Bluehost’ta WordPress Blogu Nasıl Başlatılır (Tam Bir Kılavuz)

Mı arıyorsun Bluehost’ta bir WordPress blogu nasıl başlatılır?


Burada ekran görüntüleri ile adım adım açıklanan tam öğretici alacak.

Web sitesi oluşturma veya blog oluşturma hakkında hiçbir şey bilmeseniz bile, başlangıç ​​kılavuzumuzu kullanarak birkaç dakika içinde kolayca bir WordPress blog’u oluşturabilirsiniz..

Blogger, WordPress, Weebly, Wix ve daha pek çok web sitesi oluşturmak için birçok platform mevcuttur. Tüm bu platformlardan WordPress, yeni başlayanlar için bir web sitesi oluşturmak için en iyi platformdur.

WordPress ücretli ve Blogger ücretsiz bir web sitesi oluşturma yazılımıdır. WPressBlog, WordPress’i seçmenizi önerir. Blogger’ı kullanmanın birçok dezavantajı vardır. WordPress ve Blogger arasındaki farkı burada bulabilirsiniz.

Hatta birçok büyük şirket TechCrunch, Bloomberg Professional, Sony Music vb. gibi web sitelerini WordPress’te çalıştırın. Şu anda 75 milyon web sitesi WordPress’e bağlı.

WordPress web sitesini kullanmanın faydaları:

  • Kullanımı çok kolaydır. WordPress’te kolayca yeni bir sayfa oluşturabilir, bir blog, resim veya video yayınlayabilirsiniz.
  • Web sitenizi tarayıcı tabanlı olduğu için her yerden yönetebilirsiniz, böylece yalnızca internet bağlantısı olan bir bilgisayara ihtiyacınız vardır.
  • Bir makale, resim veya video yayınlamak için kodlama gerekmez. Ayrıca, metni kodlamadan biçimlendirebilirsiniz.
  • Web sitesi tasarımını veya temasını değiştirmek istiyorsanız, favori WordPress temanızı yükleyebilir ve yükleyebilirsiniz.
  • Bir WordPress web sitesini arama motorları için optimize etmek çok kolaydır. Web sitenizi optimize etmek için WordPress eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu büyük zaman kazandıracak.
  • Bloglamaya başlamak istiyorsanız, WordPress bunun için en iyi platformdur. WordPress’te bir blog yayınlayabileceğiniz, yorumları yönetebileceğiniz, kolayca RSS oluşturabileceğiniz dahili bir bloglama özelliği var.

Şimdi size nasıl bir web sitesi oluşturacağınızı öğreteceğim. Bir WordPress blogu oluşturmak için aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Bluehost’ta WordPress Blogunu Başlatmak için Komple Kılavuz

1. Bir alan adı belirleyin

Şimdi, bir web sitesi oluşturmak için bir alan adına (web sitesi adı) karar vermelisiniz. Bir alan adına karar verdikten sonra, SEO ve pazarlama çabalarınıza zarar vereceği için tekrar değiştiremezsiniz.

.Com alan adını seçmenizi tavsiye ederim çünkü en çok kullanılan alan adı uzantısıdır. Seçtiğiniz web sitesi adı .com’da yoksa, .net’i de seçebilirsiniz. Ayrıca en iyi alan adı uzantılarından biridir.

En iyi alan adını bulma konusunda karışıklığınız varsa, bu en iyi alan adı üreticilerini kullanabilirsiniz. Bu araçlar, gereksinimlerinize göre benzersiz alan adını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Zaten bir alan adı satın aldıysanız, aşağıdaki bölümü okumaya devam edin.

En İyi ve En Ucuz 10 Alan Adı Kayıt Şirketi

2. Bir ana bilgisayar seçin

Alan adına karar verdikten sonra, web sitenizi barındırabileceğiniz bir ana bilgisayara ihtiyacınız vardır. Bluehost, HostGator, GoDaddy, vb.Gibi birçok web barındırma sağlayıcısı vardır..

Web sitenizi barındırmak için Bluehost’u seçmenizi tavsiye ederim çünkü resmi olarak WordPress tarafından önerilen barındırma sağlayıcısı. Ayrıca, 1 yıl veya daha uzun bir süre için bir barındırma planı satın alırsanız ücretsiz bir alan adı sağlarlar.

Burada Bluehost’a kaydolmak için ekran görüntüleri ile tüm adımları açıkladım. Sadece takip et.

Aşama 1: Şimdi Bluehost hosting’e kaydolmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak,% 50 indirim ve 1 yıl veya daha fazla barındırma planına sahip ücretsiz bir alan adı alacaksınız.

