10 rzeczy, których należy unikać podczas budowania linków

Czy wiedziałeś o tym budynek łączący zmienił się na zawsze natychmiast Google wydało swój algorytm pingwina w kwietniu 2012 roku? Z czasem sytuacja uległa jeszcze większej zmianie, ponieważ Google codziennie wprowadza nowe algorytmy.


Mnóstwo witryn odnotowało ogromny spadek ruchu, ponieważ chociaż tworzenie linków odgrywa ogromną rolę, jeśli chodzi o optymalizację poza stroną, istnieje wiele technik tworzenia linków, których Google nienawidzi.

Istnieje wiele sposobów generowania linków zwrotnych, ale jeśli chcesz uzyskać lepszy ranking w Google, musisz budować jakościowe linki zwrotne.

Aby uzyskać wysokiej jakości linki zwrotne, musisz unikać dziesięciu błędów w tworzeniu linków, które podzielimy się z tobą poniżej.

Przeczytaj także: Użyj tych 9 sposobów, aby uzyskać wysokiej jakości linki zwrotne

Jest zrozumiałe, że nawet najbardziej doświadczeni SEO popełniają błędy podczas tworzenia linków zwrotnych, ale musisz starać się uzyskać wysokiej jakości linki zwrotne, aby poprawić:

  • Obroty
  • Twoje rankingi wyszukiwania
  • Twój ruch organiczny

Pamiętaj, że niewłaściwe budowanie linków zwrotnych może kosztować Twoje pieniądze i znacznie zaszkodzić Twojemu rankingowi Google.

Dlatego w tym artykule podzielimy się z Tobą kilkoma typowymi błędami, których należy unikać podczas budowania linków zwrotnych (inaczej błędy w budowaniu linków).

Ale zanim przejdziemy do błędów w budowaniu linków, aby uniknąć …

Definicja budowania linków

Co to jest Link Building?

Budynek łączący

Tworzenie linków to praktyka polegająca na uzyskiwaniu linków do Twojej witryny przez inne odpowiednie witryny. Inną definicją tworzenia linków jest… proces promowania Twojej witryny na innych stronach w celu generowania linków do Twojej.

Aby zwiększyć ruch z wyszukiwarek, musisz budować wysokiej jakości linki zwrotne z odpowiednich stron internetowych.

Korzyści z Link Building

Czy wiesz, że SEO to 90% budowanie linków? Ups, tylko zgadujemy, ponieważ nie jesteśmy profesjonalnymi SEO, ale nawet jeśli zapytasz profesjonalistów, powiedzą Ci, że skuteczna strategia budowania linków może pomóc:

Zwiększ ruch związany z poleceniami

Zapytaj ekspertów SEO, a powiedzą ci, że ruch polecający jest trudny do uzyskania, ale jest to możliwe, jeśli wykonasz dobrą strategię budowania linków.

Kiedy zabezpieczysz link do swojej strony z odpowiednich stron urzędu, zwiększysz szanse na skierowanie ruchu na twoją stronę. Dlaczego?

Witryny te zwykle pojawiają się, gdy użytkownicy szukają informacji w Internecie. Gdy użytkownicy klikną hiperłącza umieszczone na tych stronach, zostaną przeniesieni do Twojej witryny. W ten sposób generujesz ruch z poleceń.

Popraw władzę strony i domeny

Chociaż Google wykorzystuje kilka czynników do wyświetlania stron internetowych w wyszukiwaniu, domena i autorytet strony są ważnymi czynnikami, które określają, czy Twoje witryny pojawią się w wynikach wyszukiwania.

Jak Google określa Domain Authority (DA) i Page Authority (PA) witryny?

To proste, jakość linków zwrotnych w Twojej witrynie z wielu odpowiednich witryn, im wyższy urząd ds. Domeny i tym lepiej Twoja witryna będzie wyświetlana podczas odpowiednich wyszukiwań. Twój autorytet strony to połączenie wielu wysokiej jakości linków zwrotnych do Twojej witryny.

Popraw widoczność marki

Realizując strategię budowania linków, właściciele witryn promują swoje witryny na inne odpowiednie witryny za pośrednictwem postów gości i kilku innych metod. W ten sposób ludzie dowiadują się o Twojej witrynie i ostatecznie Twoja marka staje się widoczna dla wielu osób.

Zbuduj autorytet marki

Tworzenie linków może podnieść autorytet marki w branży. Coraz więcej użytkowników surfuje po Internecie w poszukiwaniu przydatnych, edukacyjnych, interesujących i zabawnych treści. Jeśli stale publikujesz wysokiej jakości i oryginalne treści, Twoja marka wyróżnia się z tłumu. W ten sposób budujesz autorytet marki.

