10 najlepszych narzędzi do blogowania, z których każdy blogger powinien korzystać w 2020 roku

Blogowanie jest jednym z najlepszych działań, które pozwolą rozwinąć Twój biznes online. Blogowanie wymaga wielu umiejętności, aby odnieść sukces w Twojej firmie. Możesz to osiągnąć, korzystając z najlepszych narzędzi do blogowania.


Czytaj także: WordPress vs Blogger: najlepsza platforma do blogowania?

Narzędzia te pomogą Ci w tworzeniu, publikowaniu i promowaniu treści w odpowiedni i skuteczny sposób. Dostępnych jest wiele narzędzi, ale tutaj WPressBlog wymienia 10 najlepszych narzędzi do blogowania, których powinieneś używać w 2020 roku.

Najlepsze narzędzia do blogowania, których powinien używać każdy blogger

Lista 10 najlepszych narzędzi do blogowania na rok 2020

1. WordPress

Aby rozpocząć blogowanie, potrzebujesz strony internetowej. WordPress to najlepszy CMS do stworzenia strony internetowej do blogowania. Obecnie więcej niż 74,6 miliona stron internetowych działa na WordPress. WordPress ma wiele przyjaznych dla użytkownika funkcji, które każdy może łatwo rozpocząć blogowanie na stronie WordPress. Poniżej znajdują się zalety korzystania z WordPress:

 • Łatwość użycia: WordPress jest bardzo łatwy w użyciu, dzięki czemu każdy może wprowadzać zmiany w witrynie.
 • Blogowanie z dowolnego miejsca: Możesz łatwo zalogować się na swojej stronie z dowolnego komputera i kontynuować blogowanie.
 • Nie wymaga kodowania: W WordPress możesz publikować artykuły, przesyłać zdjęcia, filmy, dokumenty bez znajomości programowania.
 • Wtyczki: Dostępnych jest wiele darmowych i premium wtyczek. Te wtyczki pomogą Ci zarządzać swoim blogiem.
 • Wbudowana funkcja blogowania: WordPress został pierwotnie uruchomiony jako platforma blogowa, dzięki czemu możesz łatwo zarządzać komentarzami, subskrypcjami e-mail, postów na blogu i wieloma innymi.
 • Wielu użytkowników: Możesz utworzyć dowolną liczbę użytkowników. Możesz także przypisywać różne uprawnienia użytkownikom.

2. Hosting

Hosting Bluehost

Bluehost jest najlepszą i oficjalnie rekomendowaną firmą hostingową WordPress. Możesz hostować swoją witrynę na Bluehost i zwiększyć szybkość i wydajność witryny, co pomoże ci w optymalizacji wyszukiwarek.

Bluehost zapewnia bezpłatną domenę z planem hostingowym, więc nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup domeny. Jeśli nie wiesz o tworzeniu witryny na Bluehost, obejrzyj film poniżej. Kompletny przewodnik „jak stworzyć stronę internetową za pomocą Bluehost” znajduje się tutaj krok po kroku.

Czytaj także:

 • Recenzja Bluehost
 • Najlepsi dostawcy hostingu w 2020 roku

3. Wtyczka Yoast SEO

Yoast SEO jest najpopularniejszą wtyczką SEO dla WordPress. Aby uzyskać ruch w witrynie z wyszukiwarek, musisz go zoptymalizować, a można to łatwo zrobić za pomocą wtyczki Yoast.

W tej wtyczce dostępnych jest wiele funkcji SEO, takich jak zmiana tytułu i opisu meta, adresów URL, map witryn itp. Jeśli nie korzystałeś z tej wtyczki wcześniej, poniższe wideo pomoże ci w konfiguracji wtyczki.

4. Narzędzie do testowania czytelności

narzędzie do testowania czytelności

Aby osiągnąć sukces w blogowaniu, treść musi być czytelna. Użytkownicy zawsze ignorują czytanie artykułów napisanych w wysoce technicznym języku i w sposób zrobotyzowany. Tutaj “Narzędzie do testowania czytelności”Odgrywa największą rolę. Pomoże Ci to sprawdzić, czy Twój blog jest czytelny, czy nie.

5. SEMrush

SEMRUSH

Jeśli prowadzisz blogowanie, możesz zrozumieć, że istnieją także inni blogerzy blogujący w Twojej niszy. Aby konkurować z nimi, musisz zoptymalizować swojego bloga. Możesz to zrobić za pomocą narzędzi SEO, ale na rynku dostępnych jest zbyt wiele narzędzi SEO, więc nie będziesz wiedział, którego użyć?

