Recenzja Bluehost: Czy to tak dobre, jak się wydaje?

Przed napisaniem tej recenzji kupiliśmy usługi Bluehost, aby sprawdzić, jak to jest. Używaliśmy go przez cały rok i nadal go używamy, zanim zdecydowaliśmy się zapisać nasze myśli. W ciągu jednego roku przyjrzeliśmy się różnym aspektom wydajności Bluehost. Przede wszystkim skupiliśmy się na średnim czasie ładowania i czasie pracy. Aby mieć pewność, że zakończyliśmy prawdziwą recenzję, wykorzystaliśmy prawdziwe dane. Różne aspekty danych branych pod uwagę obejmują czas pracy, czas ładowania, kluczowe funkcje, koszty i obsługę klienta.


Ogólna ocena

4,7 / 5

funkcje
10/10

Przyjazny użytkownikowi
10/10

cennik
8/10

Wsparcie
10/10

Niezawodność
10/10

Zniżki Bluehost
Zobacz oferty

Czas pracy

99,99%

Czas ładowania

425 ms

Spośród wielu dostępnych hostów internetowych tylko trzy z nich zostały oficjalnie polecone przez WordPress. Jednym z takich hostów jest Bluehost! Ale nie na tym kończy się ta historia. Oprócz tego, że jest sklepem WordPress, jest o wiele więcej niż oferuje. Oferuje usługi, które zasilają proste blogi, a także zaawansowane aplikacje e-commerce.

Inne godne uwagi funkcje to bezpłatne domeny, łatwy i przyjazny dla użytkownika panel sterowania oraz niewiarygodna obsługa klienta. Wszystkie te funkcje sprawiają, że Bluehost jest jednym z hostów internetowych, który wybierają początkujący.

Kluczowe cechy

 • W zestawie bezpłatny certyfikat SSL i domena
 • Zatwierdzony przez WordPress
 • Towarzyszy mu wiodący w branży czas sprawności i sprzęt
 • Dostępna instalacja WordPress jednym kliknięciem
 • Najwyższej klasy bezpieczeństwo i dodatki
 • Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu
 • Obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy

Miejsca na dysku
50 gb

Pasmo
bez limitu

Zwrot pieniędzy
30 dni

Darmowa domena
tak

Darmowe SSL
tak

Plany hostingowe
www.bluehost.com

Recenzja Bluehost: Informacje podstawowe

Bluehost powstał w 1996 roku przez założycieli Danny’ego Ashwortha i Matta Heatona w Provo w stanie Utah. W krótkim czasie stali się jednym z największych hostów internetowych na świecie. Dziś firma obsługuje ponad 2 miliony witryn z całego świata.

bluehost-background-info

Tym, co czyni go wyjątkowym, jest to, że od dawna współpracuje z WordPress. W 2006 roku stała się jedną z oficjalnych firm hostingowych rekomendowanych przez WordPress. Zatrudniając 750 pracowników niestrudzenie firma dąży do najwyższej jakości usług. Jest także dumny z obsługi klienta 24/7 i doskonałej infrastruktury hostingowej. Oferuje także wsparcie dla oprogramowania typu open source, takiego jak WordPress.

Zatwierdzony przez WordPress

Wiele hostów internetowych spełnia minimalne wymagania WordPress. Jednak WordPress oficjalnie ma listę, która zawiera jedne z najlepszych opcji dla świata hostingu. Zawarte na liście, jeśli Bluehost.

Obsługujący ponad dwa miliony stron internetowych, host jest znany jako idealna platforma WordPress. Jego funkcje są dostosowane do WordPress. Jest wyposażony w pulpit nawigacyjny zorientowany na WordPress, a także instalację jednym kliknięciem. Inne funkcje obejmują bezpłatną nazwę domeny, FTP i e-mail. Jest również łatwy do skalowania i wspierany przez wsparcie 24/7 zapewniane przez wewnętrznych ekspertów WP.

Statystyki hostowane na stronie internetowej & TLD

Dzięki 13 planom hostingowym Bluehost hostował imponującą liczbę 2331 601 domen. Zarówno .com, jak i .org są najczęściej hostowanymi. Inne domeny to .info, .us i .biz.

bluehost-hosted-domains

bluehost-tlds-stats

Wydajność, czas działania & Czas ładowania

Zanim zdecydujesz się na hosting, kluczowe jest sprawdzenie metryki wydajności. Musisz spojrzeć na prędkość (średni czas ładowania) i czas pracy hosta. Wszystkie te dane wpływają na komfort użytkowania, a także na ranking SEO WordPress.

