AdSense Hesabınızın Yasaklanmasını Nasıl Engellersiniz

Gelir kazanmak için web alanınızdan para kazanmak her blogcunun hayalidir. Google Adsense, bu dizideki ilk seçimdir. Ancak, reklamlara tıklama almanın yetkisiz bir yolu nedeniyle Google, Adsense hesabınızı askıya alır.


Eğer bir kurban ya da acemi iseniz, şimdi AdSense hesabınızı güvende tutmak için doğru farkındalıkla başlayabilirsiniz.

AdSense Hesabınızın Yasaklanmasını Önleme Yolları

Google Adsense, özellikle blogcular için en güvenilir para kazanma platformudur. Bir blog yazarıysanız, blog yayınınızı Adsense tarafından onaylanması için popüler hale getirmek için kesinlikle çok çalışıyorsunuz. Ama biraz sabrınız olmalı. Hızlı para kazanmanın yolları sizi ihlal etmenize yol açabilir Adsense politikaları. Sonuç olarak, hesabınız yasaklanacak.

Adsense’den para kazanmak tam olarak sabır oyunudur. Adsense’e karşı püf noktaları yerine doğal tıklamalar ve gösterimler elde etmek için blogunuza doğal trafik çekmeye çalışın.

Bluehost

Blogunuz Adsense onaylandıktan sonra, Adsense hesabınızın yasaklanmasını önlemek için bazı ipuçlarını izlemeniz gerekir. Adsense’nizin sonsuza kadar canlı kalmasını sağlamak için tüm bu noktaları gözden geçirmeniz önerilir.

Ayrıca Oku: WordPress Blog ile Çevrimiçi Para Kazanmanın 12+ Yolu

Kimseden tıklama istemeyin:

Google Adsense, politikaları konusunda son derece katıdır. Bu nedenle, kurallarından ve düzenlemelerinden emin olmanız gerekir. Bazı blogcular, bazı kullanıcıları reklamları tıklamaları için akıllıca işe alır. Adsense senden daha akıllı.

Farklı IP’lerden reklamları tıklasanız bile alışılmadık veya geçersiz etkinliklerinizi (reklam tıklamaları) kolayca algılayabilirler. Ayrıca, ziyaretçilerden reklamları tıklamalarını istemeyin. Tüm bu şartlar, Adsense hesabınızın yasaklanmasına neden olan Adsense politikalarını ihlal ediyor.

Reklamları sizin tarafınızdan tıklamak, tıklama oluşturma araçları ve manuel olarak tekrarlanan tıklamalar kullanmak Adsense Hizmet Şartları uyarınca geçersiz sayılacaktır.

Adsense’i desteklenmeyen bir dille kullanmayın:

Adsense tüm dilleri desteklemez. Onaylanmış bir Adsense hesabınız varsa ve blogda Adsense tarafından desteklenmeyen dili içeren reklamlar görüntülemek istiyorsanız, kısa süre sonra geri dönün.

Bu etkinlik Adsense hesabınızı kalıcı olarak devre dışı bırakacaktır. Ayrıca, desteklenmeyen dili desteklenen bir dile çevirmenize izin verilmiyor.

Tıklamaları teşvik etmek için Adsense ile komut dosyalarını kullanmayın:

Bazı blogcular, daha fazla tıklamayı teşvik etmek için orada reklam görüntülemek üzere açılır pencereleri kullanır. Ayrıca bu tür zahmetsiz etkinliklerle uğraşıyorsanız, maalesef, Adsense hesabınız şimdiye kadar yasaklanmış olacak veya yakında yasaklanacaktır. Bundan kaçınılmalıdır.

Reklamları e-postayla göndermeyin:

Bazı blogcular Adsense reklamlarını e-postayla gönderir. İnsanlar körü körüne bir trend olarak yapıyorlar, ancak bu da Google tarafından beğenilmiyor. Bu nedenle, bu etkinlik Adsense hesabınızı yasaklamanıza da neden olacaktır. Ayrıca, bu reklamları sosyal medya pazarlama platformlarında yayınlamayın.

