Jak zrobić serwer Minecraft w 2019 roku: Przewodnik definitywny

Nie jesteś pewien, jak zrobić serwer Minecraft? Jesteśmy z Tobą. Ten szczegółowy przewodnik udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i umożliwi łatwą konfigurację serwera!


Jak zrobić serwer Minecraft w 2019 roku

Pewnie słyszałeś o grze Minecraft. W końcu jest to druga najpopularniejsza gra wideo na świecie z więcej niż 121 milionów egzemplarzy już sprzedane. Jednak wielu nie wie, że Minecraft to nie tylko kolejna gra wideo. Jest to również pomocne narzędzie, które może nauczyć dzieci kodowania i jest to otwarta platforma, którą twórcy modów mogą rozwinąć. Jest to jednak także serce społeczności twórców rozwijającej się na całym świecie.

Oczywiście jako początkujący możesz kupić grę i zacząć. Jednak dla pełnego doświadczenia możesz mieć prywatny serwer Minecraft. W rezultacie będziesz mógł stworzyć swój własny świat Minecraft.

Ten przewodnik pokaże Ci krok po kroku, jak możesz to zrobić. Zobaczymy, jak zrobić serwer Minecraft Windows, Prochowiec, i Linux. Zobaczymy również, czy hosting Minecraft jest lepszą opcją. Więc zacznijmy!

how-to-make-a-minecraft-server-table-of-content

Dlaczego musisz zbudować serwer??

Jako ktoś nowy w twórczym świecie Minecraft, najłatwiej jest zapoznać się z grą, zaczynając w trybie kreatywnym. Możesz nawet korzystać z Microsoft Realms i sprawić, że będziesz światem Minecraft za pomocą swojej wyobraźni. Ale oczywiście nie na tym kończy się pełny potencjał gry.

Dla osób poszukujących pełnego doświadczenia najlepszą opcją jest skonfigurowanie własnego serwera. Dzięki temu będziesz mógł praktycznie zbudować dowolny świat. Możesz nawet instalować dowolne mody, tworzyć własne zasady i ogólnie kontrolować wszystkie aspekty gry!

Ważne wskazówki, które należy znać przed rozpoczęciem pracy

Zanim zaczniesz pracować nad konfiguracją własnego serwera Microsoft, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Chociaż konfiguracja nie jest trudna, musisz być ostrożny.

Posiadać podstawową wiedzę

Konfiguracja serwera wymaga trochę wysiłku. Musisz także posiadać wiedzę techniczną na temat jego konfiguracji. Podstawowa znajomość koncepcji sieciowych ma również kluczowe znaczenie dla zarządzania serwerami. W szczególności musisz czuć się swobodnie z następującymi kwestiami:

 • Konfiguracja routera, jeśli zdecydujesz się na ustawienia domowe
 • Twój system, a także konfiguracja sieci
 • Koncepcje sieciowe, takie jak porty, DHCP i IP
 • Za pomocą wiersza polecenia

Konfigurowanie serwera Minecraft z domu

Aby uruchomić serwer, nie potrzebujesz najlepszego systemu. Komputer stacjonarny będzie działał dobrze.
Oczywiście można go uruchomić i grać w ten sam system. Jednak do tego wymagana będzie mocniejsza maszyna.

Ponadto przewodowe połączenie Ethernet jest bardziej odpowiednie dla serwera niż połączenie bezprzewodowe. Wynika to z faktu, że połączenie przewodowe jest bardziej niezawodną opcją.

Czy istnieje alternatywa dla konfiguracji serwera z domu??

Gdy hostujesz serwer z domu, oznacza to, że udostępniasz swoją prywatną sieć domową całemu globowi. Jeśli więc nie chcesz ryzykować ujawnienia, możesz skorzystać z usług dostawcy hostingu. Oczywiście będziesz musiał uiścić opłatę roczną lub miesięczną. Jednak firma zajmie się kłopotami z zarządzaniem całym sprzętem serwerowym.

Jak stworzyć serwer Minecraft za darmo

koncepcja minecrafta

Chociaż nie musisz być specjalistą IT, aby skonfigurować serwer Minecraft, musisz mieć wiedzę na temat określonych tematów. Należą do nich np. Router, sieć, konfiguracja systemu i wiersz poleceń. Innymi słowy, musisz znać koncepcje komputerowe i sieciowe, które są niezbędne do uruchomienia serwera.

