10 dôvodov, prečo nie ste úspešný Blogger (a ako byť!)

Opýtajte sa akéhokoľvek frustrovaného bloggera, čo považovali za najväčšiu výzvu pre blogovanie, a ich odpovede vás prekvapia. Niektorí verili, že by boli tak zaneprázdnení písaním čerstvého obsahu, že by nemali zdravú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom.


Možno ste mali veľkolepé sny o stretnutí s divnými internetovými cudzincami, o tom, že sa stanete slávnymi a zarobíte veľa peňazí. Tieto snahy rýchlo vymiznú blogerom uvedomiť si, že nikto nečítava ich srdečné blogové príspevky.

Nikto okrem vášho najlepšieho priateľa a mamy sa nepočítajú, pretože sa k vám iba milujú, alebo si myslíte. Táto situácia môže byť pre bloggerov, ktorí nedostanú žiadne komentáre, nových odberateľov a nulové e-maily, keď vedia, že do svojho blogu vložili najlepší obsah, veľmi srdečná a frustrujúca..

Prečo väčšina blogerov zlyhá?

1. Nepožiadajú o pomoc

Slávny bloger a tvorca obsahu Neil Patel varujú, že šance sú už naskladané proti každému novému bloggerovi. Na trhu existuje toľko konkurencie, že váš blogový príspevok jednoducho upadne do zabudnutia skôr, ako získa akýkoľvek ťah.

Odporúča vám, aby ste neurobili spoločnú chybu, ktorú robia všetci nováčikovia blogeri; písanie obsahu, sedenie a čakanie na čitateľov. Nezáleží na tom, aký obsah je vírusovo hodný; neprinesie vám automatickú premávku.

Čo by ste mali namiesto toho urobiť? Spoločnosť Neil Patel sa zasadzuje za agresívnu propagáciu obsahu ako kľúč k tým akciám, odkazom, konverziám a bulvám, po ktorých túžite. Musíte sa pustiť do procesu propagácie už propagačného obsahu. Jednou z metód, ktorá sa diví, je oslovenie populárnych obsahových zdieľačov.

Influencer marketing je taký silný, že dokáže rýchlo vybudovať vašu online prítomnosť oslovením cieľovej skupiny. Údaje sa zobrazujú že digitálne reklamy sa rýchlo predbiehajú vplyvom ovplyvňujúceho marketingu. Najmenej dve tretiny všetkých maloobchodníkov v USA tiež používajú ovplyvňujúci marketing, aby dostali slovo.

Ak potrebujete získať prístup k špičkovým obsahom svojho špecializovaného obsahu, použite nástroje na výskum a monitorovanie SEO, ako sú BuzzSumo, Google Alerts alebo HubSpot. Pomôžu vám identifikovať ľudí, ktorí vám môžu pomôcť rozšíriť vašu čitateľskú základňu.

Kontaktujte ich e-mailom a požiadajte ich, aby odkazovali na váš článok. Ak ste takí dobrí blogeri, ako hovoria vaši priatelia alebo mama, potom by ste mohli dosiahnuť iba ten vplyvný podiel, ktorý zmení vaše šťastie.

2. Nedostatok vlastnej propagácie na sociálnych médiách

Noví blogeri trpiaci syndrómom podvodníka sa často vyhýbajú propagácii. syndróm podvodníka je skutočný a mohlo by to byť vinníkom tohto nepríjemného pocitu, že ste možno podvod, a nikto nebude chcieť prečítať váš obsah..

Tento pocit spôsobuje, že mnohí blogeri devalvujú svoju hodnotu a oslabujú ich odbornosť. Takže nabudúce vás dohoní vlna pochybností, pripomeňte si, že skvelí spisovatelia, ako je Maya Angelou, sa tiež cítili ako podvodníci..

Musíte prekonať tento pocit podradnosti a neustále propagovať svoj obsah na sociálnych sieťach. Vyhnite sa pokušeniu pokryť všetky základy sociálnych médií naraz. Začnite s jednou alebo dvoma a choďte na ďalšie platformy, ako budete rásť.

Keď zdieľate povznášajúci a užitočný obsah, vaša čitateľnosť sa rozrastie. Poskytne vám tiež podporu pri sledovaní obsahu, ktorý bude prínosom pre vašich čitateľov.

