Recenzia DigitalOcean: Je vlna dosť vysoká?

DigitalOcean sa javí ako celkom sľubný hosting VPS, ale stojí to za to? Máme pre vás odpoveď. Službu sme kúpili a chvíľu sme ju použili na posúdenie, aké dobré alebo zlé je. Venovali sme pozornosť mnohým faktorom vrátane dostupnosti, doby načítania, nákladov, funkcií a podpory zákazníkov, ktorú spoločnosť ponúka.


Celkové hodnotenie

4,8 / 5

Vlastnosti
9/10

Užívatelsky prívetivý
10/10

stanovenie ceny
10/10

podpora
9/10

Spoľahlivosť
10/10

Zľavy DigitalOcean
Pozri ponuky

uptime

99,99%

Čas načítania

219 ms

Spoločnosť DigitalOcean bola založená v roku 2011 a ponúka širokú škálu služieb a dnes je celkom slušné meno. Aj veľké mená ako Gitlab sa zdajú byť fanúšikom spoločnosti. Okrem toho bola overená aj niektorými serióznymi webmi vrátane spoločnosti Netcraft, ktorá ju označila za jednu z najrýchlejšie rastúcich služieb cloudového hostingu. Spoločnosť sa v roku 2014 na treťom mieste umiestnila na treťom mieste a odvtedy sa rozrástla.

Táto americká spoločnosť je známa tým, že pomáha vývojárom pracovať rýchlejšie. Je to inteligencia Mitcha Wainera, Bena Uretského, Aleca Hartmana, Moisey Uretského a Jeffa Carra. Zišli sa spolu a začali malý startup v NYC, ktorý v súčasnosti používa vyše pol milióna používateľov.

Kľúčové vlastnosti

 • 99,99% záruka dostupnosti, čo z nej robí veľmi spoľahlivú službu
 • Automatické zálohovanie odstraňuje potrebu obávať sa o stratu vašich súborov
 • Súkromná sieť vám umožní ponechať viac kvapôčok v rovnakom dátovom centre bez toho, aby ste jedli do šírky pásma
 • Aplikácie na jedno kliknutie vám umožňujú nainštalovať niekoľko aplikácií jediným kliknutím
 • Monitorovacie funkcie sú zadarmo
 • Početné platformy elektronického obchodu, z ktorých si môžete vybrať

CPU
1 jadra

Miesto na disku
25 gb

Bandwidth
1 tb

RAM
1 gb

Vrátenie peňazí
30 dní

Hostingové plány
digitalocean.com

Contents

Recenzia DigitalOcean: Základné informácie

Spoločnosť DigitalOcean so sídlom v NYC je poskytovateľom cloudovej infraštruktúry s dátovými centrami rozmiestnenými po celom svete. Ponúka kombináciu cloudových služieb, ktorá vývojárom pomáha pri meraní a nasadzovaní aplikácií na viacerých počítačoch. Je to tretí najväčší poskytovateľ hostingu na svete a v roku 2018 sa dostal na zoznam Deloitte Technology Fast 500 List.

digitalocean-background-info Snímka obrazovky poskytnutá na webarchive.org za rok 2013

Moisey a Ben Uretsky to našli v roku 2011 po uvedomení si potreby, pretože väčšina spoločností sa sústredila na podniky a nie na jednotlivých vývojárov. Produkt beta bol uvedený v prvom štvrťroku 2012 a spoločnosť zaznamenala prvý veľký úspech v roku 2013, keď sa stala jednou z mála spoločností ponúkajúcich možnosti založené na SSD..