Jeśli jednak nie masz wcześniejszego zrozumienia takich pojęć, nadal możesz to zrobić. Możesz wybrać jednego z wielu dostawców hostingu Minecraft, którzy pomogą skonfigurować wszystko bez żadnego doświadczenia w programowaniu.

Ale zanim przejdziemy do tej alternatywy, zobaczmy, jak możesz zrobić serwer z domu za darmo!

Jak zrobić serwer Minecraft w systemie Windows

 1. Instalowanie najnowszej wersji Java
 2. Wybór lokalizacji dla plików serwera
 3. Instalowanie najnowszej wersji oprogramowania
 4. Konfigurowanie serwera i sieci
 5. Startowy

1. Instalowanie najnowszej wersji Java

Najpierw otwórz panel sterowania Windows. W sekcji programów znajdź Javę, a następnie kliknij aktualizuj teraz. Następnie otwórz okno wiersza polecenia i wpisz java -version. Spowoduje to numer wersji. Następnie przejdź do Witryna Java aby sprawdzić najnowszą wersję programu. Jeśli masz nieaktualną wersję lub jeśli Java nie jest zainstalowana na komputerze, pobierz ją z oficjalna strona.

2. Wybór lokalizacji dla oprogramowania Minecraft

Przed pobraniem oprogramowania musisz wybrać lokalizację na swoim komputerze. Jest to lokalizacja, w której będzie działać serwer. Podczas pierwszego uruchomienia serwera zostanie utworzonych kilka plików konfiguracyjnych. Dlatego idealnie jest przechowywać wszystkie te pliki w jednym dedykowanym folderze.

Gdzie umieścisz, ten folder zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz umieścić go w swoich dokumentach, na pulpicie, a nawet w folderze programów.

3. Instalowanie najnowszej wersji serwera Minecraft

Następnie odwiedź Strona internetowa Minecraft i stamtąd pobierz serwer. Zauważysz, że będzie to plik Java .jar. Zapisz plik w wybranej wcześniej lokalizacji.

Teraz kliknij dwukrotnie plik .jar, aby uruchomić serwer. Spowoduje to utworzenie plików konfiguracyjnych serwera, które należy zmodyfikować, zanim będzie można z niego korzystać.

Jako następny krok zaakceptuj umowę EULA. Po pobraniu plików zobaczysz plik o nazwie eula.txt. Za pomocą edytora tekstu otwórz ten plik i zmień eula = false na eula = true. W przeciwnym razie komputer nie będzie mógł uruchomić serwera.

4. Konfiguracja serwera i sieci

Teraz musisz włączyć przekierowanie portów na routerze. Jeśli hostujesz serwer tylko dla graczy w sieci lokalnej, przekierowanie portów nie jest Twoim problemem. Jednak aby serwer był dostępny dla całego świata, musisz włączyć przekierowanie portów na routerze.

W dokumentacji routera najlepiej znaleźć instrukcje dotyczące konfigurowania przekierowania portów dla urządzenia. W szczególności w przypadku Minecraft musisz przekazać port TCP 25565.

Musisz także wprowadzić lokalny adres IP swojego serwera jako adres IP serwera lub wyjściowy adres IP dla przekierowanego portu. Dzieje się tak, aby router wiedział, na które urządzenie wskazywać. Aby poznać lokalny adres IP serwera, otwórz wiersz polecenia i wpisz ipconfig.

5. Uruchomienie serwera

Wreszcie, aby uruchomić serwer Minecraft, otwórz wiersz polecenia. Znajdź ścieżkę do pliku, w którym został zainstalowany plik serwera gry. Następnie uruchom serwer za pomocą polecenia:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar {nazwa pliku serwera} nogui

Zauważ, że jeśli chcesz użyć interfejsu użytkownika serwera, możesz po prostu usunąć nogui z tego polecenia. Co więcej, możesz również utworzyć plik .bat, jeśli chcesz grupować polecenia razem.

Teraz, gdy już uruchomisz serwer, zaproś innych do połączenia się z serwerem za pośrednictwem lokalnego adresu IP w sieci domowej. Możesz też zaprosić ich do przyłączenia się do serwera przy użyciu publicznego adresu IP, jeśli nie ma ich w sieci domowej.