Test wydajności (Pingdom)

Aby mieć szybką stronę internetową, twoja firma hostingowa powinna być również szybka. Pamiętając o tym, najpierw przetestowaliśmy szybkość hosta. Aby to zrobić, stworzyliśmy stronę testową przy użyciu domyślnego motywu. Dodaliśmy również atrapę do obrazów, aby działała jak prawdziwa strona internetowa. Na koniec użyliśmy narzędzia Pingdom do przetestowania szybkości witryny.

Jak widać, czas ładowania jest krótszy niż sekunda, co jest całkiem dobre!

pingdom-bluehost

Czas działania serwera & Czas ładowania (UptimeRobot)

W naszym kolejnym teście sprawdziliśmy ogólną dostępność Bluehost. Aby to zrobić, sprawdziliśmy czas przestoju i czas reakcji hosta. Jak pokazują wyniki, przez prawie miesiąc Bluehost wcale nie działał. Ponadto imponujący jest również czas pracy wynoszący 99,99%.

Również prędkość jest niezwykła. Wykres pokazuje, że czas reakcji Bluehost był mniej więcej stały. Czas prawie nie dochodzi do jednej sekundy o każdej porze dnia, a średni czas reakcji wynosi prawie pół sekundy. W ten sposób host zapewnia stabilną i niezawodną wydajność.

bluehost-uptime

Bluehost Uptime & Czas ładowania z ostatnich 3 miesięcy (UptimeRobot)

Miesiąc
Statystyki czasu działania
Statystyki czasu ładowania
Czerwiec 2019 r99,98%415 ms
Maja 2019 r100%384 ms
Kwiecień 2019 r99,99%307 ms

Czas reakcji serwera (Bitcatcha)

Dzięki Pingdom i podobnym narzędziom możesz zobaczyć, jak dane takie jak obrazy ładują się na twojej stronie. Jednak dla dokładniejszego czasu odpowiedzi serwera Bitcatcha jest bardziej odpowiednim narzędziem. Korzystając z tego, możemy przetestować czas odpowiedzi serwera bez ładowania żadnych danych.

bluehost-bitcatha

Jak widać, czasy odpowiedzi serwera są dość wyjątkowe, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy w innych krajach czas reakcji jest nieco dłuższy, wciąż jest znacznie poniżej jednej sekundy. Ogólnie czas reakcji serwera jest doskonały.

Plany hostingowe i funkcje

Bluehost oferuje szereg planów hostingowych dla różnych klientów. Do ich pakietów należą: Shared, Cloud, WordPress, WooCommerce, VPS i dedykowany hosting. Rzućmy okiem na to, do czego przeznaczony jest każdy plan.

Rodzaj hostingu
Pakiet nr 1
Pakiet nr 2
Pakiet nr 3
Pakiet nr 4
Udostępnione (podstawowe)2,75 USD / mc4,95 USD / mc5,45 USD / mc13,95 USD / mies
WordPress2,75 USD / mc4,95 USD / mc5,45 USD / mc
VPS19,99 USD / mc29,99 USD / mies59,99 USD / mc
Dedykowane79,99 USD / mies99,99 USD / miesiąc119,99 USD / mc

Shared Hosting

Jest to idealny plan dla tych, którzy rozpoczynają nową stronę internetową o małym ruchu. W takim planie Twoja witryna udostępnia zasoby serwera innym witrynom. Bluehost oferuje cztery wspólne plany hostingowe. Są to Basic, Plus, Choice Plus i Go PRO.

Podstawowy: Począwszy od 2,75 USD miesięcznie, abonament umożliwia hosting jednej strony internetowej. Pochodzi z dyskiem SSD o pojemności 50 GB, bez pomiaru i bezpłatnym certyfikatem SSL. Inne funkcje obejmowały 1 obejmującą domenę, 5 zaparkowanych domen i 25 subdomen.

Plus: Kosztujący 4,95 USD miesięcznie, plan obejmuje nieograniczoną liczbę stron internetowych i miejsca na dysku SSD, a także nieograniczoną przepustowość. Inne funkcje obejmują bezpłatny certyfikat SSL i nieograniczoną liczbę domen. Jako bonus dołączona jest także oferta marketingowa w wysokości 200 USD.