Diğer rekabetçi içeriğe dayalı reklamları kullanmayın:

Diğer içeriğe dayalı reklamları Adsense reklamlarıyla kullanmayı durdurun. Onlara yalnızca Adsense reklamlarını sevdiğinizi hissedin. Ancak, Infolinks, BuySellads, Viglink gibi Adsense reklamlarıyla blogunuzdan para kazanmak için kullanabileceğiniz bazı reklam ağları da vardır..

Adsense Reklam kodunu değiştirmeyin:

Bazı web yöneticileri veya blogcular, reklamları merakla tıklamak için daha fazla kullanıcı katılımı için görünümünü, resimlerini, arka planını vb. Değiştirmek üzere Adsense reklam kodunu değiştirir. Bu etkinliğin Adsense hesabınızı yasakladığı düşünülecek.

Reklamların rengini ve boyutunu değiştirmek isterseniz, Adsense, yeni JavaScript kodunu oluşturur. Kodu, reklam görüntülemek istediğiniz yere kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Telif hakkı içeriği kullanmayın:

Blogunuzda veya web sitenizde telif hakkıyla korunan içeriğiniz olmadığından emin olun. Adsense, blog’da reklam göstermek istediğiniz bu tür içeriğe asla izin vermez. Bu nedenle, Adsense hesabınızın yasaklanmasını önlemek için telif hakkıyla korunan içerikleri kaldırmalısınız.

Siteyi telif hakkıyla korunan içeriğe bağlamayın:

Telif hakkıyla korunan içerik Adsense için bir lanet gibidir. İster kendi blogunuzda telif hakkıyla korunan içerik kullanıyor olun, ister telif hakkıyla korunan içeriğe sahip başka bir siteyle bağlantılandırın, her ikisi de sonuç olarak Adsense hesabınızı yasaklayacaktır..

Bunun yanı sıra, porno materyali, ırksal içerik, hackleme / çatlama, ilaç pazarlama içeriği, içerik satan silahlar, kumar… .etc gibi bazı içerikler de Adsense politikalarını ihlal ediyor. Bu nedenle, Adsense reklamlarını bu tür içeriklerde kullanmayın.

Ücretli trafik kullanmayın:

Adsense onaylı blog’unuz veya web siteniz varsa, Adsense normlarına göre trafik satın alamazsınız. Ancak web sitenizi Facebook, Pinterest, Stumbleupon gibi sosyal medya platformlarında tanıtabilirsiniz.

Ayrıca kendi reklamlarınızı yapma izniniz var, ancak tam olarak içeriğin bir parçası gibi görünmemelidir.

Diğer açıklamalar:

Bu bölüm, Adsense hesabınızın yasaklanmasını önlemek için dikkate almanız gereken diğer bazı gerçekleri ifade eder.

  • Adsense uygulama normlarına göre olduğu gibi yapışkan reklamlar yapmayın.
  • YouTube’dan veya diğer video barındırma sitelerinden gelen videoları seçen blogunuzdan / web sitenizden para kazanmak için Adsense reklamlarını kullanmayın. Ancak, blogunuzda yalnızca orijinal içerik kullanıyorsanız hesabınız güvende kalacaktır.
  • Adsense reklamlarını 404 hata sayfasında kullanmayın, çıkış yapın, giriş yapın ve teşekkür ederim sayfalarında.

Web sitenizden maksimum gelir elde etmek için Adsense için optimize edilmiş WordPress temalarını ve WordPress için en iyi AdSense eklentilerini kullanabilirsiniz.

Sonuç

Tüm bu etkili yönergeleri izleyerek, AdSense hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Ancak, Adsense hesabı geçici ve kalıcı olarak yasaklanan hesap için “en yüksek ücretli Adsense alternatifleri” ile ilgili başka birçok yayın da yayınladık.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me