Możesz znaleźć publiczny adres IP według wyszukiwanie „mojego adresu IP” w Google. Ponadto, aby zapewnić dostępność serwera, możesz podać publiczny adres IP w polu Kontroler stanu serwera Minecraft.

Jak zrobić serwer Minecraft na komputerze Mac

 1. Zainstaluj Javę
 2. Wybierz lokalizację dla plików serwera
 3. Pobierz oprogramowanie serwera
 4. Włącz przekierowanie portów routera
 5. Uruchom serwer Minecraft

1. Zainstaluj Javę w swoim systemie

Nowe wersje MacOS są domyślnie dostarczane z Javą. W przypadku wersji starszych niż OS X należy pobrać starszą wersję Java Witryna Apple.

2. Wybierz lokalizację dla plików serwera Minecraft

Utwórz folder, który będzie zawierał pliki serwera. Możesz utworzyć folder w dowolnym miejscu w systemie; wybór nalezy do ciebie.

3. Pobierz oprogramowanie serwera

Wejdź na stronę Minecraft i pobierz oprogramowanie serwera. Będzie to plik .jar Java i można go zapisać w wybranej wcześniej lokalizacji. Następnie uruchom TextEdit i ustaw format na zwykły tekst. Następnie wprowadź:

#! / bin / bash
Płyta CD "$ (nazwa katalogu "0 USD")"
exec java -Xms1G -Xmx1G -jar {nazwa pliku serwera} nogui

Teraz zapisz plik z plikiem start.command w tym samym folderze, w którym znajduje się plik .jar serwera, jak plik start.command. Teraz otwórz Terminal i podaj uprawnienia do nowego polecenia start.command. Wpisz polecenie chmod a + x i spację po poleceniu. Na koniec przeciągnij i upuść zapisany plik do okna terminala i naciśnij klawisz Enter.

4. Włącz przekierowanie portów routera

Przekierowanie portów, jak wspomniano wcześniej, jest niezbędne tylko wtedy, gdy chcesz, aby serwer był dostępny dla całego świata. Aby skonfigurować przekierowanie portów dla konkretnego urządzenia, zapoznaj się z instrukcją. Pamiętaj tylko, że w przypadku Minecraft musisz przekazać port TCP 25565.

Musisz także wprowadzić lokalny adres IP swojego serwera jako adres IP serwera lub wyjściowy adres IP dla przekierowanego portu. Dzieje się tak, aby router wiedział, na które urządzenie wskazywać. Aby poznać lokalny adres IP serwera, otwórz wiersz polecenia i wpisz ipconfig.

5. Uruchom serwer Minecraft

Kliknij dwukrotnie plik start.command, który już utworzyłeś. Otworzy się okno Terminalu. Gdy uruchomisz serwer po raz pierwszy, zobaczysz również komunikaty o błędach, które są całkiem normalne. Po uruchomieniu serwera możesz zaprosić innych graczy do połączenia się z utworzonym serwerem.

Jak zrobić serwer Minecraft w systemie Linux

Jeśli nie chcesz serwera Minecraft w domu, możesz zamiast tego wybrać plan hostingowy dla systemu Linux. W ten sposób nie będziesz odpowiedzialny za zarządzanie sprzętem. Ponadto nie ujawnisz swojej sieci domowej opinii publicznej.

Plan hostingowy Linux VPS jest dobrą opcją, jeśli tylko kilka graczy dołączy do twojego serwera. Jeśli jednak oczekujesz wielu graczy, lepszym rozwiązaniem będzie dedykowany serwer Linux.

Tworzenie serwera Minecraft w systemie Linux obejmuje następujące kroki. Wykonując te kroki, musisz połączyć się z hostem za pomocą SSH.

1. Zainstaluj Javę

Podczas gdy jesteś SSH na hoście jako użytkownik root, wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia:

apt-cache search openjdk

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich dostępnych pakietów OpenJDK, których możesz użyć do zainstalowania Java. Tutaj będziesz musiał wybrać jeden. Następnie zaktualizuj listę wszystkich dostępnych pakietów ze zdalnych repozytoriów za pomocą następującego polecenia:

apt-get update

Teraz zainstaluj pakiet oprogramowania, który wcześniej wybrałeś (w tym przykładzie wybierzemy openjdk-9-jdk). Oto jak możesz to zrobić:

apt-get install openjdk-9-jdk

Gdy pojawi się monit o autoryzację miejsca do zainstalowania pliku, naciśnij „Y”. Po zakończeniu upewnij się, że Java jest zainstalowana, wpisując: java -version. Spowoduje to wyświetlenie zainstalowanej wersji Java.

