Jak założyć blog WordPress na Bluehost (kompletny przewodnik)

Czy szukasz jak założyć blog WordPress na Bluehost?


Tutaj otrzymasz pełny samouczek, który wyjaśniono krok po kroku za pomocą zrzutów ekranu.

Nawet jeśli nie wiesz nic o tworzeniu witryn lub blogowaniu, możesz łatwo utworzyć blog WordPress w ciągu kilku minut, korzystając z naszego przewodnika dla początkujących.

Istnieje wiele platform do tworzenia witryn takich jak Blogger, WordPress, Weebly, Wix i wiele innych. Ze wszystkich tych platform WordPress jest najlepszą platformą do stworzenia strony internetowej dla początkującego.

WordPress jest płatny, a Blogger to bezpłatne oprogramowanie do tworzenia stron internetowych. WPressBlog zaleca wybranie WordPress. Istnieje wiele wad korzystania z Bloggera. Tutaj znajdziesz różnicę między WordPress a Bloggerem.

Nawet tez wiele dużych firm takie jak TechCrunch, Bloomberg Professional, Sony Music itp. prowadzą swoje strony internetowe na WordPress. Obecnie 75 milionów stron internetowych zależy od WordPressa.

Korzyści z korzystania ze strony WordPress:

  • Jest bardzo łatwy w użyciu. Możesz łatwo utworzyć nową stronę, opublikować blog, obraz lub wideo w WordPress.
  • Możesz zarządzać swoją witryną z dowolnego miejsca, ponieważ jest ona oparta na przeglądarce, więc potrzebujesz tylko komputera z połączeniem internetowym.
  • Do opublikowania artykułu, obrazu lub filmu nie jest wymagane kodowanie. Możesz także formatować tekst bez kodowania.
  • Jeśli chcesz zmienić projekt lub motyw strony, możesz przesłać i zainstalować swój ulubiony motyw WordPress.
  • Bardzo łatwo jest zoptymalizować witrynę WordPress pod kątem wyszukiwarek. Możesz użyć wtyczek WordPress do optymalizacji swojej witryny. Zaoszczędzi to Twój wielki czas.
  • Jeśli chcesz rozpocząć blogowanie, WordPress jest najlepszą platformą do tego. W WordPress jest wbudowana funkcja blogowania, w której możesz publikować blogi, zarządzać komentarzami i łatwo tworzyć RSS.

Teraz nauczę cię, jak stworzyć stronę internetową na WordPress. Musisz tylko wykonać następujące instrukcje, aby utworzyć blog WordPress.

Kompletny przewodnik do uruchomienia bloga WordPress na Bluehost

1. Wybierz nazwę domeny

Teraz, aby utworzyć stronę internetową, musisz wybrać nazwę domeny (nazwę strony internetowej). Gdy zdecydujesz się na nazwę domeny, nie możesz jej zmienić ponownie, ponieważ zaszkodzi to Twojemu SEO i działaniom marketingowym.

Polecam wybrać domenę .com, ponieważ jest to najczęściej używane rozszerzenie domeny. Jeśli wybrana nazwa witryny nie jest dostępna w .com, możesz również wybrać .net. Jest to również jedno z najlepszych rozszerzeń domen.

Jeśli masz problem ze znalezieniem najlepszej nazwy domeny, możesz użyć tych najlepszych generatorów nazw domen. Te narzędzia pomogą Ci znaleźć unikalną nazwę domeny zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Jeśli już kupiłeś nazwę domeny, kontynuuj czytanie poniższej sekcji.

10 najlepszych i najtańszych rejestratorów nazw domen

2. Wybierz hosta

Po podjęciu decyzji o nazwie domeny potrzebujesz hosta, na którym możesz hostować swoją witrynę. Istnieje wielu dostawców usług hostingowych, takich jak Bluehost, HostGator, GoDaddy itp.

Polecam wybrać Bluehost jako hosta swojej witryny, ponieważ jest to oficjalnie rekomendowany dostawca hostingu przez WordPress. Zapewniają również bezpłatną nazwę domeny, jeśli kupisz plan hostingowy na 1 rok lub dłużej.

Tutaj wyjaśniłem wszystkie kroki za pomocą zrzutów ekranu, aby zarejestrować się na Bluehost. Po prostu podążaj za nimi.

Krok 1: Aby zarejestrować się na serwerze Bluehost, kliknij poniższy link. Klikając poniższy link, otrzymasz 50% zniżki i bezpłatną nazwę domeny z dowolnym planem hostingowym na 1 rok lub dłużej.