3. Nie ste nápomocní

Úspešní blogeri vytvárajú obsah, ktorý sa viac týka ich čitateľov. Možno by ste sa dostali do pokušenia zmeniť svoj blog na online denník, ktorý sa na vás veľmi zameriava. Vaši čitatelia sa však viac zaujímajú o to, aby sa ich problémy vyriešili, a ak chcete, aby sa miera vašej angažovanosti prudko zvýšila, zodpovedáte za splnenie tejto potreby..

Pred zdieľaním sa teda naučte dať hodnotu každému príspevku. Ak chcete zaujať tento užitočný postoj o úroveň vyššie, začnite poskytovať riešenia pre online otázky, ktoré hraničia s vašim výklenkom. Na ilustráciu môžete začať odpovedaním na otázky v službe Quora.

Využite túto príležitosť na prepojenie svojej odpovede s fantastickým článkom a dostanete veľa sprostredkovania. Pozornosť používateľov Quory tiež pomôže rozšíriť vplyv vášho blogu.

4. Chýba im rozvrhnutie

Ako tvorca blogu budete musieť bojovať proti neustálej snahe o odkladanie, pokiaľ ide o vytváranie a uverejňovanie nového obsahu. Pamätáte si, keď ste všetci boli lakomí a huňatí, pripravení zmeniť svet pomocou blogov? Musíte udržať tento oheň horiaci.

Nepíšte, len ak má nálada pravdu. Ak potrebujete pravidelnú čitateľskú základňu, musíte poskytnúť pravidelný obsah. Noviny majú túto funkciu dôkladne optimalizovanú. Každý deň dostanete v rovnakom čase noviny, ak si to budete priať.

Toto je typ konzistentnosti, ktorý by ste mali dať svojim čitateľom. Budete nielen loajálnejší, ale aj spoločnosť Google vás bude tiež milovať. Vytvorte rozvrh a pokúste sa ho čo najviac dodržať.

5. Nepodarilo sa zarobiť na odber e-mailov

V týchto čítačkách nie je nič lepšie, ako zdieľať obsah s odberateľmi e-mailov. Keď však oslovujete svojich odberateľov e-mailov, musíte byť obzvlášť opatrní. Úspešní blogeri tvrdia, že jedným z najlepších spôsobov, ako môžete využiť svoj zoznam e-mailov, je, že ak pošlete zaujímavé informácie úzko súvisiace s vaším novým blogovým príspevkom.

Ako autor sa naučte vkladať úryvky obsahu, ktorý chcete, aby si vaši odberatelia e-mailov prečítali, do zaujímavo vypracovaného e-mailu. Ak máte príspevok, ktorý by pre nich bol dôležitý, zvýšte svoju čitateľnosť e-mailom o tom čitateľom.

6. Obsah bez konkrétnych kľúčových slov

Skutočné blogovanie je zdieľanie informácií, ale svoj obsah nebudete primerane zdieľať, ak ho žiadny čitateľ nemôže nájsť online. Kým sebapropagácia a zdieľanie vplyvov pôjdu po ceste, čím sa zvýši čitateľnosť, musíte vyhľadávacím nástrojom pomôcť pri hodnotení..

Použitie kľúčových slov je dôležitou súčasťou každej stratégie SEO. Kľúčové slová pomôžu vyhľadávacím robotom nájsť a pochopiť váš obsah. Pred písaním preskúmajte svoje kľúčové slová a použite ich podľa požadovaných štandardov.

7. Zabudli ste na prepojenie

Hyperlinking bol kedysi veľmi zneužívanou taktikou SEO, ale po správnom vykonaní vám môže poskytnúť mnoho výhod. Pri písaní blogových príspevkov umiestnite do svojich článkov relevantné hypertextové odkazy, aby ste zvýšili svoje skóre SEO. Odkaz na dôveryhodné zdroje zvyšuje vašu dôveryhodnosť. Uvidíte, ako sa zvýši počet zobrazení stránky, keď si vaši čitatelia užijú lepší zážitok z webu.

