Recenzja DreamHost: Czy to gospodarz, o którym marzyłeś?

DreamHost jest jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu. Jest znany z wielu rzeczy, w tym przystępnych stawek i dużej liczby paczek. Kupiliśmy usługę i stworzyliśmy naszą stronę internetową, aby sprawdzić funkcje oferowane przez firmę. Przebadaliśmy wszystko, od kosztów po czas pracy i ładowanie rzeczywistych danych. Ale czy to jest warte szumu? Dowiemy się w tej recenzji.


dreamhost-sr

Ogólna ocena

4,2 / 5

funkcje
8/10

Przyjazny użytkownikowi
8/10

cennik
8/10

Wsparcie
9/10

Niezawodność
9/10

Zniżki DreamHost
Zobacz oferty

Czas pracy

99,98%

Czas ładowania

539 ms

DreamHost ma imponujący profil i około pół miliona aktywnych użytkowników hostujących ponad 1,5 miliona stron internetowych. To duża liczba i rośnie tylko z dnia na dzień. To nie jest nowa firma. Założona w 1996 r., Z czasem zyskała na sile, a nawet kilkakrotnie wygrała „Najlepszą usługę hostingu” PCMag.

Został założony przez grupę studentów Harvey Mudd College w Kalifornii, ale dziś ma dziesiątki pracowników, którzy ciężko pracują, aby spełnić oczekiwania milionów klientów.

Kluczowe cechy

 • Kreator stron internetowych, aby ułatwić tworzenie własnych witryn
 • Dyski SSD dla szybszej wydajności
 • Instalator aplikacji jednym kliknięciem
 • Zatwierdzony przez WordPress
 • Nagradzana obsługa klienta dostępna 24/7
 • Konta e-mail ze wszystkimi udostępnianymi planami hostingowymi

Miejsca na dysku
bez limitu

Pasmo
bez limitu

Zwrot pieniędzy
97 dni

Darmowa domena
Nie

Darmowe SSL
tak

Plany hostingowe
www.dreamhost.com

Recenzja DreamHost: informacje podstawowe

DreamHost to amerykańska firma w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Usługa hostingowa została założona w 1996 roku przez grupę przyjaciół studiujących w Harvey Mudd College w Claremont w Kalifornii. Należą do nich Dallas Bethune, Michael Rodriguez, Josh Jones i Sage Weil. Czterej przyjaciele ciężko pracowali, aby rozwinąć ten pomysł, a firma oficjalnie powstała w 1997 roku.

Ma wiele biur w kraju i globalny zasięg. Chociaż nie jest to najstarszy dostawca hostingu, jest jednym z najbardziej znanych dzięki hojnym zasadom i przystępnym cenom.

Statystyki hostowane na stronie internetowej & TLD

Firma ma około pół miliona aktywnych użytkowników hostujących ponad 1 milion stron internetowych. Oferuje wiele TLD, w tym .com, .net itp. Znajdziesz tutaj również TLD specyficzne dla lokalizacji, takie jak .co.uk i co.us. Oprócz tego dostępne są również TLD specyficzne dla biznesu, takie jak .biz i .info.

Dreamhost-domains-stats

dreamhost-tlds-stats

Wydajność, czas działania & Czas ładowania

Hosting nie wystarczy, musisz się upewnić, że oferuje on dobrą wydajność. Najlepszym sposobem pomiaru jakości jest sprawdzenie dostępnego czasu pracy i głośnego czasu. Spójrzmy.

Test wydajności (Pingdom)

Na stronie przeprowadziliśmy test Pingdom, aby ocenić szybkość i funkcje oferowane przez firmę. Stworzyliśmy fałszywą witrynę z prawdziwą treścią, abyśmy mogli dojść do prawdziwych wniosków. Wyniki testu były dość dobre.

pingdom-dreamhost

Załadowanie strony zajęło mniej niż sekundę, średnio 471 ms. Jest to lepsze niż duża liczba dostawców i jest bardzo ważnym miernikiem sukcesu witryny. Ponieważ nie korzystaliśmy z optymalizacji prędkości ani buforowania, można powiedzieć, że wyniki są wiarygodne.

