2020’de İzlenecek 7 Web Sitesi Optimizasyonu İçin Üstün SEO Stratejileri

2020 için SEO stratejilerini bilmek neden önemlidir? Çünkü her zaman evrim geçiriyor. SEO güncellemeleri, arama motorlarının takip ettiği Google algoritması güncellemelerine doğrudan bağlanabilir.


En İyi SEO Stratejileri ve Teknikleri

Bu yıl, her şey

 • İçeriğin Önemi Devam Edecek ve Yüksek Kaliteli İçeriğin Gereksinimi.
 • Mobil Cihazlara Uygun Web Siteleri
 • Kullanıcı Deneyimi Çok Önemlidir
 • Doğal Linkler Edinme

Bu genel olarak ve pazarlamacılar elbette, daha fazla bilmek gerekir.

Arama motorlarının başlangıcından beri aramalara meşru cevaplar sağlamak oldu. Bu nedenle, zamanla, onlara daha fazla ve daha iyi seçenekler sunmak ve daha da sunmak için güncellemeler var.

Web siteleri her zaman dönüşümlere dönüşecek olası satışlar arar.

Bu yalnızca aramalarda en iyi sonuçlarda da görünüyorsa gerçekleşir.

Bu, bir web sitesi oluşturmanın temel nedenidir ve pazarlamacılar her zaman nelerin yeni olduğunu ve Google’ın kalite standartlarını nasıl karşılayacağını öğrenmek için Google güncellemelerini arıyor.

(Dikkat kelimesi: siyah şapka SEO taktikleri kullanmayın ve tıklama yemlerinden veya yanıltıcı başlıklardan ve içeriklerden kaçının; cezalandırılacaksınız)

Biz burada 2020 yılında dikkat çekmek için Web Sitesi Optimizasyonu 7 Ultimate SEO Stratejileri ve Teknikleri tartışacağız.

1. Zengin Snippet’lerde Öne Çıkarmak için Akıl Çarpıcı İçerik Oluşturun

Zengin Snippet'lerde Öne Çıkarmak için Akıl Çarpıcı İçerik Oluşturun

İçerik kraldır ve web sitesinde düzenli olarak güncellemek için kaliteli içeriğe ihtiyacınız vardır. Bu bilinen bir gerçektir, ancak şimdi 2020’de daha fazlası için kefil olmanız gerekiyor.

Bu sefer odakta öne çıkan snippet’ler var.

Daha önce odak noktası, SERP’deki 1. pozisyona ulaşmaktı, şimdi GO FOR # 0 noktası. Buna daha çok “öne çıkan snippet” veya Google’dan doğrudan öneri denir.

Zengin snippet’ler aslında insanları siteyi aramaya teşvik eder, bunun yerine insanları öneriye tıklamaya cazip gelir. Bu nedenle, web sitesinde, blogları, makaleleri, hakkımızda ve diğer şeyleri içeren içeriğe odaklanarak, öne çıkan bir snippet için çok çalışıyoruz.

Nasıl olduğunu bilmiyor musun? Size söylüyoruz. Bunun için stratejileri tartışırken okumaya devam edin.

 • Kısa yapın ve konuya hızlıca ulaşın – konuları uzun süre sürüklemeyin. Hızlı bir şekilde gelin ve okuyucularınıza gerçekte aradıkları bilgileri verin.
 • Onlara sıkıcı bir içerik bloğu vermeyin, bunun yerine spesifik olun ve bilmeleri gerekeni yazın.
 • Anahtar kelime araştırması – Hala ham olan benzersiz anahtar kelimeler bulun, yani rakipleriniz tarafından kullanılmıyor. Bazı mükemmel içerikleri optimize edin ve bu anahtar kelimeleri kullanın. Bu, öne çıkan bir pasaj için gizli bir tarif.
 • Google’a listelerinizden bir örnek verin – Google, öne çıkan snippet’e listeler eklemeyi sever. Bu nedenle, içeriğinizde normal yayınlarınızın listelerinin bulunduğundan emin olun.
 • SSS en iyi şekilde çalışır – Bu SSS’ler, Öne Çıkan Snippet için sıkça toplanan nedenlerdir;&Bir form ve böylece pasaj kutusuna sığacak kadar hızlı ve kısa olabilir.

Fakat yine de bilgilendirici ve alakalı olmaları gerekir. Ziyaretçinize yardımcı olacak evrensel bir SSS sayfası oluşturmak için çok çalışın.