Choice Plus: Wyceniony na 5,45 USD miesięcznie, plan Choice Plus obejmuje wszystko, co jest uwzględnione w planie Choice. Jedyna różnica polega na tym, że ten plan obejmuje również prywatność domeny i tworzenie kopii zapasowych witryny.

Bądź profesjonalny: Dostępny w cenie 13,95 USD miesięcznie, ten plan jest zaawansowaną wersją pakietu Choice Plus. Główną różnicą między nimi jest to, że pakiet PRO zawiera serwer o wysokiej wydajności i dedykowany adres IP.

Główne cechy
Podstawowy
Plus
Choice Plus
Zawodowiec
Cena początkowa2,75 USD / mc4,95 USD / mc5,45 USD / mc13,95 USD / mies
Cena odnowienia7,99 USD / mies10,99 USD / miesiąc14,99 USD / mies23,99 USD / mies
Strony internetowe1bez limitubez limitubez limitu
Miejsce na dysku SSD50 GBbez limitubez limitubez limitu
PasmoNie mierzoneNie mierzoneNie mierzoneNie mierzone
Konta email5bez limitubez limitubez limitu
Domeny hostowane1bez limitubez limitubez limitu
DARMOWE domeny wliczone1bez limitubez limitubez limitu
BEZPŁATNY certyfikat SSL

Bluehost-Shared-Package

Hosting WordPress

Jak sama nazwa wskazuje, pakiet hostingowy dla stron obsługiwanych przez WordPress. Oprócz optymalizacji pod kątem uruchamiania witryn WP, może również chronić witryny przed typowymi zagrożeniami. Bluehost ma do zaoferowania cztery plany hostingowe WordPress. Należą do nich Basic, Plus i Choice Plus.

Podstawowy: W cenie 2,75 USD miesięcznie plan umożliwia hosting 1 witryny internetowej. Plan obejmuje inne funkcje, takie jak miejsce na dysku SSD 50 GB, bezpłatny certyfikat SSL i bezpłatna domena jednego roku. Kredyt marketingowy w wysokości 50 USD jest również uwzględniony w tym planie.

Plus: Dzięki temu planowi w cenie 4,95 USD miesięcznie otrzymujesz nieograniczoną liczbę stron internetowych, nieokreśloną przepustowość i bezpłatny certyfikat SSL. Ponadto uwzględniono także bezpłatną domenę na jeden rok, nieograniczoną liczbę subdomen i kredyt marketingowy w wysokości 100 USD.

Choice Plus: Dzięki temu abonamentowi 5,45 USD miesięcznie zyskujesz nieograniczoną liczbę stron internetowych, bezpłatny certyfikat SSL i niezmierzone miejsce na dysku SSD. Inne funkcje obejmują bezpłatną domenę na rok, 200 USD na marketing i podstawową kopię zapasową CodeGuard.

pakiety bluehost-wordpress

Hosting VPS

Hosting VPS można nazwać aktualizacją do hostingu WordPress. Umożliwia korzystanie z wirtualnych dedykowanych zasobów w udostępnianym środowisku. Istnieją trzy plany hostingowe VPS w Bluehost. Są to standardowe, ulepszone i najlepsze.

Standard: Począwszy od 18,99 USD miesięcznie, plan obejmuje 2 rdzenie, 2 GB pamięci RAM, przepustowość 1 TB i 50 GB miejsca na dysku SSD. Inne funkcje obejmują 1 domenę, 1 adres IP, 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i wsparcie 24/7. Uwzględniono również bezpłatne SSL.

Ulepszone: Przy 29,99 USD miesięcznie ten plan obejmuje 2 rdzenie, 60 GB miejsca na dysku SSD, 4 GB pamięci RAM i przepustowość 2 TB. Zapewnia także wsparcie 24/7, 2 adresy IP i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Ponadto SSL jest również wliczony w cenę za darmo.

