Dönüştüren Güçlü Meta Açıklamaları Yazmak için 7 İpucu

Meta açıklamalar en iyi web sitenizde gizli bir önizleme olarak tanımlanabilir. Bir ziyaretçinin devam edip bağlantıyı tıklamaya karar vermesine yardımcı olurlar ve sonunda bir dönüşüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle, en iyi ayağınızı öne çıkarmanız, kendinizi kitleniz için bir önizleme veya fragman oluşturmaya çalışan bir film yapımcısı olarak hayal etmeniz önemlidir..


Meta AçıklamalarMeta Açıklamalar

Bu sadece kısa bir açıklama olsa da, işareti vurduğunuzdan emin olmak için dikkate alınması gereken çok şey var.

Bununla birlikte, dönüştüren güçlü bir meta açıklama yazmak için 7 ipucu.

Dönüştüren Güçlü Meta Açıklamaları Yazmak için 7 İpucu

# 1. Kısa tut

Kullanmanız gereken karakter sayısı hakkında birçok öneri bulabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken temel şey, kısa ve özlü olmanız gerektiğidir, çünkü SERP, 160 karakteri aşarsa metnin bir kısmını keser.

Bu nedenle, olabildiğince kesin olmanız gerekir, ortalama olarak genel öneri 150 ile 155 karakter arasındadır, bu şekilde tüm açıklamanın görüneceğinden ve ziyaretçinin web sitenizdeki içeriği tıklayıp okumak için etkili bir şekilde teşvik edileceğinden emin olabilirsiniz..

Ancak, meta açıklamaya dahil ettiğiniz her şeyin duyu arama motoruna değil ziyaretçiye.

# 2. Anahtar Kelimeleri Dahil Et

Anahtar Kelimeleri Meta Açıklamasına Dahil EtAnahtar Kelimeleri Meta Açıklamasına Dahil Et

Meta açıklaması gerçekten arama motoru sıralamanızı etkilemese de, orada anahtar kelimeler kullanmanız önemlidir. Arama yapan kişinin belirli bir konuda en alakalı bilgileri aradığını ve bu nedenle meta açıklamasında aradıkları anahtar kelimelerin bazılarını görebilmelerine yardımcı olduğunu unutmayın..

Bununla birlikte, anahtar kelimeler kullanmak, açıklamayı onlarla doldurmanız gerektiği anlamına gelmez. Anahtar kelimeler açıklama içinde akmalıdır izleyicinin bunun gerçekten de aradıkları bilgiye sahip bir web sitesi olduğunu anlayabilmesi için.

3.. WIFM Sorusunu Yanıtlayın

WIFM Sorusunu YanıtlayınWIFM Sorusunu Yanıtlayın

WIFM, Me Benim İçin Ne Var? ’Kısaltmasıdır.

Hemen hemen herkes, internette gezinirken veya hatta bir satın alma kararı verirken aklında bu soruyu akla getiriyor. Meta açıklamanızın bu gerçeğe dikkat etmesi gerekir, okuyucu arama sonuçlarında görünen diğerlerini değil, neden sayfanızı tıklamaları gerektiğini soruyor..

Açıklama okuyucuya tıkladıktan sonra sayfanızın yaşamlarına hangi değeri katacağını söyleyebilmelidir. Gösterilen diğer sayfalarla rekabet halindesiniz ve izleyiciyi onlar için en uygun olduğuna ikna etmek için sadece birkaç kelimeniz var.

4.. Harekete Geçirici Mesaj Olun

Ziyaretçileri dönüştürmeye çalıştığınızı, meta açıklamanıza bir harekete geçirici mesaj ekleyerek dönüşümü artırmanın daha iyi bir yolu olduğunu unutmayın. Bu, satış görevine dönüştürmeniz için tavsiye değildir, bu sadece kişiyi kapatacaktır. Harekete geçirme ifadesi ince ama etkili olmalıdır. Bu neredeyse WIFM sorusuna cevap verebilmek gibidir. Okuyucu bir şeyden yararlanmak için bağlantıyı tıklamaya teşvik edilmelidir..

Harekete geçirici mesaj, “web sayfanıza nasıl daha fazla tıklama alacağınızı öğrenin” gibi bir şey olabilir. Gördüğünüz gibi, bu ince bir eylem çağrısıdır, ancak sonunda daha fazla tıklama almak isteyen bir kişinin bağlantıyı tıklama olasılığı daha yüksektir.

