Hodnotenie hostingu A2: Sú „servery Turbo“ dobré?

Predtým, ako sme napísali túto recenziu, sme zakúpili služby, ktoré musel hosting A2 ponúknuť. Použili sme ho rok (a stále ho používame), kým poskytneme náš názor. V jednom roku, keď sme túto službu využili, sme sledovali výkonnosť A2. Pozerali sme sa na dostupnosť a rýchlosť (priemerná doba načítania).


Do tohto prehľadu sme zahrnuli aj skutočné štatistiky a skutočné údaje. Tieto údaje zahŕňajú skúsenosti so zákazníckou podporou, kľúčové funkcie, skutočné údaje o nákladoch, dostupnosti a dobe načítania. Po zvážení všetkého sme prišli s touto nezaujatou recenziou.


Celkové hodnotenie

4.5 / 5

Vlastnosti
10/10

Užívatelsky prívetivý
10/10

stanovenie ceny
7/10

podpora
10/10

Spoľahlivosť
10/10

Zľavy hostiteľa A2
Pozri ponuky

uptime

99,97%

Čas načítania

347 ms

A2 Hosting získal dobrú povesť vysoko výkonného hostingu. Čo robí ich služby skvelými, je to, že sa zameriavajú na spoľahlivosť a rýchlosť. Spoločnosť pomenovala svoje SSD disky „Turbo servery“. Tieto stránky načítajú až 20x rýchlejšie ako štandardné servery iné ako SSD.

Vysoká rýchlosť nie je len pre ich špičkových klientov. Namiesto toho sú možnosti turbo zahrnuté do ich zdieľaných plánov hostenia. Takže za nízku cenu si môžete vychutnať vysokú rýchlosť.

A2 Hosting patrí vysoko na zozname najlepších hostiteľov celkom neustále. Navyše získali aj množstvo ocenení za hosting. Tím ich guruových posádok je v prípade problémov k dispozícii 24 hodín denne.

Kľúčové vlastnosti

 • 24/7 monitorovanie a trvalá bezpečnosť
 • Softvér a servery s optimalizáciou rýchlosti A2
 • Neobmedzený počet e-mailových účtov, domén a databáz
 • Zahŕňa bezplatné prevody stránok
 • Neobmedzený priestor na disku SSD RAID-10
 • Záruka vrátenia peňazí kedykoľvek

Miesto na disku
neobmedzený

Bandwidth
neobmedzený

Vrátenie peňazí
30 dní

Doména zadarmo
žiadny

SSL zadarmo
Áno

Hostingové plány
www.a2hosting.com

Hodnotenie hostingu A2: Základné informácie

A2 Hosting začal ako Iniquinet v roku 2001 ako podpora webhostingu. Začalo to od Ann Arbor v Michigane. Keď spoločnosť začala rásť, zmenil sa názov na A2, aby vzdal hold svojim koreňom. Na hostiteľovi je skvelé, že vždy podporoval najnovšie technológie. Nakoniec sa tým zabezpečil jej obrovský úspech.

Siteground-background-info

V roku 2013 zaviedla hosting SSD na podporu platformy SwiftServer. Spoločnosť následne prijala SSD pre svoje spoločné plány hostenia. Výsledkom bolo zvýšenie rýchlosti. Do konca roka 2014 začala využívať turbo servery. V dôsledku toho ponúkla lepšie rýchlosti načítania stránky v porovnaní s mnohými inými webovými hostiteľmi. V priebehu rokov sa A2 Hosting rozrástla na vysokorýchlostného a spoľahlivého hostiteľa.

Štatistiky hostené na webových stránkach & TLD

Od roku 2001 sa A2 Hosting snaží stať sa výberom mnohých. S 24 hostiteľskými plánmi hostilo 186 152 domén. Medzi hostené domény patria domény .com, .org, .us, .biz a .info. Celkovo zaznamenala ročný rast 14%.

a2-hosting-domény-štatistiky

a2-hosting-TLD-štatistiky

Výkon, dostupnosť & Čas načítania

Na túto kontrolu sme sa zaregistrovali pre hostingové služby A2 a nainštalovali sme WordPress. Potom sme vytvorili falošný web pomocou predvoleného motívu. Naplnili sme aj našu stránku tak, aby fungovala ako skutočný priemerný web WordPress.