Ostateczny: Przy 59,99 USD miesięcznie ten plan obejmuje 4 rdzenie, 120 GB pamięci SSD, 8 GB pamięci RAM i przepustowość 3 TB. Zawiera 1 domenę, 2 adresy IP i wsparcie 24/7. Podobnie jak inne plany, ten obejmuje również bezpłatny certyfikat SSL i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

pakiety bluehost-vps

Dedykowany serwer hostingowy

Dzięki dedykowanemu hostingowi serwerów będziesz mieć zasoby serwera wyłącznie dla siebie. Istnieją trzy dedykowane plany hostingowe. Są to standardowe, ulepszone i premium.

Standard: Kosztujący 79,99 USD miesięcznie, plan obejmuje 4 rdzenie i 8 wątków, prędkość 2,3 GHz i 500 GB pamięci. Ponadto ma 4 GB pamięci RAM, przepustowość 5 TB, 3 adresy IP i 1 dołączoną domenę. Inne funkcje obejmują bezpłatny certyfikat SSL, wsparcie 24/7 i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Ulepszone: Przy 99,99 USD miesięcznie plan zawiera 4 rdzenie, 8 wątków, prędkość 2,5 GHz, pamięć 1 TB i 8 GB pamięci RAM. Inne funkcje obejmują przepustowość 10 TB, 1 dołączone domeny i 4 adresy IP. Podobnie jak inny plan, ten obejmuje również bezpłatny SSL, wsparcie 24/7 i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Premia: Począwszy od 119,99 USD miesięcznie, ten plan ma 4 rdzenie i 8 wątków, prędkość 3,3 GHz i 1 TB pamięci. Ponadto uwzględniono również 1 domenę, 16 GB pamięci RAM, przepustowość 15 TB i 5 adresów IP. Podobnie jak inne plany, ten oferuje również bezpłatny SSL, wsparcie 24/7 i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

pakiety dedykowane bluehost

Bluehost Basic (wspólny plan) szczegółowo

Bluehost ma wspólny pakiet hostingowy, który jest odpowiedni dla stron startowych. Ich wspólny plan ma trzy różne poziomy. Wszystkie trzy plany mają funkcje, których generalnie oczekują klienci hostingowi.

Plany & Ceny w szczegółach

Zobaczmy funkcje zawarte w trzech podstawowych planach, a także koszt każdego z nich. Dostępne są dwie aktualizacje dla tych, którzy chcą więcej z planu podstawowego. Są to plan Plus i plan Choice Plus.

Co obejmuje pakiety udostępnione?

Bluehost Basic: Dzięki abonamentowi podstawowemu możesz hostować tylko jedną stronę internetową. Inne funkcje planu obejmują jedną domenę, 50 GB przestrzeni dyskowej, 25 subdomen i 5 kont e-mail. Dla początkujących użytkowników cena wynosi 2,95 USD / miesiąc. Tymczasem cena przedłużenia wynosi 7,99 USD / miesiąc.

Bluehost Plus: Plan Plus obejmuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, przepustowość i przestrzeń internetową. Otrzymujesz również nieograniczoną liczbę kont e-mail. Cena wywoławcza tego pakietu wynosi 5,95 USD / miesiąc. Tymczasem cena przedłużenia wynosi 10,99 USD / miesiąc.

Bluehost Choice Plus: Ten plan zabiera go nieco dalej niż plan plus. Obejmuje wszystkie funkcje planu plus. Ponadto zawiera dodatki takie jak SiteBackup Pro i prywatność domeny o wartości ponad 80 USD rocznie. Pierwszy raz abonament kosztuje 5,95 USD miesięcznie. Cena odnowienia wynosi 14,99 USD / miesiąc.

Bluehost Go PRO: Plan Go PRO to krok dalej od pakietu Choice Plus. Ma wszystko, co obejmuje plan Plus i łączy go z wydajnym serwerem. Dodatkowo zawiera również dedykowane IP.

Główne cechy
Podstawowy
Plus
Choice Plus
Cena początkowa2,75 USD / mc5,45 USD / mc5,45 USD / mc
Cena odnowienia7,99 USD / mies10,99 USD / miesiąc14,99 USD / mies
Strony internetowe1bez limitubez limitu
Miejsce na dysku SSD50 GBbez limitubez limitu
PasmoNie mierzoneNie mierzoneNie mierzone
Konta email5bez limitubez limitu
Domeny hostowane1bez limitubez limitu
DARMOWE domeny wliczone1bez limitubez limitu
BEZPŁATNY certyfikat SSL
DARMOWY kreator stron
DARMOWY transfer strony internetowej
cPanel & Softaculous
Nocne kopie zapasowe
Bazy danych MySQL
Cloudflare CDNDodatekDodatekDodatek
WydajnośćStandardStandardStandard
Gwarancja zwrotu pieniędzy30 dni30 dni30 dni

Startowy & Tabele cen

Podczas gdy podstawowy plan kosztuje 2,75 USD za miesiąc, oba pozostałe pakiety kosztują tyle samo. Zaczynają od 5,45 USD za miesiąc.