Štatistiky hostené na webových stránkach & TLD

Webové stránky v súčasnosti hostia viac ako pol milióna domén, z ktorých väčšina patrí do domény .com. Ponúka však aj množstvo ďalších TLD, vrátane .info, .org, .biz a TLD špecifických pre krajinu, ako je napríklad .us.

digitalocean hosťované-domény

digitalocean-TLD-štatistiky

Výkon, dostupnosť & Čas načítania

Pri výbere webhostingu je dôležité dávať pozor na výkon. Malo by ponúknuť dobrú rýchlosť a dostupnosť, pretože tieto dva faktory môžu byť rozhodujúce a ovplyvňujú aj hodnotenie SEO.

Test výkonnosti (Pingdom)

Spustili sme test Pingdom, aby sme posúdili kvalitu stránok, ktoré boli vytvorené pomocou programu WordPress, a obsahovali na nich fiktívny obsah vrátane grafiky. Výsledky testu boli vynikajúce:

Pingdom-digitalocean

Načítanie stránky trvalo menej ako jednu sekundu, čo je celkom pôsobivé. Tento bod by ste mali mať na pamäti, pretože väčšina používateľov opustí web, ak načítanie trvá 2 sekundy alebo dlhšie.

Nepoužili sme trik s optimalizáciou rýchlosti ani optimalizáciu rýchlosti a výsledky sme považovali za celkom dobré. Ako však vidíte, veľkosť stránky je tu dosť malá a ak máte silné stránky, rýchlosť môže byť o niečo pomalšia..

Prevádzková doba servera & Čas načítania (UptimeRobot)

Monitorovanie UptimeRobot sme spustili na tom istom mieste, aby sme posúdili kvalitu a výsledok sme opäť veľmi ohromili.

digitalocean-uptime

Ako vidíte, web bol vyše 5188 hodín, čo predstavuje približne 216 dní. Rýchlosť je tiež veľmi spoľahlivá a nezasiahla 1-sekundovú značku ani raz. Môžeme si byť istí, že služba je rýchla a stabilná.

Čas prevádzky DigitalOcean & Čas načítania za posledné 3 mesiace (UptimeRobot)

mesiac
Štatistiky dostupnosti
Štatistika načítania času
August 2019100%158 ms
Júl 2019100%159 ms
Jún 2019100%153 ms

Čas odozvy servera (Bitcatcha)

Je dôležité vedieť, ako sa všetko na vašom webe načíta a ako to funguje v rôznych krajinách; koniec koncov je internet o globálnom svete.

digitalocean-bitcatha

DigitalOcean skóroval A + na našom zozname. Má servery po celom svete. Preto je rýchlosť rýchla takmer vo všetkých rohoch. Je to najrýchlejší v USA, za ktorým nasleduje Austrália. Je to tiež veľmi rýchle v Európe, čo v Londýne predstavuje 25 ms. Je to najpomalší v regióne Sao Paulo a Bangalore, ale to nie je také zlé. Celkovo vzaté, je to vynikajúca voľba, ak očakávate veľké množstvo medzinárodnej dopravy.

DigitalOcean Pricing & Plány (kvapôčky)

DigitalOcean je určený nielen pre individuálnych vývojárov, ale aj pre veľké a malé podniky. Spoločnosť ponúka kombináciu balíkov a má rôzne úrovne hostingu, aby uspokojila rastúce potreby spotrebiteľov.

Užívatelia si môžu vybrať z množstva hostiteľských balíkov v závislosti od ich objemu a potrieb úložiska. Väčšina z nich sa môže účtovať hodinovo alebo mesačne.

Spoločnosť dala svojim virtuálnym počítačom názov „Kvapky“. Môžete si vybrať z kvapiek optimalizovaných CPU alebo štandardných kvapiek. Prvá je vhodnejšia pre používateľov, ktorí chcú stroj na mäso, ktorý dokáže vykonávať náročné úlohy, zatiaľ čo druhá je vhodnejšia pre používateľov, ktorí chcú vykonávať pravidelné úlohy..

digitalocean vytvoriť kvapiek

Nenechajte sa vystrašiť touto novou terminológiou. Nie je to nič komplikované. Len názov stroja. Okrem toho je pomerne ľahké spravovať a manipulovať s nimi. Užívatelia si môžu objednať alebo odstrániť stroje podľa svojich potrieb.