Test výkonnosti (Pingdom)

Rýchlosť je rozhodujúca pre každú webovú stránku, bez ohľadu na jej výklenok. Preto sme pomocou Pingdom najskôr otestovali rýchlosť hostiteľa. Výsledky ukazujú, že doba načítania je takmer pol sekundy, čo je samo o sebe pozoruhodné.

Pingdom-a2-hosting

Prevádzková doba servera & Čas načítania (UptimeRobot)

Naše fiktívne webové stránky WordPress boli skontrolované každú minútu z hľadiska celkovej dostupnosti hostiteľa. Inými slovami, testujú sa časy odozvy aj prestoje. Je celkom jasné, že za posledné dva mesiace nezažil A2 Hosting žiadne prestoje. 100% prevádzková doba prevádzky servera je teda celkom pôsobivá.

Čas odozvy je tiež vynikajúci. Ako vidíte z grafu, doba odozvy je počas celého dňa výrazne pod pol sekundy. Reakcia iba v jednu dennú dobu trvá takmer zlomok sekundy.

Siteground-uptime

A2 Hosting Uptime & Čas načítania za posledné 3 mesiace (UptimeRobot)

mesiac
Štatistiky dostupnosti
Štatistika načítania času
Jún 201999,97%278 ms
Máj 201999,98%257 ms
Apríl 201999,99%263 ms

Čas odozvy servera (Bitcatcha)

Nástroje ako Pingdom vám umožňujú zistiť, ako sa načítavajú údaje na vašom webe. Patria sem médiá, ktoré sa načítajú dlhšie ako obyčajný text. Preto sme na presnejší čas odozvy servera použili bitcatchu. Pomocou tohto nástroja je možné otestovať čas odozvy servera bez načítania údajov.

Siteground-bitcatha

Ako ukazujú výsledky, doba odozvy v USA je kratšia ako jedna sekunda, čo je výnimočné. Aj na iných miestach sú štatistiky pôsobivé. Všetky servery reagujú do pol sekundy.

Hostingové plány a funkcie

Aby spoločnosť zaistila uspokojenie zákazníkov so širokou zákazníckou základňou, má k dispozícii množstvo hostingových balíkov. V závislosti od vašich potrieb si môžete vybrať plán hostenia, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

Typ hostenia
Balík č. 1
Balík č. 2
Balík č. 3
Balík č. 4
Zdieľané (základné)3,92 $ / mesiac4,90 $ / mesiac9,31 USD / mesiac
WordPress3,92 $ / mesiac4,90 $ / mesiac9,31 USD / mesiac11,99 $ / mesiac
VPS32,99 $ / mesiac46,19 dolárov / mesiac65,99 dolárov / mesiac
Oddaný141,09 USD / mesiac207,49 USD / mesiac290,49 $ / mesiac

Zdieľaný hosting

Pre zdieľaný hosting sú k dispozícii balíčky serverov Windows a Linux. Tieto balíčky sú takmer rovnaké. Jediný rozdiel je v tom, že cPanel je pre obidva odlišné. Balíky systému Windows sú navyše o niečo drahšie. Celkovo existujú tri rôzne spoločné plány pre každý druh hostingu.

Hlavné rysy
LITE
SWIFT
TURBO
Počiatočná cena$ 3.92 / mo$ 4,90 / mo$ 9,31 / mo
Cena za obnovenie$ 7,99 / mo$ 9,99 / mo$ 18.99 / mo
webové stránky1neobmedzenýneobmedzený
Miesto na disku SSDneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Bandwidthunmeteredunmeteredunmetered
E-mailové účty25neobmedzenýneobmedzený
Hostené domény25neobmedzenýneobmedzený
Zahrnuté bezplatné domény
BEZPLATNÝ certifikát SSL

a2-hosting-zdieľanej balíčky

Hosting VPS

Ak sa nechcete zaoberať všetkými technickými podrobnosťami, môžete sa rozhodnúť pre hosťovanie VPS. K dispozícii sú dve možnosti; Spravovaný hostingový plán VPS alebo Dynamic VPS. Dynamický plán VPS vám poskytuje úplne prispôsobiteľný účet. Medzitým riadený plán VPS poskytuje úplnú správu HostGuard.

