Ako urobiť výskum kľúčových slov pre SEO (The Ultimate Guide for Beginner)

Hľadáte najjednoduchší spôsob, ako sa naučiť, ako robiť prieskum kľúčových slov?


Tento príspevok vám poskytne príležitosť ponoriť sa do najlepších hackov, ktoré vám umožnia robiť výskum kľúčových slov zameraný na výsledky s maximálnou ľahkosťou a efektívnosťou.

Budete tiež oboznámení s niektorými bezplatnými alebo platenými nástrojmi na výskum kľúčových slov, ktoré uľahčia vaše SEO úlohy čo najvýhodnejším možným spôsobom a spustia SEO plán útoku!

Keď ste takí na počiatočnej úrovni výučby SEO, keď ste oboznámení s slovom „Výskum kľúčových slov“.

Čo je to výskum kľúčových slov?

výskum kľúčových slov je proces identifikácie populárnych slov a fráz, ktoré ľudia vstupujú do vyhľadávacích nástrojov v snahe zistiť, čo majú hodnotiť.

Čo je to kľúčové slovo, aby ste určili úspech svojej webovej stránky v digitálnom priestore? Je to pravdepodobne preto, že výskum kľúčových slov je prvým a najvýznamnejším pokrokom v oblasti SEO.

Výskum kľúčových slov je neoddeliteľnou súčasťou SEO. Nielen to je potrebné spustiť kampaň s reklamami Google.

Bez prieskumu kľúčových slov nemôžeme optimalizovať blogový príspevok ani vykonávať praktiku mimo stránky. Spolu s týmito smermi sa musíme starať aj o podnikanie.

Niet pochýb o tom, ale je ešte dôležitejšie implementovať relevantné kľúčové slová do článku alebo blogu.
Teraz vám povieme 5 jednoduchých krokov pre výskum kľúčových slov, aby bol váš web optimalizovaný pre vyhľadávače.

Ako urobiť výskum kľúčových slov v 5 jednoduchých krokoch:

1. Predtým, ako pôjdeme do mrzutého výskumu kľúčových slov, musíme vedieť, aké je dobré kľúčové slovo:

 • Kľúčové slovo musí mať najmenej 500 mesačný objem vyhľadávania (>500).
 • Miera CZK kľúčového slova by mala byť vyššia, t. J. Vyššia ako 1 $ (Znamená to, že inzerenti majú záujem o toto kľúčové slovo, čo uľahčuje speňaženie).
 • Úroveň konkurencie by mala byť nízka alebo mierna na SERP (stránka s výsledkami vyhľadávacích nástrojov), pretože nám to pomôže dosiahnuť lepšiu návratnosť investícií (návratnosť investícií)..
 • Obtiažnosť SEO pre kľúčové slová by mala byť 0 až 30 (stále ľahké). Čím sú ťažkosti s kľúčovými slovami vyššie, tým ťažšie je umiestniť sa na prvej stránke vyhľadávacieho nástroja Google kvôli vysokej konkurencii webových stránok s hodnotením..

2. Uveďte zoznam relevantných tém týkajúcich sa vášho podnikania a vytvorte špecializovaný zoznam tém:

Pri výbere vhodných kľúčových slov vždy uprednostňujte použitie platených nástrojov, čo však neznamená, že by ste nemali používať bezplatné nástroje.

Bezplatné nástroje poskytujú veľa kľúčových slov, ktoré úzko súvisia, nedávajú vám však nové kľúčové slová ani rôzne typy kľúčových slov, ktoré zákazníci používajú vo vyhľadávačoch. Bezplatné nástroje na výskum kľúčových slov vám neposkytujú presné výsledky hľadaného kľúčového slova.

V tomto prípade je najlepším spôsobom, ako prísť s relevantnými kľúčovými slovami, vypísať zoznam relevantných tém týkajúcich sa vášho podnikania a vytvoriť zoznam špecializovaných tém..

Táto téma teraz obsahuje úzko súvisiace témy, ktoré sú veľmi podobné alebo sú v rovnakom zložení ako vaše podnikanie.

3. Zistite kľúčové slovo, ktoré ľudia už používajú pre vaše podnikanie:

Ak je váš web už aktívny, možno budete mať na skrytie zlato čakajúce na vykopanie. Dobrým miestom na výskum kľúčových slov je prieskum interných stránok.

Je pre používateľov veľmi užitočné predstaviť vyhľadávacie pole na vašom webe, je to však dobré aj pre vás, pretože zhromažďuje údaje z vyhľadávacích dopytov a prehľady vyhľadávaní..

