Recenzja DigitalOcean: Czy fala jest wystarczająca?

DigitalOcean wydaje się dość obiecującym hostingiem VPS, ale czy jest wart swojej ceny? Mamy dla ciebie odpowiedź. Kupiliśmy tę usługę i przez pewien czas korzystaliśmy z niej, aby ocenić, czy jest dobra, czy zła. Zwróciliśmy uwagę na wiele czynników, w tym czas pracy, czas ładowania, koszt, funkcje i obsługę klienta oferowane przez firmę.


Ogólna ocena

4,8 / 5

funkcje
9/10

Przyjazny użytkownikowi
10/10

cennik
10/10

Wsparcie
9/10

Niezawodność
10/10

Zniżki DigitalOcean
Zobacz oferty

Czas pracy

99,99%

Czas ładowania

219 ms

Firma DigitalOcean, założona w 2011 roku, oferuje szeroką gamę usług i jest dziś dość szanowana. Nawet wielkie nazwiska, takie jak Gitlab, wydają się być fanami firmy. Co więcej, został uwierzytelniony również przez niektóre renomowane strony, w tym Netcraft, który nazwał go jedną z najszybciej rozwijających się usług hostingowych w chmurze. Do 2014 r. Firma zajmowała trzecie miejsce pod względem wielkości i od tego czasu rozwija się.

Ta amerykańska firma pomaga deweloperom pracować szybciej. To pomysł Mitcha Wainera, Bena Uretsky’ego, Aleca Hartmana, Moiseya Uretsky’ego i Jeffa Carra. Zebrali się, aby rozpocząć mały startup w Nowym Jorku, z którego korzysta obecnie ponad pół miliona użytkowników.

Kluczowe cechy

 • Gwarancja dostępności na poziomie 99,99%, dzięki czemu jest to bardzo niezawodna usługa
 • Automatyczne kopie zapasowe eliminują potrzebę martwienia się o utratę plików
 • Prywatne sieci pozwalają na utrzymanie większej liczby kropelek w tym samym centrum danych bez zużywania przepustowości
 • Aplikacje jednym kliknięciem pozwalają zainstalować wiele aplikacji za pomocą jednego kliknięcia
 • Funkcje monitorowania są bezpłatne
 • Liczne platformy e-commerce do wyboru

procesor
1 rdzenie

Miejsca na dysku
25 gb

Pasmo
1 łyżka

Baran
1 GB

Zwrot pieniędzy
30 dni

Plany hostingowe
digitalocean.com

Contents

Recenzja DigitalOcean: Informacje podstawowe

DigitalOcean z siedzibą w Nowym Jorku jest dostawcą infrastruktury chmurowej z centrami danych rozmieszczonymi na całym świecie. Oferuje mieszankę usług w chmurze, aby pomóc programistom skalować i wdrażać aplikacje na wielu komputerach. Jest trzecim co do wielkości dostawcą hostingu na świecie, a także znalazł się na liście Deloitte Technology Fast 500 w 2018 roku.

digitalocean-background-info Zrzut ekranu udostępniony z webarchive.org na 2013 rok

Moisey i Ben Uretsky znaleźli to w 2011 r. Po uświadomieniu sobie potrzeby, ponieważ większość firm koncentrowała się na przedsiębiorstwach, a nie na indywidualnych deweloperach. Produkt w wersji beta został wypuszczony w pierwszym kwartale 2012 r., A pierwszy duży sukces odniósł w 2013 r., Gdy stał się jedną z niewielu firm oferujących opcje oparte na dyskach SSD.

Statystyki hostowane na stronie internetowej & TLD

Witryna obsługuje obecnie ponad pół miliona domen, z których większość należy do .com. Oferuje jednak także wiele innych TLD, w tym .info, .org, .biz oraz krajowe TLD, takie jak .us.

domeny hostowane przez digitalocean

statystyki digitalocean-tlds-stats

Wydajność, czas działania & Czas ładowania

Przy wyborze hosta należy zwracać uwagę na wydajność. Powinien oferować dobrą szybkość i czas pracy bez przestojów, ponieważ te dwa czynniki mogą być kluczowe i wpływać również na ranking SEO.