Okres płatności / abonament
(tylko dla nowych użytkowników)
Podstawowy
Plus
Choice Plus
Bądź profesjonalny
12 miesięcy4,95 USD / mc7,45 USD / mc7,45 USD / mc18,95 USD / mc
24 miesiące3,95 USD / mies6,95 USD / mies6,95 USD / mies15,95 USD / mies
36 miesięcy2,75 USD / mc5,45 USD / mc5,45 USD / mc13,95 USD / mies

Ceny odnowienia

Cena odnowienia dla wszystkich trzech jest całkowicie inna i różni się w zależności od planu płatności. Najtańszym jest plan 36-miesięczny. W przypadku planu podstawowego wynosi 7,99 USD / miesiąc. Tymczasem w przypadku planu Plus przedłużenie kosztuje 10,99 USD miesięcznie. W przypadku planu Choice Plus cena odnowienia wynosi 14,99 USD / miesiąc. Wreszcie w przypadku planu Go Pro koszt odnowienia wynosi 23,99 USD / miesiąc.

Okres płatności / abonament
(ceny odnowienia)
Podstawowy
Plus
Choice Plus
Bądź profesjonalny
12 miesięcy8,99 USD / mies12,99 USD / mies16,99 USD / mies25,99 USD / mc
24 miesiące8,49 USD / mc11,99 USD / mc15,99 USD / mies24,99 USD / mc
36 miesięcy7,99 USD / mies10,99 USD / miesiąc14,99 USD / mies23,99 USD / mies

Główne cechy w szczegółach

Rzućmy okiem na niektóre z głównych funkcji, które oferuje Bluehost. Pomogą ci ustalić, jak dobra lub zła jest ta opcja.

Nazwa domeny & E-mail

Nazwa domeny jest zawarta za darmo we wszystkich udostępnianych planach hostingowych na cały rok. Chociaż gdzie indziej może to kosztować nawet 20 USD, Bluehost rozdaje go za darmo. Profesjonalny adres e-mail w domenie ma wiele zalet. Podnosi świadomość Twojej firmy, pokazując domenę klientom za pomocą wysyłanych e-maili. Co więcej, zwiększa wiarygodność poprzez samo połączenie z domeną. Istnieją trzy opcje dla prywatnych adresów e-mail w domenie Bluehost. Abonament E-mail Essential kosztuje 2,99 USD za licencję / miesiąc, podczas gdy Business Plus kosztuje 5,99 USD za licencję / miesiąc. Ponadto cena Business Pro wynosi 9,99 USD za licencję / miesiąc.

nazwa-domeny-hosta

Przestrzeń sieciowa & Pasmo

W przypadku przechowywania opcja jest dość prosta. Chociaż miejsce na dysku to SDD, jest go całkiem sporo. Podstawowy plan ma 50 GB, co wystarcza wielu użytkownikom.

Nie ma również ograniczeń przepustowości. Chociaż nie jest mierzony, nie jest nieograniczony, więc może z łatwością obsługiwać regularne korzystanie z witryny. Tymczasem inne zaawansowane plany hostingu współdzielonego oferują niepomierną przepustowość i nieograniczoną przestrzeń dyskową SSD.

Instalacja WordPress jednym kliknięciem

Bluehost oferuje instalację jednego popularnego oprogramowania za pomocą jednego kliknięcia. Należą do nich WordPress, a także inne aplikacje, takie jak Drupal i Magento. Poza tym, jeśli zdecydujesz się na hosting BlueRost WordPress, otrzymasz różne funkcje WP. Obejmują one bezpłatną pocztę e-mail, automatyczne aktualizacje WordPress, środowisko przejściowe i automatyczną instalację WP.

Usługa migracji

Niestety Bluehost nie oferuje bezpłatnych migracji witryn. Aby korzystać z usług migracji, będziesz musiał uiścić sporą opłatę w wysokości 149,99 USD. Poza tym host nie przenosi więcej niż 20 kont e-mail i 5 witryn.