Ayrıca Oku:

 • Mükemmel Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır?
 • SEO için 11 En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları (Ücretsiz ve Ücretli)

2. Link Oluşturma Hala Güçlü

Link Oluşturma

İçerik # 1 ve bağlantı Google sıralamasında # 2 faktör. Yani, web sitesi optimizasyonu için her ikisinin de mükemmel bir karışımına ihtiyacınız var. İki ana bağlantı türü olsun – beyaz şapka edinilmiş bağlantılar veya içerik veya editoryal bağlantılar, her ikisi üzerinde de çalışmanız gerekir.

Editöryal bağlantılar gerçekten yüksek kaliteli içerikle en iyi şekilde çalışır ve web sitenize geri bağlantı sağladıklarından, gerçekten şaşırtıcıdırlar.

Web sitenizi şaşırtıcı hale getirmek için güvenilir bağlantılar oluşturmak için çok çalışın.

Bağlantılar web sitesinin web dünyasıyla gittikçe daha fazla bağlantı kurmasının en akıllı yoludur.

Hatta eski geri bağlantıları bir sekme tutmak bir web sitesinin SEO için çok yararlıdır. Eskileri sizin için hangi bağlantının işe yaradığını ve hangisinin başarısız olduğunu söyler. Bu, gelecekteki yol haritasına navigasyon sağlar ve web sitesinin buna göre tasarlanmasına yardımcı olur.

Ayrıca Oku:

 • 2020 Yılında Ücretsiz Yüksek Kaliteli Geri Almanın 9 Yolu
 • Geri Bağlantılar Oluşturmak için Asla Bu 10 Yolu Kullanmayın

3. Rankbrain’i Özleyemezsiniz

Arama sorgularınızla gerçekten eşleşen ve içeriğe uyan sonuçları veren Google algoritmasıdır. Bu nedenle, “vay” web sitesinin, içerik açısından zengin olması gerekir; bu, anahtar kelimeleri bu çok önemli algoritma ile eşleştirebilir.

Ancak bekleyin, bu, içeriğinizi gereksiz yere anahtar kelimelerle doldurduğunuz anlamına gelmez, bu kötüdür. Web sitenizi cezalandırabilir. Bunun yerine varyasyonları kullanın; diğer benzer anlam sözcüklerini kullanmaya ve içerik yayınlamaya çalışın. İçerikte bir dizi anahtar kelime olmalı, ancak doldurulmamalıdır.

Önemli bir şey – RankBrain için, içerik sıralamaya karar verecek tek metrik değildir.

Tüm web sitesi sıralama için değerlendirilecek ve iyi bir site oluşturmak için diğer metrikleri de kontrol etmeniz gerekir..

4. Bekleme Süresini Arttırmaya Çalışın

Bekleme Süresini Artırma

Ziyaretçiler web sitenizde ne kadar kalıyor? Ayrıntıları aramak için ne kadar zaman harcadılar? İlginç şeyler buldular ve normalden daha uzun süre mi kaldılar? Dikkat edin, eğer cevap evetse, ikramiyeyi vurdunuz.

Anlamadım, bekle sana nasıl söyleyeyim. Bu kez ziyaretçinin konaklama süresi veya sitede geçirdiği süre çok önemlidir.

Gerçek şu ki, bu günlerde dikkat süresi daha küçüktür ve bu nedenle ziyaretçinin daha fazla zaman harcaması, özel bir siteniz olduğu anlamına gelir. Ziyaretçilerin harcadığı zamanı artırmak için videolar, kısa bloglar ve ilginç buldukları diğer gerçekler ve güncellemeler gibi ilginç şeyler göndermeye çalışın.

Yaratıcı olabilir ve kitle tarafından her zaman takdir edilen bazı benzersiz şeyler yayınlayabilirsiniz.

5. Mobil İlk Strateji

Mobil İlk Strateji En Önemli Faktörü

Optimize edilmiş bir web sitesi tüm gadget’lar için uygun olanı ve bu günlerde en popüler cihaz? Tahmin etmek için ödül yok – cep telefonu. Bu cihaz artık binyılların yaşam çizgisi. Kimse onun ötesindeki hayatı düşünemez. Ve en akıllı web sitesi onunla uyumlu olacak.