SEMrush to najlepsze narzędzie SEO, które pomoże Ci zoptymalizować bloga. Korzystając z SEMrush, możesz przeprowadzić analizę konkurencji i poznać jej strategię budowania linków, badania słów kluczowych, analizy ruchu i wiele innych.

Polecam SEMrush, ponieważ jest to najtańsze i najlepsze narzędzie SEO na rynku. Uzyskaj bezpłatny okres próbny SEMrush na 30 dni od tego miejsca.

Przeczytaj także Najlepsze narzędzia do badania słów kluczowych dla SEO w 2020 roku.

6. BuzzSumo

buzzsumo

BuzzSumo to najlepsze narzędzie do znajdowania nowych pomysłów na tematy w Twojej branży. Wybierz słowo kluczowe, które chcesz wysoko sklasyfikować, i wyszukaj je w BuzzSumo, znajdziesz najlepsze artykuły, które mają największe zaangażowanie w mediach społecznościowych. Wybierz jeden z nich, a następnie napisz artykuł lepszy od tego i opublikuj go w mediach społecznościowych. Zwiększy to ruch w Twojej witrynie w bardzo krótkim czasie.

7. Bufor

Bufor to najlepsze narzędzie do blogowania, które pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas. Możesz zaplanować swoje posty na Facebooku, tweety na Twitterze, posty Google plus, zdjęcia na Instagramie i publikować w wybranym czasie w mediach społecznościowych.

Jeśli nie chcesz wybierać czasu publikacji, ta aplikacja opublikuje Twoje posty w najlepszym momencie, aby uzyskać maksymalne korzyści z mediów społecznościowych. Bufor jest dostępny w wersji bezpłatnej i płatnej.

8. Google Analytics

Google Analytics

Jeśli blogujesz przez kilka miesięcy, piszesz artykuły i promujesz je w mediach społecznościowych, a teraz chcesz poznać wynik wszystkich tych działań, narzędzie Google Analytics bardzo ci pomoże.

Google Analytics jest jednym z najpopularniejszych narzędzi blogowych, z których obecnie korzystają wszyscy blogerzy. Możesz sprawdzić całą aktywność użytkowników na blogu od wejścia do wyjścia z bloga.

Sekcja w czasie rzeczywistym pokazuje, którzy użytkownicy przeglądają Twoją witrynę. Sekcja odbiorców pokaże lokalizację użytkownika, przeglądarkę, system operacyjny itp. Sekcja pozyskiwania pokaże Ci, jak ludzie znaleźli Twoją witrynę, a sekcja Zachowanie pokaże aktywność użytkowników na Twoim blogu.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Google Analytics tutaj to przewodnik dla początkujących, który pomoże Ci go zrozumieć i skonfigurować.

9. Gramatycznie

Gramatycznie

Jeśli nie traktujesz poważnie błędów ortograficznych i gramatycznych w swoich treściach, szybko stracisz użytkowników. Gdy użytkownik uzna twoją treść za bardzo przyjazną i czytelną, szanse na powrót do tego użytkownika są bardzo duże.

Gramatycznie pomoże ci uczynić treść bloga czytelną, wykrywając i podkreślając błędną pisownię, gramatykę i niedokładne interpunkcje. Nie tylko wykryje błędy w treści, ale również zaproponuje właściwe rozwiązanie błędu.

Gramatyka jest dostępna zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej. W wersji płatnej możesz uczynić treść bardziej czytelną, ponieważ znajdzie więcej błędów i zapewni ich rozwiązanie.

10. Pixabay

Aby stworzyć unikalny i odpowiedni obraz dla swojego posta na blogu, musisz mieć umiejętności projektowe i czas. Jeśli nie masz obu, wtedy Pixabay jest najlepszym narzędziem dla Ciebie. Ma za dużo dostępnych zdjęć, których można użyć na swoim blogu.

Wniosek

Wszystkie wymienione powyżej narzędzia do blogowania z pewnością zaoszczędzą Twój czas, a także pomogą zwiększyć produktywność.

Daj mi znać, które jest Twoim ulubionym narzędziem do blogowania w sekcji komentarzy poniżej.

Czytaj także,

 • 10 najlepszych blogerów w Indiach
 • 10 najlepszych blogerów świata
 • Najlepsze wtyczki Google Adsense dla WordPress
 • 10 powodów, dla których nie odnosi sukcesów Blogger (i jak być!)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me