Inne funkcje

Inne funkcje oferowane przez Bluehost obejmują bogaty w aplikacje pulpit nawigacyjny. Korzystając z deski rozdzielczej, możesz zintegrować różne usługi, takie jak Google Apps i CloudFlare z cPanel. Ponadto dostępnych jest również wiele dodatków. Należą do nich zarządzanie wieloma serwerami, unikalne adresy IP, prywatność domen, SiteLock i ochrona przed spamem.

Ochrona prywatności domeny

Dzięki ochronie prywatności domeny, którą oferuje Bluehost, możesz chronić swoją witrynę. Pomaga zapobiegać atakom typu phishing, spamowi i kradzieży. Robi to, ukrywając dane osobowe powiązane z Twoją domeną. Prywatność domeny kosztuje 0,99 USD / miesiąc.

Certyfikat SSL

Każdy plan zawierał bezpłatny certyfikat SSL obsługiwany przez Let’s Encrypt. Zapewnia to bezpieczne połączenie między użytkownikami a witryną. W rezultacie pomaga chronić dane osobowe i inne wrażliwe dane.

SiteLock Security

Bluehost oferuje również SiteLock Security ze swoimi wspólnymi planami hostingowymi. Możesz go dostać za 1,99 USD / miesiąc. Za jego pomocą możesz zapisać swoją stronę przed złośliwym oprogramowaniem i atakami. SiteLock Security działa zarówno poprzez wykrywanie, jak i naprawianie zagrożeń, zanim staną się problemem. Inną opcją jest CodeGuard Basic. Dzięki temu codzienne kopie zapasowe i sprawdzanie zmian w witrynie. Możesz go dostać za 2,99 USD / miesiąc.

Dedykowane IP

Dedykowany adres IP nie jest objęty podstawowym planem wspólnego hostingu. Podobnie, nie jest również uwzględniony w planie Choice and Choice Plus. Dedykowany adres IP jest uwzględniony tylko w planie Pro.

Kopie zapasowe

Wszystkie wspólne plany są dostarczane z automatycznymi kopiami zapasowymi za darmo. Oferowane są kopie dzienne, tygodniowe i miesięczne. Jeśli więc masz problem z witryną, możesz ją łatwo przywrócić do poprzedniego stanu. Ponadto możesz również chronić wszystkie pliki.

Inne funkcje

Ponieważ Bluehost skupia się w dużej mierze na bezpieczeństwie, istnieje również wiele innych funkcji bezpieczeństwa. Apache Spam Assassin, Spam Hammer i Spam Experts oferują trzy różne poziomy ochrony antyspamowej. Ponadto katalogi są chronione hasłem. Zapewniony jest również dostęp SSH. W rezultacie możesz bezpiecznie uzyskiwać dostęp do plików konfiguracyjnych.

Lokalizacja serwera

W przypadku Bluehost istnieje tylko jedna lokalizacja serwera. Serwer znajduje się w Provo, Utah, gdzie mieści się firma.

Łatwość użycia

Bez wątpienia Bluehost ma elegancką i nowoczesną stronę internetową. Ta czysta konstrukcja obejmuje również zaplecze użytkownika. W rezultacie strona jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Oferuje także:

Łatwość rejestracji

Rejestracja oraz konfiguracja domeny jest dość prosta i nie zajmuje dużo czasu. Po prostu wybierz żądany plan, a następnie podaj szczegóły. Możesz uzyskać nową domenę lub użyć tej, którą już masz.

Następnie musisz założyć konto i podać wszystkie swoje dane. W tym miejscu zostaniesz poproszony o podanie szczegółów płatności.

Metody Płatności

Aby zapewnić dalszą łatwość użytkowania, host akceptuje płatności większością kart kredytowych. Możesz również zapłacić za pomocą PayPal.

płatności bluehost

Aktywacja konta

Większość użytkowników może cieszyć się natychmiastową aktywacją konta. Jeśli jednak istnieje podejrzenie oszustwa lub niedokładnych informacji, aktywacja może zostać opóźniona.

Panel sterowania i pulpit nawigacyjny

Bluehost jest wyposażony w łatwy w obsłudze i prosty panel sterowania cPanel. Konfigurowanie witryny i zarządzanie nią staje się łatwe. Interfejs jest tak prosty, że wystarczy kliknąć ikony, do których trzeba przejść.