Test wydajności (Pingdom)

Przeprowadziliśmy test Pingdom, aby ocenić jakość witryny utworzonej za pomocą WordPress i zawierającej w niej atrapę, w tym grafikę. Wyniki testu były doskonałe:

pingdom-digitalocean

Załadowanie strony zajęło mniej niż sekundę, co jest dość imponujące. Należy o tym pamiętać, ponieważ większość użytkowników opuści witrynę, jeśli załadowanie zajmie 2 sekundy lub dłużej.

Nie zastosowaliśmy sztuczki buforowania ani optymalizacji prędkości i stwierdziliśmy, że wyniki są całkiem dobre. Jednak, jak widzisz, rozmiar strony jest tutaj dość mały, a prędkość może być nieco mniejsza, jeśli masz dużo stron.

Czas działania serwera & Czas ładowania (UptimeRobot)

Uruchomiliśmy monitorowanie UptimeRobot w tej samej witrynie, aby ocenić jakość i ponownie byliśmy pod wrażeniem wyniku.

czas sprawności cyfrowej

Jak widać, strona działa od 5188 godzin, co odpowiada około 216 dniom. Prędkość jest również dość niezawodna i ani razu nie osiągnęła 1 sekundy. Możemy być pewni, że usługa jest szybka i stabilna.

DigitalOcean Uptime & Czas ładowania z ostatnich 3 miesięcy (UptimeRobot)

Miesiąc
Statystyki czasu działania
Statystyki czasu ładowania
Sierpnia 2019 r100%158 ms
Lipiec 2019 r100%159 ms
Czerwiec 2019 r100%153 ms

Czas reakcji serwera (Bitcatcha)

Ważne jest, aby wiedzieć, jak ładuje się wszystko w witrynie i jak działa w różnych krajach; w końcu internet jest globalny.

digitalocean-bitcatha

DigitalOcean uzyskał ocenę A + na naszej liście. Ma serwery na całym świecie. Dlatego prędkość jest szybka w prawie wszystkich zakrętach. Jest najszybszy w USA, a następnie w Australii. Jest także dość szybki w Europie, w Londynie wynosi 25 ms. Jest najwolniejszy w regionie Sao Paulo i Bangalore, ale nie jest tak źle. Podsumowując, jest to świetna opcja, jeśli spodziewasz się dużego ruchu międzynarodowego.

Ceny DigitalOcean & Plany (kropelki)

DigitalOcean jest przeznaczony nie tylko dla indywidualnych programistów, ale także dla dużych i małych przedsiębiorstw. Firma oferuje różnorodne pakiety i ma różne poziomy hostingu, aby zaspokoić rosnące potrzeby konsumentów.

Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych pakietów hostingowych w zależności od ich wielkości i potrzeb w zakresie pamięci. Większość może być rozliczana co godzinę lub co miesiąc.

Firma nadała nazwę „kropelek” swoim maszynom wirtualnym. Możesz wybierać spośród kropelek zoptymalizowanych pod kątem procesora lub kropelek standardowych. Pierwszy z nich jest bardziej odpowiedni dla użytkowników, którzy chcą rozbudowanej maszyny, która może wykonywać intensywne zadania, natomiast drugi jest bardziej odpowiedni dla użytkowników, którzy chcą wykonywać regularne zadania.

digitalocean-create-droplet

Nie pozwól, aby ta nowa terminologia Cię przeraziła. To nic skomplikowanego. Tylko nazwa maszyny. Co więcej, jest dość łatwy w zarządzaniu i obsłudze. Użytkownicy mogą zamawiać lub usuwać maszyny w zależności od potrzeb.

Możesz wybierać spośród różnych systemów operacyjnych, w tym Ubuntu, Linux, CoreOS, Fedora, FreeBSD, GPL i Debian. Wszystkie systemy operacyjne są fabrycznie przygotowane i możesz od razu zacząć. W rzeczywistości dostęp do nowej Dropletu zajmuje tylko 55 sekund.

Standardowe kropelki & Krople zoptymalizowane pod kątem procesora

Standardowe Sroplety są odpowiednie do skalowania i hostowania aplikacji internetowych, blogów, środowisk testowania / testowania, baz danych i buforowania w pamięci. Najtańszy pakiet zaczyna się za 5 USD / miesiąc (0,007 USD / godzinę) i zawiera 1 GB pamięci RAM / 1 procesor, 25 GB dysku SSD i 1000 GB transferu. Możesz wybierać spośród różnych pakietów, z których wszystkie oferują stawki godzinowe i miesięczne.