2. Zrób lokalizację dla plików serwera gry

Utwórz katalog na hoście, w którym zostaną zapisane pliki serwera gry. Po wykonaniu tej czynności przejdź do tego katalogu. Oto jak to robisz:

mkdir Minecraft
cd minecraft

3. Pobierz pliki serwera

W katalogu Minecraft uruchom polecenie wget, aby można było pobrać pliki serwera. Następnie zainstaluj i uruchom ekran, aby serwer działał, gdy nie masz połączenia. Aby to zrobić, wprowadź:

mniam ekran instalacji
ekran

4. Uruchom serwer Minecraft

Wpisz następujące polecenie, aby uruchomić serwer:

java -Xmx512M -Xms512M -jar minecraft_server.jar nogui

Aby upewnić się, że wszystko działa płynnie, możesz zatrzymać serwer, wpisując polecenie stop w wierszu polecenia. Następnie edytuj plik „server.properties” i wprowadź:

enable-query = true

Teraz zapisz plik „server.properties” i zrestartuj serwer. Sprawdź, czy Twój serwer jest publicznie dostępny, wprowadzając adres IP w polu Kontroler stanu serwera Minecraft.

5. Skieruj domenę na serwer Minecraft

Nadaj graczom łatwą do zapamiętania nazwę domeny zamiast skomplikowanej. W rezultacie gracze mogą łatwiej połączyć się z serwerem.

Wskazanie domeny na serwerze jest dość proste. Po prostu zaktualizuj rekordy DNS swojej domeny, dodając rekord „A” dla domeny lub subdomeny. Domena lub subdomena powinna wskazywać adres IP twojego serwera Minecraft.

Pamiętaj, że globalne zmiany DNS mogą potrwać prawie dzień.

Tworzenie serwera Minecraft a kupowanie hostingu

Chociaż tworzenie własnego serwera dla Minecraft brzmi interesująco, wiąże się z tym spory problem. Przede wszystkim istnieją dwa problemy. Proces techniczny może być nieco trudny, nawet jeśli wcześniej znałeś koncepcje sieciowe. Możesz zacząć czuć się zagubiony w krótkim czasie. Tak więc, jeśli chcesz po prostu cieszyć się grą w Minecraft ze znajomymi, tworzenie własnego serwera jest zbyt wielkim kłopotem.

Serwer Minecraft vs. Hosting

Po drugie, ilekroć komputer nie działa, oznacza to również, że serwer nie działa. Dlatego ludzie nie będą mogli zalogować się do twojego serwera. Pamiętaj, że router i komputer to rzeczy, które utrzymują działanie serwera. W związku z tym musisz utrzymywać ciągłość obu z nich, co jest po prostu niemożliwe. Nadejdzie czas, kiedy twój serwer musi przestać działać.

Z tego powodu hosting Minecraft wydaje się lepszą opcją. Zamiast pozwolić serwerowi polegać na twoim komputerze, możesz po prostu zwrócić się do profesjonalistów. Dzięki swoim serwerom na całym świecie będą w stanie utrzymać Twój projekt.

Ponadto ustawienie wszystkiego będzie łatwe. Otrzymasz również oddany zespół ekspertów, którzy Ci pomogą. Podobnie serwer będzie działał nawet po wyłączeniu komputera. Najlepsze jest to, że hosting wcale nie jest zbyt drogi!

Ostatnie słowo

Teraz, gdy znasz obie metody tworzenia serwera Minecraft, od Ciebie zależy, czy wybierzesz lepszą opcję. Możesz albo zacząć tworzyć, wykonując trochę pracy na komputerze. Lub zawsze możesz przejść na hosting Minecraft. Chociaż musisz wydać trochę pieniędzy, możesz uzyskać większą dostępność i łatwość użytkowania.

Oczywiście ostateczny wybór należy do Ciebie. Mamy nadzieję, że ten poradnik jak stworzyć własny serwer Minecraft był pomocny. Poinformuj nas o preferowanym sposobie tworzenia go w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me