Czas działania serwera & Czas ładowania (UptimeRobot)

Test UptimeRobot to sprawdzona metoda oceny wiarygodności strony internetowej. Przeprowadziliśmy test na stronie i po raz kolejny wynik był pozytywny:

Dreamhost-uptime

Jak widać, witryna działała od 34 godzin i nie działała przez około 1 miesiąc. Oferuje wskaźnik przestojów wynoszący 99,99% w ciągu ostatnich 30 dni, co odpowiada około 0,072 godzinom w miesiącu.

Jest to całkiem dobre, ponieważ wiesz, że Twoja witryna będzie przez większość czasu nieczynna. Podobnie, prędkość jest również doskonała, średnio 199,78 ms.

Czas reakcji serwera (Bitcatcha)

Ponieważ strony są przeglądane na całym świecie, ważne jest, aby znaleźć dostawcę usług hostingowych, który zapewni szybkie czasy ładowania na całym świecie. Przeprowadziliśmy test Bitcatcha, aby zmierzyć to. Oto wynik.

Zgodnie z oczekiwaniami, strona ładuje się najszybciej w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Australii. Jest to najwolniejszy w São Paulo i Japonii, gdzie średnio wynosi około 250 ms, co nie jest takie złe, zwłaszcza gdy porównasz go z innymi opcjami. Podsumowując, nie ma znaczenia, gdzie są Twoi odbiorcy, możesz hostować swoją witrynę w DreamHost bez żadnego problemu.

Plany hostingowe i funkcje

DreamHost oferuje wiele planów hostingowych. Chociaż mają podobne funkcje, niektóre mogą mieć dodatkowe zalety. Cztery najpopularniejsze plany hostingowe oferowane przez firmę obejmują.

Rodzaj hostingu
Pakiet nr 1
Pakiet nr 2
Pakiet nr 3
Pakiet nr 4
Udostępnione (podstawowe)2,59 USD / mies5,59 USD / mc
WordPress2,59 USD / mies5,59 USD / mc
VPS10 USD / mies20 USD / mies40 USD / mies80 USD / mies
Dedykowane149 USD / miesiąc279 USD miesięcznie

Shared Hosting

Najtańszy pakiet kosztuje zaledwie 2,59 USD miesięcznie. Możesz hostować na nim tylko jedną witrynę, ale zyskujesz z nią bezpłatną domenę oprócz nieograniczonego ruchu, bezpłatnego SSL i bezpłatnego miejsca na dysku SSD.

Droższy pakiet kosztuje zaledwie 5,95 USD miesięcznie. Możesz hostować na nim nieograniczoną liczbę witryn i cieszyć się bezpłatną domeną oprócz nieograniczonego ruchu, bezpłatnego SSL i bezpłatnego miejsca na dysku SSD.

Główne cechy
Udostępniony starter
Shared Unlimited
Cena początkowa2,59 USD / mies5,95 USD / mies
Cena odnowienia2,59 USD / mies5,95 USD / mies
Strony internetowe1bez limitu
Miejsce na dysku SSD50 GBbez limitu
PasmoNie mierzoneNie mierzone
Konta emailDostępne do zakupuw zestawie
Domeny hostowanebez limitubez limitu
DARMOWE domeny wliczone
BEZPŁATNY certyfikat SSLDostępnyZainstalowane fabrycznie

Hosting VPS

Podstawowy: Najtańszy pakiet kosztuje zaledwie 10 USD miesięcznie. Możesz przechowywać na nim nieograniczoną liczbę stron, jednocześnie ciesząc się nieograniczoną liczbą e-maili. Oferuje bezpłatne certyfikaty SSL, 1 GB pamięci RAM i 30 GB pamięci SSD, dlatego może nie nadawać się do ciężkich witryn.

