7 skutecznych sposobów na poprawę CTR witryny WordPress

Wyszukiwarki są nadal jednym z najważniejszych źródeł ruchu dla witryn i stron internetowych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby poprawić organiczny współczynnik klikalności (CTR), wykorzystując odpowiednie strategie.


Pamiętaj, że nie chodzi tylko o ranking w wyszukiwarkach, na którym zawsze skupiają się właściciele witryn. W końcu, jeśli jesteś na pierwszej stronie wyszukiwarek, ruch będzie przychodził natychmiast, prawda? Niestety to nie działa w ten sposób!

Osiągnięcie nawet najwyższej pozycji na stronach rankingowych wyszukiwarek nie pomoże, jeśli nikt nie kliknie i nie odwiedzi twoich treści. Jeśli tak się stanie, twój ranking wyszukiwania kończy się na wyświetleniu bardziej niż wyświetleniu.

Właśnie tam pojawia się poprawa CTR, która jest ściśle powiązana z rankingami wyszukiwania. Ponieważ Twoi odbiorcy nie są wyszukiwarkami, ale prawdziwymi ludźmi, którzy sprawiają, że Twoje treści są trafne.

Ale jak to robisz? Czytaj dalej, ponieważ pokazuję różne sposoby na poprawę CTR witryny WordPress!

Sposoby poprawy CTR witryny WordPress

Praca nad CTR to świetny sposób na poprawę rankingu wyszukiwania. Może faktycznie przenieść twoją stronę do jednego miejsca na stronach wyszukiwarki dla każdego 3% wzrostu organicznego CTR!

Powiedziawszy to, postępuj zgodnie z tymi siedmioma wskazówkami, aby zwiększyć organiczny CTR.

1. Sprawdź swój obecny CTR

Pierwszą rzeczą, którą zalecam, jest sprawdzenie aktualnego współczynnika klikalności. Najlepiej jest dowiedzieć się, jaki jest status, używając do tego odpowiednich narzędzi.

Możesz użyć Google Analytics do monitorowania i poprawy CTR. Gdy korzystasz z Google Analytics, przejdź do sekcji Pozyskiwanie>Search Console>Zapytania. Zobaczysz różne wyszukiwane hasła, które przyciągają ludzi do Twojej witryny.

Na ekranie można również sprawdzić kliknięcia zapytania, dokładny CTR, wyświetlenia i średnią pozycję wyszukiwania. Możesz znaleźć więcej informacji w menu Strony docelowe, aby uzyskać więcej danych o stronach w swojej witrynie.

W ten sposób dowiesz się, jakie działania podjąć, aby poprawić swój organiczny CTR.

2. Popraw wszystkie tytuły swojej witryny

Jedną z najważniejszych części wyników wyszukiwania jest tytuł. Pomyśl o tym jako o pierwszym wrażeniu witryny, zanim odwiedzający ją odwiedzi. Z tego powodu musisz skupić się na tym, aby tytuł był jak najbardziej skuteczny. Możesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami:

  • Wypróbuj różne nagłówki i nie ograniczaj się tylko do jednego wyboru. Mają różne opcje tytułów i zobacz, który z nich działa najlepiej.
  • Skoncentruj się na emocjach, ponieważ decyzja o kliknięciu jest motywowana tym, jak ludzie się czują.
  • Wypróbuj tytuły oparte na listicle, które ludzie uwielbiają najbardziej. Zauważyłeś, dlaczego ludzie uwielbiają listy z pierwszej X, więc spróbuj zastosować je do swoich treści i tytułu.
  • Używaj odpowiedniego formatowania, w zależności od wyglądu. Tytuł musi być poprawny gramatycznie i mieć odpowiednią długość, aby zapobiec odcięciu go od SERP.