Môžete si vybrať z rôznych operačných systémov vrátane Ubuntu, Linux, CoreOS, Fedora, FreeBSD, GPL a Debian. Všetky operačné systémy sú dodávané vopred pripravené a môžete začať ihneď. V skutočnosti to trvá iba 55 sekúnd, kým získate prístup k novej kvapke.

Štandardné kvapôčky & Kvapky optimalizované pre CPU

Štandardné kvapôčky sú vhodné na škálovanie a hostovanie webových aplikácií, blogov, prostredí na testovanie / testovanie, databáz a ukladanie do pamäte cache v pamäti. Najlacnejší balík začína na 5 $ / mesiac (0,007 $ / hod.) A prichádza s 1 GB RAM / 1 CPU, 25 GB SSD disku a 1 000 GB prenosu. Môžete si vybrať z množstva balíkov a všetky ponúkajú hodinové a mesačné sadzby.

Na druhej strane, kvapky optimalizované pre procesory prichádzajú s vyhradenými hyper-vláknami a sú vhodnejšie pre aplikácie náročné na CPU, ako je napríklad zobrazovanie reklám, strojové učenie, dávkové spracovanie a kódovanie videa. Najlacnejší plán stojí $ 40 / mesiac alebo 0,060 $ / hod. Môžete si vybrať z množstva balíkov a všetky ponúkajú hodinové a mesačné sadzby.

Štandardné kvapôčky

Kvapky optimalizované pre CPU

Cenová tabuľka pre štandardné a CPU optimalizované kvapôčky

Štandardné kvapôčky

balíček
Názov OS
RAM / VCPUS
SSD
prevod
cena
Cloud 1Linux / Unix1 GB / 1 CPU25 GB1 TB5 $ / mesiac
Cloud 2Linux / Unix2 GB / 1 CPU50 GB2 TB10 USD / mesiac
Cloud 3Linux / Unix2 GB / 2 CPU60 GB3 TB15 USD / mesiac
Cloud 4Linux / Unix4 GB / 2 CPU80 GB4 TB20 $ / mesiac
Cloud 5Linux / Unix8 GB / 4 CPU160 GB5 TB40 USD / mesiac
Cloud 6Linux / Unix16 GB / 6 CPU320 GB6 TB80 USD / mesiac

Kvapky optimalizované pre CPU

balíček
Názov OS
RAM / VCPUS
SSD
prevod
cena
Cloud 1Linux / Unix4 GB / 2 CPU25 GB4 TB40 USD / mesiac
Cloud 2Linux / Unix2 GB / 1 CPU50 GB2 TB10 USD / mesiac
Cloud 3Linux / Unix16 GB / 8 CPU100 GB6 TB160 $ ​​/ mesiac
Cloud 4Linux / Unix32 GB / 16 CPU200 GB7 TB320 $ / mesiac
Cloud 5Linux / Unix64 GB / 32 CPU400 GB9 TB640 USD / mesiac

vývojári

Ak ste vývojár, máte pre vás dobrú správu. Službu môžete použiť na vytvorenie nových kvapôčok za pouhých 55 sekúnd. Každá kvapka vám ponúkne prístup root a niektoré ďalšie skvelé funkcie vrátane: Schopnosti zvoliť si OS, správu DNS, jednoduchý ovládací panel, cloudové brány firewall, automatické zálohovanie, vopred zostavené obrázky aplikácií, súkromné ​​siete, globálny prenos obrázkov, SSD.

dôležité: Spoločnosť ponúka veľké množstvo možností hostenia v cloude, ale nepokrýva zdieľaný, vyhradený alebo spravovaný hosting.

Ako vytvoriť kvapku?

Ovládací panel DigitalOcean sa dá ľahko používať. Tu je návod, ako si vytvoriť svoju vlastnú kvapku.