Z drugiej strony, kropelki zoptymalizowane pod kątem procesora mają dedykowane hiperwątki i są bardziej odpowiednie dla aplikacji intensywnie wykorzystujących procesor, takich jak wyświetlanie reklam, uczenie maszynowe, przetwarzanie wsadowe i kodowanie wideo. Najtańszy plan kosztuje 40 USD / miesiąc lub 0,060 USD / godzinę. Możesz wybierać spośród różnych pakietów, z których wszystkie oferują stawki godzinowe i miesięczne.

Standardowe kropelki

Krople zoptymalizowane pod kątem procesora

Tabela cen dla kropel standardowych i zoptymalizowanych pod kątem procesora

Standardowe kropelki

Pakiet
Nazwa systemu operacyjnego
RAM / VCPUS
SSD
Transfer
Cena £
Chmura 1Linux / Unix1 GB / 1 procesor25 GB1 TB5 USD / mies
Chmura 2Linux / UnixProcesor 2 GB / 150 GB2 TB10 USD / mies
Chmura 3Linux / UnixProcesor 2 GB / 260 GB3 TB15 USD / mies
Chmura 4Linux / UnixProcesor 4 GB / 280 GB4 TB20 USD / mies
Chmura 5Linux / Unix8 GB / 4 CPU160 GB5 TB40 USD / mies
Chmura 6Linux / UnixProcesor 16 GB / 6320 GB6 TB80 USD / mies

Krople zoptymalizowane pod kątem procesora

Pakiet
Nazwa systemu operacyjnego
RAM / VCPUS
SSD
Transfer
Cena £
Chmura 1Linux / UnixProcesor 4 GB / 225 GB4 TB40 USD / mies
Chmura 2Linux / UnixProcesor 2 GB / 150 GB2 TB10 USD / mies
Chmura 3Linux / UnixProcesor 16 GB / 8100 GB6 TB160 USD / mies
Chmura 4Linux / UnixProcesor 32 GB / 16200 GB7 TB320 USD / mies
Chmura 5Linux / UnixProcesor 64 GB / 32400 GB9 TB640 USD miesięcznie

Deweloperzy

Jeśli jesteś programistą, masz dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz skorzystać z usługi, aby utworzyć nowe Kropelki w zaledwie 55 sekund. Każda kropla oferuje dostęp do konta root i kilka innych ciekawych funkcji, w tym: możliwość wyboru systemu operacyjnego, zarządzania DNS, prosty panel sterowania, zapory w chmurze, zautomatyzowane kopie zapasowe, wstępnie wbudowane obrazy aplikacji, sieć prywatną, globalny transfer obrazów, dyski SSD.

Ważny: Firma oferuje wiele opcji hostingu w chmurze, ale nie obejmuje hostingu współdzielonego, dedykowanego ani zarządzanego.

Jak utworzyć kroplę?

Panel sterowania DigitalOcean jest dość łatwy w użyciu. Oto jak stworzyć własną Droplet.

1. Zaloguj się do panelu sterowania, przejdź do pulpitu nawigacyjnego i naciśnij zielony przycisk „Utwórz”, a następnie wybierz pierwszą opcję Kropelki (utwórz serwery w chmurze).

Standardowe kropelki

2). Wybierz wymagane konfiguracje na następnej stronie (Utwórz kroplę). Konfiguracje mają domyślne opcje.

3). Możesz wybrać dostosowanie swojej Dropletu. Proces jest dość prosty. Wybierz obraz i wybierz żądany system operacyjny z preinstalowanymi aplikacjami, jeśli to konieczne.

wybierz obraz

4. Wybierz wymaganą pamięć i pamięć RAM.

5. Możesz również dodać pamięć blokową, jeśli potrzebujesz dodatkowych woluminów pamięci, aby zaatakować swoje Kropelki.

6. Co więcej, rozważ tworzenie kopii zapasowych, jeśli chcesz, aby system tworzył obraz dysku z Dropletu raz w tygodniu, abyś mógł go użyć w razie awarii lub innego podobnego problemu. Kopia zapasowa pozostaje przechowywana przez około miesiąc (cztery tygodnie).

7. Wybierz region centrum danych, pamiętając o swoich klientach. Powinien być najbliżej miejsca, w którym znajduje się największa część odbiorców.

