2020’de Ücretsiz Yüksek Kaliteli Geri Alma

Yüksek kaliteli geri dönüşler nasıl elde edilir??”Hala her pazarlamacı için bir numaralı SEO stratejisidir.


Nedeni, “Geri” hala tüm arama motorları için en önemli sıralama faktörüdür. Backlink, başka bir web sitesinden web sitenize bağlantı anlamına gelir.

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için yüksek kalitede geri dönüşlerinizin olması gerekir. Ve kaliteli geri dönüşler almak zor bir iş değildir. Akıllı iş yaparak elde edebilirsiniz.

WPressBlog, 2020’de kaliteli geri dönüşleri ücretsiz almak için 9 yol sağladı.

1. Yüksek kaliteli içerik oluşturun

Yüksek kaliteli içerik her zaman bağlantıları çeker. Yüksek kaliteli bir içerik olarak, orijinal araştırma, eksiksiz bir eğitim, kendi vaka çalışmalarınız, anketler vb..

Google için değil, her zaman kitleniz için içerik yazın. İçeriğiniz kolayca okunabilir ve bilgilendirici olmalıdır. Bunu yaparsanız, birçok kullanıcı içeriğinizi paylaşacak ve size bir geri bağlantı verecektir..

2. Kırık bağlantı kurma

Kırık bağlantı kurma en hızlı bağlantı kurma tekniğidir. Bu tekniği kaliteli bağlantılar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ama nasıl?

Web üzerindeki her üst web sitesi kırık linklerden muzdarip. Bozuk bağlantılar kötü kullanıcı deneyimidir, bu nedenle hiçbir web yöneticisi bunu yapmak istemez.

Burada bunun avantajlarını elde edebilirsiniz. İlk olarak, niş ile ilgili en iyi web sitelerini bulun. Ardından bozuk web sitelerini araştırın. Bir web sitesindeki bozuk bağlantıları bulmak için, Ahrefs Kırık Bağlantı Denetleyicisi aracı.

Bozuk bağlantı kurma

Bozuk bağlantıyı bulduktan sonra, web yöneticisine başvurun ve kopuk bağlantıları hakkında bilgi verin. Bozuk bir bağlantı hakkında onları bilgilendirirken, bu bağlantıyı değiştirmek için içerik bağlantınızı sağlayın. Açgözlü olmayın, web yöneticisiyle iletişim kurarken her zaman arkadaşça davranın.

Bozuk bağlantıyla ilgili içeriğiniz yoksa, bir tane oluşturabilir ve ardından web yöneticisine bunu bildirebilirsiniz.

3. Konuk bloglama

Misafir bloglama, hala bağlantılar oluşturmanın en popüler ve etkili yoludur. Konuk bloglama, marka itibarınızı ve sosyal medya takipçilerinizi artırmanıza yardımcı olur.

Burada niş içinde misafir mesajları kabul web siteleri bulmak zorunda. Nişinizde misafir bloglama sitelerini bulmak için kullanabilirsiniz google arama operatörleri.

misafir bloglama sitelerini bul

Arama operatörlerini kullanarak, arama sonuçlarını daraltabilir ve konuk blogu göndermek için mükemmel bir web sitesi elde edebilirsiniz..

SEO ile ilgili bir makale göndermek istiyorsanız google’da “SEO + Guest post” yazabilirsiniz. Google aramada “misafir postası” yerine “bizim için yaz”, “katkıda bulunma”, “makale gönderme” vb..

Bu şekilde, makalenizi en iyi web sitelerine gönderebilirsiniz. Sosyal medya bağlantılarınızı yazar biyografinize eklemeyi unutmayın.

4. İnfografikler Gönder

İnfographics için yüksek bir talep var, çünkü anlaşılması kolay ve geri dönüş kazanmaya yardımcı oluyorlar.

Geri bağlantı kazanmak için Infographics de oluşturabilirsiniz. Şimdi nişinizde trend olan bir konu seçin ve üzerinde bir infografik oluşturun, ardından Visual.ly, Mashable vb. Popüler sitelere gönderin..

İnfografikleriniz viral olursa, birçok geri dönüş kazanabilirsiniz. Kaliteli geri dönüş şansını artırmak için Infographicslerinizi en iyi web sitelerine gönderin.

İnfografiklerinizi göndermek için bu en iyi 10+ ücretsiz Infographics gönderme sitesini kullanabilirsiniz.