1. Prihláste sa do ovládacieho panela, prejdite na informačný panel a stlačte zelené tlačidlo „Vytvoriť“, potom vyberte prvú možnosť Kvapky (vytvorte cloudové servery).

Štandardné kvapôčky

2. Vyberte požadované konfigurácie na nasledujúcej stránke (Create Droplet). Konfigurácie sú dodávané s predvolenými možnosťami.

3. Môžete sa rozhodnúť prispôsobiť svoju kvapku. Tento proces je pomerne jednoduchý. Vyberte obrázok a podľa potreby vyberte požadovaný operačný systém s predinštalovanými aplikáciami.

vyberte obrázok

4. Vyberte požadované úložisko a pamäť RAM.

5. Môžete si tiež zvoliť pridanie blokového úložiska, ak potrebujete ďalšie zväzky úložného priestoru na útok na vaše kvapôčky.

6. Okrem toho zvážte zálohy, ak chcete, aby systém vytvoril obraz disku kvapky raz za týždeň, aby ste ho mohli použiť v prípade zlyhania alebo iného podobného problému. Záloha zostáva uložená asi mesiac (štyri týždne).

7. Vyberte oblasť dátového centra, pričom nezabudnite na svojich zákazníkov. Malo by byť najbližšie k miestu, kde nájdete najväčšiu časť svojho publika.

Štandardné kvapôčky

8. Vyberte ďalšie možnosti, ako sú súkromné ​​siete, IPv6, užívateľské údaje a monitorovanie.

9. Pridajte pre svoju bezpečnosť kľúče SSH.

10. Dokončiť a vytvoriť.

DigitalOcean Basic (plán VPS) v detaile

Nezáleží na tom, aká dobrá je spoločnosť; väčšina ľudí sa od toho bude vzdialiť, ak bude príliš drahá. Našťastie, DigitalOcean patrí medzi cenovo dostupnejšie možnosti, najmä preto, že si môžete vybrať medzi hodinovými a mesačnými balíčkami.

Všetky štandardné balíčky zahŕňajú správu DNS, podporu 24/7, preddefinované a bezplatné brány firewall, kompletné monitorovanie a množstvo vopred vytvorených aplikácií s otvoreným zdrojovým kódom..

Poďme sa podrobne zoznámiť s plánmi.

Čo je súčasťou balíka VPS Basic (5 $)?

Balík Standard Droplet 1vCPU môžete získať za pouhých 5 dolárov mesačne alebo 0,007 $ / hodinu. Dodáva sa s 1 TB prenosu a 25 GB SSD.

Počiatočné ceny

Môžete začať už od 5 dolárov mesačne. Dobrá možnosť registrácie môže byť dobrá voľba, ale spoločnosť neponúka zľavy a najlacnejšia 36-mesačná zmluva vás bude stáť 180 dolárov. Najdrahšia možnosť je 32 vCPU a stojí 960 dolárov mesačne alebo 1 429 dolárov za hodinu. Dodáva sa s 12TB prenosu a 840 GB SSD.

plán & balíček
Cloud 1
Cloud 2
Cloud 3
Cloud 4
Cloud 5
1 mesiac$ 5$ 10$ 15$ 20$ 40
12-mesačné obdobie$ 60$ 120$ 180$ 240$ 480
24 mesačné obdobie$ 120$ 240$ O 360$ 480$ 960
36 mesiacov$ 180$ O 360$ 540$ 720$ 1140

Obnovovacie ceny

Toto je jedna z mála spoločností, ktoré nemajú politiku obnovy. Platíte iba za skutočné použitie. Navyše, všetky balíčky sa dodávajú s mesačnými limitmi, aby ste sa uistili, že vám nikdy nedôjde rozpočet, bez ohľadu na to, koľko kvapiek vytvoríte.