Powiedziawszy to, pozwól gumie spotkać drogę.

10 typowych błędów w budowaniu linków, których należy unikać

1. Publikowanie cienkich treści

Cóż, większość SEO poleca publikowanie treści godnych linków, ale radzimy publikować treści wysokiej jakości dla użytkowników i optymalizować je pod kątem wyszukiwarek.

Niestety wiele osób ma problemy z tworzeniem treści, które lepiej sytuują się w wyszukiwarkach, ale zapomnijmy wziąć pod uwagę czytelników treści – to błąd, którego należy unikać za wszelką cenę.

Google rozumie, kiedy użytkownicy uwielbiają Twoje treści. Gigant wyszukiwania sprawdzi, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcje z twoją treścią, linki zwrotne, udostępnienia, komentarze, polubienia, czas spędzony przez czytelnika na Twojej stronie oraz wiele innych wskaźników, a następnie odpowiednio oceni ranking witryny. Oznacza to, że jeśli nikt nie czyta twoich treści, nikt nie prowadzi do nich, a zatem Google wie, że Twoje treści są cienkie (treści podrzędne lub niskiej jakości).

Oprócz jakości treści, doświadczenie użytkownika jest również kolejnym ważnym czynnikiem, na który Google patrzy, oceniając strony internetowe. Na przykład, jeśli twój otwieranie stron internetowych trwa zbyt długo, będziesz mieć wysoki współczynnik odrzuceń.

Skoncentruj się na tworzeniu wysokiej jakości i użytecznych treści, które odpowiedzą na pytania użytkowników, a ludzie będą umieszczać linki do Twojej witryny.

Przeczytaj także, jak pisać treści, które mają wyższą pozycję w Google

2. Wymiana linków na pieniądze

Google nienawidzi kupionych linków. Z tego powodu wyszukiwarka używa inteligentnych botów lub robotów, które mogą wykryć, czy kupiłeś linki z innych źródeł. Poza tym Google umożliwia zgłaszanie zakupionych linków lub sieci PBN. Aby być bezpiecznym, po prostu unikaj kupowania linków.

Nawet jeśli grasz w system kupując linki, weź to pod uwagę:

  • Kupione linki będą generować ruch niskiej jakości niż linki naturalne
  • Otrzymasz wysoką karę, gdy Google wykryje płatne linki w Twojej witrynie
  • Karanie przez Google oznacza, że ​​wydasz więcej pieniędzy, aby zaradzić tej sytuacji.

Kupowanie linków z innych źródeł może zaszkodzić rankingom wyszukiwarek. Dlatego nawet jeśli masz pieniądze na zakup linków, lepiej wydaj je na coś innego.

3. Zapominanie o pozbyciu się toksycznych linków

Przede wszystkim czym są toksyczne linki?

Toksyczne linki to nietrafne lub nienaturalne linki zwrotne, które mogą zaszkodzić rankingom Twojej witryny w wyszukiwarkach.

Skoro już wiesz, jakie są toksyczne linki, czy słyszałeś o aktualizacji Google Penguin?

Nie martw się, nie wiedzieliśmy też, zanim Google wprowadził tę „słodką” aktualizację, ale oto dlaczego Google wprowadził aktualizację Pingwin.

Aktualizacja pingwina została wydana w celu zwiększenia wyników wyszukiwania Google poprzez pozbycie się stron internetowych z toksycznymi linkami zwrotnymi.

Głównym celem aktualizacji Penguin jest monitorowanie i karanie stron internetowych tonami toksycznych linków zwrotnych oraz stron o złym profilu linków zwrotnych.

Pozbycie się toksycznych linków zwrotnych jest łatwe. Istnieje wiele narzędzi analitycznych linków zwrotnych, takich jak SEMrush, których można użyć do oceny profilu linku zwrotnego i usunięcia toksycznych linków zwrotnych.

4. Koncentracja na One King of Backlinks

Chociaż zdrowy profil linków nadal jest silnym wskaźnikiem jakości witryny dla wyszukiwarek, wiele osób ma tendencję do skupiania się na jednym rodzaju linku zwrotnego.

Aby zbudować zdrowy profil linków zwrotnych, należy zainwestować w różnorodne linki zwrotne, które zwiększą ruch w witrynie i zwiększą przychody.

Istnieją dwa główne typy linków zwrotnych: Dofollow i Nofollow.

Najbardziej doświadczeni blogerzy i SEO powiedzą ci, abyś skupił się na tworzeniu linków Dofollow, ale jest to jeden z błędów w tworzeniu linków, których powinieneś unikać. Skupienie się na jednym rodzaju linku zwrotnego jest złą praktyką SEO. Poza tym Twoja strona może zostać ukarana przez Google za to.