Standardowe kropelki

8. Wybierz dodatkowe opcje, takie jak sieci prywatne, IPv6, dane użytkownika i monitorowanie.

9. Dodaj klucze SSH dla własnego bezpieczeństwa.

10. Sfinalizuj i utwórz.

DigitalOcean Basic (VPS Plan) w szczegółach

Nie ma znaczenia, jak dobra jest firma; większość ludzi pozostanie z dala od niego, jeśli jest to zbyt drogie. Na szczęście DigitalOcean jest jedną z bardziej przystępnych opcji, zwłaszcza że możesz wybierać między pakietami godzinowymi i miesięcznymi.

Wszystkie standardowe pakiety obejmują zarządzanie DNS, wsparcie 24/7, wstępnie zdefiniowane i bezpłatne zapory ogniowe, pełne monitorowanie oraz szereg gotowych aplikacji typu open source.

Poznajmy szczegółowo plany.

Co zawiera pakiet VPS Basic (5 $)?

Możesz otrzymać pakiet Standardowa kropla 1vCPU za jedyne 5 USD miesięcznie lub 0,007 USD / godzinę. Ma 1 TB transferu i 25 GB SSD.

Ceny początkowe

Możesz zacząć już od 5 USD miesięcznie. Rejestracja długoterminowa może być dobrą opcją, ale firma nie oferuje rabatów, a najtańszy 36-miesięczny kontrakt kosztuje 180 USD. Najdroższa opcja to 32 vCPU i kosztuje 960 USD / miesiąc lub 1,429 USD / godzinę. Ma 12 TB transferu i 840 GB SSD.

Plan & Pakiet
Chmura 1
Chmura 2
Chmura 3
Chmura 4
Chmura 5
1 miesiąc5 USD10 USD15 USD20 USD40 USD
Okres 12 miesięcy60 USD120 USD180 USD240 USD480 USD
Okres 24 miesięcy120 USD240 USD360 USD480 USD960 USD
Okres 36 miesięcy180 USD360 USD540 USD720 USD1140 USD

Ceny odnowienia

Jest to jedna z niewielu firm, które nie posiadają zasad odnawiania. Płacisz tylko za faktyczne użycie. Ponadto wszystkie pakiety są dostarczane z miesięcznymi limitami, abyś nigdy nie przekroczył budżetu, bez względu na liczbę tworzonych kropelek.

Główne cechy w szczegółach

Rzućmy okiem na niektóre z głównych funkcji, które ma do zaoferowania DigitalOcean. Pomogą ci ustalić, jak dobra lub zła jest ta opcja.

Nazwa domeny & E-mail

Wszystkie pakiety pochodzą z bezpłatnych kont e-mail; jednak żaden z pakietów nie oferuje obecnie bezpłatnych nazw domen. Będziesz musiał kupić jeden od rejestratora i przenieść go do DigitalOcean, ponieważ oferuje on usługę hostingu DNS, ale nie rejestrację.

Utwórz nowy rekord

Przestrzeń sieciowa & Pasmo

Możesz wybrać jedną z dwóch opcji przechowywania:

Blokowanie magazynu: możesz wybrać od 1 GB do 16 GB, a nawet łączyć różne blogi w jeden, przeskalowywać je i przenosić z jednej kropli do drugiej. Możesz dodać dodatkowe miejsce za 0,10 USD / GB miesięcznie.

Przechowywanie obiektów: Przechowywanie obiektów jest odpowiednie do przechowywania nieustrukturyzowanych danych, takich jak filmy. Różni się od przechowywania blokowego, ponieważ dane nie mają odpowiedniego formatu. Znany również jako Spaces, umożliwia dostęp do przechowywanych danych przez HTTP. Minimalna ilość miejsca to 250 GB przy minimalnej przepustowości 1 TB.

Standardowe kropelki

Aplikacje jednym kliknięciem

Możesz zaoszczędzić więcej czasu, instalując aplikacje jednym kliknięciem. Należą do nich: MySQL, Node.js, WordPress, Ghost, Docker, MongoDB, stos LAMP, Machine Learning itp..

aplikacje digitalocean

Usługa migracji

Chociaż firma nie oferuje płatnej ani bezpłatnej usługi migracji, możesz skontaktować się z obsługą klienta, aby uzyskać pomoc dotyczącą wykonania zadania.