Hlavné funkcie v detailoch

Pozrime sa na niektoré z hlavných funkcií, ktoré ponúka DigitalOcean. Pomôžu vám zistiť, ako dobrá alebo zlá je táto možnosť pre vás.

Doménové meno & e-mail

Všetky balíčky sa dodávajú s bezplatnými e-mailovými účtami; žiadny z balíkov však v súčasnosti neponúka bezplatné názvy domén. Budete si musieť kúpiť jeden od registrátora a preniesť ho do DigitalOcean, pretože ponúka hostingové služby DNS, ale nie registráciu.

vytvoriť nový rekord

Webový priestor & Bandwidth

Môžete si vybrať z dvoch možností úložiska:

Blokové úložisko: Môžete si vybrať medzi 1 GB a 16 GB a dokonca kombinovať rôzne blogy do jedného, ​​zmeniť ich veľkosť a presunúť ich z jednej kvapky na druhú. Môžete pridať ďalší ukladací priestor za 0,10 $ / GB za mesiac.

Ukladanie objektov: Ukladanie objektov je vhodné na umiestnenie neštruktúrovaných údajov, ako sú videá. Od ukladania blokov sa líši, pretože dáta nemajú správny formát. Tiež sa nazýva Spaces, umožňuje prístup k uloženým údajom prostredníctvom protokolu HTTP. Minimálny priestor je 250 GB s minimálnou šírkou pásma 1 TB.

Štandardné kvapôčky

Aplikácie jedným kliknutím

Viac času môžete ušetriť inštaláciou aplikácií jediným kliknutím. Medzi ne patria: MySQL, Node.js, WordPress, Ghost, Docker, MongoDB, LAMP stack, Machine Learning, atď..

digitalocean aplikácie

Migračná služba

Aj keď spoločnosť neponúka platenú alebo bezplatnú migračnú službu, môžete sa obrátiť na zákaznícku podporu a požiadať o pomoc pri vykonávaní úlohy..

Spaces

Na rozdiel od kvapôčok sú priestory určené na ukladanie jednoduchých objektov. Je to systém, ktorý vám umožňuje doručovať uložené údaje koncovým používateľom a aplikáciám. Sú škálovateľné a ľahko sa dajú vytvoriť. Navyše fungujú jasným spôsobom a prichádzajú s rozhraním drag-and-drop API.

digitalocean medzery

Kubernetes

Kubernetes je novo spustená služba, ktorá trvá iba pár minút. Táto spravovaná služba ponúka okrem iného automatické škálovanie, prenosnosť aplikácií.

digitalocean kubernates

Spoľahlivosť (možnosti zabezpečenia)

Bezpečnosť je obrovským problémom, pokiaľ ide o údaje v cloude. Zdá sa, že spoločnosť DigitalOcean to chápe a ponúka množstvo bezpečnostných funkcií.

Ochrana súkromia domény

Keďže spoločnosť neposkytuje ochranu súkromia domény, jedinou možnosťou je zakúpenie domény od dodávateľa tretej strany a jej pridanie pomocou špeciálnej konzoly domény, ktorá tento proces uľahčuje. Spoločnosť vám môže s týmto procesom pomôcť.

Certifikát SSL

Aj keď spoločnosť neponúka SSL certifikáty, používatelia majú možnosť ich nainštalovať zadarmo prostredníctvom konzoly. Je to veľmi dôležité, pretože niektoré prehliadače nenačítajú vašu stránku bez platného certifikátu SSL a dokonca aj spoločnosť Google môže vašu stránku potrestať, ak jej chýba certifikát SSL..

Umožňuje vám tiež kúpiť štandardné certifikáty z iných webov, ako je napríklad GoDaddy, kde je k dispozícii za 5,99 dolárov ročne.