a2-hosting-VPS balíčky

Dedikovaný hosting

Pre vyhradený hosting sú opäť k dispozícii dve možnosti. S vyhradeným hostingom flex získate šancu vyvinúť príkazový riadok. Medzitým získate so spravovaným flex hostingom plne spravované hostingové riešenie. Pre obe kategórie sú k dispozícii tri plány; Sprint, Exceed, a nakoniec Mach.

a2-hosting-vyhradeného balíčky

Cloud hosting

Všetky plány hostenia cloudu sú sústredené okolo servera Linux. Inými slovami, pre Windows nie je k dispozícii žiadna možnosť. Môžete si však vybrať operačný systém Linux. Navyše si môžete vybrať požadované úložisko; SDD alebo HDD.

a2-hosting-cloud-balíčky

Reseller Hosting

Na serveroch Linux aj Windows sú k dispozícii rôzne hostingové plány predajcu.

a2-hosting-predajca-balíčky

Podrobný popis hostingu A2 (zdieľaný plán)

Základný zdieľaný plán, ktorý spoločnosť ponúka, sa nazýva balík Lite. Je k dispozícii pre Windows aj Linux. Je to jedna z ideálnych možností pre jednu webovú stránku.

plány & Ceny v detaile

Pozrime sa na vlastnosti základného plánu a cenu, ktorú budete musieť zaplatiť. Pre tých, ktorí ich potrebujú, sú k dispozícii dve možnosti inovácie. S plánom Swift získate dvakrát viac zdrojov a viac webových stránok. Druhou možnosťou je plán Turbo, ktorý je doteraz najrýchlejšou službou spoločnosti.

Čo je súčasťou základného balíka?

LITE (základný balík): Okrem jednej webovej stránky, plán obsahuje pomerne veľa funkcií. Zahŕňajú 5 databáz, bezplatné SSD a SSL, neobmedzený prenos a neobmedzené úložisko. Navyše, rovnako ako u všetkých plánov, aj tento zahŕňa záruku vrátenia peňazí kedykoľvek. Upozorňujeme, že základný plán Lite nezahŕňa servery Turbo spoločnosti. Balík začína na $ 3,92 / mesiac. Obnovuje sa na 7,99 dolárov mesačne.

SWIFT: Balík Swift obsahuje neobmedzené webové stránky, prenos, databázy a úložisko. Zahŕňa tiež bezplatné SSD a SSL. Turbo servery však nie sú zahrnuté. Medzi ďalšie funkcie patrí kedykoľvek záruka vrátenia peňazí a cPanel. Počiatočná cena tohto plánu je 4,90 dolárov. Medzitým je cena za obnovenie 9,99 $ mesačne.

TURBO: Podobne ako iné plány to zahŕňa aj neobmedzený prenos, ukladanie a databázu. Zahŕňa tiež turbo server, ktorý ponúka až 20-krát vyššiu rýchlosť. Medzi ďalšie vlastnosti patrí ovládací panel cPanel a kedykoľvek záruka vrátenia peňazí.

Hlavné rysy
LITE
SWIFT
TURBO
Počiatočná cena$ 3.92 / mo$ 4,90 / mo$ 9,31 / mo
Cena za obnovenie$ 7,99 / mo$ 9,99 / mo$ 18.99 / mo
webové stránky1neobmedzenýneobmedzený
Miesto na disku SSDneobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Bandwidthunmeteredunmeteredunmetered
E-mailové účty25neobmedzenýneobmedzený
Hostené domény25neobmedzenýneobmedzený
Zahrnuté bezplatné domény
BEZPLATNÝ certifikát SSL
Celkom databáz5neobmedzenýneobmedzený
Prevod webových stránokzadarmozadarmozadarmo
SSD Boost
Turbo Server20x rýchlejšie
Trvalá bezpečnosť
Optimalizovaný softvér A2
jadra1 x 2,1 gHz2 x 2,1 gHz2 x 2,1 gHz
Fyzická pamäť0,5 GB1 GB2 GB
Možnosti umiestnenia servera
CloudFlare Basic
CloudFlare Plus
Zálohy prevíjania servera
Vyrovnávacia pamäť WordPress LiteSpeed20x rýchlejšie
Vyhradená adresa IP$ 1,96 / mo$ 1,96 / mo$ 1,96 / mo
Správa DNSzadarmozadarmozadarmo
Prístup SSH & rsync
cPanel Ovládací panel
Softaculous
Záruka vrátenia peňazí kedykoľvek

