7 efektívnych spôsobov, ako zlepšiť MP pre vaše webové stránky WordPress

Vyhľadávače sú aj naďalej jedným z najdôležitejších zdrojov návštevnosti webových stránok a stránok. Preto je nesmierne dôležité zlepšiť mieru prekliknutia (MP) v organickom prostredí s využitím vhodných stratégií.


Nezabudnite, že nejde iba o vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch, na ktoré sa vlastníci webových stránok vždy zameriavajú. Koniec koncov, ak ste na prvej stránke vyhľadávacích nástrojov, návštevnosť vám príde okamžite, však? Bohužiaľ to nefunguje!

Ak nikto neklikne a nenavštívi váš obsah, nepomôže to dosiahnuť ani najvyššie hodnotenie na stránkach s hodnotením vyhľadávacieho nástroja. Ak k tomu dôjde, hodnotenie vášho vyhľadávania skončí iba tým, že bude displejom viac než displejom.

Tu prichádza zlepšenie MP, ktoré hrá ruku v ruke s výsledkami vyhľadávania. Pretože vaše publikum nie je vyhľadávací nástroj, ale váš obsah je relevantný pre skutočných ľudí.

Ale ako to robíš? Čítajte ďalej, keď vám ukážem rôzne spôsoby, ako vylepšiť mieru prekliknutia na webe WordPress!

Spôsoby, ako zlepšiť MP vášho webového servera WordPress

Práca na MP je vynikajúci spôsob, ako vylepšiť svoje hodnotenie. Môže skutočne posunúť vaše webové stránky až na jedno miesto na stránkach vyhľadávacích nástrojov za každé 3% zlepšenie vašej organickej MP!

Pri zvyšovaní organickej miery prekliknutia postupujte podľa týchto siedmich tipov.

1. Vyskúšajte svoju aktuálnu MP

Prvá vec, ktorú vám odporúčam, je skontrolovať, aká je vaša aktuálna miera prekliknutia. Najlepšie je zistiť, aký je jeho stav a pritom používať správne nástroje.

Môžeš použiť Google Analytics na monitorovanie a zlepšenie MP. Ak ste v službe Google Analytics, choďte na akvizíciu>Search Console>Otázky. Uvidíte rôzne vyhľadávacie dopyty, ktoré ľudí privedú na váš web.

Na obrazovke môžete skontrolovať aj kliknutia na dopyty, presnú MP, zobrazenia a priemernú pozíciu vyhľadávania. Viac informácií o stránkach na vašom webe nájdete v ponuke Vstupné stránky.

Týmto spôsobom budete vedieť, aké kroky podniknete na zlepšenie organickej MP.

2. Vylepšite všetky tituly svojich stránok

Jednou z najdôležitejších častí výsledkov vyhľadávania je názov. Premýšľajte o tom ako o prvom dojme webových stránok predtým, ako vyhľadávač navštívi túto stránku. Z tohto dôvodu sa musíte zamerať na to, aby bol váš titul čo najefektívnejší. Môžete postupovať podľa týchto tipov:

  • Vyskúšajte rôzne titulky a nevydržte len jednu možnosť. Majte rôzne alternatívy názvu a zistite, ktorá z nich funguje najlepšie.
  • Zamerajte sa na emócie, pretože rozhodnutie o kliknutí je motivované tým, ako sa ľudia cítia.
  • Vyskúšajte tituly založené na zozname, ktoré ľudia najviac milujú. Všimli ste si, prečo ľudia milujú zoznamy najlepších X, takže ich skúste použiť vo svojom obsahu a názve.
  • Z hľadiska vzhľadu používajte správne formátovanie. Názov musí byť gramaticky správny a musí mať správnu dĺžku, aby sa zabránilo jeho odrezaniu od SERP.