Niewątpliwie linki Nofollow nie przekazują żadnych link sok do Twojej witryny, ale może poprawić jej SEO, szczególnie jeśli pochodzą z różnych domen.

Postaraj się stale budować dwa typy linków zwrotnych. Na przykład, jeśli budujesz linki zwrotne Dofollow poprzez posty gości, możesz również budować linki Nofollow, komentując inne odpowiednie blogi. Mieszanie dwóch linków w profilu linku zwrotnego pomoże poprawić zdrową witrynę SEO.

5. Generowanie linków z domen bez indeksu

Podczas tworzenia linków wstecznych należy uważać, aby nie uzyskać linków ze stron internetowych, domen lub stron internetowych, które nie są indeksowane w Google. Algorytmy wyszukiwania Google karzą witryny, które pobierają linki ze stron lub witryn, które nie są indeksowane.

Przed uzyskaniem tych linków ze strony upewnij się, że wykonałeś wystarczającą liczbę badań, aby sprawdzić, czy witryna jest indeksowana, czy nie. Lepiej poświęcić więcej czasu na badanie witryny, zanim zbudujesz z niej linki, niż spieszyć się z budowaniem linków, a potem żałować.

Możesz użyć narzędzi takich jak SEMrush do monitorowania swojego profilu linku zwrotnego, a jeśli wykryjesz nieindeksowaną stronę linkującą do twojego, usuń te linki.

6. Skoncentrowanie się na wygraniu konkurencji

Jasne, dobrze jest szpiegować profil linków konkurentów, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jak ich pokonać, ale skupienie się na wygraniu ich przez pogoń za ich profilem linków nie pomoże.

Z reguły powinieneś szpiegować profil linku konkurenta, aby zobaczyć, jak możesz dostroić swój profil linku, ale znaleźć zasoby do opracowania strategii treści, która pomoże Ci stworzyć profil linku.

7. Budowanie nieistotnych linków

W celu zbudowania linków z autorytetów blogerzy i marketerzy treści ignorują niszowe znaczenie.

Jeśli prowadzisz cyfrowy blog marketingowy, uzyskanie linku zwrotnego z blogu poświęconego zdrowiu i kondycji jest po prostu złe dla Twojego SEO.

O ile blog, z którego otrzymujesz link, nie jest ogólny, zawsze powinieneś budować linki z odpowiednich nisz.

Możliwe jest tworzenie wysokiej jakości linków z bloga z inną niszą niż twoja, ale upewnij się, że temat, o którym piszesz, jest odpowiedni dla twojego bloga.

8. Koncentracja na ilości ponad jakości

Nikt nie powstrzymuje Cię przed publikowaniem dwóch postów na blogu tygodniowo. Jeśli jednak poświęcisz jakość za ilość, po prostu przestań to robić.

Według HubSpot posty o długiej formie generują więcej udziałów i linków zwrotnych, ale jeśli treść jest niskiej jakości, nikt nie będzie linkować do Twoich postów na blogu.

Zawsze koncentruj się na tworzeniu i publikowaniu treści wysokiej jakości, a ludzie będą umieszczać linki do Twoich treści.

9. Niezróżnicowanie praktyk budowania linków

Istnieje wiele praktyk budowania linków. Najpopularniejsze z nich to blogowanie gości i komentowanie. Jeśli korzystasz tylko z jednego rodzaju techniki budowania linków, nie uzyskasz pożądanych wyników w określonym czasie.

10. Hastening Link Building

Google nie ogranicza Twojej prędkości tworzenia linków zwrotnych, ale generowanie tysięcy linków w ciągu jednego dnia może wzbudzić podejrzenia Google i ukarać Twoją witrynę.

Podobnie jak w punkcie 8 powyżej, zawsze skupiaj się na tworzeniu linków zwrotnych wysokiej jakości niż na ilości.

Oznacza to, że lepiej jest uzyskiwać linki z 2 witryn władz niż 20 linków z witryn niskiej jakości.

Ostatnie słowa

Według Briana Deana z Backlinko budowanie linków jest jednym z 200 czynników rankingu Google. Jednak budowanie linków to proces, który wymaga czasu i wymaga cierpliwości. Ilekroć prowadzisz kampanię mającą na celu poprawę rankingu wyszukiwarek poprzez budowanie linków, zawsze powinieneś unikać tych dziesięciu błędów.

O autorze

John Trogdon jest profesjonalnym pisarzem i redaktorem eseju https://www.proessaywriting.com/. Poza tym John pojawił się na wielu autorytetach jako profesjonalny marketer cyfrowy. Forbes nazywa go kreatorem marketingu cyfrowego. Z zawodu jest także dziennikarzem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me