Przestrzenie

W przeciwieństwie do kropelek, spacje są przeznaczone do przechowywania prostych obiektów. Jest to system, który pozwala dostarczać przechowywane dane użytkownikom końcowym i aplikacjom. Są skalowalne i łatwe do utworzenia. Ponadto działają w przejrzysty sposób i są wyposażone w interfejs API przeciągania i upuszczania.

przestrzenie cyfrowe

Kubernetes

Kubernetes to nowo uruchomiona usługa, której uruchomienie zajmuje tylko kilka minut. Ta zarządzana usługa oferuje między innymi automatyczne skalowanie, przenośność aplikacji.

kubernates digitalocean

Niezawodność (opcje bezpieczeństwa)

Bezpieczeństwo jest ogromnym problemem, jeśli chodzi o dane w chmurze. Wydaje się, że DigitalOcean to rozumie i oferuje szereg funkcji bezpieczeństwa.

Ochrona prywatności domeny

Ponieważ firma nie zapewnia ochrony prywatności domeny, jedyną opcją jest zakup domeny od zewnętrznego dostawcy i dodanie jej za pomocą specjalnej konsoli domeny, która ułatwia ten proces. Firma może pomóc w tym procesie.

Certyfikat SSL

Firma nie oferuje certyfikatów SSL, ale użytkownicy mogą bezpłatnie zainstalować ją za pomocą konsoli. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre przeglądarki nie ładują Twojej witryny bez ważnego certyfikatu SSL, a nawet Google może ukarać Twoją witrynę, jeśli nie ma certyfikatu SSL.

Umożliwia także kupowanie standardowych certyfikatów z innych witryn, takich jak GoDaddy, gdzie jest on dostępny za 5,99 USD rocznie.

Dedykowane IP

Firma oferuje bezpłatny dedykowany adres IP z każdą kroplą. Co więcej, firma zapewnia również „zmienne adresy IP” dla każdej Dropletu, dzięki czemu aplikacja może nadal działać, nawet jeśli Droplet ulegnie awarii. System szybko przypisze adres IP do rezerwowej kropli, zapobiegając w ten sposób przestojom.

Kopie zapasowe

Kopie zapasowe nie stanowią problemu dla DigitalOcean, ponieważ firma oferuje migawki i kopie zapasowe, które pozwalają przywracać, duplikować lub zapisywać Kropelki. Migawki i kopie zapasowe są przechowywane osobno. Podczas gdy migawki są tworzone ręcznie przez użytkownika, kopie zapasowe są automatycznie przechowywane przez system.

Użytkownicy mogą włączyć automatyczne kopie zapasowe, które są przechowywane na serwerze, ale nie można ich pobrać. Pamiętaj jednak, że firma wyjaśnia, że ​​obowiązkiem klienta jest bezpieczeństwo danych, a nie firmy, abyś mógł rozważyć wykonanie kopii zapasowej.

Opłata za przechowywanie migawek jest zależna od miejsca. Firma oferuje automatyczne kopie zapasowe w wysokości 20% kosztu, który kosztuje Droplet.

Jak ręcznie utworzyć kopię zapasową plików i zapisać ją na komputerze lokalnym za darmo:

 1. Zaloguj się do konsolety DigitalOcean, otwórz i połącz się z terminalem za pomocą polecenia: ssh [chroniony e-mailem], twoje polecenie będzie wyglądać następująco: ssh [chroniony e-mailem]
 2. Przejdź do katalogu / var / www / html za pomocą tego polecenia: cd / var / www / html
 3. Uruchom następujące polecenia, aby zainstalować narzędzie zip (zignoruj ​​ten punkt, jeśli narzędzie zip jest już zainstalowane i przejdź do punktu 4, powinieneś zrobić ten krok tylko raz): sudo apt install yum, sudo yum install zip
 4. Zrób kopię zapasową, uruchamiając następującą komendę: sudo zip -r /var/www/html/files-backup.zip / var / www / html /
 5. Pliki kopii zapasowej zostaną zapisane pod nazwą files-backup.zip i można je pobrać, otwierając www.yourwebsite.com/files-backup.zip
 6. Ze względów bezpieczeństwa usuń plik kopii zapasowej z serwera za pomocą tego polecenia: sudo rm files-backup.zip

Ograniczony dostęp personelu

Twoje informacje są bezpieczne, ponieważ tylko członkowie zespołu inżynierskiego mogą uzyskiwać dostęp do kopii zapasowych i migawek sklepów. Pracownicy nie mają dostępu do tych plików.