Vyhradené IP

Spoločnosť ponúka zadarmo vyhradenú IP s každou kvapkou. Spoločnosť tiež poskytuje „Plávajúce IP“ s každou kvapkou, takže aplikácia bude naďalej v prevádzke, aj keď kvapka zlyhá. Systém rýchlo priradí IP rezervnej kvapôčke, čím zabráni výpadkom.

zálohy

Zálohy sa netýkajú DigitalOcean, pretože spoločnosť ponúka snímky a zálohy, ktoré vám umožňujú obnoviť, duplikovať alebo uložiť kvapôčky. Snímky a zálohy sa ukladajú osobitne. Kým snímky vytvára používateľ manuálne, zálohy sú automaticky ukladané systémom.

Používatelia môžu povoliť automatické zálohy, ktoré sú uložené na serveri, ale nemôžu byť stiahnuté. Pamätajte však, že spoločnosť jasne uvádza, že je povinnosťou zákazníka uchovávať údaje a nie spoločnosti, takže môžete zvážiť záložné údaje..

Ukladanie snímok je spoplatňované podľa miesta. Spoločnosť ponúka automatické zálohovanie na 20% z toho, čo vás kvapka stojí.

Ako môžete manuálne vytvárať zálohy súborov a ukladať ich na lokálny počítač zadarmo:

 1. Prihláste sa do programu DigitalOcean, otvorte sa a pripojte sa k terminálu pomocou tohto príkazu: ssh [Email protected], váš príkaz bude vyzerať takto: ssh [Email protected]
 2. Prejdite do adresára / var / www / html pomocou tohto príkazu: cd / var / www / html
 3. Ak chcete nainštalovať pomocný program zip, spustite nasledujúce príkazy (tento bod ignorujte, ak je už pomocný program zip nainštalovaný a prejdite na bod 4, tento krok by ste mali vykonať iba raz): sudo apt install yum, sudo yum install zip
 4. Vytvorte skutočnú zálohu spustením nasledujúceho príkazu: sudo zip -r /var/www/html/files-backup.zip / var / www / html /
 5. Záložné súbory sa uložia s názvom files-backup.zip a môžete si ich stiahnuť otvorením www.yourwebsite.com/files-backup.zip
 6. Z bezpečnostných dôvodov vymažte záložný súbor zo servera pomocou tohto príkazu: sudo rm files-backup.zip

Obmedzený prístup zamestnancov

Vaše informácie sú bezpečné a zabezpečené, pretože k zálohám a snímkam obchodov majú prístup iba členovia technického tímu. Zamestnanci nemajú prístup k týmto spisom.

Bezpečnosť servera

Spoločnosť chápe dôležitosť udržiavania serverov v bezpečí. Nielenže sú dátové centrá chránené bezpečnostným personálom, ale spoločnosť tiež používa rôzne nástroje, ako sú dvojfaktorové autorizácie a biometrické testovanie, na zabránenie narušiteľom. DigitalOcean navyše spĺňa aj medzinárodné a národné bezpečnostné normy.

digitalocean security

Monitorovanie používateľov

Spoločnosť vám umožní sledovať rôzne faktory nastavením upozornení na prípady, keď procesor prekročí prahovú hodnotu, atď. Môžete si vybrať, či chcete dostávať tieto upozornenia prostredníctvom e-mailu alebo Slack. Monitorovanie v reálnom čase okrem iného uľahčuje sledovanie faktorov, ako je využitie siete, využitie pamäte a využitie disku.

Môžete tiež povoliť IP adresy a určiť rôzne adresy, dokonca aj podľa značiek. Je to dôležité, pretože brána firewall automaticky zablokuje prístup, ak neexistujú biely zoznam povolených.

monitorovanie používateľov

firewally

Pravidlá brány firewall môžete použiť na jednu alebo viac kvapiek. Všetky sú centralizované, čo uľahčuje prístup k informáciám.

Umiestnenie servera

Spoločnosť má v súčasnosti 8 dátových centier po celom svete. Sú strategicky umiestnené v Singapure, Indii, Holandsku, Nemecku, Kanade, USA a Veľkej Británii.

