Her Blogger’ın 2020’de Kullanması Gereken En İyi 10 Blog Yazma Aracı

Bloglama, işletmenizi İnternet’te büyütecek en iyi etkinliklerden biridir. Bloglama, işinizde başarılı olmak için birçok beceri gerektirir. En iyi blog oluşturma araçlarını kullanarak bunu başarabilirsiniz.


Ayrıca Oku: WordPress ve Blogger: Bloglama için en iyi platform hangisidir??

Bu araçlar, içeriğinizi doğru ve etkili bir şekilde oluşturmanıza, yayınlamanıza ve tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Kullanılabilir birçok araç var, ancak burada WPressBlog, 2020’de kullanmanız gereken en iyi 10 blog oluşturma aracını listeledi.

Her Blogger'ın Kullanması Gereken En İyi Blog Yazma Araçları

2020 için En İyi Blog Yazma Araçları Listesi

1. WordPress

Bloglamaya başlamak için bir web sitesine ihtiyacınız var. WordPress blog için bir web sitesi oluşturmak için en iyi CMS’dir. Şu anda, 74.6 milyon web sitesi WordPress’te çalışıyor. WordPress, herkesin bir WordPress web sitesinde kolayca blog yazmaya başlayabileceği birçok kullanıcı dostu özelliğe sahiptir. WordPress kullanmanın avantajları şunlardır:

 • Kullanım kolaylığı: WordPress’in herkesin web sitesinde değişiklik yapabileceği kullanımı çok kolaydır.
 • Her yerden bloglama: Web sitenize herhangi bir bilgisayardan kolayca giriş yapabilir ve bloglamaya devam edebilirsiniz.
 • Kodlama gerekmez: WordPress’te, herhangi bir programlama bilgisi olmadan bir makale yayınlayabilir, resim, video, belge yükleyebilirsiniz.
 • eklentiler: Birçok ücretsiz ve premium eklenti var. Bu eklentiler blogunuzu yönetmenize yardımcı olacaktır.
 • Yerleşik bloglama özelliği: WordPress başlangıçta bir blog platformu olarak başlatıldı, böylece yorumları, e-posta aboneliklerini, blog yayınlarını ve daha fazlasını kolayca yönetebilirsiniz.
 • Birden çok kullanıcı: İstediğiniz sayıda kullanıcı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılara farklı izinler atayabilirsiniz.

2. Web barındırma

bluehost web barındırma

Bluehost en iyi ve resmi olarak önerilen WordPress barındırma sağlayıcısı şirketidir. Web sitenizi Bluehost’ta barındırabilir ve web sitesi hızını ve performansını artırabilir, bu da arama motoru optimizasyonunda size yardımcı olur.

Bluehost, barındırma planlarıyla birlikte ücretsiz bir alan adı sağlar, böylece alan adı satın almak için fazladan para harcamanıza gerek kalmaz. Bluehost’ta bir web sitesi oluşturma hakkında bilginiz yoksa videonun altında izleyin. “Bluehost kullanarak bir web sitesi nasıl oluşturulur” hakkında eksiksiz bir kılavuz burada adım adım verilmiştir..

Ayrıca Oku:

 • Bluehost İncelemesi
 • 2020’de en iyi Web Hosting Sağlayıcıları

3. Yoast SEO Eklentisi

Yoast SEO WordPress için en popüler SEO eklentisidir. Arama motorlarından web sitesi trafiği almak için onu optimize etmeniz gerekir ve bu Yoast eklentisini kullanarak kolayca yapılabilir.

Bu eklentide meta başlığı ve meta açıklamayı, URL’leri, site haritalarını vb. Değiştirme gibi birçok SEO özelliği vardır. Bu eklentiyi daha önce kullanmadıysanız, aşağıdaki video eklentiyi ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

4. Okunabilirlik Test Aracı

okunabilirlik test aracı

Bloglamada başarılı olmak için içeriğinizin okunabilir olması gerekir. Kullanıcılar her zaman son derece teknik bir dilde ve robotik bir şekilde yazılmış makaleleri okumayı ihmal ederler. İşte “Okunabilirlik Test Aracı”En büyük rolü oynar. Blogunuzun okunabilir olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacaktır..

5. SEMrush

SEMRUSH

Bloglama yapıyorsanız, nişinizde blog yazan diğer blogcuların da olduğunu anlayabilirsiniz. Bu yüzden onlarla rekabet etmek için blogunuzu optimize etmelisiniz. Bunu SEO araçlarını kullanarak yapabilirsiniz, ancak piyasada çok fazla SEO aracı vardır, böylece hangisini kullanacağınız konusunda kafanız karışacaktır.?