Ak chcete znížiť pravdepodobnosť zvýšenia miery odchodov z odkazov, zabezpečte, aby sa externé odkazy otvárali iba na nových kartách. Pokračujte v práci na starom obsahu a prepojte naň nové príspevky v blogoch, aby ste prilákali viac reakcií od čitateľov, ktorí prejavili záujem.

8. Vysielanie náročných na čítanie blogov

Existujú jednoduché metódy formátovania článkov, vďaka ktorým je váš obsah pre čitateľov atraktívnejší. Najprv musíte použiť nadpisy. Správne umiestnené názvy zvyšujú čitateľnosť obsahu dlhej formy a pozývajú viac komentárov a zdieľaní. Musíte však dávať pozor, aby ste nezneužili značky nadpisov.

Článok so záhlavím H2 a H3 môže byť ľahko čitateľný, ale nepriaznivo ovplyvní vaše hodnotenie SEO. Ďalším záludným spôsobom, ako prilákať čitateľov, aby pokračovali v čítaní vášho obsahu, je písať kratšie vety. Využite diery na vytvorenie intríg na začiatku písania a písania prvej osoby. Ak chcete rozobrať dlhé odstavce, pridajte príslušné obrázky.

9. Webové stránky s mimoriadne rýchlymi rýchlosťami načítania

Priemerná miera pozornosti ľudí je na najnižšej úrovni! Microsoft hovorí, že miera online pozornosti sa znížila z v priemere 12 sekúnd až 8 sekúnd. V dôsledku toho nemá žiadny čitateľ voľný čas na webové stránky s pomalým načítaním.

Vyhľadávače tiež nenávidia pomalé načítanie webových stránok. Zamestnajte náležité aspekty webdizajnu, aby ste sa uistili, že rýchlosť vášho webu je perfektná. Vytvorte dojem, že váš web bude pôsobivý, a vyhnite sa neporiadku z irelevantných reklám.

10. Netrpezlivosť

Rím nebol postavený za jeden deň a neexistuje žiadny okamžitý blogový úspech. Každý úspešný blog je prácou usilovnej práce a vášne. Budete musieť venovať nekonečné hodiny kreatívnej práce, aby ste zaistili konzistentný a príjemný tok obsahu.

S vytrvalosťou, trpezlivosťou a veľkou tvorivosťou sa vaše čitateľstvo rozrastie z pramienku na tisíce. Vaša postava spisovateľa a tvorivej činnosti bude počas tohto procesu dôkladne otestovaná, ale nakoniec z vás urobí lepšieho a sympatickejšieho spisovateľa..

Ako uspieť v blogovaní do roku 2020

Ak uvažujete o spustení nového blogu, nie je lepší čas na začatie nového desaťročia. Nižšie uvádzame niekoľko tipov na najlepší spôsob, ako v tomto roku uspieť ako blogger.

Osvojte si zdravé myslenie v blogovaní

Blogovanie nie je prechádzka v parku, takže sa pripravte na prácu najťažšie, akú ste kedy zažili. V prvých dňoch blogovania môžu byť problémy ťažké, ale dajte si čas na učenie sa a rast.

Vyhnite sa zbohatnúť rýchlu mentalitu

Nečakajte, že sa cez noc stanete slávnymi a bohatými. Pracujte na tom, aby ste sa stali kreatívnejším spisovateľom a užitočnejším blogerom pre vašich čitateľov a prinesie to výhody blogov.

Zostaň pozitívny

Ak sa nevzdáte, uspejete. Nájdite výklenok, o ktorý sa zaujímate.

Ak píšete obsah, o ktorý sa zaujímate, vaši čitatelia ho zožrú a budete sa tešiť procesu výskumu a písania..

Ak sa vaše čítanie blogov stalo sklamaním, môžete ho zmeniť a začať ovplyvňovať životy vašich čitateľov.

Stačí opraviť vyššie uvedené chyby a čoskoro uvidíte lepšie výsledky.

Autor bio:

Walter Akolo je spisovateľom na voľnej nohe a internetovým marketingom od roku 2011. V súčasnosti píše pre Kardinálny digitálny marketing, agentúra digitálneho marketingu so sídlom v Atlante, ktorá sa špecializuje na PPC.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me