Tüm Bluehost Hosting Planlarında% 50 İndirim Almak İçin Buraya Tıklayın

Adım 2: Yukarıdaki bağlantıyı tıkladığınızda Bluehost barındırma web sitesini göreceksiniz. İlk olarak, “Şimdi Başlayın” düğmesini tıklayın.

blog kurulumu

Aşama 3: “Şimdi Başlayın” düğmesini tıkladıktan sonra, paylaşılan tüm barındırma planlarını göreceksiniz. Gereksinimlerinize göre bir barındırma planı seçin.

bluehost paylaşılan barındırma planlarıBluehost Web Hosting Planları

Küçük bir işletme sahibiyseniz veya kişisel bir blog oluşturmak istiyorsanız, temel planı seçebilirsiniz. İşletmeniz büyümeye başladığında barındırma planınızı Plus sürümüne yükseltebilirsiniz. Kısa vadeli hosting planları uzun vadeli planlardan daha pahalıdır. Böylece uzun vadeli bir hosting planı satın alarak tasarruf edebilirsiniz.

4. Adım: Bir barındırma planı seçtikten sonra, “yeni alan adı” kutusuna alan adınızı girin. Zaten bir alan adınız varsa, o zaman “Alan adım var” kutusuna girebilirsiniz.

alan adını girinAlan adını seçin

Adım 5: Şimdi bir sonrakine tıklayın. Burada Gmail hesabınızda oturum açıp bilgilerinizi doldurarak bir hesap oluşturabilirsiniz..

hesap bilgilerini doldurFormu doldur

Gmail ile kaydolmak istiyorsanız “Gmail ile oturum aç” düğmesini tıklayın veya bilgilerinizi verilen formda da doldurabilirsiniz..

Formu doldurduktan sonra “Hesap Planı” nı seçin. Varsayılan seçilen plan 36 ay olacaktır. Kısa süreli bir barındırma planının daha pahalı olacağı için olduğu gibi saklayın.

hesap planını seçFiyatlandırma Bilgilerini Planla

Şimdi bir sonraki bölümde Etki Alanı Gizlilik Koruması, SiteLock Güvenliği, Codeguard Basic ve SEO Araçları gibi birkaç ekstra özellik bulacaksınız. Bu özellikler zorunlu değildir, bu nedenle bunları gereksinimlerinize göre seçebilirsiniz.

ekstra web sitesi özellikleriİndirim Bilgisi

Önemli Not: Bu özellikler sizin için gerekli değilse, tüm bu kutuların işaretini kaldırmayı unutmayın.

6. Adım: Şimdi ödeme bilgilerini doldurma zamanı. Gerekli tüm ödeme ayrıntılarını doldurun. PayPal ile de ödeme yapabilirsiniz. Bu seçeneği “daha fazla ödeme seçeneği” ni tıklayarak bulabilirsiniz. Ardından Hizmet Şartları kutusunu işaretleyerek kayıt işlemini tamamlayın ve Gönder düğmesini tıklayın..

ödeme detaylarıÖdeme metodları

7. Adım: Gönder düğmesine tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. “Şifrenizi oluşturun” düğmesini tıklayın.

wordpress blog kurulumu

Bir sonraki ekranda yalnızca kolayca hatırlayabileceğiniz bir parola girin. Ardından “Ben okudum ve kabul ediyorum…” kutusunu işaretleyin ve İleri düğmesine tıklayın.

wordpress şifresi oluştur

Ardından “giriş” düğmesine tıklayın.

oturum aç

Şimdi bir etkinleştirme bağlantısı ve giriş bilgileriniz içeren bir e-posta alacaksınız.

3. WordPress Hesabını Kurun

Şimdi e-postanızda sağlanan etkinleştirme bağlantısını tıklayın. Daha sonra ana mavi menüden hosting’e tıklayın ve ardından alt menüsünden web sitesine tıklayın. Ardından yükle bağlantısını tıklayın.

wordpress kurulumu

Şimdi sonraki ekranda alan adınızı seçin ve ardından sonraki.

alan seçin

Kurulum işlemini tamamladıktan sonra tarayıcı adres çubuğunuza bir URL yazın.

http://www.yourdomainname.com/wp-admin

Size kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gereken bir giriş penceresi gösterecektir..

WordPress giriş penceresi

WordPress kontrol paneline giriş yaptıktan sonra, bir blog, resim veya video yayınlayabilir, temayı değiştirebilir ve WordPress kontrol panelinden yapabileceğiniz daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Blogunuz üzerinden para kazanmak istiyorsanız Adsense için optimize edilmiş WordPress temalarını yüklemenizi tavsiye ederim. Adsense’den maksimum gelir elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sonuç

Umarım Bluehost üzerinde başarıyla bir WordPress blogu oluşturmuşsunuzdur. Bir WordPress blogu oluştururken herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıdaki yorum bölümüne yorum yaparak bize bildirmekten çekinmeyin.

Ayrıca okuyun,

  • SiteGround ile WordPress Blogu Nasıl Başlatılır
  • Başarılı Bir Blogcu Olmamanızın 10 Nedeni
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me