Tabuľka počiatočných cien

Ako už bolo spomenuté, ceny za hosting v systéme Linux a Windows sa líšia. V prípade systému Linux teda balík Lite začína na 3,92 dolárov mesačne pre plány na 2 a 3 roky. Medzitým pre Windows stojí balík 4,90 $ mesačne. Ceny sa však líšia, ak sa rozhodnete pre ročné plány, dvojročné a trojročné plány. Napríklad, ak sa rozhodnete pre 24-mesačné obdobie pre plán Lite, bude vás to stáť 3,92 $ mesačne. Všeobecne platí, že čím dlhší je plán, tým nižšie sú ceny. Presnú cenu podľa požadovanej doby trvania môžete zistiť v nasledujúcej tabuľke:

Platobné obdobie / plán
(iba pre nových používateľov)
LITE
SWIFT
TURBO
1 mesiac$ 4,90 / mo$ 6,37 / mo$ 12,25 / mo
12 mesiacov$ 4,41 / mo$ 5,39 / mo$ 10.29 / mo
24 mesiacov$ 3.92 / mo$ 4,90 / mo$ 9,31 / mo
36 mesiacov$ 3.92 / mo$ 4,90 / mo$ 9,31 / mo

Tabuľka obnovovacích cien

Rovnako ako počiatočné ceny, aj obnovovacie ceny sa menia so zvyšujúcim sa časovým obdobím. Ako vidno z tabuľky, náklady na mesiac sú najnižšie pre plán 24 a 36 mesiacov.

Platobné obdobie / plán
(možnosti obnovenia)
LITE
SWIFT
TURBO
1 mesiac$ 9,99 / mo$ 12,99 / mo$ 24.99 / mo
12 mesiacov$ 8,99 / mo$ 10,99 / mo$ 20,99 / mo
24 mesiacov$ 7,99 / mo$ 9,99 / mo$ 18.99 / mo
36 mesiacov$ 7,99 / mo$ 9,99 / mo$ 18.99 / mo

Hlavné funkcie v detailoch

Pozrime sa na hlavné funkcie, ktoré ponúka hosting A2. Znalosť týchto informácií vám pomôže zistiť, či je tento webhosting pre vás ten pravý!

Doménové meno & e-mail

Hosting A2 neposkytuje doménové meno zadarmo. Názov domény však môžete získať za malú cenu. To vás bude stáť 14,95 dolárov / rok. Môžete tiež získať možnosť ochrany domény.

a2-hosting-domény mená

Okrem toho základný plán obsahuje 25 e-mailových adries. Medzitým plán Swift aj Turbo obsahujú neobmedzené e-mailové adresy.

Webový priestor & Bandwidth

S A2 Hosting získate neobmedzené úložisko a bezplatné SSD disky. V skutočnosti najzákladnejší plán obsahuje obidve tieto vlastnosti. Takže aj keď vyberiete základný plán, nezmeškáte ani jeden z nich.

Inštalácia programu WordPress One-Click

Ovládací panel cPanel je funkčný. Pomocou inštalačného programu WordPress jedným kliknutím môžete ľahko nainštalovať WordPress.

Migračná služba

S týmto webovým hostiteľom získate bezplatnú migráciu stránok. Ak používate cPanel s aktuálnym hostiteľom, A2 za vás migruje vaše webové stránky bez toho, aby vám za to musel účtovať poplatok!