Jednoduchosť použitia

DigitalOcean je veľmi prívetivý k zákazníkom a je veľmi ľahké začať. V skutočnosti stačí kliknúť na tlačidlá alebo ikony, aby sa vaše webové stránky spustili.

Jednoduchosť registrácie

Tento proces trvá iba niekoľko minút. Zamierte na oficiálnu stránku, vyberte si balík a kliknite na Začíname alebo Zaregistrujte sa. Spoločnosť požiada o vaše meno, e-mailovú adresu a heslo a ste tu. Môžete sa tiež zaregistrovať pomocou svojho ID služby Gmail.

Môžete mať individuálny účet alebo tímový účet, čo môže byť dobrá voľba, ak pracujete s viacerými ľuďmi. Neskôr budete musieť zadať podrobnosti vrátane vašej polohy a dôvodu použitia DigitalOcean.

spôsob platby

Spoločnosť ponúka rôzne spôsoby platby vrátane PayPal a kariet (Discover, Visa, MasterCard a American Express). Bohužiaľ, debetné karty, peňažné poukážky alebo šeky už nie sú akceptované. Debetnú kartu však môžete použiť na odoslanie platby prostredníctvom služby PayPal. Platba sa vykonáva prostredníctvom služby Stripe a je bezpečná a bezpečná.

Poznámka: Spoločnosť ponúka jeden propagačný kód na jeden účet, ktorý vám môže pomôcť ušetriť peniaze. Zvážte aj použitie.

Bluehost-platby

Skúsenosti s ovládacím panelom a ovládacím panelom

Webová stránka ponúka veľmi jednoduchý ovládací panel. Nemá veľa možností, pretože spoločnosť neponúka iné druhy možností hostenia, ale stačí, aby ste sa dostali.

Nainštalujte si cPanel sami

Môžete sa rozhodnúť kúpiť a nainštalovať cPanel. Pretože webová stránka je určená vývojárom, nenájdete tu veľa možností, pokiaľ si ich nekúpite – cPanel je jednou z takýchto možností. Nedostatok cPanelu však nebude problémom, pretože nebudete potrebovať veľa možností, ktoré ponúka. Zvážte to, ak sa vám platforma Unix nepáči.

Inštalácia cPanel je napriek tomu pomerne ľahká, napriek tomu, že nie je k dispozícii v možnostiach jediného kliknutia.

Úvod do rozhrania DigitalOcean

Rozhranie je celkom dobre navrhnuté a ľahko použiteľné. Je to jednoduché, a teda atraktívne. Budete mať žiadne problémy s monitorovaním alebo nasadením kvapiek alebo aplikácií.

infraštruktúra & Špecializovaná technológia

Spoločnosť má dátové centrá po celom svete vrátane Singapuru, Londýna, San Francisca, Amsterdamu a New Yorku. Iba niekoľko dátových centier v súčasnosti ponúka IPv6 s plánmi na rozšírenie podpory aj na ďalšie centrá.

Spoločnosť sa spolieha na svoju vlastnú špecializovanú technológiu, ktorá je navrhnutá tak, aby svojim používateľom poskytla jednoduchý zážitok. Cloudové servery sa vytvárajú pomocou virtualizácie KVM. Svoje vlastné API môžete použiť aj pomocou firemného rozhrania API.

Zákaznícky servis (podpora)

Pri spolupráci s poskytovateľom hostingu je podpora zákazníkov nesmierne dôležitá. Proces môže zastaviť aj jednoduchý problém.