Bezpieczeństwo serwera

Firma rozumie znaczenie zapewnienia bezpieczeństwa serwerów. Centra danych są nie tylko chronione przez pracowników ochrony, ale firma używa również różnych narzędzi, takich jak autoryzacja dwuskładnikowa i testy biometryczne, aby powstrzymać intruzów. Ponadto DigitalOcean spełnia również międzynarodowe i krajowe standardy bezpieczeństwa.

bezpieczeństwo cyfrowe

Monitorowanie użytkowników

Firma pozwala monitorować różne czynniki, ustawiając powiadomienia o przekroczeniu progu przez procesor itp. Możesz otrzymywać te powiadomienia pocztą e-mail lub przez Slack. Poza tym monitorowanie w czasie rzeczywistym ułatwia monitorowanie takich czynników, jak użycie sieci, użycie pamięci i użycie dysku.

Możesz także dodawać adresy IP do białej listy i określać różne adresy, nawet według tagów. Jest to ważne, ponieważ zapora automatycznie blokuje dostęp, jeśli nie ma białych list.

monitorowanie użytkowników

Zapory ogniowe

Możesz zastosować reguły zapory do jednej lub wielu kropelek. Wszystkie są scentralizowane, co ułatwia dostęp do informacji.

Lokalizacja serwera

Obecnie firma ma 8 centrów danych na całym świecie. Są strategicznie rozmieszczeni w Singapurze, Indiach, Holandii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Łatwość użycia

DigitalOcean jest bardzo przyjazny dla klienta i sprawia, że ​​rozpoczęcie pracy jest dziecinnie proste. W rzeczywistości możesz klikać tylko przyciski lub ikony, aby uruchomić witrynę.

Łatwość rejestracji

Proces ten zajmuje tylko kilka minut. Przejdź na oficjalną stronę, wybierz pakiet i kliknij Rozpocznij lub Zarejestruj się. Firma poprosi o Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło, a Ty się zalogujesz. Możesz również użyć swojego identyfikatora Gmaila, aby się zarejestrować.

Możesz mieć konto indywidualne lub konto zespołu, co może być dobrą opcją, jeśli pracujesz z wieloma osobami. Później może być konieczne podanie szczegółowych danych, w tym lokalizacji i powodu korzystania z DigitalOcean.

Metody Płatności

Firma oferuje różne metody płatności, w tym PayPal i karty (Discover, Visa, MasterCard i American Express). Niestety karty debetowe, przekazy pieniężne lub czeki nie są już akceptowane. Możesz jednak użyć karty debetowej do wysłania płatności za pośrednictwem PayPal. Płatność jest obsługiwana przez Stripe i jest bezpieczna.

Uwaga: Firma oferuje jeden kod promocyjny na konto, który może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Zastanów się również nad jego użyciem.

płatności bluehost

Panel sterowania i pulpit nawigacyjny

Witryna oferuje bardzo prosty panel sterowania. Nie ma wielu opcji, ponieważ firma nie oferuje innych rodzajów hostingu, ale wystarczy, aby zacząć.

Zainstaluj cPanel Yourself

Możesz kupić i zainstalować cPanel. Ponieważ strona jest przeznaczona dla programistów, nie znajdziesz tutaj wielu opcji, chyba że je kupisz – cPanel jest jedną z takich opcji. Jednak brak cPanel nie będzie dużym problemem, ponieważ nie będziesz potrzebował wielu opcji, które oferuje. Zastanów się jednak nad tym, jeśli nie lubisz platformy Unix.

Niemniej jednak instalacja cPanel jest dość łatwa, mimo że nie jest dostępna w opcjach jednego kliknięcia.

Wprowadzenie do interfejsu DigitalOcean

Interfejs jest dość dobrze zaprojektowany i łatwy w użyciu. To proste, a więc atrakcyjne. Nie będziesz mieć trudności z monitorowaniem lub wdrażaniem Dropletów lub aplikacji.

Infrastruktura & Specjalistyczna technologia

Firma posiada centra danych na całym świecie, w tym w Singapurze, Londynie, San Francisco, Amsterdamie i Nowym Jorku. Obecnie tylko kilka centrów danych oferuje IPv6 z planami rozszerzenia obsługi również na inne centra.

Firma liczy na własną specjalistyczną technologię stworzoną, aby zapewnić użytkownikom proste doświadczenie. Serwery w chmurze są tworzone przy użyciu wirtualizacji KVM. Możesz także użyć interfejsu API firmy, aby utworzyć własny.