Tvorca webových stránok

A2 ponúka efektívny tvorca webových stránok A2. V zásade existujú 4 rôzne plány. Najlacnejšia, ktorá je ideálna pre jednostránkové webové stránky, začína na $ 3,92 / mesiac. Zatiaľ najdrahší, ktorý je vhodný pre webové stránky elektronického obchodu, stojí 11,76 dolárov mesačne. Plány nástroja na tvorbu stránok zahŕňajú rôzne šablóny a dostatočné množstvo ukladacieho priestoru.

a2-hosting-web-staviteľ

Ďalšie funkcie

A2 ponúka pomerne veľa funkcií pre vývojárov. Ich najpôsobivejšou vlastnosťou je však ich server Turbo, ktorý sľubuje vynikajúcu rýchlosť načítania. Medzi ďalšie funkcie patrí aj záväzok 99,9% dostupnosti.

Ochrana súkromia domény

A2 Hosting poskytuje ochranu ID. Pomocou tejto funkcie môžete chrániť svoje osobné údaje. Zároveň môžete zaistiť, aby sa znížilo množstvo spamu prichádzajúceho do vašej doručenej pošty. Upozorňujeme, že to stojí 9,95 dolárov ročne.

Certifikát SSL

Certifikát SSL v podstate overuje totožnosť vašich webových stránok. Navyše šifruje údaje, ktoré sa odosielajú medzi webom a serverom. Zjednodušene povedané, pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia, ktorá je rozhodujúca pre webové stránky, ktoré prijímajú platby.

A2 ponúka početné certifikáty SSL, ktoré vyhovujú potrebám vašich webových stránok. Základný SSL je zahrnutý zadarmo. K dispozícii je však pokročilý protokol SSL s najvyššou bezpečnosťou podniku.

Zabezpečenie SiteLock

Hosting A2 zaisťuje bezpečnosť stránok ich klientov. Z tohto dôvodu zahŕňa proaktívne ochranné opatrenia známe ako trvalé zabezpečenie na všetkých svojich účtoch. Zahŕňa to množstvo funkcií, ako sú antivírusové kontroly, tvrdenie servera a ochrana proti auto-uzdraveniu. Na zabezpečenie ďalšej bezpečnosti sa tiež spojila so spoločnosťou SiteLock.

Vyhradené IP

Na zákazníckom paneli si môžete objednať vyhradenú adresu IP. Bude vás to stáť 4 $ / mesiac bez ohľadu na Vami vybraný program.

zálohy

Zálohu môžete kedykoľvek vytvoriť. Toto sa hodí, keď nechcete, aby sa vyskytovalo naplánované týždenné alebo denné zálohovanie. Pre svoje stránky môžete vytvoriť úplné alebo čiastočné zálohy.

Ďalšie funkcie

Pre väčšiu bezpečnosť obsahuje A2 bezplatnú ochranu HackScan. Pomáha to blokovať hackerov skôr, ako môžu spôsobiť najmenšie škody. Medzi ďalšie vlastnosti patrí duálny firewall, KernelCare a ochrana proti hrubej sile.

Umiestnenie servera

Ich servery sú rozmiestnené na troch kontinentoch, čo je ďalší dôvod ich solídneho výkonu. Servery sa nachádzajú v Amsterdame v Európe, Singapure v Ázii a Michigane a Arizone v USA. Môžete tak získať prístup k serveru, ktorý je najbližšie k vášmu umiestneniu.

Výsledkom je, že si môžete vychutnať vylepšený výkon a rýchlosť svojich webových stránok. Okrem toho sú servery nepretržite monitorované. Okrem toho ich vlastní výlučne spoločnosť A2, takže sa môžete bez problémov spoľahnúť na bezpečnosť.

Jednoduchosť použitia

Aj keď je A2 Hosting hostiteľom priateľskejším pre vývojárov, jeho používanie stále nie je náročné. Poďme sa krátko pozrieť na funkcie, ktoré zabezpečujú toto jednoduché použitie.

Jednoduchosť registrácie

Registrácia zahŕňa iba tri základné kroky. Všetky kroky sú základné a ľahko sa dajú sledovať, takže s registračnou časťou nebudete mať žiadne problémy.

spôsob platby

Akceptujeme početné spôsoby platby. Medzi ne patrí PayPal, bankový prevod, peňažný poukaz, kreditná karta, Skrill, PayULatam a šek.