“Yakınımdaki en iyi pasta dükkanı” için mobil cihazdan arama yapıldığını varsayalım. Belirli bir arama için tüm ayrıntılara sahip bir web siteniz varsa, ancak mobil işletim sistemi ile uyumlu değilse. Web sitesinin amacı yerine getirilmedi.

Talebi karşılayamıyorsunuz ve cihaz uyumsuzluğu nedeniyle arama sonucunda görünmüyorsunuz.

Ee ne yapıyorsun? Biraz sıkı çalışın ve sizin için en uygun siteyi tasarlayabilecek en iyi geliştiricileri işe alın. Tasarım herhangi bir ekrana duyarlı olmalı ve web sitesi herhangi bir ekran boyutuna akıllıca sığacak ve tüm işletim sistemlerinde iyi çalışacaktır..

6. Sitenizi HTTPS Yapın

Sitenizi HTTPS Yapın

Şimdi HTTPS olan HTTP’ye geçin. Bunun anlamı ne? Bu, güvenli anlamına gelen S ilavesinin olduğu anlamına gelir. Google artık HTTP bulunan siteleri güvenli değil olarak işaretlemeye başladı.

İlk olarak, hoş görünmüyor ve teknik jargonun çok farkında olmayanlar için, sitenin bir tür potansiyel tehdide sahip olduğuna inanıyor. Ancak başka yönleri de var. işaretleme, Google’a standart tarama algoritmasıyla henüz saf olmayan içerik hakkında bilgi verir.

Yani, her iki şekilde de kötü; web sitenizle uyumlu olması için Google’ın yanı sıra bu kitleye ihtiyacınız olan tek şey.

7. Site Yapısı

Muhteşem bir site yaptınız ama yapısı iyi değil. Sayfa bağlantısı yok, ana sayfa diğer sayfalara mükemmel bir şekilde yönlendirilmiyor ve kısacası, siteye omurga yok. Düzgün dallanmadı ve bağlantıların hepsi dağınık.

Googlebot’un sitenizi geçmek için kolay bir yolu olmalıdır. Her sayfaya doğru indeksleme ve yönlendirme sağlamalıdır.

Bunu nasıl yaparsınız, bazı ipuçlarımız var:

 • Ana sayfa önemli sayfalarla bağlantılı olmalıdır.
 • Sayfalarınızın gruplara ve kategorilere dayalı bir ağaç yapısı gibi düzenlenmesi, Google Tarayıcılar için düzenli ve düzenli görünüyor.
 • Dahili bağlantıların doğru şekilde bağlandığından emin olun. Gerektiğinde ve gerektiğinde onlara çok duyarlıdırlar. Dahili olarak yalnızca çok önemli ve alakalı olduğu yerde bağlantı kurun.

Peki, bu uzman tasarımcı 2020 için bir web sitesi tasarlarken kontrol emin olun 7 işaretçilerdir. SEO hala güçlü gidiyor ve onu kapatamazsınız. Stratejilerde değişiklikler var ve işler artık daha şeffaf. gitti, bağlantı kurma amacını yapmak için kullanılan günler.

Şimdi SEO zor ve akıllı bir web sitesi doğru sıralamayı almak için önemli bir faktördür.

İyi bir web sitesi için diğer önemli faktörler arasında çeviri, sayfa hızı, meta açıklama, başlık etiketleri ve hatta Favicons sayılabilir. Bunlar küçük işaretçilerdir, ancak arama sonuçlarının varlığı üzerinde de güçlü bir etkiye sahiptir..

2020 için akıllı bir web sitesinin gerekliliğini bildiğinizden beri, SEO dünyasında hiçbir şey sabit ve sonsuza kadar kalmadığı için düzenli güncellemeleri ve bilgileri kontrol etmeniz gerekiyor..

Ancak evet, yukarıdaki işaretçiler iyi bir web sitesi için tüm temel kriterlere sahiptir.

Yazar Bio:

Justin Kemp, Jr. içerik yazarı ve blog yazarı olarak çalışmaktadır. SEO’ya Göre Sıralama. Dijital pazarlama, SEO, SMO, PPC, vb. Hakkında bloglama görülebilir..

Ayrıca Oku:

 • Web sitenizi analiz etmek için en iyi 10 SEO Analiz Yazılımları
 • En Son SEO Trendleri 2020
 • 2020’de Kaçınılacak 30 SEO Hatası
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me