3. Przetestuj nagłówki

Chociaż musisz mieć dobre tytuły, musisz je przetestować przed opublikowaniem. Nie możesz polegać na zgadywaniu, aby zobaczyć, jak poprawiają się tytuły treści. Wypróbuj te wskazówki:

  • Użyj odpowiednich narzędzi do pomiaru wyników w nagłówku, takich jak CoSchedule Headline Analyzer. Możesz także używać wtyczek WordPress z narzędziami do testowania A / B
  • Przetestuj tytuły w sieciach społecznościowych. Możesz publikować podobne treści z różnymi tytułami, aby zobaczyć, który tytuł najlepiej działa
  • Spróbuj użyć reklam PPC do przetestowania swoich tytułów, kupując reklamy dla stron, z których chcesz poprawić swój CTR i używając go do wypróbowania różnych tytułów

4. Ustaw opisowe adresy URL

Oprócz tytułów i nagłówków, kolejną rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie swojego Adresy URL. Tutaj również musisz umieścić słowo kluczowe, co jest ważne dla Google i zachęci potencjalnych użytkowników do kliknięcia Twojego. W rzeczywistości jedno badanie pokazuje, że opisowe adresy URL działają o 25% lepiej niż ogólne adresy URL!

Oprócz dodawania krótkich i odpowiednich adresów URL, możesz go ulepszyć, umieszczając go w kategoriach i podkategoriach w strukturze linków. W ten sposób istnieje szerszy kontekst i odwiedzający znają sens Twoich treści.

5. Podwoj swoje opisy meta

Ludzie chcą wiedzieć, co zamierzają przeczytać, a ty chcesz zachęcić ich krótkim opisem treści. Właśnie tam pojawiają się opisy liczników, które są fragmentami twoich treści, aby powiedzieć potencjalnym użytkownikom, czego mogą oczekiwać od twojej strony internetowej.

Miej kuszący niestandardowy opis dla każdego postu, w przeciwnym razie wyszukiwarki będą pobierać losowe zdania zawierające Twoje główne słowo kluczowe. Podobnie jak w przypadku nagłówków, upewnij się, że używasz mocy i emocji, ale nie rób tego zbyt długo, bo zostanie odcięty.

Musisz przeczytać: 7 wskazówek, jak pisać potężne opisy meta, które konwertują

6. Skonfiguruj dane strukturalne Schema.org

Jeśli nie znasz danych strukturalnych, to właśnie one tworzą fragmenty rozszerzone, które zawierają dodatkowe informacje o Twoich treściach. Ma obrazy, oceny, czas przygotowania (używany do przepisów) lub nawigację nawigacyjną. Korzystanie z nich może zwiększyć organiczny CTR o 30%, jeśli zostanie to zrobione prawidłowo!

Poza tym wyszukiwarki używają danych strukturalnych do wyświetlania informacji na stronie wyników, zwykle przed bezpłatnymi wynikami wyszukiwania. Dlatego nadszedł czas, aby z niego skorzystać, dodając uporządkowane dane do swojej witryny WordPress.

7. Popraw szybkość swojej witryny

To ostatnia i absolutnie kluczowa wskazówka, która pomoże ci organiczny CTR. Dzięki szybko ładującej się stronie ludzie będą bardziej skłonni do pozostania, co zmniejszy ryzyko wyjścia i współczynnika odrzuceń.

W końcu, kto chciałby pozostać na stronie, która nie ładuje się nawet po kilku minutach? Oczywiście będą chcieli wybrać inną witrynę, która szybko się ładuje!

Musisz przeczytać: 15 skutecznych sposobów na przyspieszenie witryny WordPress

Podsumowując

Mam nadzieję, że ten artykuł na temat poprawy CTR witryny pomógł ci! Nie czekaj dłużej i skorzystaj z tych wskazówek, aby zacząć zwiększać ruch teraz.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się własnymi wskazówkami i wiedzą na temat CTR, skomentuj poniżej. Twoje myśli są bardzo mile widziane!

Czytaj także:

  • 25 sposobów na zwiększenie ruchu na stronie w 2020 roku

Autor biografii:

Joel House jest założycielem Joel House Search Media oraz ekspert ds. marketingu cyfrowego. W ciągu ostatnich 10 lat Joel wdrożył różne cyfrowe strategie marketingowe dla firm różnej wielkości. Jego zamiłowanie do ekologicznego SEO i Google Adword czyni go wyjątkowym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me