Zobrazenie týchto otázok vám pomôže zlepšiť použiteľnosť hlavne (pretože ukazuje, čo ľudia chcú vidieť, ktoré webové stránky môžu zmiznúť a kde je navigácia na vašich stránkach slabá). Môžete však hľadať aj kľúčové slová, užitočné frázy, ktoré ľudia hľadajú. Pridajte týchto ľudí do svojho zoznamu.

Cenné údaje a údaje o návštevnosti nájdete pomocou služby Google Search Console (predtým nazývanej Nástroje správcu webu). Bezplatná služba spoločnosti Google tiež poskytuje vlastníkom webových stránok informácie o ich vlastných stránkach (najmä pri nastavení služby Google Analytics).

Obzvlášť užitočný je prehľad Search Analytics; keď sa pozriete na tento dotaz, môžete zistiť, aké hľadané výrazy prinášajú na vaše webové stránky vo vyhľadávaní Google.

Spoločnosť Google používa službu Search Console, aby vás informovala o chybách alebo sankciách a budete potrebovať diagnostické nástroje SEO, aby ste zaistili dobré zdravie svojej stránky. Nenechajte si ujsť.

4. Použite najlepšie výskumné nástroje pre kľúčové slová:

Pri úvahách o tom, ako urobiť výskum kľúčových slov, musíte premyslieť, ktorý je najlepší nástroj na výskum kľúčových slov, ktorý pomáha pri vytváraní veľkého zoznamu kľúčových slov zameraného na výsledky a poskytuje vám podrobnosti o štatistikách návštevnosti spolu s CPC AdSense, prehľadmi vyhľadávacích nástrojov a ďalšími podrobnosťami. dôležité pre efektívne SEO vášho webu.

Existuje mnoho online bezplatných a platených SEO nástrojov, ktoré vám pomôžu ohodnotiť vaše webové stránky vyššie vo všetkých platformách vyhľadávacích nástrojov.

Nasleduje niekoľko bezplatných a platených nástrojov na výskum kľúčových slov, ktoré vám pomôžu rozbehnúť vaše SEO bez investícií:

 1. SEMRush (Objavte svojich konkurentov, vylepšite si SEO, vylepšite si svoje hodnotenie)
 2. Ahrefs (Nástroje na zvýšenie návštevnosti vyhľadávacieho nástroja, prieskum a analýzu vašich konkurentov a sledovanie zamerania kľúčových slov)
 3. Kwfinder (Ľahko použiteľný nástroj na výskum kľúčových slov, ktorý ponúka správny nápad na kľúčové slová)
 4. Ubersuggest (Bezplatný nástroj pre kľúčové slová s dlhým aj krátkym chvostom od Neila Patela) (Pre tých, ktorí nechcú používať platený nástroj)
 5. WhatsMySerp (Objem bezplatného vyhľadávania, CZK & údaje o konkurencii na webových stránkach užitočných pre internetových obchodníkov) (Pre tých, ktorí nechcú používať platený nástroj)
 6. Nástroj pre návrh kľúčových slov (Najlepšia alternatíva k Plánovači kľúčových slov Google a iným nástrojom na výskum kľúčových slov)

5. Analyzujte kľúčové slovo svojich konkurentov:

Konkurenčná analýza kľúčových slov je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako súťažiť na preplnených miestach a získať významné výhody pre ostatné podniky vo svojom odbore. Ako teda skutočne nájdete kľúčové slová, na ktoré vaši konkurenti zacieľujú vo svojich kampaniach s plateným a organickým vyhľadávaním?

Nasleduje niekoľko najlepších nástrojov a taktík na výskum kľúčových slov, pomocou ktorých môžete nájsť konkurenčné kľúčové slová:

 1. SemRush (All-Inclusive Suite pre váš marketingový pracovný postup, pozrite si celý článok s recenziou SEMrush tu)
 2. KWFinder (Nájdite hodnotné kľúčové slová s malou pomocou od priateľov)
 3. SpyFu (špionáž v súťaži SEO)

Prečítajte si tiež: 11 najlepších nástrojov na výskum kľúčových slov pre SEO v roku 2020 (zadarmo a platené)

záver:

Blahoželám: – Dosiahli ste koniec!

Výskum kľúčových slov by mal byť začiatkom akejkoľvek udržateľnej stratégie SEO. Výsledkom bude dlhý zoznam kľúčových slov, ktoré chcete nájsť. Ale najťažšia časť je stále pred nami: napíšte všetok ten obsah. Mali by ste písať články a blogové príspevky pre každé kľúčové slovo, ktoré chcete nájsť. To je docela výzva!

Prečítajte si tiež:

 • SEMrush 30 dňová skúšobná verzia zdarma 2020
 • Najlepšie SEO analytické nástroje pre rok 2020
 • 30 Chyby SEO, ktorým sa treba vyhnúť v roku 2020
 • 25 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok v roku 2020
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me