Biznes: Ten odpowiedni dla małych firm kosztuje 20 USD miesięcznie. Możesz przechowywać na nim nieograniczoną liczbę stron, jednocześnie ciesząc się nieograniczoną liczbą e-maili. Jest odpowiedni dla małych witryn, oferuje 2 GB pamięci RAM z 30 GB miejsca na dysku SSD i nieograniczony ruch z bezpłatnymi certyfikatami SSL.

Profesjonalny: Dostępny za jedyne 40 USD miesięcznie, ten zawiera również bezpłatne certyfikaty SSL. Ten pozwala także hostować nieograniczoną liczbę stron z nieograniczoną liczbą e-maili. Oferuje 4 GB pamięci RAM i 120 GB pamięci SSD i jest odpowiedni dla średnich firm i profesjonalnych witryn.

Przedsiębiorstwo: Najdroższy pakiet hostingowy VPS kosztuje 80 USD / miesiąc i jest wyposażony w bezpłatne certyfikaty SSL. Możesz hostować nieograniczoną liczbę witryn z nieograniczoną liczbą e-maili. Oferuje 8 GB pamięci RAM i 240 GB pamięci SSD i jest odpowiedni dla dużych witryn.

dreamhost-vps-packages

Hosting w chmurze

Firma oferuje szereg opcji hostingu w chmurze. Obejmują one:

Serwer pamięci RAM 512 MB: Ten 1 pakiet vCPU, nieograniczona przepustowość kosztuje tylko 4,50 USD / miesiąc lub 0,0075 USD / godzinę. Nadaje się do majsterkowania i oferuje dysk SSD o pojemności 80 GB.

Serwer ram 2GM: Ten 1 pakiet vCPU, nieograniczona przepustowość kosztuje tylko 12 USD / miesiąc lub 0,03 USD / godzinę. Jest odpowiedni dla stron internetowych i oferuje dysk SSD o pojemności 80 GB.

Serwer RAM 8 GB: Ten pakiet 4 vCPU, nieograniczona przepustowość kosztuje tylko 48 USD / miesiąc lub 0,08 USD / godzinę. Jest odpowiedni dla baz danych i oferuje dysk SSD o pojemności 80 GB.

Hosting dedykowany

Najtańszy pakiet kosztuje już 149 USD / miesiąc. Nie tylko masz gwarancję 100% nieprzerwanego działania, ale również masz dostęp do całodobowego monitorowania serwera z ochroną DDoS.

pakiety Dreamhost-dedykowane

DreamHost Basic (wspólny plan) szczegółowo

Wspólny plan jest najpopularniejszym planem firmy, ponieważ jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów konsumentów. Wszystkie pakiety mają darmową nazwę domeny na pierwszy rok i nieograniczony ruch.

Plany & Ceny w szczegółach

Rzućmy okiem na funkcje, które są dostarczane z planem podstawowym. Możesz wybrać jedną z dwóch opcji.

Co obejmuje pakiety udostępnione?

Rozrusznik: Ten pakiet jest odpowiedni, jeśli dopiero zaczynasz lub masz małą firmę. Hostujesz tylko jedną witrynę i zyskujesz podstawowe funkcje, takie jak WordPress i bezpłatna domena z bezpłatnym certyfikatem SSL.

bez limitu: Jak sama nazwa wskazuje, ten pakiet oferuje nieograniczoną liczbę witryn, ruchu i e-maili. Możesz także korzystać z podstawowych opcji dostarczanych z pakietem startowym, takich jak bezpłatna nazwa domeny, WordPress i bezpłatny certyfikat SSL.