SEMrush, blogunuzu optimize etmenize yardımcı olacak en iyi SEO aracıdır. SEMrush kullanarak bir rakip analizi yapabilir ve bağlantı kurma stratejisini, anahtar kelime araştırmasını, trafik analizini ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Piyasadaki en ucuz ve en iyi SEO aracı olduğu için SEMrush’ı tavsiye ederim. Buradan 30 gün boyunca SEMrush ücretsiz deneme sürümünü edinin.

Ayrıca, 2020’de SEO için En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları’nı okuyun.

6. BuzzSumo

buzzsumo

BuzzSumo sektörünüzde yeni konu fikirleri bulmak için en iyi araçtır. Üst sıralarda yer almak istediğiniz bir anahtar kelime seçin ve BuzzSumo’da arayın, sosyal medyada en fazla etkileşime sahip en iyi makaleleri bulacaksınız. Bunlardan birini seçin, daha sonra bundan daha iyi bir makale yazın ve sosyal medyada yayınlayın. Web sitenizin trafiğini çok kısa sürede artıracaktır.

7. Tampon

Tampon değerli zaman kazandıracak en iyi bloglama aracıdır. Facebook yayınlarınızı, Twitter tweet’lerinizi, Google artı yayınlarınızı, Instagram resimlerinizi planlayabilir ve seçtiğiniz zamanda sosyal medyada yayınlayabilirsiniz..

Gönderme süresini seçmek istemiyorsanız, bu uygulama yayınlarınızı en iyi zamanda yayınlar, böylece sosyal medyadan maksimum fayda elde edersiniz. Buffer ücretsiz ve ücretli sürümlerinde mevcuttur.

8. Google Analytics

google analytics

Birkaç aydır blog yazıyorsanız, makaleler yazıp bunları sosyal medyada tanıtıyorsanız ve şimdi tüm bu etkinliklerin sonucunu bilmek istiyorsanız, Google Analytics aracı size çok yardımcı olacaktır.

Google Analytics şu anda tüm blogcuların kullandığı en popüler blog oluşturma araçlarından biridir. Blogdan çıkmak için kullanıcıların blogdaki tüm etkinliklerinin girmesini kontrol edebilirsiniz.

Gerçek zamanlı bölüm, şu anda hangi kullanıcıların web sitenize göz attığını gösterir. Kitle bölümü kullanıcıların konumunu, tarayıcısını, işletim sistemini vb. Gösterir. Edinme bölümü, kullanıcıların web sitenizi nasıl bulduğunu ve Davranış bölümünün kullanıcılarınızın blogunuzdaki etkinliğini nasıl göstereceğini gösterir.

Google Analytics’te yeniyseniz, buraya anlamanıza ve ayarlamanıza yardımcı olacak başlangıç ​​kılavuzu.

9. Dilbilgisi

Grammarly

İçeriğinizde yazım ve dilbilgisi hataları konusunda ciddi değilseniz, kullanıcılarınızı hızlı bir şekilde kaybedersiniz. Bir kullanıcı içeriğinizi çok kullanıcı dostu ve kolayca okunabilir bulduğunda, o kullanıcıya geri dönme şansı çok yüksektir.

Grammarly yanlış yazım, dilbilgisi ve yanlış noktalama işaretlerini algılayıp vurgulayarak blog içeriğinizi okunabilir hale getirmenize yardımcı olur. Sadece içerikteki hataları tespit etmekle kalmayacak, aynı zamanda hataya uygun bir çözüm önerecektir.

Grammarly hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerde mevcuttur. Ücretli sürümde daha fazla hata bulacağı ve çözüm sağlayacağı için içeriği daha okunabilir hale getirebilirsiniz.

10. Pixabay

Blog yayınınız için benzersiz ve doğru bir resim oluşturmak için tasarım becerilerine ve zamana sahip olmanız gerekir. Her ikisine de sahip değilseniz Pixabay sizin için en iyi araçtır. Blogunuzda kullanabileceğiniz çok fazla ücretsiz fotoğraf var.

Sonuç

Yukarıda listelenen tüm blog oluşturma araçları kesinlikle çok zaman kazandıracak ve aynı zamanda üretkenliği artırmanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki yorum bölümünde en sevdiğiniz blog oluşturma aracının hangisi olduğunu bana bildirin.

Ayrıca okuyun,

 • Hindistan’ın En İyi 10 Blogcusu
 • Dünyanın En İyi 10 Blogcusu
 • WordPress için En İyi Google Adsense Eklentileri
 • Başarılı Bir Blogcu Olmamanız İçin 10 Neden (Ve Nasıl Olunur!)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me