Aktivácia účtu

Váš účet bude okamžite aktivovaný. Nemusíte čakať, kým získate prístup k špičkovým hostingovým službám.

Skúsenosti s ovládacím panelom a ovládacím panelom

Na zabezpečenie ľahkého používania ponúka A2 štandardný ovládací panel cPanel. Aj pre tých, ktorí ho používajú prvýkrát, je ovládací panel pomerne ľahko ovládateľný. Navyše je ľahké prechádzať rôznymi možnosťami spravovania webovej stránky.

Podobne si inštalácia skriptov rôznych CMS vyžaduje iba pár kliknutí. Navyše, ďalšie aplikácie ako Drupal a Joomla sú ľahko dostupné z ovládacieho panela. Ďalšie nástroje elektronického obchodu sú tiež zahrnuté pre pridanú funkčnosť. Žiadne z nich nezahŕňajú žiadne zložité kódovanie, takže je dobré ísť.

Zákaznícky servis (podpora)

Zákaznícky servis je na rovnakej úrovni a existuje niekoľko spôsobov, ako sa s nimi spojiť. V skutočnosti sa podporný tím nazýva posádka Guru, ktorá je pripravená kedykoľvek pomôcť.

a2-hosting-support

Live chat

Živý chat je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Môžete im kedykoľvek poslať správu.

lístky

Bol tiež nastavený systém predaja kontaktov s podporou kontaktov. Takto môžete vidieť odpovede na otázky o vybratých existujúcich službách.

telefón

Telefonická podpora je tiež pomerne efektívna. Aj keď im zavoláte neskoro v noci, niekto odpovie na hovor. V niektorých prípadoch môžete byť požiadaní, aby ste zanechali správu. Zavolajú vám však späť v krátkom čase.

Zdroje vzdelávania (vedomostná základňa)

K dispozícii je tiež vedomostná základňa pre všetkých, ktorí chcú hľadať riešenia sami. V tejto databáze poznatkov nájdete články na rôzne témy. Patria medzi ne PHP, SSH kľúče, WordPress a e-mailové účty. Pre rýchle výsledky je k dispozícii aj vyhľadávacie pole, kde môžete zadať kľúčové slovo a získať súvisiace články.

a2-hosting-znalostnej bázy

Záruka vrátenia peňazí (politika vrátenia platby)

S A2 Hosting získate bezplatnú skúšobnú verziu spolu so zárukou vrátenia peňazí kedykoľvek. To znamená, že od hostiteľa získate bezproblémovú refundáciu. Navyše zrušením účtu do jedného mesiaca získate úplnú refundáciu. Niektoré z vrátených prostriedkov môžete získať aj v prípade, že zrušíte účet po pôvodnom mesiaci. Závisí to však od vášho použitia.

Pre koho je A2 najlepší hosting?

 • Najideálnejšia voľba pre vývojárov, pretože ponúka množstvo nástrojov priateľských pre vývojárov.
 • Je stále vhodný pre začiatočníkov bez predchádzajúcich znalostí webhostingu.
 • Skúsení webmasteri môžu tiež ťažiť z ich služieb.

PROS
ZÁPORY

 • Zabezpečuje výkon vysokorýchlostného zaťaženia.
 • Dodáva sa s bezplatným SSD.
 • Vhodné pre používateľov WordPress.
 • Čas načítania stránky je dosť pôsobivý.
 • Plány hostenia Windows sú obmedzené.
 • Je to na drahšej strane v porovnaní s inými plánmi.

Odporúčame hostenie A2?

Celkovo je A2 schopný ponúknuť všetky nástroje, ktoré začiatočníci a odborníci potrebujú, aby mohli spustiť svoje webové stránky. Na základe výkonu, rýchlosti a spoľahlivosti sa zdá byť dobrou voľbou. Ich zákaznícka podpora je tiež vysoko kvalifikovaná, priateľská a ochotná kedykoľvek pomôcť.

Aj keď sú ceny vysoké, náhrada za to kedykoľvek nahradí záruka vrátenia peňazí. Záruka v skutočnosti ukazuje iba vieru, ktorú majú v služby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me