5. İçeriğinizi tanıtın

Yüksek kaliteli içeriğiniz varsa, mümkün olduğunca tanıtın. İçeriğinizi tanıttığınızda, kullanıcılar onu fark eder ve sonra paylaşır ve son olarak geri dönüşler kazanırsınız.

İçeriği tanıtmanın birçok yolu vardır, bunlardan bazıları:

  • İlk olarak, bir e-posta göndererek içeriğinizi e-posta abonelerinizle paylaşın.
  • İçeriğinizi Facebook ve LinkedIn gruplarında paylaşın.
  • İçeriğinizin bir sunumunu oluşturun ve aşağıdaki gibi sitelerde paylaşın SlideShare.
  • İçeriğinizin bir videosunu oluşturun ve ardından YouTube gibi sitelerde paylaşın.
  • Haftalık veya aylık toplamalar çalıştıran web sitelerini bulun, ardından içerik bağlantınızı bir sonraki toplamalara eklemek için gönderin.

6. Görüşler yazın

Görüş yaz

Hizmetlerini kullandığınız web siteleri için bir referans yazın. Onlarla iletişime geçin ve hizmetlerindeki deneyiminizi anlatın. Referansınızı sunacak ve size çoğunlukla ana sayfalarından bir geri bağlantı sağlayacaktır. Bu gerçekten kaliteli bir bağlantı olacak.

Araçlarını kullandığınız tüm web sitelerine başvurun ve bu aracın bir referansını web yöneticilerine gönderin.

7. Röportaj alın

Mülakatlar için davetiye almak yeni başlayanlar için biraz zor bir şey. Ancak endişelenmeyin, bunu sık sık röportaj yayınlayan web sitelerine başvurarak yapabilirsiniz. Onlara onlarla paylaşabileceğiniz bilgileri anlatın ve bir sonraki toplantıda web sitenizin bağlantısı da dahil olmak üzere yayınlayacaklar.

8. marka söz için bağlantı İsteği

Çok yüksek kaliteli içeriğiniz varsa, birçok web sitesinin içeriğinde marka adınızdan bahsetmiş olması mümkündür. Kullanabilirsiniz google uyarıları hangi web sitesinin markanızı kullandığını bulmak için.

Bazı web sitelerinde, web sitenize bağlantı vermeden marka sözünüzü bulacaksınız. Burada bu web yöneticileri ile iletişim kurabilir ve marka adınıza web sitenizin bağlantısını eklemelerini isteyebilirsiniz.

9. Rakiplerinizin geri bağlantılarını bulun

Rakiplerinizin geri bağlantılarını bulun ve geri bağlantıların kaynaklarını kontrol edin. SEMrush, Ahrefs, Google Alerts, vb. Gibi backlink analiz araçlarını kullanabilirsiniz.

Ahrefs’te, rakiplerin geri bağlantılarını bulmak için Bağlantı Kesişim aracını kullanın.

Rakiplerinizin geri bağlantılarını bulun

Rakiplerinizin web sitesi URL’sini “Kime bağlandığını göster” bölümüne girin ve “Ancak bağlantı oluşturmuyor” bölümünü boş bırakın ve “Bağlantı fırsatlarını göster” i tıklayın. Rakiplerinize bağlantı veren tüm alanları bulacaksınız.

Şimdi rakibiniz bir alan adından geri bağlantı alabiliyorsa, o alan adından da geri alabilirsiniz. Ayrıca backlink analizlerini yaparak rakiplerinizin tüm link oluşturma tekniklerini de bulabilirsiniz..

Örn .: Bir sitede konuk kaydı yapmışlarsa, bir blog da oluşturabilir ve o web sitesine gönderebilirsiniz..

Ayrıca Oku:

  • 2020 İçin SEO Eğilimleri
  • Bağlantı Metni Nedir ve Bağlantı Oluşturmada Nasıl Kullanılır
  • Link Oluştururken Kaçınılması Gereken 10 Şey

Sonuç

Bağlantı gönderimleri yaparak kolayca geri bağlantı oluşturabileceğiniz günler geride kaldı. Bugün, geri bağlantılar oluşturmak için yukarıda belirtildiği gibi akıllı yollarla çalışmalısınız.

Geri bağlantılar oluşturduktan sonra, yeni geri bağlantılar oluşturmak kadar önemli oldukları için onlara göz kulak olun. En iyi SEO araçlarını kullanarak geri bağlantılarınızı takip edebilirsiniz Ahrefs ve Monitör Geri Bağlantıları.

Aşağıdaki yorum yaparak en çok hangi bağlantı kurma tekniklerini kullandığınızı bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me