Serwis Pomocy i Obsługi Klienta)

Podobnie jak wszystko inne, obsługa klienta nie jest imponująca. Zespół 300 osób jest gotowy pomóc klientom. Ponadto wsparcie jest świadczone w wielu językach. Ponadto drogie pakiety obejmują również wsparcie techniczne. Dostępne są następujące kanały obsługi klienta:

wsparcie bluehost

Czat na żywo

Ogólnie rzecz biorąc, agent zajmuje mniej niż minutę, aby dołączyć do twojej bańki czatu. Jednak oprogramowanie każe poczekać co najmniej pięć minut na połączenie agenta. Ponadto kolejki nie są zbyt długie, więc nie musisz czekać. Ponadto przedstawiciele mają wiedzę na temat podstawowych rzeczy, dzięki czemu można uzyskać potrzebną pomoc.

Bilety

Imponująca jest także usługa sprzedaży biletów. W ciągu godziny Bluehost rutynowo odpowiada na żądania.

Telefon

Istnieje numer międzynarodowy dla agentów dzwoniących. Imponujące jest to, że przedstawiciele klientów mają dobrą wiedzę. Dzięki temu są dobrze przygotowani do udzielania odpowiedzi na pytania. Ogólnie rzecz biorąc, wsparcie telefoniczne jest dobrym rozwiązaniem.

Materiały edukacyjne (baza wiedzy)

Baza wiedzy zawiera odpowiedzi na większość pytań. Szczegółowe samouczki są również dostępne w formie artykułów instruktażowych i eBooków. Są one wyposażone w obrazy ułatwiające zrozumienie wszystkiego. Obecne jest również FAQ, które obejmuje szeroki zakres tematów.

bluehost-edukacyjne-zasoby

Gwarancja zwrotu pieniędzy (zasady zwrotu pieniędzy)

Plany Bluehost są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Tak więc, jeśli anulujesz w ciągu pierwszego miesiąca, możesz uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Jeśli jednak anulujesz po tym terminie, nie otrzymasz proporcjonalnego zwrotu pieniędzy. Pamiętaj, że opłata za domenę nie podlega zwrotowi.

Dla kogo jest najlepszy Bluehost?

Po dokładnej analizie doszliśmy do wniosku, że Bluehost jest idealny do:

 • Ci, którzy szukają tak niezawodnego hosta o dobrej reputacji. Faktem jest, że Bluehost to stara nazwa w branży, która przez lata zdobyła silne zaufanie.
 • Użytkownicy WordPress, którzy mogą wydać więcej, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji. Otrzymają także dedykowany zespół ekspertów WordPress.
 • Właściciele małych i dużych przedsiębiorstw. Bluehost to dobra opcja, jeśli masz ograniczony budżet i chcesz tylko hostingu ogólnego przeznaczenia.

PROS
CONS

 • Plany zazwyczaj obejmują nieograniczoną przepustowość, pamięć dyskową i hosting domen.
 • Bezpłatna domena jest zawarta w pakiecie na rok.
 • Ulepszony cPanel jest łatwy w użyciu i zapewnia szybki dostęp do funkcji.
 • Wszystkie plany mają doskonałe funkcje bezpieczeństwa.
 • Istnieje wiele dodatków, które stanowią problem, jeśli masz ograniczony budżet.
 • Chociaż plany WordPress są bogate w funkcje, są one stosunkowo dość drogie.

Polecamy Bluehost?

Niezależnie od wybranych planów, istnieje wiele doskonałych dodatków i funkcji. Co więcej, plany są tak różnorodne, że zyskujesz elastyczność niezależnie od budżetu. Ogólnie rzecz biorąc, Bluehost może zaspokoić prawie wszystkie potrzeby.

Podsumowując, Bluehost to hosting, który zdecydowanie polecamy wszystkim. Jeśli chcesz hostingu o dobrej reputacji, to jest najlepszy wybór. Skalowalne i tanie plany pozwalają spersonalizować swoje rozwiązania i możesz zacząć w dowolnym momencie!

Mamy nadzieję, że ta szczegółowa recenzja pomoże ci podjąć świadomą decyzję. Co o tym myślisz? Czy masz jakieś doświadczenie z Bluehost? Powiadom nas!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me