5.. Dostu ve Mükemmel Yapın

Meta açıklama, resepsiyon alanınız veya ön büro yöneticiniz gibidir. Mümkün olduğunca davetkar hale getirmeniz gerekir. Birisinin söylediği gibi, “gülümseyen bir kapıcı veya kızgın bir fedai olabilir.”

Sayfanızın arama sonuçlarında önce görünmesini sağlayabilirsiniz, ancak açıklamanız yeterince davet etmiyorsa sonuçlarda hiç görünmeyebilir.

Anahtar kelimeleri birleştirmek ve bunları fiiller ve isimlerle aceleyle karıştırmak size dönüşüm değil, tiksinti verecek.

Açıklamasında hoş bir tona sahip olmaya çalışmalı ve ardından herhangi bir hata içermediğinden emin olmak için incelemeye devam etmelisiniz. Birçok kişi bir kitabı kapaktan değerlendirir ve kapağınızdaki hatalar içindeki içeriğe güvenip güvenemeyeceklerini sorgulamalarını sağlayabilir.

6.. Arama Motoruna bırakın

Arama Motoruna bırakınArama Motoruna bırakın

Bu kadar garip gelse de, bazen en iyi yazılmış açıklama yazılmayan açıklamadır!

Arama motorları, kodlanmış bir meta açıklamanız olmadığında anahtar kelimeleri ve beraberindeki cümleleri de çekebilir. Bazen ne çekecekleri, birisinin yaptığı arama ile en alakalı olabilir. Bu durum, özellikle uzun kuyruklu anahtar kelimeler için.

Bunun yalnızca belirli durumlarda ve özellikle uzun anahtar kelimelerle veya birtakım anahtar kelimelerle çalışırken işe yaradığını unutmayın, bu yüzden dikkatli olun.

7.. Öğrenmeye ve Ayarlamaya Devam Et

Çevrimiçi dünya asla durağan değildir, olduğu kadar akıcı olmak ve öğrenmeye devam etmek iyi bir şeydir. Denemekten, bir şey denemekten ve nasıl çalıştığına dair yakın bir sekme tutmaktan ve daha iyi çalışmazsa başka bir tane denemekten korkmayın..

Belirli bir anahtar kelime bugün iyi çalışıyor olsa bile, yarın değiştirilmesi gerekebilir çünkü itirazını kaybetmiş olabilir. Bu nedenle, meta açıklamalarınızın performansını sürekli olarak izleyerek her zaman oyunun üstünde kalmanız gerekecektir..

Ayrıca rakiplerinizi izlemeniz ve onlardan öğrenmeniz gerekebilir. Rakiplerden biri Google AdWords’tür, her zaman açıklamanızın bu reklamlardan daha iyi rekabet edebileceğinden emin olun.

Son düşünceler

Dönüştürmek için güçlü meta açıklamalar yazmak zaman ve çaba gerektirecektir, ancak sonunda oraya ulaşacaksınız. En iyisini bulmak için düzenleme ve yeniden düzenleme yapacak, bazen başka bir kişinin görüşünü bile isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte, meta açıklamanın sadece kapıcı olduğunu da not etmek önemlidir, bu nedenle bir kişinin o sanal kapıdan içeri girerken bulduğu şey önemlidir.

Harika içerik de aynı derecede önemlidir ve açıklama aslında sayfadaki içerikle ilgili bir fikir olmalıdır. Harika bir fragman izlemek ve korkunç bir film izlemek asla iyi bir deneyim değildir!

Yazar Bio:

Ritu Sharma Hakkında – Ritu Sharma bir SEO uzmanı & 9 yılı aşkın profesyonel deneyime sahip Çevrimiçi Pazarlama Stratejisti. Şu anda Hindistan’ın önde gelen SEO şirketi ile çalışıyor PageTraffic. PageTraffic için birçok başarılı SEO kampanyasına öncülük etti.

Ayrıca Oku:

 • 2020 İçin SEO Eğilimleri
 • Long-Tail Anahtar Kelimeler Kullanarak Tonlarca Trafik Nasıl Gidilir
 • 2020’de Ücretsiz Yüksek Kaliteli Geri Alma
 • Web Sitesi Analizi İçin En İyi 10 SEO Analiz Yazılımı
 • WordPress Web Siteleri için 7 En İyi SEO Eklentisi
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map