu go zdobyć, nie dołączając żadnego tekstu kotwicy do treści. Tak wygląda No Anchor.

Bez kotwicy

5. Nazwa marki ze słowem kluczowym

Jest to rodzaj tekstu kotwicy, w którym łączysz słowa kluczowe z marką.

Tak to wygląda:

 • ABC niestandardowe logo
 • Usługi projektowania stron internetowych ABC
 • Projekt broszury ABC

6. Kotwice obrazu

Gdziekolwiek publikujesz obraz, upewnij się, że umieściłeś w nim tag ALT. Google uzna ten tag ALT za tekst zakotwiczenia obrazu. W przeciwnym razie byłoby to uważane za brak kotwicy, o którym wspomnieliśmy w poprzednim nagłówku.

7. Częściowe kotwice dopasowania

W przypadku tego rodzaju tekstu kotwicy będziesz używać odmian docelowych słów kluczowych.

Na przykład:

 • Dowiedz się, jak używać tekstu kotwicy
 • Przeczytaj podstawy korzystania z tekstów zakotwiczenia

8. Kotwice LSI

LSI oznacza ukryte indeksowanie semantyczne. Przejdź do Google, wpisz swoje słowo kluczowe, a poniżej otrzymasz pokrewne wyszukiwane hasła wpisane zapytanie. To są słowa kluczowe LSI dla Twojej marki. Na przykład moim docelowym słowem kluczowym są usługi projektowania graficznego. Byłyby to słowa kluczowe LSI, których mogę użyć oprócz słów kluczowych docelowych jako tekstu kotwicy.

Kotwy LSI

9. Tekst kotwicy w dopasowaniu ścisłym

Dokładne dopasowanie kotwic jest w zasadzie słowami kluczowymi, dla których przeprowadziłeś dokładne badania. Na przykład, jeśli „usługi projektowania graficznego” są docelowym słowem kluczowym i używasz dokładnego tekstu zakotwiczenia do budowania linków, oznacza to, że używasz tekstów zakotwiczenia dopasowania ścisłego. Są to najpotężniejsze, a jednocześnie najbardziej wrażliwe słowa kluczowe, które mogą wpłynąć na pozycję Twojej witryny zarówno negatywnie, jak i pozytywnie.

Jak powinny być używane?

Większość SEO uważa, że ​​jeśli użyją słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym, ich strona będzie w stanie szybko osiągnąć pozytywne wyniki. Przeciwnie, rzeczy działają na odwrót.

Dokładne dopasowanie kotwicy powinno być stosowane w mniejszym odsetku w strategii budowania linków. Tak, możesz użyć słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym, ale tylko wtedy, gdy chcesz szybko poprawić swój profil. Jeśli będziesz ich nadal używać, spowoduje to negatywny wpływ na Twój profil Google, a Google przyjmie, że budujesz nienaturalne linki.

Poniżej wymieniliśmy słowa kluczowe w oparciu o priorytet, który należy im nadać.

 1. Markowy tekst kotwicy: Używaj go jak najwięcej. To pokazuje Google, że skupiasz się na budowaniu marki, a nie spamowaniu Internetu za pomocą nienaturalnych słów kluczowych.
 2. Nagie linki: Znów nagie linki są bezpieczne, wydają się naturalne w twoim profilu.
 3. Ogólne teksty kotwicy: Ogólne kotwice lub wezwanie do działania nie tylko przyciągają uwagę, ale także pomagają zachować zdrowy i naturalny profil. Używaj odmian wezwań do działania, nie trzymaj się jednego wezwania do działania dla każdego linku.
 4. Obraz i brak kotwicy: Zachęcamy do korzystania z tego rodzaju słów kluczowych, ponieważ nie powodują one żadnych kłopotów.
 5. Częściowe dopasowanie kotwic i LSI: Zachowaj ostrożność podczas ich używania. Upewnij się, że nie spamujesz swojego profilu Google tonami. Twórz odmiany docelowego słowa kluczowego i używaj go w sposób, który powinien wyglądać naturalnie.
 6. Dokładne dopasowanie Kotwice: Jak wspomniano powyżej, używaj ich ostrożnie. Częste stosowanie kotwic ścisłych nie jest dobrym pomysłem na strategię budowania linków.

Jaki powinien być wzór?

Kiedy zamierzasz budować linki do swojej witryny z pieniędzmi. Upewnij się, że nie postępujesz według schematu, który jest zbyt oczywisty, aby Google mógł przeanalizować, czy masz ochotę na uzyskanie linków zwrotnych. Po prostu bądź losowy.

Kopnij na swojej stronie z dokładnym tekstem kotwicy w dopasowaniu ścisłym, a do następnego linku przejdź do markowego słowa kluczowego. W przypadku trzeciego używa się LSI lub częściowo dopasowanego tekstu zakotwiczenia, następnie użyj ogólnego tekstu zakotwiczenia, a następnie ponownie użyj markowego słowa kluczowego i kontynuuj robienie tego w losowy sposób.

Zabrany klucz

Nie powtarzaj słów kluczowych z rzędu i ciągle tasuj. Pamiętaj, że Google nienawidzi tego, gdy jesteś zbyt doskonały w swoich tekstach i słowach kluczowych. Google oczekuje, że witryna znajdzie linki do niej, jest zobowiązana do zapewnienia wysokiej jakości treści użytkownikom Internetu. Więc nie myśl o oszukiwaniu Google, jeśli uważasz, że możesz to zrobić, to masz złe wrażenie.

Zamiast tego nie próbuj zachowywać się naturalnie, po prostu „bądź naturalny”. Twórz linki, ale nie spamuj internetu niechcianymi treściami o niskiej jakości. Niniejszy przewodnik oparty jest na doświadczeniu osobistym, a wyniki mogą się różnić, ponieważ każda witryna internetowa jest inna w ten czy inny sposób.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, ten przewodnik pomoże ci w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących strategii budowania linków.

Biografia autora:

Loius Martin jest kierownikiem ds. Marketingu kreatywnego w Invictus Studio w Southlake w Teksasie. Od trzech lat zajmuje się marketingiem cyfrowym w USA. Loius ma duże doświadczenie w blogowaniu i marketingu, a jego praca odzwierciedla głęboki wgląd w taktyki marketingowe współczesnego świata. Możesz śledzić go na @ loiusmartin1 na Twitterze.

Czytaj także:

 • 7 najlepszych strategii SEO w celu optymalizacji witryny w 2020 roku
 • Unikaj tych 30 błędów SEO, które mogą zabić Twój ranking w 2020 roku
 • Najlepsze narzędzia do analizy SEO do analizy witryny w 2020 roku
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me