Serwis Pomocy i Obsługi Klienta)

Obsługa klienta ma ogromne znaczenie, gdy współpracujesz z dostawcą usług hostingowych. Nawet prosty problem może zatrzymać proces.

Czat na żywo

Ta opcja jest obecnie niedostępna, co może być dość kłopotliwe dla użytkowników, którzy mają zwyczaj rozwiązywania problemów tam i wtedy.

Bilety

Jedynym sposobem na skontaktowanie się z zespołem jest otwarcie biletu. Możesz zaznaczyć swoje bilety jako pilne, jeśli jest to ważne. Odpowiedzi na bilety są zazwyczaj odbierane w ciągu 12 godzin, ale pilne bilety mogą być obecne wcześniej. Otrzymasz powiadomienie e-mail za każdym razem, gdy pojawi się aktualizacja Twoich otwartych biletów.

Telefon

Firma obecnie nie oferuje wsparcia telefonicznego.

Materiały edukacyjne (baza wiedzy) & Społeczność

Ponieważ DigitalOcean jest przeznaczony dla programistów; firma oczekuje, że użytkownicy nie będą mieli wielu problemów. W przypadku niektórych podstawowych zagadnień mogą zapoznać się z bardzo szczegółowymi przewodnikami i wprowadzić zasady, ale także procedury za pomocą zdjęć i ilustracji.

Poza tym istnieje też ogromna społeczność do interakcji z innymi i uzyskiwania odpowiedzi na pytania. Społeczność jest odpowiednio moderowana przez zespół, który również często bierze udział w dyskusjach.

społeczność cyfrowa

Gwarancja zwrotu pieniędzy (zasady zwrotu pieniędzy)

Firma nie oferuje zwrotów; jednak może oferować niektóre w kilku rzadkich przypadkach. Jedyną opcją jest otwarcie biletu pomocy technicznej.

Poza tym DigitalOcean obiecuje zwroty kredytu za przestoje przekraczające obiecane 99,99% czasu sprawności. Jeśli dopiero zaczynasz, najlepszą opcją jest zacząć od najtańszej opcji i wypróbować system przed wejściem do gry.

Dla kogo jest DigitalOcean?

Ponieważ usługa jest przeznaczona głównie dla programistów, jest najlepsza dla programistów, nowych i starych. Jednak nie jest zbyt przyjazny dla początkujących i może upłynąć trochę czasu, zanim zaczniesz.

Platforma może nie być odpowiednia dla użytkowników, którzy chcą dużo trzymać za rękę. Jeśli wiesz, czego chcesz i umiesz obsługiwać dane techniczne, może to być dla Ciebie doskonała opcja.

PROS
CONS

 • Przejrzyste ceny bez mylących opcji przedłużania lub ukrytych opłat.
 • Gwarancja dostępności na poziomie 99,99% z refundacjami za przestoje przekraczające limit.
 • Zautomatyzowane kopie zapasowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.
 • Opcja płatności za godzinę i zapłata tylko za to, z czego korzystasz, sprawia, że ​​jest bardzo przystępna.
 • Prywatne sieci umożliwiają komunikację między dwiema lub więcej Kroplami.
 • Brak cPanel może być kłopotliwy dla niektórych użytkowników.
 • Brak czatu na żywo lub pomocy telefonicznej może utrudnić niektórym użytkownikom korzystanie z usługi.
 • Nie oferuje podstawowych funkcji hostingu, których można oczekiwać od dostawcy hostingu. Należą do nich nazwy domen, migracja witryny.
 • Może to być zbyt skomplikowane dla początkujących użytkowników.

Fakty DigitalOcean & Statystyki [Infografika]

DigitalOcean Web Hosting Fakty i statystyki Infografika

Czy zalecamy DigitalOcean?

Na podstawie naszej recenzji, DigitalOcean może być dobrym wyborem, jeśli poważnie myślisz o bezpiecznej platformie hostingowej VPS, która oferuje również doskonałą dostępność. DigitalOcean oferuje to, co obiecuje, i jest to niezawodny wirtualny prywatny serwer, który jest odpowiedni dla programistów. Może to jednak nie być najlepsza opcja, jeśli szukasz tradycyjnych platform hostingowych.

Mamy nadzieję, że ta szczegółowa recenzja pomoże ci podjąć świadomą decyzję. Co o tym myślisz? Czy masz jakieś doświadczenie z DigitalOcean? Powiadom nas!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me