Live chat

Táto možnosť momentálne nie je k dispozícii, čo môže byť pre používateľov, ktorí majú vo zvyku vyriešiť svoje problémy, dosť nepríjemné..

lístky

Jediným spôsobom, ako sa spojiť s tímom, je otvoriť lístok. Ak je to dôležité, môžete svoje lístky označiť ako naliehavé. Na lístky sa zvyčajne odpovedá do 12 hodín, ale urgentné lístky sa môžu navštíviť skôr. Vždy, keď dôjde k aktualizácii vašich otvorených lístkov, dostanete e-mailové upozornenie.

telefón

Spoločnosť v súčasnosti neposkytuje telefonickú podporu.

Zdroje vzdelávania (vedomostná základňa) & spoločenstvo

Pretože DigitalOcean je určený pre vývojárov; Spoločnosť očakáva, že používatelia nebudú čeliť mnohým problémom. V prípade niektorých základných problémov môžu konzultovať príručky, ktoré sú veľmi podrobné a zavádzajú politiky, ale aj postupy pomocou obrázkov a ilustrácií.

Okrem toho existuje aj obrovská komunita, ktorá môže komunikovať s ostatnými a získať odpovede na vaše otázky. Komunitu vhodne moderuje tím, ktorý sa často zúčastňuje diskusií.

digitalocean community

Záruka vrátenia peňazí (politika vrátenia platby)

Spoločnosť neponúka náhrady; v niektorých ojedinelých prípadoch však môže niektoré z nich ponúknuť. Jedinou možnosťou je otvoriť podporný lístok.

Okrem toho spoločnosť DigitalOcean sľubuje vrátenie úveru za prestoje, ktoré presahujú sľúbené 99,99% dostupnosti. Ak práve začínate, najlepšou možnosťou je začať s najlacnejšou možnosťou a vyskúšať systém skôr, ako sa zapojíte.

Kto je pre spoločnosť DigitalOcean najlepší?

Keďže služba je navrhnutá hlavne pre vývojárov, je najlepšia pre vývojárov, nových i starých. Nie je to však príliš priateľské pre začiatočníkov a môže to chvíľu trvať, kým začnete.

Táto platforma nemusí byť vhodná pre používateľov, ktorí chcú veľa držania rúk. Ak viete, čo chcete a dokážete zvládnuť technické aspekty, môže to byť vynikajúca voľba pre vás.

PROS
ZÁPORY

 • Jasné stanovovanie cien bez mätúcich možností obnovenia alebo skrytých poplatkov.
 • Zaručená 99,99% dostupnosť s náhradami za prestoje, ktoré presahujú limit.
 • Automatické zálohy na zaistenie bezpečnosti vašich údajov.
 • Hodinová možnosť platby a zaplatiť iba to, čo používate, je veľmi cenovo dostupná.
 • Súkromná sieť umožňuje komunikáciu medzi dvoma alebo viacerými kvapôčkami.
 • Nedostatok cPanel môže byť pre niektorých používateľov nepríjemný.
 • Žiadny live chat alebo telefonická podpora nemôžu pre niektorých používateľov sťažovať používanie služby.
 • Nenabízí základné funkcie hostenia, ktoré očakávate od poskytovateľa hostingu. Patria sem názvy domén, migrácia stránok.
 • Pre začiatočníkov by to mohlo byť príliš komplikované.

Fakty o spoločnosti DigitalOcean & Štatistiky [Infographic]

DigitalOcean Web Hosting Fakty a štatistiky Infographic

Odporúčame DigitalOcean?

Na základe našej kontroly môže byť program DigitalOcean dobrou voľbou, ak máte vážne problémy s bezpečnou hostingovou platformou VPS, ktorá ponúka vynikajúcu dostupnosť. DigitalOcean ponúka to, čo sľubuje, a je to spoľahlivý virtuálny súkromný server, ktorý je vhodný pre vývojárov. Nemusí to však byť najlepšia voľba, ak hľadáte tradičné hostiteľské platformy.

Dúfame, že vám táto podrobná kontrola pomôže dospieť k informovanému rozhodnutiu. Čo si o tom myslíš? Máte nejaké skúsenosti s DigitalOcean? Dajte nám vedieť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me