Główne cechy
Rozrusznik
bez limitu
Cena początkowa2,59 USD / mies5,95 USD / mies
Cena odnowienia2,59 USD / mies5,95 USD / mies
Strony internetowe1bez limitu
Miejsce na dysku SSD50 GBbez limitu
PasmoNie mierzoneNie mierzone
Konta emailDostępne do zakupuw zestawie
Domeny hostowanebez limitubez limitu
DARMOWE domeny wliczone
BEZPŁATNY certyfikat SSLDostępnyZainstalowane fabrycznie
Premium Wildcard SSLNieTak, z Addonem
DARMOWY kreator stron
DARMOWY transfer strony internetowej
cPanel & Softaculous
Nocne kopie zapasowe
Bazy danych MySQLbez limitubez limitu
Cloudflare CDN
Gwarancja zwrotu pieniędzy97 dni97 dni

Tabela cen początkowych

Rozpoczęty pakiet zaczyna się już od 2,59 USD / miesiąc. Możesz zdecydować się zapłacić 7,95 USD miesięcznie, jeśli chcesz pakiet Unlimited.

Okres płatności / abonament
(tylko dla nowych użytkowników)
Udostępniony starter
Shared Unlimited
1 miesiąc4,95 USD / mc10,95 USD / mc
12 miesięcy3,95 USD / mies6,95 USD / mies
36 miesięcy2,59 USD / mies5,95 USD / mies

Ceny odnowienia

Polityka odnowienia jest bardzo prosta. Obciążymy Cię taką samą kwotą jak oryginał, chyba że nastąpi zmiana w strukturze cen.

Główne cechy w szczegółach

Rzućmy okiem na niektóre z głównych funkcji, które ma do zaoferowania DreamHost. Pomogą ci ustalić, jak dobra lub zła jest ta opcja.

Nazwa domeny & E-mail

Oba pakiety mają darmową nazwę domeny na pierwszy rok. Bezpłatne e-maile są jednak dostępne tylko z pakietem Unlimited. Będziesz musiał zaktualizować, jeśli potrzebujesz tej funkcji.

Dreamhost-domain-names

Przestrzeń sieciowa & Pasmo

Oba pakiety oferują nieograniczone miejsce na dysku SSD i nieograniczony ruch. Niektóre raporty sugerują, że może nie być nieograniczony, ale nie znaleźliśmy żadnych problemów ani ograniczeń związanych z przestrzenią internetową lub przepustowością.

Instalacja WordPress jednym kliknięciem

Oba pakiety oferują bezpłatną instalację WP za pomocą 1 kliknięcia, co ułatwia uruchomienie WordPressa na twojej stronie. Możesz wybrać instalację WordPress, a Twoja strona będzie gotowa za kilka sekund, aby zaprojektować.

Usługa migracji

Dreamhost nie pozwala importować danych z innych paneli sterowania. Będziesz musiał to zrobić ręcznie, tzn. Samodzielnie skopiować bazy danych i pliki. Ponadto nie można również importować wiadomości e-mail. Należy to zrobić również ręcznie, korzystając z jednej z wielu aplikacji komputerowych.

W przypadku witryn WordPress możesz zdecydować się na samodzielną migrację lub wynająć usługi migracji firmy za 99 USD. Zakończenie pracy zajmuje 48 godzin.

Kreator strony internetowej

Kreator stron jest doskonały i bardzo łatwy w użyciu. Możesz wybrać układ i od razu zacząć. Usługa jest dostępna za darmo i zawiera opcje „kliknij, aby edytować”, które pozwalają dostosować motywy według potrzeb. Dzięki tej funkcji nie będziesz miał trudności z budowaniem własnej witryny.

dreamhost-builder stron internetowych

Inne funkcje

Poza tym DreamHost jest jedną z niewielu witryn oferujących bezpłatne certyfikaty SSL, które kosztują 10 USD lub więcej na innych platformach. Ponadto możesz korzystać z całodobowej obsługi klienta i 97-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, która należy do najniższych w branży.

Niezawodność (opcje bezpieczeństwa)

Bezpieczeństwo jest ogromnym problemem, jeśli chodzi o strony internetowe. Chcesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne, aby Twoja witryna działała i nie była atakowana. DreamHost zapewnia szereg funkcji bezpieczeństwa, dlatego nie musisz się martwić utratą witryny lub przechowywanych na niej danych.