3. Otestujte si titulky

Aj keď musíte mať dobré tituly, musíte tieto titulky otestovať pred uverejnením. Nemôžete sa spoľahnúť na dohady, aby ste videli, ako sa vylepšujú názvy obsahu. Vyskúšajte tieto tipy:

  • Na meranie skóre nadpisu použite správne nástroje, napríklad CoSchedule Headline Analyzer. Môžete tiež použiť doplnky WordPress s nástrojmi na testovanie A / B
  • Otestujte si tituly na sociálnych sieťach. Môžete uverejniť podobný obsah s rôznymi názvami a zistiť, ktorý názov najlepšie funguje
  • Skúste použiť reklamy PPC na vyskúšanie svojich titulov, kúpte reklamy na stránky, z ktorých chcete vylepšiť MP, a pomocou nich vyskúšajte rôzne tituly.

4. Vytvorte popisné adresy URL

Okrem titulov a titulkov je ďalšou vecou, ​​ktorú si musíte pozrieť URL. Musíte sem umiestniť aj svoje kľúčové slovo, čo je pre spoločnosť Google dôležité a vaši potenciálni návštevníci budú nútení kliknúť na vaše kľúčové slovo. Jedna štúdia v skutočnosti ukazuje, že opisné adresy URL majú o 25% lepšiu výkonnosť v porovnaní so všeobecnými adresami URL!

Okrem pridávania krátkych a relevantných adries URL ich môžete vylepšiť aj umiestnením do kategórií a podkategórií v rámci štruktúry odkazov. Takto existuje širší kontext a návštevníci poznajú podstatu vášho obsahu.

5. Zdvojnásobte svoje popisy metaznačiek

Ľudia chcú predstavu o tom, čo majú v úmysle prečítať, a vy ich chcete nalákať krátkym popisom vášho obsahu. Tu prichádzajú popisy meračov, čo sú úryvky vášho obsahu, ktoré potenciálnym návštevníkom povedia, čo môžu od vašej webovej stránky očakávať.

Majte lákavý vlastný popis na príspevok, inak vyhľadávacie nástroje vytiahnu náhodné vety, ktoré obsahujú vaše hlavné kľúčové slovo. Rovnako ako pri vytváraní nadpisov, uistite sa, že používate silu a emócie, ale nenúťte ich príliš dlho alebo ich prerušte..

Musíte prečítať: 7 tipov na písanie výkonných meta popisov, ktoré prevádzajú

6. Nastavte štruktúrované údaje Schema.org

Ak nie ste oboznámení so štruktúrovanými údajmi, vytvárajú sa to úryvky, ktoré obsahujú ďalšie informácie o vašom obsahu. Obsahuje obrázky, hodnotenie, čas prípravy (používané pre recepty) alebo navigáciu v navigácii. Ak ich použijete, môže to zvýšiť vašu organickú MP o 30%, ak to urobíte správne!

Okrem tohto vyhľadávača používajú štruktúrované údaje na zobrazenie informácií na stránke s výsledkami, zvyčajne pred výsledkami organického vyhľadávania. Preto je čas využiť ich a pridať na svoje stránky WordPress štruktúrované údaje.

7. Zvýšte rýchlosť svojich webových stránok

Toto je posledný a absolútne zásadný tip, ktorý vám pomôže organická MP. Vďaka stránke s rýchlym načítaním budú ľudia viac naklonení zostať, čím sa zníži riziko úniku a miery odchodov.

Kto by nakoniec chcel zostať na webovej stránke, ktorá sa nenačíta ani po niekoľkých minútach? Samozrejme si budú chcieť vybrať inú stránku, ktorá sa načíta rýchlo!

Musíte prečítať: 15 účinných spôsobov, ako urýchliť vaše webové stránky WordPress

Zabalenie

Dúfam, že vám tento článok o tom, ako zlepšiť mieru prekliknutia na vašom webe, pomohol! Nečakajte preto a využite tieto tipy na to, aby ste teraz získali väčšiu návštevnosť.

Ak máte akékoľvek otázky alebo sa chcete podeliť o svoje vlastné tipy a odborné znalosti týkajúce sa MP, komentujte nižšie. Vaše myšlienky sa veľmi cenia!

Prečítajte si tiež:

  • 25 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok v roku 2020

Autor bio:

Joel House je zakladateľom spoločnosti Joel House Search Media a odborník na digitálny marketing. Za posledných 10 rokov Joel zaviedol rôzne stratégie digitálneho marketingu pre podniky rôznych veľkostí. Jeho vášeň voči organickému SEO a Google Adword ho robí viac špeciálnym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me