Kliknij tutaj, aby uzyskać 50% zniżki na wszystkie plany hostingowe Bluehost

Krok 2: Po kliknięciu powyższego linku zobaczysz witrynę hostingu Bluehost. Najpierw kliknij przycisk „Rozpocznij teraz”.

konfiguracja blogu

Krok 3: Po kliknięciu przycisku „Rozpocznij teraz” zobaczysz wszystkie udostępnione plany hostingu. Wybierz plan hostingowy zgodnie ze swoimi wymaganiami.

bluehost wspólne plany hostingowePlany hostingowe Bluehost

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub chcesz utworzyć osobistego bloga, możesz wybrać plan podstawowy. Gdy Twoja firma zacznie się rozwijać, możesz uaktualnić swój plan hostingowy do wersji Plus. Krótkoterminowe plany hostingowe są droższe niż plany długoterminowe. Możesz więc zaoszczędzić pieniądze, kupując długoterminowy plan hostingowy.

Krok 4: Po wybraniu planu hostingowego wprowadź nazwę swojej domeny w polu „nowa domena”. Jeśli posiadasz już domenę, możesz po prostu wpisać ją w polu „Mam nazwę domeny”.

wprowadź nazwę domenyWybierz nazwę domeny

Krok 5: Teraz kliknij Dalej. Tutaj możesz utworzyć konto, logując się na konto Gmail i wypełniając swoje dane.

wypełnij informacje o koncieWypełnić formularz

Jeśli chcesz się zarejestrować przez Gmaila, kliknij przycisk „Zaloguj się przez Gmaila” lub możesz również wpisać swoje dane w podanym formularzu.

Po wypełnieniu formularza wybierz „Plan konta”. Domyślny wybrany plan będzie wynosił 36 miesięcy. Zachowaj tak, jak jest, ponieważ plan hostingowy na krótki okres będzie droższy.

wybierz abonamentInformacje o cenach planu

Teraz w następnej sekcji znajdziesz kilka dodatkowych funkcji, takich jak Ochrona prywatności domeny, Bezpieczeństwo SiteLock, Codeguard Basic i Narzędzia SEO. Te funkcje nie są obowiązkowe, więc możesz je wybrać zgodnie z własnymi wymaganiami.

dodatkowe funkcje strony internetowejInformacje o rabacie

Ważna uwaga: Jeśli te funkcje nie są dla Ciebie konieczne, nie zapomnij odznaczyć wszystkich tych pól.

Krok 6: Teraz nadszedł czas na wypełnienie informacji o płatności. Podaj wszystkie wymagane szczegóły płatności. Możesz także dokonać płatności za pośrednictwem PayPal. Znajdziesz tę opcję, klikając „więcej opcji płatności”. Następnie zakończ proces rejestracji, zaznaczając pole Warunki usługi i kliknij przycisk Prześlij.

Szczegóły płatnościMetody Płatności

Krok 7: Po kliknięciu przycisku Prześlij zobaczysz ekran jak poniżej. Kliknij przycisk „Utwórz hasło”.

konfiguracja blogu wordpress

Na następnym ekranie wprowadź hasło, które tylko Ty możesz łatwo zapamiętać. Następnie zaznacz pole „Przeczytałem i zgadzam się…” i kliknij przycisk Dalej.

utwórz hasło wordpress

Następnie kliknij przycisk „Zaloguj się”.

Zaloguj sie

Teraz otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym i danymi do logowania.

3. Skonfiguruj konto WordPress

Teraz kliknij link aktywacyjny podany w e-mailu. Następnie kliknij na hosting z głównego niebieskiego menu, a następnie kliknij na stronę internetową z jego podmenu. Następnie kliknij link instalacyjny.

konfiguracja wordpress

Teraz na następnym ekranie wybierz domenę, a następnie kliknij przycisk Dalej.

wybierz domenę

Po zakończeniu procesu konfiguracji wpisz adres URL w pasku adresu przeglądarki.

http://www.twoja_domena.com/wp-admin

Wyświetli się okno logowania, w którym musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło.

Okno logowania WordPress

Po zalogowaniu się do pulpitu WordPress możesz opublikować blog, obraz lub wideo, zmienić motyw i wiele innych rzeczy, które możesz zrobić z pulpitu WordPress.

Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, zalecamy zainstalowanie zoptymalizowanych AdSense szablonów WordPress. Pomoże Ci to uzyskać maksymalne przychody z AdSense.

Wniosek

Mam nadzieję, że pomyślnie utworzyłeś blog WordPress na Bluehost. Jeśli masz problemy z założeniem bloga WordPress, daj nam znać, komentując w poniższej sekcji komentarzy.

Czytaj także,

  • Jak założyć blog WordPress z SiteGround
  • 10 powodów, dla których nie odnosi sukcesów Blogger
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me