Ochrona prywatności domeny

Podobnie jak wiele innych usług, firma oferuje również prywatność domeny za darmo. Możesz użyć tej dodatkowej warstwy ochrony, aby zabezpieczyć informacje przed dostępem do domeny publicznej.

Certyfikat SSL

Oba udostępnione pakiety hostingowe są dostarczane z bezpłatnymi certyfikatami SSL. Jest to ważne, aby zapewnić dobrą pozycję witryny w wyszukiwarkach i otwarcie jej na wszystkich platformach.

DreamShield Security

Tę płatną funkcję (3 USD / miesiąc), wcześniej znaną jako usługa usuwania złośliwego oprogramowania, można aktywować z panelu. Zabija złośliwe kody i chroni twoją stronę. Co tydzień skanuje witrynę i wysyła wiadomość e-mail w razie problemu.

Dedykowane IP

Firma nie oferuje statycznych adresów IP, ale możesz dodać unikalny adres IP w sekcji Zarządzaj domenami. Adres IP może się jednak zmienić, jeśli jest to wymagane, a firma nie daje żadnych gwarancji w tym zakresie. Unikalne adresy IP będą kosztować 59,95 USD rocznie.

Kopie zapasowe

Chociaż firma obecnie nie oferuje automatycznych kopii zapasowych, umożliwia tworzenie ręcznych kopii zapasowych, których można użyć do przywrócenia witryny w przypadku awarii..

Inne funkcje bezpieczeństwa

Firma oferuje bezpłatną prywatność domeny, bezpłatne i otwarte certyfikaty SSL / TLS, zaporę ogniową, obsługę http / 2 oraz narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które zapewnia ochronę witryny.

Lokalizacja serwera

Jego serwery znajdują się tylko w USA (Ashburn Virginia i Hillsboro Oregon), ale nie powinno to stanowić problemu dla zagranicznych klientów, ponieważ serwery są dostępne z całego świata i zapewniają dobrą szybkość i bezpieczeństwo.

Łatwość użycia

Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz działalność. DreamHost jest ogólnie łatwy w użyciu. Spójrzmy.

Łatwość rejestracji

Musisz tylko wybrać plan hostingowy i podać szczegóły, takie jak adres e-mail i hasło, aby się zarejestrować. Możesz wybrać domenę lub skorzystać z istniejącej domeny i złożyć zamówienie. W niektórych przypadkach firma może później poprosić o przesłanie odpowiednich dokumentów, zwłaszcza jeśli wybrałeś unikalną TLD.

Dreamhost łatwość rejestracji

Metody Płatności

DreamHost akceptuje wiele metod płatności, w tym PayPal, karty kredytowe, karty debetowe, czek elektroniczny, bon upominkowy, a nawet przekazy pieniężne. Nie akceptuje jednak kryptowalut. Ponadto w niektórych przypadkach karty międzynarodowe mogą również zostać odrzucone. Jeśli tak się stanie, możesz skontaktować się z firmą.

płatności Dreamhost

Aktywacja konta

Firma weryfikuje szczegóły rejestracji przed aktywacją konta. Twoje konto będzie wyświetlane w toku do czasu zweryfikowania informacji. Proces może potrwać około 48 godzin i więcej, jeśli wystąpią problemy z Twoim kontem. W takim przypadku możesz zostać poproszony o weryfikację dokumentów, zwłaszcza zastosowanej metody płatności.

Panel sterowania i pulpit nawigacyjny

DreamHost osiąga wynik szósty, jeśli chodzi o panele sterowania. Nie oferuje typowych paneli sterowania, ale stworzył własny projekt, który wydaje się być zainspirowany cPanel. Możesz cieszyć się instalacjami za pomocą jednego kliknięcia z innymi funkcjami, które są dostarczane z tradycyjnymi panelami sterowania.

Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z panelu sterowania to bułka z masłem. Jednak użytkownicy, którzy zbyt długo używają Plesk lub cPanel, mogą potrzebować trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić.

Serwis Pomocy i Obsługi Klienta)

DreamHost rozumie znaczenie obsługi klienta i dlatego oferuje pomoc 24/7 za pomocą różnych narzędzi. Wewnętrzna obsługa klienta jest bardzo dobrze wyszkolona i dostępna również dla potencjalnych użytkowników.

Czat na żywo

Jest to preferowana metoda dla większości ludzi. Przedstawiciele są bardzo przyjaźni z dużą ilością wiedzy. Dotarcie do agenta, który zweryfikuje twoje dane przed rozpatrzeniem sprawy, zajmuje tylko kilka minut.

Bilety

Jeśli będzie to poważny problem, będziesz musiał liczyć na bilety. Otrzymaliśmy odpowiedź w ciągu 24 godzin, ale zespół wydaje się być aktywny tylko między 5 rano a 10 wieczorem. Odpowiedzi były zwięzłe, ale profesjonalne.

Telefon

Firma obecnie nie oferuje wsparcia telefonicznego. Możesz jednak skontaktować się z uchwytem Twittera dostawcy hostingu, aby wyrazić swoje obawy. Niemniej jednak możesz poprosić o oddzwonienie za 9,95 USD. Oferuje również pakiet miesięczny za 14,95 USD z trzema połączeniami.

Materiały edukacyjne (baza wiedzy)

Możesz skorzystać z Community Center lub przejrzeć dziesiątki artykułów napisanych, aby odpowiedzieć na twoje pytania. Są bardzo szczegółowe z ilustracjami, które pomogą Ci rozwiązać problemy na własną rękę.

baza wiedzy dreamhost

Gwarancja zwrotu pieniędzy (zasady zwrotu pieniędzy)

DreamHost oferuje unikalną 97-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkich współużytkowanych pakietach hostingowych. Gwarancja nie obejmuje innych planów. Twoja kwota zostanie odesłana z powrotem do pierwotnego źródła płatności, ale w tytule opłaty może wystąpić niewielkie potrącenie (3%).

Dla kogo jest DreamHost Best?

Niezależnie od tego, czy masz małą witrynę, czy dużą witrynę, czy chcesz założyć własny sklep internetowy, czy blog firmowy, DreamHost może być odpowiednią opcją dla Ciebie. Jest to nie tylko niedrogie, ale oferuje także wiele funkcji. Na przykład program do tworzenia witryn sprawia, że ​​jest odpowiedni dla początkujących, ponieważ narzędzie ułatwia tworzenie własnej witryny. Podobnie mogą z niego korzystać firmy i właściciele dużych witryn, ponieważ oferuje on doskonałe bezpieczeństwo i kilka ciekawych funkcji.

PROS
CONS

 • Możesz cieszyć się jednym dniem bezpłatnej usługi za każdą godzinę przestoju, ponieważ firma oferuje 100% czasu sprawności.
 • Obsługa klienta 24/7 jest świetna.
 • Przedłużona gwarancja zapewni Ci bezpieczeństwo.
 • Serwery należą do najszybszych w branży, dlatego są odpowiednie dla wszystkich rodzajów klientów.
 • Jest to zielona firma (neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla) i pracuje nad neutralizacją gazów cieplarnianych.
 • Obsługa klienta może nie być dostępna 24/7.
 • Zwroty obejmują tylko wspólne pakiety hostingowe.
 • Weryfikacja często zajmuje dużo czasu.

Czy zalecamy DreamHost?

Tak, robimy to bez wątpienia. DreamHost jest obecnie jednym z najlepszych w branży. Zapewnia wiarygodność Twojej witryny, ponieważ nie musisz się martwić o powolne ładowanie stron, wzrost opłat lub upadek witryny.

Mamy nadzieję, że ta szczegółowa recenzja pomoże ci podjąć świadomą decyzję. Co o tym myślisz? Czy masz jakieś doświadczenie z DreamHost? Powiadom nas!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map